Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Blues


Arctic Cat

Recommended Posts

Zapraszam do zapoznania się z tematem dyskusyjnym działu "Oceń poprzedni utwór", a także ze wskazówkami znajdującymi się w powyższym temacie.

Regulamin działu -określa zasady zabawy

67k uzyskał moją zgodę ~Keola

Dotychczas nie było, więc jest. Mam nadzieję, że znajdą się jacyś fani gatunku :D

Na początek polski zespół "Dżem". Moim zdaniem najlepsza z polskich kapel.

http://www.youtube.com/watch?v=IfZGHr6YRCo

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

O legenda takiej muzyki w Polsce,zespół bardzo dobry ale z Ryśkiem lepiej grali.Aczkolwiek Balcar czy jak mu tam,też daje radę.Za ten utwór dam 10/10 bo mam dobre wspomnienia z tym zespołem ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, przypomina się, jak w te wakacje oglądałem film o tym wielkim muzyku. O jego przejściach, twórczości i oddaniu. Film zwie się Cadillac Records, zdecydowanie polecam. A teraz a propos utworu: Mało spotykany w dzisiejszej muzyce sposób zabawy dynamiką, wiele instrumentów, a przez w. w. film bardzo mi się rzuca w ucho harmonijka. Oprócz tego dla mnie osobiście dziwny, nieskładny melodycznie wokal (ale to w końcu blues, ten gatunek rządzi się własnymi zasadami ;P), brak wyraźnego podziału na części, a jednak nie jest nudne... Mimo że nie jest to mój ulubiony gatunek, przyjemnie się słucha. 7/10. Coś ode mnie, pisząc to zauważyłem, że nie wiem co mógłbym tutaj dać, więc daję randomowego Claptona. :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

O znowu Dżem,cóż legenda takiej muzyki w Polsce i tu niema co dyskutować.Utwór bardzo mądry,jak i dużo piosenek tego zespołu.Daję 10/10 bo innej oceny oddać nie można. Trochę blues-rocka:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wydaje mi się, że dałeś też tu Cree. By móc porównać piosenki Ryszarda Riedla z Dżemu do jego syna Sebastiana Riedla z Cree. Ale, że oboje mi przypadli do gustu to dam 10/10.

Teraz zespół, którego jeszcze nikt nie podał.Ja osobiście uważam, że coś za mało osób tu zagląda, trzeba to jakoś zmienić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

Dla mnie to taka mieszanka i tego i tego, ale zespół znam słabo. Słyszałem małą ilość utworów od nich, ale jednak ten nawet ciekawy jest. Muzyka sama w sobie dobra, teledysk już nie podoba mi się. Jednak za całość łap te 7,5/10.

Też nie jest to do końca blues, ale łapcie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Hah, klasyk. Jakkolwiek uwielbiam melodię, tekst i klimat tego kawałka, jestem heretykiem który preferuje wersję Michaela Bubble. No lepszy wokal po prostu. 9/10

To może ja zarzucę jednym z lepszych gitarzystów i wykonawców blues'owych współcześnie (choć tu gitarki słabo uświadczycie). Bardzo zrelaksowany i spokojny utwór.

 

 

Zgodnie z regulaminem działu, filmiki powinny być schowane w spoiler~ Dog in the Fog

Edytowano przez Dog in the Fog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Utwór Boba Dylana znany w wielu innych wersjach, najbardziej z wersji Guns 'n Roses. Wersja Erica, to takie przyjemne reggae. Gdybym miał oceniać numerkowo, to byłaby ocena 7/10, ale to przez to, że sam utwór zdążył mi się dość osłuchać.

 

No to ja zapodam coś Jana Michała Jarra, coś mam na niego fazę:

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu SebastianRichCountryOwner napisał:

To chyba się do niego zalicza:

Jak najbardziej.

Ocena:

Blues Brothers zawsze na propsie. Chwytliwa melodyjka, uwielbiam harmonijki ;)

Ocena 9+/10.

Byłbym zapomniał, nasz rodzimy zespół:

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Rainbow Guitar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Swojsko i klimatycznie... idealnie w sam raz do wolnego tańca xD ...także, ekhm... 8.0/10

 

W końcu udało się mi odpowiedzieć w tym temacie po raz pierwszy od jego powstania! :yay:

Naprawdę chciałbym tu częściej zaglądać, ino akurat bluesa tak nieczęsto słucham, iż nie miałbym tu co wrzucać :c

 

Niemniej zdarzają się wyjątki - Samsara Blues Experiment!!

 

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...