Skocz do zawartości

Motoryzacja-czyli temat dla fanów 4-kółek


Arctic Cat

Recommended Posts

Większość Alf było świetnych. Żałuję, że to cacko nie trafiło do produkcji większej, niż zapowiedziane 9 sztuk. Alfa Romeo TZ3 Stradale:

Dołączona grafika

Zaprojektowana przez Zagato piękna istota, która nawiązuje do modeli TZ1 i TZ2. Silnik? Potężne V10 o pojemności 8,4 litra i mocy 600KM - tak, ta sama jednostka, którą posiada Dodge Viper ACR. Coś cudownego. :D

Link do komentarza

Lubie klasyki mustangów Lecz wole takiego Dodge Charger r/t 1969 , ale nie czuje niczego do żyletek Lamborghini i Ferrari.

Moim ulubieńcem jest Mitsubishi eclipse GSX 1996-99 r. i wspomniany wcześniej Doge

Eclipse

Silnik o moczy 210 KM , nie do zdarcia, przedni napęd , piękne linie

Dołączona grafika

Charger

Silnik o mocy 294 KM , napęd tylni

Dołączona grafika

Link do komentarza

Teraz kiedy zacząłem myśleć o klasykach takich jak Charger albo choćby

Shelby Mustang GT500 z 1967 zacząłem, powiedzmy, że rozmyślać nad tym jak wygląd aut się zmienia. No a właściwie o tym jak to będzie wyglądać w przyszłości.. już teraz widziałem kilka, dość oryginalnych samochodów:

Dołączona grafika

Lamborghini Feruccio

Dołączona grafika

Audi R10 concept

Trzeba przyznać, że przyciągają wzrok a szczególnie Lamborghini.

No i stąd pytanie czy to ludzie są spragnieni takich "kształtów" czy to tylko wizje znudzonych projektantów, którzy muszą się wybić ponad resztę?

Link do komentarza

Teraz kiedy zacząłem myśleć o klasykach takich jak Charger albo choćby

Shelby Mustang GT500 z 1967 zacząłem, powiedzmy, że rozmyślać nad tym jak wygląd aut się zmienia. No a właściwie o tym jak to będzie wyglądać w przyszłości.. już teraz widziałem kilka, dość oryginalnych samochodów:

http://www.diseno-art.com/news_content/wp-content/uploads/2012/03/Lamborghini-Feruccio-3.jpg

Lamborghini Feruccio

http://mogultheory.com/wp-content/uploads/2012/05/audi_R10_concept_car.jpg

Audi R10 concept

Trzeba przyznać, że przyciągają wzrok a szczególnie Lamborghini.

No i stąd pytanie czy to ludzie są spragnieni takich "kształtów" czy to tylko wizje znudzonych projektantów, którzy muszą się wybić ponad resztę?

Ten biały wygląda jak Bat-mobil :lyra2:

Nie cytujemy z IMG

~Domine

Link do komentarza

Większości aut nie słyszałem więc ciężko mi wybrać ale od zawsze podobał mi się dźwięk silnika w Fordzie Ken'a Block'a...

Nawiązując do silnika pokażę wam takie oto autka:

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Od góry to dołu to:

Bugatti Veyron

Lamborghini Murcielago LP640

Ferrari 599 GTB

Toyota Prius

Co łączy te auta? Pierwsze 3 to najmniej ekonomiczne auta świata.

Veyron jadąc ze swoją maksymalną prędkością potrafi wypić cały bak w 12 minut a średnie spalanie to 24 litry na 100 km.

Lamborghini spali 21,5 litra a Ferrari 21,3.

Cóż Toyota nie powali ilością spalanego paliwa i tu pojawia się moje pytanie.

Czy ochrona środowiska ma dla was duże znaczenie przy wyborze auta?

Na pewno ilość spalanego paliwa ma znaczenie jeśli chodzi o wydatki na benzynę ale czy oprócz tego ma to dla was jakieś znaczenie?

Link do komentarza

Dla mnie dbałość o środowisko była, jest i będzie bardzo ważna. Jeżeli chodzi o spalanie paliwa, to wydaje mi się, że najistotniejsze nie jest to ile auto spala paliwa, a jak je spala. Przykładowo przedstawiony powyżej Prius to hybryda, czyli samochód używający i paliwa i prądu. Natomiast taki Mercedes klasy S z silnikiem V8, 5,5 litra to zwykła paliwożerna limuzyna. Jednak gdybym miał wybierać, które z tych aut kupię mając na względzie dobro środowiska, wziąłbym Mercedesa. Z bardzo prostego powodu. Samochód ten spala paliwo tak czysto, że to co wychodzi przez wydech prawie w ogóle nie szkodzi otoczeniu. Ponadto przy budowie tego auta jest używanych wiele materiałów z recyklingu. Wstawiam film z TOP GEAR o tym aucie. Informacje na temat, który poruszyłem znajdziecie od 6:00. Wracając do tematu uważam, że jeżeli ktoś dzisiaj kupuje auto, które pali mało, to głównie dla dobra swojego portfela. Jednak przy okazji pomaga chronić środowisko. Jest to tak jakby skutek uboczny. Można to przedstawić tak:

wysokie ceny paliw + kryzys---> ludzie kupują auta, które palą mniej, bądź w ogóle z nich rezygnują---> oszczędzają pieniądze + ochraniają środowisko przy okazji.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Ulubione autko? Ciężki wybór, sporo jest świetnych samochodów. Trochę mnie dziwi że niektórzy ludzie zapominają o starych autkach, taki wymieniony wyżej fiat 125p to legenda już jest. A jak ktoś ma pomysł to da się go ciekawie przerobić i też będzie szybki. Albo taki Dodge Charger z 1969 roku, klasa sama w sobie.

A odpowiadając na pytanie, to wysoko jest u mnie Subaru Impreza Wrx Sti, ogólnie Bmw, Dogde Viper ma się rozumieć, Ford mustang Shelby gt500... I to chyba tyle.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Żeby trochę rozruszać temat pokarzę dwa dość ciekawe samochody.

Geiger-Hummer-H2-Bomber-1.jpg

Droga jest 2 metry pod warstwą śniegu? Wybierasz się na wakacje do Syberii? Hummer H2 Bomber jest dla Ciebie!

Na pewno wygląda interesująco choć wątpię żeby znalazł szerokie grono nabywców :P

2009-conquest-knight-xv-picture-2.jpg

Knight XV

Coż, mi przypomina futurystyczne połączenie bunkra z samochodem ale jednak przykuwa wzrok a to już coś.

A co wy myślicie?

Link do komentarza
  • 2 months later...

Trzeba przyznać, że nikt tu nie zagląda. A w sumie szkoda, bo temat ciekawy, a i podyskutować można.... Więc, co powiecie na auta hybrydowe?
Czy naprawdę muszą być to paskudztwa, które przedstawiano kilka lat temu? Oto przykład:

 

http://www.mad4wheels.com/webpics/hires/00000239%20-%202000%20Renault%20Koleos%20concept/2000_Renault_Koleos_concept_002_1907.jpg

 

Sytuacja ta uległa zmianie teraz hybrydy wcale nie wyglądają paskudnie...

2011-bmw-x6-activehybrid_100228629_l.jpg

Oto BMW X6 ActiveHybrid. 

Ma potężny 8-cylindrowy silnik o mocy 485 KM a do tego dwa silniki elektryczne. Do 100 km/h rozpędzi się w niecałe 6 sekund.

Oprócz tego posiada bardzo ważna cechę, a jest to zaporowa cena sięgająca 473900 PLN.

No i w tym momencie zapraszam do dyskusji. 

 

Czy samochody hybrydowe są lepsze od tradycyjnych samochodów z silnikami Diesla lub benzynowymi?

Link do komentarza

Czy samochody hybrydowe są lepsze od tradycyjnych samochodów z silnikami Diesla lub benzynowymi?

Pod względem ekonomicznym: oczywiście, przecierz silnik spalinowy "łyka" paliwo nawet gdy auto stoi. Auto hybrydowe wyłącza silnik spalinowy gdy ten stoi, a gdy trzeba ruszyć załącza się silnik elektryczny i dopiero po rozpędzieniu zapalany jest spalinowy. Pod względem eksploatacyjnym to uważam że nie, bo gdy coś padnie w układzie napędowym to będzie trzeba płacić nie małe pieniądze.

Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Wychodzi na to, że hybrydy są tylko dla bogatych, ale komu chciało by się płacić np. te pół miliona za BMW X6 z silnikami elektrycznymi?

Normalna wersja kosztuje 300 tysięcy złotych. Wychodzi na to, że hybryda jest droższa od zwykłego modelu aż o dwie trzecie jego ceny.

Tymczasem pół miliona to cena Audi R8

24426.jpg

Ciężki wybór? Sęk w tym, że dla większości ludzi nie. Myślę, że 90% mając do wyboru BMW X6 ActiveHybrid i Audi R8 wybrałoby tego drugiego...

Edytowano przez Arctic Cat
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...