Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Kiedy obejrzałem po raz pierwszy ze streama, pomyślałem: dość średnio. Ale teraz, obejrzawszy ponownie w HD, uważam, że nie jest tak źle. Mimo, że ten zły gada jakby był zombie, to nie było tragicznie, ale jest bez dwóch zdań najgorszym z dotychczasowych. Podobało mi się to pole wokół miasta, przywodzi na myśl Atlantydę z SG:A :) Za to śmieszna była ta cała przemowa Celestii na początku, a potem bach, zamknięcie drzwi przed nosem Twilight. SA fajnie wyglądał w tym zimowym stroju, ale... czy to coś na oczy nie ma chronić przed słońcem? A w chwili przyjazu pociągu go nie ma. No z drugiej strony zawsze to jakaś ochrona dla oczu... Nie, to jest zła rzecz by się przyczepić. Ale za to Twi mówi: "The last page of the book mention the crystal hearth is the fairs (faires?) centerpiece". No ale ostatniej strony przecież NIE MA! E.... Przedostatnia then... ale jak można nie zauważyć śladu po wyrwanej stronie? Tak to można by założyć, że nie była na końcu książki... Hm, to jednak też nie ma sensu. Twilight by niedoczytała książki? Poddaje się na dziś. BTW: Ciekawe, dopiero dzisiaj zauważyłem, że nie pisze się "vilian" a "villain". Ah, no i FS w zbroi :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczny villain -> wyjątkowo niski poziom epickości odcinków. Już nawet odcinki pilotażowe (o NMM, dla niekumatych) były lepsze od tego, a to mówi samo za siebie.

Zawiedzione nadzieje. Szkoda.

Ale mimo, że fabuła była bardzo słaba, to same odcinki były dobre. Wysokie stężenie humoru - Splinter Pie, Rarci reakcje na wszystko związane z kryształami, turniej 'rycerski' - to wszystko ratowało odcinki.

Najlepszym, co w nich było, jest i tak splunięcie w stronę fanów Sparity:

Dołączona grafika

Take that, faggots! :trollface:

SA fajnie wyglądał w tym zimowym stroju' date=' ale... czy to coś na oczy nie ma chronić przed słońcem? [/quote']

Oczy tak samo potrzebują ochrony przeciwko nadmiernemu zimnu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ahito: Ogólnie to jeden z moich ulubionych kucyków, ale spodziewałem się innej reakcji RD względem FS po pojedynku na kopie.

nawet nie wiesz,jak to mnie wkurzyło...

tak a propo,to spike jest teraz takim herosem tego odcinka :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, muszę powiedzieć, że odcinek jak na tak długie czekanie wypadł raczej średnio. Sombra, jak wcześniej napisano, do chrzanu, ale zaczekajmy, bo może się jeszcze pojawi. Ale i tak bardzo słabe wejście. On naprawdę śmieje się "młahahaha"?? Sądziłem, że tak źli goście śmieją się już tylko w parodiach. Do tego kiepski, nieciekawy wygląd. Kudy mu do Discorda czy choć Krysi! Intryga też taka sobie. Chociaż zabawne były perypetie reszty Mane 6 próbującej opanować sytuację na festynie. Udział Luny praktycznie żaden. Widać, że scenarzyści co prawda obiecali sobie, że skoro stała się tak popularna, to pozwolą jej się często pojawiać... ale okazało się, że tak naprawdę nie bardzo wiedzą, co robić z tą postacią. Zarówno na weselu, jak i tu wygląda na wetkniętą od czapy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem jedyny,który ma ochote zrobić cos niemiłego RD...

wiem,że zostane ostro zjechany,ale jej nie lubie,powiem nawet,że mnie dość wkurza...

Też jej nie lubie, ale bronych jest wielu więc i samych fanów danej postaci też.

I tak wszyscy wiedzą że najlepszym kucem jest LUNA :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem jedyny,który ma ochote zrobić cos niemiłego RD...

wiem,że zostane ostro zjechany,ale jej nie lubie,powiem nawet,że mnie dość wkurza...

Czemu masz być zjechany? Masz swoje zdanie i to szanuje tak długo jak ty nie próbujesz tego siłowo wcisnąć innym, nawet jeśli się nie zgadzam bądź mam inne preferencje. Może zaczniecie w końcu czerpać jakąś naukę z całego show, bo widzę, że z polityką "L&T" wciąż jest kiepsko.

Ja tam wolę "taką" RD, bo jest jeszcze bardziej niecodzienna i przez to ciekawsza dla mnie. Tak samo jak wielu nielubi Gildy czy Trixie za ich odpały, tak ja jestem zaintrygowany takimi postaciami.

[edit] Co do Luny, to ktoś pomyślał o tym, że ona została(w jej mniemaniu) źle potraktowana przez Celestię? Może była zła na Twilight z powodu tego, że to własnie TS dostała przydział w misji, a nie ona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwalcie się już od Luny, wcale nie jest "naburmuszona". Mam nadzieję że HASBRO niedługo pokaże jej prawdziwe oblicze. Luna jest lepszą księżniczką niż biały dyktator wysyłający wszystkich na księżyc i w wolnych chwilach obżerający się tortami. Rzekłem ;) Niech żyje NLR!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My little GAK My little GAK I used to wonder what GAK could be Until you all shared its GAK with me Big GAK Tons of GAK A beautiful GAK Faithful and GAK Sharing GAK It's an easy GAK And GAK makes it all complete You have my little GAK Do you know you're all my very best GAK? bardzo fajne odcinki, rozczarowany byłem rola wielkiego złego.... który zrobił/powiedział NIC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airlick takie drobnostki w produkcjach Hasbro to norma. Np. Soundwave i Megatron trzymający się za ręce w jednej scenie xDDD (pomijając, że to zwykły błąd, dochodzi fakt, że Soundwave to psychopata, a Megs to wariat).

A idąc tym tokiem za kanon trzeba by uznać Flutterdash, bo:

http://i.imgur.com/jbZzP.png

Cała krótka scena:

Ale tutaj to nie jest 5 sekund. Cała piosenka zaczyna się od Rarci śpiewającej do Twi, a kończy się tak, jak na załączonym wcześniej obrazku. Makes more sense than Sparity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba oglądałem coś innego. Sombra mi się bardzo podobał, i choć nie wiadomo o nim dużo, lubię go bardziej niż queen crystalis. Powróci, to pewne, bo Hasbro zauważyło jaka atmosfera wyczekiwania i nadzieja na wielkiego złego utworzyła się wokół niego, więc jeśli już by odpuścili, zarznęliby kurę znoszącą złote jajka.

Sezon się zaczął porządnie.

P.S. Gdy SA odebrał mane6 z pociągu, i zaczął ich gonić Cień/Sombra, rozległa się syrena alarmowa. Czyżby mały easter egg do Silent Hill'a. I wtedy gdy brat Twilight chciał zatrzymać pościg, brakowało tylko okrzyku You shell not pass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...