Skocz do zawartości

Kronika forum!


Lemuur

Recommended Posts

Kompletnie losowo wpadł mi do głowy taki pomysł... Każdy lubi powspominać stare dobre czasy itp, mamy sporo zdjęć z meetów, pozachowywanych gdzieś screenów czy obrazków śmiesznych wydarzeń z forum itd. Można by zorganizować na forum takie sentymentalne miejsce, w którym moglibyśmy powspominać zdarzenia czy osoby, których już z nami nie ma. Przeklejałby się tam wycinki, screeny czy zdjęcia, którymi dysponujemy. Kronika forum najlepiej sprawdziłaby się chyba, jako dział, podzielony na 2 poddziały. 1. Userzy - gdzie na każdego przypadałby 1 temat. W takich tematach użytkownicy wspominaliby użytkowinia i powiązane z nim wydarzenia, lubimy w końcu pogadać o starych kumplach :D. 2. Wydarzenia - gdzie pojawiałyby się wszelkiej maści święta, meety forumowe itd. Można by podzielić jeszcze wydarzenia na oficjalne ( święta forumowe, duże eventy etc ), oraz drobne- jakieś przypadkowe wpadki. A także meety na forumowe i prywatne, te ostatnie oczywiście nie dotyczyłyby całego forum. Jak widać pomysł jest dopiero szkicem, szczerze mówiąc zrodził się w mojej głowie 5 minut temu, ale od czego mamy dyskusje i narady? :D Pozostaje mi tylko spytać, co o tym sądzicie, czy macie jakieś sugestie, możliwość pomocy i czy ktoś byłby chętne, by coś takiego poprowadzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną uwagę: wszystko powinno być ściśle nadzorowane przez wyznaczony zespół osób (tak, lubię organizację), a tematy w dziale z wydarzeniami powinny być nie rozciągnięte na kilkanaście postów, wszystko robić w pierwszym, a pod pierwszym postem jedynie jedynie komentarze userów. Niczego wtedy nie będzie trzeba szukać. A co do userów... mam wrażenie, że zbytnia spamernia się zrobi. Limit jednego postu na jednego usera w jednym temacie.

EDIT: A, zapomniałem najważniejszego. Wyborny pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronika? Wspaniała. Ale musi być obiektywna. Nie może ni wybielać ni oczerniać, ma przedstawiać prawdę taką, jaką była. Proponuję też oprócz użytkowników dopisać kalendarium, lub po prostu wydarzenia w kolejności chronologicznej. Trust me, I'm historician :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niegłupie. Nie mam nic do dodania, poza tym, że również podoba mi się ten pomysł.

"Nie głupie" piszemy razem Warmenku. Już Ci poprawiłem :3 ~Xyz

Gdybym miała kolorek to też bym cię poprawiła, Xyz :P Przed "Warmenku" powinien być przecinek ^^. Ech, a miałam nawet taki odruch, żeby kliknąć "edytuj" xP

Pomysł jest całkiem ciekawy, jednak znalezienie tych wszystkich materiałów na pewno zajęłoby sporo czasu ;p Ktoś odpowiedni powinien się tym zająć.

Poza tym... czy na pewno wspominanie o niektórych użytkownikach jest dobre? Gdy to przeczytałam od razu skojarzył mi się Emoś. Jedni go nie lubili, inni wręcz przeciwnie... wiecie, mogłaby z tego wyniknąć jakaś kłótnia, że niby Emoś ma niezasłużonego bana i tak dalej. Oczywiście podałam tylko przykład. Z resztą wspominanych użytkowników nie musi tak być. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczuś, wiesz co to prawda obiektywna? Suche fakty bez opinii. I tak miałaby wyglądać kronika, przedstawiać prawdę taką jaką była. To że ktoś nie lubi mitycznego Emosia czy go lubi, jest tą sprawą której się nie poruszy. Ważne było to, że wynikł z tego konflikt, kończący się kontrowersyjnym banem, z tego co zrozumiałem. I koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczuś, wiesz co to prawda obiektywna? Suche fakty bez opinii. I tak miałaby wyglądać kronika, przedstawiać prawdę taką jaką była. To że ktoś nie lubi mitycznego Emosia czy go lubi, jest tą sprawą której się nie poruszy. Ważne było to, że wynikł z tego konflikt, kończący się kontrowersyjnym banem, z tego co zrozumiałem. I koniec.

Eh, w sumie to wasza sprawa (na żadnym meecie nie byłem), ale jeśli chcecie spisywać kronikę w taki oto sposób, to wyjdzie lipa. Bo tu chodzi przede wszystkim o emocje... Jeśli ma się nie poruszać tych najbardziej interesujących i kontrowersyjnych tematów no to kaleka byłaby ta kronika :forgiveme:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy w kronice są emocje? Kronika ma suche fakty przedstawiać, a to że kroniki o jakich się uczymy są pisane na zlecenie włądcy, to zniekształca obraz kroniki. Trust me, mam to na studiach :v

To tylko nazwa człowieku. Jak chcesz to możesz nawet szarlotkę nazwać ławką, ale to i tak nie przysłoni najważniejszego.

Dahell... Arjen jak zwykle przeciw jakiemukolwiek pomysłowi z mojej strony. Jak Anglicy z Francuzami. Daj se siana gościu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz kłótnie... Użytkownicy mają tworzyć atmosferę na forum, a nie unikać wszystkiego, co mogłoby ją zepsuć, to sztuczne. Co do Emosia, bana dostał na własne życzenie, sam z nim rozmawiałem, stwierdził, że szkodzi forum i sam prosi o bana, bo nie potrafi się zmienić, a szkód powodować nie chce. Suche fakty... Myślę, że tak, ale ładnie opisane, a nie jako pusta notka. Kto by się tym zajął... Zapewne kolorowi z dostępem do takich materiałów, najprędzej czerwoni. Straż Harmonii mogłaby przy tym pomagać, bo taka kronika podchodzi pod jej działania. Drobne wydarzenia to może faktycznie przesada, ale miło coś takiego powspominać, ciężko jednak z organizacją tego. nie wiem. Jednak większe wydarzenia koniecznie, a i userzy powinni być, kłótnie, czy nie ludzi wspomina się chyba najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa kronika raczej nie powinna być kroniką, która ma przedstawiać suche fakty. A jeśli nazwa "kronika" nie pasuje, można to zastąpić czymkolwiek innym. Moim zdaniem to powinny być tylko te miłe wspomnieniach, przy których można się pośmiać, powrócić do dawnych dni, zatęsknić i tak dalej ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa kronika raczej nie powinna być kroniką, która ma przedstawiać suche fakty. A jeśli nazwa "kronika" nie pasuje, można to zastąpić czymkolwiek innym. Moim zdaniem to powinny być tylko te miłe wspomnieniach, przy których można się pośmiać, powrócić do dawnych dni, zatęsknić i tak dalej ;d

Mogą pojawić się też złe chwile, które dobrze się skończyły. Z takich rzeczy później się śmieje i naprawdę fajnie wspomina ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

mógłbym się podjąć zrobienia takiego "drzewa", ale potrzebowałbym pomocy innych userów. w szczególności zaś tych którzy na forum są dłużej ode mnie ;)

Takowe "drzewko" dotyczące avatarów zrobił Solaris (można go pomęczyć o link czy coś). Obejmuje wszystkich avatarow do bodajże września... Regenci? Nie mam pojęcia. Ogarniam tylko od października 2011 i trochę wcześniej.


:drurrp: jestem zbyt leniwy na usuwanie podpisu tapatalka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ale było pełne błędów, więc się nie liczy.

To, że nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że Emoś był Avatarem Pinkie Pie to nie mój problem. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. No, może pierwsi Avatarzy/Regenci kiedy forum balansowało między lol.pl, a mlppolska.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...