Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Hm...

1. Dlaczego Twilight nie użyła teleportacji żeby szybko znaleźć się na dole tych schodów?

2. Dlaczego nie wzięła tego serca lewitując je, tylko musiała do niego podejść?

3. Dlaczego jeszcze raz nie użyły Elementów Harmonii?

1. Ponieważ było tam ciemno i nie wiedziała co ją może spotkać na dole

2. Niewiem (niby pośpiech)

3. Ponieważ gdyby użyły Elementów Harmonii to kryształowe kucyki nadal by byly niekryształowe (tak mi się wydaje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądajać neta znaazłem coś takiego http://www.fanpop.com/spots/king-sombra/picks/show/1139091/favorite-villain Jak można lubić postać, która jak narazie dla mnie jest najgorszym Vilianem tej generacji ? czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? Bo rozumiem że w spolierach wydawał się fajny, a;e w odcinku raczej wypadał słabo taki straszak i nic i nie zmienię zdania chyba że jeszcze się pojawi i zostanie pokazna nam jego historia w stopniu przynajmniej :nmm: lub :discord: bo ja jak dokończę 1 rozdział poony Reaver pisać, to zamierzam historię jego mrocznych rządów spisać, bo nie wiemy praktycznie nic o nim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie dałem się zaspoilerować i poza kilkoma tytułami, nazwiskiem głównego Bad Assa i tym, że jest coś takiego jak kryształowe kucyki, to nie wiedziałem nic o III sezonie. Dlatego, jako, że nie wiedziałem czego się mam spodziewać, nie zawiodłem się na odcinku. Piosenki naprawdę niezłe, fabuła niczego sobie, Sobry mało może było, ale jakoś niespecjalnie mi to przeszkadza. Moja ocena to 9/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ponieważ było tam ciemno i nie wiedziała co ją może spotkać na dole

2. Niewiem (niby pośpiech)

3. Ponieważ gdyby użyły Elementów Harmonii to kryształowe kucyki nadal by byly niekryształowe (tak mi się wydaje)

1. To mogła się teleportować co trzy pętle schodów... nieco dłużej by zajęło niż teleportacja prosto na dół, ale i tak byłoby dużo szybciej.

3. Najpierw powinna zadbać o pokonanie Sombry, a dopiero potem zająć się przywracaniem świadomości krzyształowym kucykom. Święto nieco poczekać mogło, istnienie królestwa jest chyba ważniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zamierzają wykorzystać jego postać w odcinku finałowym (w końcu ile można tworzyć nowych antagonistów, Sombrą będzie można obdzielić dwa dwuczęściowce - biorąc pod uwagę, jak skończyli Discord i Chrysalis, ciężko wymyślić przekonującą historię ich powrotu; tutaj ciąg dalszy jest wręcz wskazany).

czy ja wiem... jak dla mnie to on już nie wróci. Zginął (pierwsza śmierć w MLP?)/Implodował prawie jak zły (Kapitan Lyle Tiberius Rourke) w "Atlantyda zaginiony ląd" = scena z kinówki kryształ, zmiana skóry i potem BOOM

Hej, Airlick - Spike jest bohaterem Equestrii :trollface:

Take that, faggot!

W końcu został jakoś doceniony :<

tiaa Spike Hero of the Day to racja :D

ALE I TAK:

Dołączona grafika

DAMNIT SPIKE, YOU HAD ONE JOB

ten odcinek zniechęcił mnie troche do luny...

a mianowicie ten jej stosunek do Twilight...

Zachowanie Luny jest tajemnicze ale nie uznałbym tego jako niechęć do Twilight. Wygląda to bardziej jakby się o nią bała, czy podoła wilkiej odpowiedzialnośći czy coś w tym stylu :P

patrząc na to z perspektyw takiej że Twi jest tak naprawdę pierwszą i chyba najlepszą przyjaciółką Luny (sprawa z NMM no i odcinek z Nightmare Night) to Luna nie chciała wysyłać jej do CE by walczyła sama ze złem z którym ona (Luna) kiedyś stawiła czoło. Wiedziała że nie przekona Celestii i nie może też powiedzieć (lub nie wiedziała czy wypada) wprost, by Twi nie wybierała się do nowej krainy. Tak więc może chciała swoimi zachowaniem/sceptycyzmem zniechęcić ją do tej misji albo przynajmniej do solo akcji (dobrze że Spike był razem z nią).

Gdyby Twi zawaliła to:

a) Sombra by powrócił i zagroził nie tylko CE ale i całej Equestrii

b) mane6 zostało by uwięzione lub gorzej

c) Luna by straciła przyjaciółkę (Twilight), a Celestia uczennicą +/- przyjaciółkę też

ale jak wiemy wszystko skończyło się dobrze ;p bo Twilight jest OP broken

+

rzut żoną

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udział Luny praktycznie żaden. Widać, że scenarzyści co prawda obiecali sobie, że skoro stała się tak popularna, to pozwolą jej się często pojawiać... ale okazało się, że tak naprawdę nie bardzo wiedzą, co robić z tą postacią. Zarówno na weselu, jak i tu wygląda na wetkniętą od czapy.

Możliwe że wątek z tą książka (spell book/pamiętnik StarSwirla?), która została na koniec pokazana = więcej Luny jak nie w całym sezonie to w finale

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak czytam wasze posty, to stwierdzam, że strasznie narzekacie :P Po co czytacie spoilery? W ten sposób oczekujecie od odcinka bóg wie czego i łatwiej jest się wtedy zawieść. Widziałem, że ktoś się czepiał, nie pamiętam kto, że Sombra głupio ukrył swój pałac i serce. Czemu głupio? Skąd miał się spodziewać, że niby 1000 lat później ktoś wpadnie na to, że tam jest serce? Jakoś wśród kryształowych kucyków nie widziałem jednorożców, więc raczej zbyt magią nie władały, więc od nich zagrożenia nie było. Przestańcie marudzić i cieszcie się, że są już odcinki, zwłaszcza, że ten jeden podwójny był naprawdę niezły. I nie czytajcie spoilerów, po co psuć sobie wszystko :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam na sam odcinek nie narzekam tylko na to co zrobili z Sombrą' date=' bo jego postać naprawdę fajnie się zapowiadała, dostaliśmy sztampę i to tak oczywistą, że tylko można zrobić lub gdy się to widzi[/quote']

No popieram , można to było pociągnąć na 3 odcinki np , a nie długo długo nic , a jak już się rozkręca , to koniec bo czas się kończy .

Ale , jak by się zastanowić , to poprzednie złe charaktery , też przegrywały w bardzo szybki sposób , bez żadnej wielkiej walki , tylko od tak po prostu pufff i koniec odcinka ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz obejrzałem odcinek ponownie i sadzę że Sombra wróci bowiem nie został całkiem zniszczony dowodem jest t to co dzieje się w 38 minucie tego połączonego odcinka mianowicie Kryształy Cienia ulegają implozji widać niebieską obwódkę na nich co to potwierdza, ale na samym rogu Sombry obwódka się nie pojawia, a jak dowiedzieliśmy się wcześniej Róg Sombry został przycięty przez tarczę Cadence i ten odcięty fragment znalazł się za tarczą i zaczął tworzyć Kryształy Cienia, a jak wiemy to w rogu Jednorożca znajduje się jego cała siła magiczna (wiem to z odcinka Powrót do Harmonii)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta książka ?

A może coś o tym...

no...

zapomniałem jak on się nazywa, jakiśtam brodaty...

co była za niego twi przebrana...

To pewnie, jak już ktoś wspomniał, "1001 dowcipów o Celestii" :rainpriest:

King Shadowmare? Srsly? "Mare" trzeba by było odjąć, bo to przecież znaczy "Klacz". King Shadow nie ma tego czegoś, a znaczy tyle, co King Sombra. I to jest dobre imię.

@Pimmeyvven Ruhtinas (na Anioła, co za nick... A Tarru narzekał na moją fanaberię "Princess Mi Amore Umbra" :3 ) - spoilery zdradzające całe zakończenie są do kitu (tak przy okazji to Desmond umrze), ale takie małe, które budują napięcie, ale nie zdradzają zbytnio fabuły, są właśnie świetne. Wolę już nałykać się teorii spiskowych i małych spoilerów niż przemierzać Internet na palcach, bo a nuż zaatakują cię spoilerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to najlepiej ogląda się bez zadnych napisów w wesji angielskiej, a jeśli chodzi o odcinek fajny, ale z Diskordem lepszy.

Fabuła fajna.

Muzyka jedna z najlepszych.

Ale początek i koniec <świetny>

Khem :twilight9: ~Keola

Mi się podobało ale nie tak bardzo jak w poprzednim sezonie pierwszy odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sombra i Discord ? E nie żebym miał coś przeciwko takiej kombinacji, ale jest 1 tyci mici malusi problemik jak by to powiedziała :pinkie:, a mianowicie zaklęcie Mane6, które zamieniło Pana Chaosu znów w [Miejsce Ulżenia Sobie] dla Gołębi musiało by bardzo osłabnąć a na to się nie zanosi, chyba że w odcinku z Amuletem Alicorna zaklęcie osłabnie, bo element Twi ją Odrzuci, po przemianie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek sezonu nie jest taki tragiczny. Są gdzieniegdzie błędy, ale i tak się postarali. Ale kilka akcji mnie powaliło (rzut Kredensem xD ) Szkoda tylko, że King Sombra taki trochę... no... ciotowaty. Moim zdaniem też powinni rozwinąć wątek z Twilight, używającą "czarnej magii". Fajny byłby motyw, gdyby ta magia ją opanowywała :3 Obejrzę to jeszcze kilka razy i bardziej się wypowiem. No i ten mudżim Spike się na coś przydał xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike , tak faktycznie przydał się , ale chwila , jedyne co on zrobił , to dostarczył te serce , ale i tak całą robotę odwaliła TS , więc zasadniczo nie dokonał aż takiego heroicznego wyczynu moim zdaniem .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...