Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Właśnie! Jaki on ma plan? Niby jest "ponownie zniewolić kryształowe kuce"' date=' ale czemu? Bo... nie wiadomo.[/quote']

A co , to zawsze musi być jakiś plan ??

Władza nie wystarczy , mało to było ludzi , którzy nie takie rzeczy robili już dla władzy i korony na głowie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż a ja od dawna podejrzewałem, że nasza kochana Mi Amora Di Cadenza jest potomkinią dynastii która rządziła Kryształowym Imperium przed nastaniem Tyranii Sombry, jej CM to przecież Kryształowe Serce, odcinek tylko potwierdził moje przypuszczenia, bo przecież Cadence była taka słaba dopóki nie znalazła się w pobliżu Kryształowego Serca, potem dostała takiego Powera jakby była na sterydach i jeszcze ta jej kryształowa "wersja" czuć od niej było królewską aurę chwały i dostojności

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, odcinek obejrzany i.. jest w porządku, a nawet dobrze. Odcinek zdecydowanie lepszy niż początek drugiego sezonu i choć oczywiście i tu zmarnowano mnóstwo potencjału, to jednak całość jest solidniejsza niż bywało wcześniej. Ogólnie oceniam więc wszystko pozytywnie. No ale niestety mogło być lepiej.. bo gdyby wykorzystano cały potencjał jaki się wręcz nasuwał tobyśmy mieli odcinek co najmniej na poziomie finału sezonu drugiego.. no cóż. Ale by nie być gołosłownym przejdę do szczegółów: - King Sombra jest udanym złoczyńcą, mrocznym, potężnym i takiego typu (tj. złego imperatora) dotychczas brakowało. Niestety jest równocześnie najsłabszym z dotychczasowych złoczyńców, bo przez większość odcinka jedynie sarka i napina muskuły. Gdyby twórcy wykorzystali np. wizytę Twilight w podziemiach zamku, oraz jego finalną szarżę do dania mu kilku złych monologów (no dobra coś tam wspominał, ale było tego mało) toby postać była by zdecydowanie lepsza.. no i imię. Naprawdę mogli dać coś "cool" np. king Shadowmare, czy ten deseń.. no ale niech będzie. Dodatkowo jakieś mroczne potworne kształty w mroku króla dodały by mu nieco klimatu. - Wizyta Twillight w mrocznych kazamatach zamku mogła być naprawdę niezła. Fakt, motyw z drzwiami i głęboką studnią był w porządku.. ale można było dać tego znacznie więcej. Twillight mierząca się z prującym pochłonąć ją mrokiem (jak np. z Kingdom Hearts) i manipulacjami króla (okazja dla kilku świetnych tekstów) była by znacznie lepsza niż tandetne spiralne schody zmienione w zjeżdżalnie. No cóż. - No i finał.. powiem wprost że do końca byłem przekonany że to księżniczka Cadense jest kryształowym sercem królestwa jako spadkobierczyni tronu (ma nawet je w znaku).. kurcze było to wręcz narzucające się rozwiniecie akcji. No ale nie.. jakiś tandetny kamulec. Ponadto Twilight wpadająca w pułapkę z powodu iluzji była by lepszym pomysłem niż zwykły skutek pośpiechu. Tu dodatkowo można by wplątać ciekawy wątek rodzinny gdyż niewykluczone że Cadence jest spokrewniona z Sombrą (wujek/brat?). No ale niestety zamiast świetnie, jest dobrze.. ale dobrze to też dobrze ;D PS: Z osobistych życzeń chciałbym jako finał trzeciego sezonu ujrzeć historię sprzed tysiąca lat.. wspomniane dotychczas przelotnie wydarzenia dotyczące Sombry jak i Nightmare Moon sprzed tysiąca lat były by naprawdę ciekawym sposobem na zakończenie serii (Format: Opowieść Celesti, main6 jako postacie swoich protoplastów podobnie do "Hearth's Warming Eve") i mogły by nieco rozwinąć kosmologię serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mogli dać coś "cool" np. king Shadowmare' date=' czy ten deseń.. no ale niech będzie.[/quote']

Co jak co, ale nazwać króla "Cienistą klaczą" tudzież "Cienistoklaczem" chyba się trochę mija z celem, nie uważasz? Jeżeli chciałeś nawiązać do imienia Nightmare Moon to w tym przypadku jest to gra słów.

Nightmare=koszmar Night=noc mare=klacz

Nieźle pasowałoby za to Black Crystallion. He he he ... stallion=ogier

Hmmm. Ciekawy pomysł z tym, że wujek wydaje mi się już bardziej prawdopodobny. Cadance jest młoda i jakoś nie widzi mi się żeby miała brata starszego o 1000 lat. Już prędzej mógłby być jednym z jej przodków jak i cała rodzina królewska Crystal Empire. To by tłumaczyło jego dojście do władzy. Po prostu ją odziedziczył.

Kurczaki. Te odcinki zniszczyły system na całego. Mam nadzieję, że pozostałe będą trzymać podobny poziom, a finał sezonu będzie podwójnie epicki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym obejrzeniu, odcinek podoba mi się nawet bardziej. Mam dwie hipotezy, dlaczego Sombra został pokazany tak szczątkowo: 1. Twórcy chcieli dać fandomowi pożywkę do pisania ficów 2. Zamierzają wykorzystać jego postać w odcinku finałowym (w końcu ile można tworzyć nowych antagonistów, Sombrą będzie można obdzielić dwa dwuczęściowce - biorąc pod uwagę, jak skończyli Discord i Chrysalis, ciężko wymyślić przekonującą historię ich powrotu; tutaj ciąg dalszy jest wręcz wskazany). I serio, polubiłem Króla - wprowadzał nastrój niepokoju, wiszącego (dosłownie) w powietrzu, mogącego w każdej chwili zaatakować. Chciałbym go jeszcze zobaczyć i posłuchać coś więcej niż "hahaha", "crystaaalsss", albo 'slaaaaavessss". Potencjał z pewnością ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był zarąbisty, szczególnie gdy obejrzałem go z napisami :pinkie2: Somber... Jak dla mnie, to na serio za mało gadał, ale przecierpiałem... Jedyne co mnie wnerwiło, to "atak klonów" - tylko po ok trzy curie marki dla każdej płci kuców tła, tylko kilka wersji wyglądu kuców... Wiem, że takie zabiegi już stosowano, ale w tych odcinkach to był zbyt perfidnie widoczne... Ale dzięki niektórym elementom, jak rzut księżniczką Cadence, to wybaczę tą niedogodność... :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, shining nie śpi, bo rzuca kredensem :D BTW, jak shining wprowadził mane6 do tej lodowej krainy, to mi się mega skojarzyło z grą o tron :D (wszędzie śnieg, a tutaj Shining 'ONI NADCHODZĄ!', brakowało tylko muru :) ) Świetny odcinek, chociaż ten bad ass to na ostatnim miejscu ze wszystkich złych w mlp się wg mnie znajduje, to i tak świetne akcje były :) Tylko w ostatniej scence przed endingiem, Celestia z Luną stały sobie i lewitowały jakąś książkę, jakieś pomysły co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem i jestem pozytywnie zaskoczony!

Plusy

1 Kryształy - czyzby Sombra to Kane z sagi Tiberium, a one to właśnie nawiazanie do Tiberium?

2 Catapult Launched Cadence haha - Cadicat

Dołączona grafika

3 Śniegowe ubranie Shining Armour'a - wczesne gogle lotnicze bez szkieł, tego się nie spodziewałem

4 Pinkacz a la Splinter Cell

5 Śniezny krajobraz rodem z Syberii

6 Fajny zły

7 Oczy Twilight na początku - przeciągnęły mnie po ziemi dosłownie

Minusy

1 Za mało zuych akcji

Ale ogólnie to nieźle, ciekawe co w następnym odcinku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Odcinek bardzo dobry,Pinkie jak zwykle bardzo pozytywnie a te jej przebranie za Fluttershy rozwaliło system :D.Jeszcze na pewno zostanie mi w pamięci '' O wiele lepiej jest mieć uczennicę,która umie się poświęcać w imię wyższych celów,niż taką którą obchodzą tylko jej własne problemy".Bardzo mądry tekst moim zdaniem,jak zwykle to bywa przy nowej serii doszli nowi rywale że tak powiem,nowa historia itp ale moim zdaniem zapowiada się bardzo pozytywnie i ciekawie.Zaje:yay: sty odcinek jednym słowem ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo mi się podobał, często nie mogłem uwierzyć "że to już" :D Pinkie wyszła chyba najlepiej, choć Rarity też dobrze wypadła ze swoją manią na Kryształowe Imperium. Super ogólnie wyszły kryształowe kucyki już te przemienione. Jak ożywione figurki. ;) Uwięzienie głównego złego przypominało motyw z Królem Liszem z Warcrafta. ^^ Piosenki choć ze spoilerów niezbyt mi przypadły do gustu, to w "gotowym produkcie" spodobały mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...