Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Odcinek mi się podobał, lub raczej odcinki. Było to co nie oczekiwałem, ciekawe rowiazania i Spike który ma swój własny witraż. Flutterschy jako, chłopiec do bicia. Rainbow ty sadystko. Rarity i AJ współpraca przy kupowani czasu. Mi wszystko pasowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje coś takiego jak ślepota śnieżna - białe powierzchnie odbijają słońce potęgując jego siłę. Na terenach które pokryte są gęstą śnieżną czapą można więc oślepnąć, gdyż gdzie byśmy nie spojrzeli jest tak, jakbyśmy patrzyli prosto w słońce.

No i ja utrzymuje, że ten strój Shining Armora kojarzy mi się ze strojem rebeliantów z Hoth!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pojedynek FS-RD mi się nie podobałnajbardziej z tych dwóch odcinków. i luna,była taka... no zupełnie inna niż w 2 sezonie...,i jeszcze mało fluttershy,oraz villian... ale na + idą: -Rzut Cadence -Spike jako bohater -nowa rasa kuców... moja ocena to 4/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, zbyt długo czekałem na nowe Pony żeby teraz tu hejtować. Odcinek znakomity, ładnie zrobiony i śliczny jednocześnie. Jestem pod wrażeniem dużym. Oczywiście można sie doczepić że wątek nie za bardzo rowinięty ale wstydu nie ma, nadal Pony 3-ma poziom. Jestem szczęśliwy i mogę spokojnie umrzeć... Ave Jejmość Najwyższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia posługuje się mroczną magią. Cadence z mężem zostają uzurpatorami i roszczą sobie bezpodstawnie prawo do kryształowego imperium. Twilight uczy się od Celestii mrocznej magii widząc ją tylko raz. Wizja kucyków-niewolników i złowieszczo śmiejącego się w górze tyrana. Odcinek miał potencjał, ale dało się go zrobić lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek mocno średni, prawdę mówiąc po tych wszystkich zapowiedziach (nie śledziłam specjalnie spoilerów ale co nieco o nadchodzących odcinkach słyszałam) spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Bardzo rozczarował mnie ten czarny charakter, który dla mnie był tylko głową. Ogólnie to o wiele fajniej by było gdyby oni wyzwalali to imperium z rąk tego gościa (nie pamiętam jak się nazywał), a nie tylko go bronili. Ale plusy też były na przykład ta czarna magia, której używa Celestia, a potem Twi, piosenka też był bardzo fajna. Ale mam nadzieje, że następne odcinki będą duuużo lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jeszcze przez dłuższy czas nie będzie nic z napisami, więc trzeba się zadowolić zwykłą wersją z yt ( mi osobiście to w ogóle nie przeszkadza). Wracając do wątku to początek 3 sezony rozpoczął się bardzo dobrze, chociaż jestem zawiedziony tym, że Sombrero nie został przedstawiony głębiej. Pozytywnie wyróżnia się na tle poprzednich vilian, ponieważ w przeciwieństwie do nich nie bawił się w żadne gierki tylko od razu wziął się do roboty. Dobrze, że nie było żadnej sceny, gdzie będąc blisko zwycięstwa nagle nic by nie robił i tylko gadał " zaraz wygram. Ale jestem zajebisty!":twilight9:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena: 42/20 [Odcinki dzielone oceniam w podwójnej skali].

+ EviLestia [wyjątkowo ciekawe odbiegnięcie od nurtu, nieprzedstawiona w najlepszym świetle :3]

+ LUNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

+ Kucyki nie są nieśmiertelne i nie-do-zmęczenia.

+ Pinkie Pie jako szpieg! Ten strój przypomina Halloweenowy zestaw Spy'a z zeszłego roku [TF2].

+ PINKIE PIE NICZYM HARLEY QUINN W WERSJI KOMIKSOWEJ!

+ Nowy zUy [szkoda jedynie, iż został nieco spierniczony].

+ Pioseneczka!

+ DWIE PIOSENECZKI! /)^3^(\

+ Derp Rarity.

+ Grupowy grin.

+ Nowa rasa kucyków.

+ Nowe tereny.

+ Czarna Magia! rawr :3

+ Ciekawa scena z próbą ukrycia fałszywego Kryształowego Serca.

+ [Niemalże] Asertywna Fluttershy powróciła! <3

- Czarna Magia w rękach Władczyni Equestrii?

- Jak wspomniałem wcześniej, z:yay:ali nieco naszego nowego zUego.

- Luna jest mniejsza od Celestii :c

-

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze' date=' że nie było żadnej sceny, gdzie będąc blisko zwycięstwa nagle nic by nie robił i tylko gadał " zaraz wygram.[/quote']

Była za to scena, w której będąc o krok od porażki zrobił tylko: :wat: i umar. Już wolę tych pierwszych villainów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 stron dyskusji i ocen przyznam szczerze pomijam...

Co można powiedzieć o tym odcinku to tyle, że wyjaśniło się kilka spraw i rozwinęło się kilka ciekawszych wątków dla całego serialu.

Mnie osobiście odcinek trochę zaskoczył, nie mówię tu o czymś w stylu "o tego nie było"... Zaskoczenie raczej wyglądało "tego bym się nigdy nie spodziewał". Przechodząc do konkretów.

Plusy i minusy odcinków

Plusy:

- Była Luna! Miała Mówioną kwestię!

- Była Celestia! (jw)

- Ciekawy "ten zły", który mnie przypasował klimatem.

- Wyjaśniło się za co odpowiada kredens (Tudzież "Princess Mi Amore Cadenza" :rainderp:)

- Spike zapisał się na kartach historii Equestrii

- Rozwinięcie fandomu i dyskusji na następny rok. (tu małe wyjaśnienie) Będziemy rozkminiać jakie plany ma Celestia wobec Twilight.

- Piosenki (:yay: w drugim sezonie czekaliśmy aż do "Find a pet")

- Losowa Pinkie jest losowa, czyli scena ze szpiegowaniem kryształowych i kostium Fluttershy

- :rainderp: Shing Armor rzucający kredensem

Jak wszyscy wiemy, wszystko ma swoje dobre i złe strony....

Wady

- Za mało Luny

- Za mało Celestii

- Ktoś widział Derpy?

Odcinki w moim odczuciu były ciekawsze niż niektóre wyemitowane w poprzednim sezonie, jak już wspominałem coś się rozwinęło, coś się wyjaśniło. Ogólna ocena 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie. Chociaż było parę błędów. Plusy : - Poznaliśmy robotę Cadence (chciałabym mieć taką robotę :rainderp:) - Rzut żoną - poziom ekspert :rainderp: - Celestia i Luna :yay: - Spike robił więcej niż zwykle - Pinkie Pie jako szpieg Wady : Te same co ma Kuoth więc nie będę pisała tego samego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki bardzo mi się podobały. Ale po kolei. 1) Humor 10/10 -Fluttershy vs RD. Znowu ukazanie spartańskiej natury pegazów. :soawesome: -Pinkie SPY :pinkie2: -rzut kredensem -reakcje Rarity -RD & AJ trolling :molestia: -Twi w bibliotece 2)Historia 9/10 -całość jest ciekawa i nie jest oklepana moim zdaniem. W końcu kto by się spodziewał, że Spike uratuje sytuację? Kto by się spodziewał, że testem będzie ochrona imperium? I to jako wstęp do dalszej części studiów ... ale jakich studiów? I co to za książka którą zadowolona Luna trzyma na końcu? Coś mi się widzi, że te odcinki są wstępniakiem do jakiejś grubszej historii. -Czarna magia używana przez Celestię była genialna, ale dopiero Twi "zniszczyła system". Jestem taki DUMNY. :twilight5: 3) Czarnemu charakterowi na razie daję 8/10 ponieważ możliwe, że jeszcze się pojawi. Dlaczego tak wysoko? Już tłumaczę. -mam na razie dość antagonistów którzy dużo gadają, a nic złego w sumie nie robią. Pora na milczące zło. -za wygląd alicorna ... złego, złego alicorna (tak wiem że to jednorożec) -jeden z dwóch złych (Chrystalis pierwsza), którzy wyrządzili fizyczne szkody kucykom. W końcu przeklął róg Shining Armora i zmusił Cadance do takiego nadużycia magii, że wyglądała jakby zaraz miała zejść. Dla porównania NMM odcięła wąs Węża Morskiego i ukłuła Mantykorę. Nie zdążyła nikogo skrzywdzić. Discord właściwie tylko odebrał M6 rogi i skrzydła ale potem je oddał. Tylko Chrystalis przywaliła Celestii, a jej hordy siały terror. -podoba mi się koncepcja tyrana stosującego sztuczki pośrednie. Za dużo już było starć face to face. Motyw z ukrytymi schodami i przeklętymi drzwiami był genialny, że o manipulacji psychiką kryształowych kucyków nie wspomnę :twilight2: -wydaje się obleśny (co jest dobre). Widzieliście jak się oblizał lecąc w stronę Spike'a? Aha ... i nie wydaje mi się żeby chciał kogoś połknąć ... te oblizanie się to była tylko taka stylówa. Jak Brolly w DB. Hej! I też mało mówi ^^ Brolly- "Kakarot!" Sombra -"Crystal!" Właściwie to głos Sombry i wszystkie jego nieliczne teksty wywołują dreszcze... są takie jakby to powiedzieć. Mhroczne. Z wad Sombry przychodzą mi na myśl 2 dlatego dałem tylko 8/10. Najniżej jak na razie. Dla porównania NMM 9/10 Discord 10/10 Chrysta 9/10. -Za mała brutalność po dostaniu się do miasta -lamersko go zatkało po "rzucie kadencją". Rozumiem Discord i NMM mieli zonk przez EoH, a Chrysta przez magię miłości. Ale to? Dobra żartuje, też mnie zwiesiło ... ale on jest tym złym. Latające kredensy nie powinny go tak rozpraszać goddamnit. 4) Epickość 10/10 -Shining Armor w goglach! -walka SA z Sombrą -Crystal Transformation -biblioteka sama w sobie :twilight2: -lodowe pustkowia i motyw "po zmroku dzieją się złe rzeczy" od razu przypomniały mi się filmy "Coś" "Thing" i "Obcy: Decydujące starcie" Ocena ogólna odcinków 9,25/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...