Skocz do zawartości

Odcinek 1-2: The Crystal Empire - part 1 & 2


Spoiler Cat

Recommended Posts

Jak dla mnie odcinki fajne. 8/10 Humor jest, fabuła też, animacje są lepsze niż w poprzednich sezonach i piosenki dosyć na poziomie i mogą wciągnąć (ale jednak nie są takie jak This Day Aria, chociaż się nie dziwię, Sombra jakiegoś pięknego głosu nie ma xd). Zawiódł mnie i tak właśnie Sombra (jak większość), ma za mało kwestii i mało o nim wiemy. Hmm... może naprawdę tak jak większość mówi, on wróci i więcej się o nim dowiemy? Ach i ta książka na samym końcu odcinka... Fajnie by było gdyby pojawiła się w jakimś następnym odcinku (dowiedzielibyśmy o czym w ogóle ona jest). Ogólnie bardzo mi się podobały kryształowe kuce (tylko dlaczego wśród nich nie ma pegazów ani jednorożców?) i Pinkie Spy (zwłaszcza to przebranie za Fluttershy). No i w końcu Spike jest bohaterem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma chrypę i tyle. Ogólnie gdyby więcej coś mówił bardziej mogłabym usłyszeć jego głos. Ale i tak... Sombreo nie pasuje do kogoś kto by lubiał śpiewać. Nie wyobrażam sobie go śpiewającego. A tak w ogóle to strasznie mnie zastanawia jakby Cel i Luna wyglądały jako crystal ponies. Musiałyby by być dopiero śliczne :pinkie2: !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Odcinki fajne, śmieszą, ale jakieś super nie są. Do tego zamknięto ciekawie zapowiadający się wątek w 2 epizodach, no, ale czego się spodziewać po ekipie, która tak samo zmaściła już 3 wątki? Ale możliwe, że wątek będzie kontynuowany, zobaczymy. No i jak zwykle zabrakło mi magii, a odcinki te tylko udowodniły, że serial jest teraz robiony bardziej dla Bronies niż dla dzieci i ich rodziców. Szkoda, bo przekształca się w coś całkiem innego niż było na początku, a to jednak początek nas tu wszystkich zebrał, a nie obecność rzeczy, których chcieliśmy w MLP. 7/10 Odcinek wygrywa Shining Armor rzucający Kredensem. "My name is Shining Armor and this is Jackass!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno obejrzałam...I BYŁO EPICKIE! Oby było więcej takich odcinków!Gdy Twi była zamknięta,Spike-Bohater,Kryształowe imperium,ten zjazd Twilight i Spike'a na schodach...potknięcie Twi,Bohaterska Dashie,Jeszcze śmieszniejsza Pinkie Pie,urocza Fluttershy,zdeterminowana Applejack,Rarity,Celestia i LUNA!W końcu,więcej Luny!Shining rzucający Cadance...rozwaliło mnie to.To wszystko było epickie!Sombra był świetny,Mane6 i inni też.Nie ,no jestem taka podekscytowana!Epicki odcinek!... a tak na serio to 9/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że cały odcinek objerzałem jak jakaś superprodukcje Disneya i nawet nie narzekałem że to tylko 40 minut. Był przepełniony akcją, napięciem i emocjami kucyków. Czy ja wiem czy to idzie w dobrą stronę? Mam nadzieję że kolejne odcinki będą bardziej o przyziemnych/chmurnych sprawach. Poziom animacji chyba przebił wszystkie inne idcinki. 9/10

Co do przemyśleń na temat odcinka znalazłem ten temat, więc:

  • Król Sombra został pokonany przez księżniczki ponad 1000 lat temu.
  • Luna została wygnana dokładnie 1000 lat temu.

Więc czy możliwe jest że Luna szukając kryształowego serca znalazła przeklęte przez Sombrę drzwi, które zmieniły ją w zazdrosną Nightmare Moon?

Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ale zapominasz też o tym, że w tym samym czasie, tuż przed swoją porażką, Sombra rzucił klątwę na Imperium, przez co zniknęło na tysiąc lat... Chyba że masz na myśli czas sprzed jego pokonania... Sądzę, że skoro pomogła siostrze pokonać króla, do spaczenia jeszcze nie doszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc czy możliwe jest że Luna szukając kryształowego serca znalazła przeklęte przez Sombrę drzwi, które zmieniły ją w zazdrosną Nightmare Moon?

Co o tym myślicie?

Ciekawy pomysł , gdyby się okazało , że faktycznie oba te wydarzenia są ze sobą powiązane , mielibyśmy hiciora !

Luna , przeistacza się NMM , za sprawą czarnej magii Sombry , wow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arpegius to się nie trzyma kupy ponieważ po pokonaniu "króla włosy mi się dymią" miasto zniknęło a wraz z nim drzwi, a przed pokonaniem też się nie zgadza bo Luna w tedy współpracowała z Celestią

A no, faktycznie. Chyba, że później Luniaka nawiedzał jego cień. Ale to "król włosy mi się dymią" było niezbyt miłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arpegius to się nie trzyma kupy ponieważ po pokonaniu "króla włosy mi się dymią" miasto zniknęło a wraz z nim drzwi' date=' a przed pokonaniem też się nie zgadza bo Luna w tedy współpracowała z Celestią[/quote']

A skąd pewność , że czary owe nie zadziałały z opóźnieniem lub Luna , czy raczej NMM , specjalnie pomagała Celestii w pokonaniu Króla , aby samemu potem pokonać Celestię i rządzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też tak nie do końca. Przyjmując, że Luna odnalazła te drzwi, to wystarczyło, aby wizje dały do myślenia Lunie. Najgorszy koszmar Luny - co to by było? Mieszkańcy Equestrii traktowali ją sami wiemy jak, więc może koszmarem było to, że odwróci się od niej nawet jej rodzina? Według mnie to plus czarna magia zasiały ziarno wątpliwości w sercu Luny, co później skończyło się zamianą w NMM. W końcu bliskość obu wydarzeń nie może być tak całkiem przypadkowa. W ciągu jednego, może dwóch lat Luna przeszła od współpracy z siostrą do walki o władzę. Jakoś nie sądzę, żeby coś takiego stało się "ot tak". Edit: Ech, głupie cytowanie. Mój post odnosi się oczywiście do postu Blackhawka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katherine sorry nie wiedziałem że to jest aż tak obraźliwe w końcu on jest przez większość odcinka dymem. BRONIESiPEGASIS to by oznaczało że Twilight i Spike też stan się źli, a poza tym to jest Luna była w stanie przejąć władzę nad światem myślisz że coś takiego na nią aż w takim stopniu zadziała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arpegius to się nie trzyma kupy ponieważ po pokonaniu "króla włosy mi się dymią" miasto zniknęło a wraz z nim drzwi, a przed pokonaniem też się nie zgadza bo Luna w tedy współpracowała z Celestią

Masz rację ale mogła je zobaczyć tylko na chwilę, jeszcze przed pokonaniem Sombry, szukając kryształowego serca.

Gdyby Twilight nie zobaczyła Spika zaczarowanego drzwiami to też by nie wiedziała co tak naprawdę zobaczyła.

Efekt mógł przyjść dużo dużo później i powoli niszczyć przyjaźń sióstr.

Pozatym Celestia nie chciała aby luna znowu zobaczyła kryształowe królestwo, właściwie ciekawe czemu? Może się czegoś bała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie Celestia, ona zdaje się mieć wszystko zaplanowane, NM, Discord, Sombra, testuje Twilight jak sama przyznała i nie dopuszcza Luny z blisko czyżby jej nie ufała, i czego ona się tak obawia czyżby nie była taka potężna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie Celestia, ona zdaje się mieć wszystko zaplanowane, NM, Discord, Sombra, testuje Twilight jak sama przyznała i nie dopuszcza Luny z blisko czyżby jej nie ufała, i czego ona się tak obawia czyżby nie była taka potężna?

Zaabsobowana siła Shinning Armora przez Chrysalis była jednak większa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to by oznaczało że Twilight i Spike też stan się źli' date=' a poza tym to jest Luna była w stanie przejąć władzę nad światem myślisz że coś takiego na nią aż w takim stopniu zadziała[/quote']

No nie do końca , Luna to alicorn , nie jednorożec , ani smok , więc może na nią mogło to zadziałać inaczej to raz .

A dwa , TS i Spike , są z natury dobrzy i lojalni wobec Celestii , a co jeśli Luna już od jakiegoś czasu zaczynała mieć dość władzy siostry ?

A , co do TS , ona jest najzdolniejszym jednorożcem w całym mieście i najlepszą uczennicą Celestii , a na nią podziałały te czary bez trudu , to i na Lunę też mogły .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katherine postaram się powstrzymać chociaż mam przez to wpada mi do głowy kilka żartów' BRONIESiPEGASIS nie sądzę by rasa miała znaczenie w przypadku mocy która atakuje serce i umysł, a tak z innej paki jeżeli ta teoria jest prawdziwa znaczyło by to że w duszy Twilight czyha zło. Super Ej a skąd Celestia zna czarną magie Sparkle też szybko się jej nauczyła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...