Skocz do zawartości

Pytania do Celestii


Tarreth

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 259
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bądź pozdrowiona ta, co trzyma piecze nad słońcem!

Od pewnego czasu myślę nad podziałami w społeczeństwie, więc stąd te dwa pytania:

1.Rodziny inteligenckie i robotnicze. Istnieje coś takiego jak przepaść pomiędzy nimi u was?

2.Czy istnieją w waszym społeczeństwie subkultury? Jeśli tak, to jakie.

Edytowano przez Hoffner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

O słoneczna pani, mam parę pytań liczę na odpowiedzi:

1. http://www.youtube.com/watch?v=D9nXRFpgTEc Przyznaj sie! Czy byłaś tam razem z Luną?

2. Czy robicie sobie czasem wypady do "naszego" świata?

3. Czy jeżeli miałabyś wybrać aby być człowiekiem, kucykiem, wilkiem lub innym stworzeniem co byś wybrała?

3. Czy czasem stroisz żarty swym poddanym?

 

ukryta 4. LUNA!? <- Lubię tak trolować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj księżniczko Celstio, to znowu ja z kolejnymi pytaniami, a więc zaczynajmy:

1. Jak sprawdzić czy przyjaciel lubi my little pony?

2. Jak sprawdzić czy rzeczywiście jest naszym przyjacielem?

3. Miałaś kiedyś chłopka? :D

4. Czy w naszym świecie też są klejnoty przyjaźni lub inne?

5. Chcesz wiedzieć jak jest w naszym świecie?

6. Czy odwiedzisz nasz świat?

7. Jak działa to przejście między waszym a naszym światem? (czyli jeżeli w waszym świecie jest się kucem to po przejściu przez portal w naszym świecie jest się człowiekiem czy jakoś inaczej i na odwrót)

8. Lubisz mnie? :D

To na razie tyle pytań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Księżniczka Celestio, Ta Która Władasz Słońcem Na Nieboskłonie, Księżniczko na Zamku Canterlot, Współwłatczynie Equestrii i etcetera, etcetera

 

1.Księżniczko czy mógłbym prosić o informacje na temat tego od kiedy w Canterlocie prowadzi się działalność produkcji Magicznych Komiksów?

 

2.Czy ktokolwiek po za twoją siostrą ma prawo mówienia ci- Tia, Celuś i inne zdrobnienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

*Do sali tronowej wchodzi blond mężczyzna w Ciemnym garniturze i królewskiej pelerynie* - Hej... Wait. Witaj królowo... Wait... Witaj KSIĘŻNICZKO dnia. Uhg muszę się wreszcie nauczyć że u was nie ma królowych. W każdym razie. Zowią mnie Blazing Heart a.k.a. Płonące Serce dla przyjaciół Wiesiu (brzmi logicznie czyż nie?) oto me pytania.

1. Czy w waszym wymiarze sprawiedliwości obowiązują kary śmierci bądź dożywocia? A może zsyłacie do koloni karnych? 

2. W Equestrii obowiązuje jakaś religia? Czy raczej jest kraj bez religijny?

3. Masz jakieś pieśni o sobie? Na ludzkie standardy jesteś raczej skromną władczynią ale chyba coś napisali co nie? 

4. Jeżeli Twilight Sparkle jest teraz alicornem to chyba ma trochę przewalone nie sądzisz? Jest długowieczna więc kiedy jej przyjaciółki zginą zostanie tylko z wami i Spikiem który również zginie (szacuje po wyglądzie że jest młodym Dymopluja Kolczastego więc pożyje jakieś 1700 lat może więcej może mniej) pomyślałaś co wtedy z nią będzie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Księżniczko Celestio. Przybywam do ciebie, choć w brew woli, z pytaniem wagi ogromnej. Jak wszyscy wiemy twa uczennica Twilight uczy potężnych magów wpuszczając ich na swą arenę, zaś księżniczka Cadance niegdyś chciała przeszkolić armię wielkich wojowników, zaprzestała tego jednak bojąc się aby jej przyjaciółka nie uznała tego za plagiat. Tedy tworzy się moje pytanie, czy ty podjęła byś się szkolenia nowych rycerzy i użyczyła im arenę, by na równi z magami mogli się ścierać w pojedynkach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ave Celestia, solis gratia regina Equestriae et principem dux Manehattanum, Ponyville, Fillydelphium, Cloudsdale, Hoofingtonium, Baltimare, Trottinghanum, Appleloosae, necnon principem Canterlot. (Trochę mi zajęło napisanie tego :rainderp: ) Oto list od mej skromnej osoby, która pragnie zdobyć wiedzę na temat nurtujących ją kwesti i liczy też na udzielenie odpowiedzi do możliwie największej liczby napisanych tu pytań.

1. Czy w Equestrii są jakieś inne języki urzędowe inne niż Equestriański?

2. Czy oprócz gwardii stacjonującej w Canterlot Equestria posiada jeszcze jakieś siły zbrojne bądź formacje wojskowe?

3. Co najczęściej zdarza się Tobie robić wraz ze swoją siostrą w wolnych chwilach, o ile takie są?

4. Jak wygląda podział administracyjny państwa?

Najszczerzej dziękuję za poświęconą uwagę, a następnie żegnam. Może jeszcze wyślę kolejny list z pytaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Miłościwie panująca Księżniczko Celestio

Twój poddany Long Trailer dziękuję za audiencje

1.Czy polecisz mi dobry sklep z ubraniami roboczymi?

2.Czy mogę opatentować pojazd do przewozu drewna (ja właściwie mam taką pracę zawieźć drewno z punktu ścinki drewna do tartaku)?

3.Czy w Canterlot jest wiele otyłych kucyków (nigdy nie byłem w stolicy)?

Edytowano przez Long Trailer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witaj Księżniczko. Moje pytanie, cóż... uprzedzam, że będzie męczące. Czy jesteś bóstwem lunarnym? Czytając ludzką książkę popularnonaukową o epoce pryncypatu, natknąłem się na ustęp, który opuścił mi szczękę o metr w dół. Heliogabal chciał wprowadzić kult boga Słońca, jako bóstwo najwyższe. Wybrał mu nawet żonę: fenicką boginię Tanit, Panią Księżyca. Jej nazwę romanizowano na Caelestis, czyli po polsku Celestię. Wychodzi, że twoją domeną wcale nie jest dzień i słońce, tylko, podobnie jak u Luny (też Rzymska bogini, lecz sprowadzona wcześniej, za Tytusa Flawiusza), noc. W mitologii helleńskiej: Selena. Skąd te nieścisłości? Czy mogłabyś mi to wytłumaczyć?

 

Pytanie wstrętne, wiem, ale w pełni to rozumiem i nie nakładam na Ciebie obowiązku odpowiedzi. Tak w ogóle, zagłębiłem się w to w tylko jednym celu: jestem lunarny.

Luna 1 : Celestia 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Księżniczko Celestio,

To niezwykły zaszczyt stanąć przed twym majestatem.

Dopiero co przybyłem do twych włości, ale już słyszałem wiele opinii i stereotypów. Sam także nie mogłem znaleźć w dostępnych mi księgach odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jestem rad, że pozwolono mi zadać dziś pytanie, chodź tylko jedno. Wiem, że jesteś zajętą, dla tego wybrałem to, które aktualnie nurtuje mnie najbardziej.

 

Mówi się, że Ty oraz twa siostra jesteście władczyniami Equestrii, że zajmujecie się polityką i sprawami organizacyjnymi w swoim państwie. Mimo tego jesteście wstanie wysłuchiwać swoich poddanych i przybyszów, potraficie znaleźć dla nas czas. Wydaje mi się być to niemożliwe, byście same zarządzały i zajmowały się wszelkimi sprawami. Czas który musicie na to poświęcić przerósł by nawet tak boskie istoty jak wy. Możesz mi opowiedzieć i wytłumaczyć jakie sprawy państwowe przypadają Tobie, księżniczko Celestio Jakie obowiązki administracyjne przekazałaś swojej siostrze, a do jakich grup politycznych i w jakich sposób wybieranych należy pozostała część władzy ustawodawczej?

W skrócie, czy możesz mi opisać swoje obowiązki wobec funkcjonowania państwa i jakie przekazałaś swej siostrze? 

 

Z góry dziękuje za twą odpowiedź i poświęcony mi czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne klacze, szlachetne ogiery, zacni obywatele i obywatelki tego forum! Oto dziś, w swoim szlachetnym i pięknym majestacie Księżniczka Celestia odpowie na nutrujące was pytanie. Oto przed wami nasza Słoneczna Władczyni!

 

Dziękuję wam wszystkim, moje drogie kucyki za tak liczne zainteresowanani. Niesety, nie będę mogła odpowiedzieć na wszystkie ostatnie pytania, gdyż jest ich bardzo dużo a obecnie mój harmonogram obowiązków nie pozwala na to. Ja i mój nowy Regent, planujemy dla was również nowe...

 

Księżniczko, to miała być niespodzianka!

 

 No dobrze, zaczynajmy. Tyle jest jeszcze dziś do zrobienia...

 

Jak na przykład podwieczorek? Dobra, dobra tylko żartowałem. Oto pytania od pierwszego kucyka imieniem Kuba GR8!

 

Drogi Kubo, oficjalnie i ustawowo Equestriański jest naszym urzędowym językiem. Używam go na codzień i właściwie nie ma potrzeby aby stosować inny język. Nie znaczy to jednak że nie stosujemy ich gdy zachodzi konkretna potrzeba. Dialekt gryfów, czy język Arabii Siodłowej są dość często spotykane na naszym dworze. Odnośnie twojego drugiego pytania prócz Gwardii Pałacowej oraz Wonderbolts jako siły powietrzne, nasza kraina posiada niewielką, regularną armię.Wszak do obrony zawsze używaliśmy naszej magii i Elementów Harmonii.

Wolnych chwil, jak to określiłeś, mój drogi, nie mamy w ostatnim czasie zbyt wiele. Jednak od czasu do czasu zdarza się, że Luna namówi mnie na kilka godzin przy konsoli, chociaż ja osobiście wolę szachy, lub poprostu spędzić dzień nad królewskim basenem.

Jeśli chodzi o podział administracyjny Equestrii, jest on dość prosty. Kraina dzieli się na regiony, w którym największej miasto jest jego siedzibą. Posiadamy cztery regiony, oznaczone stronami świata. Siedzibą Regionu Północnego jest Vanhoover, Zachodniego – Manehattan, Wschodniego – Los Pegasus, zaś Południa, Balitmare.

 

Tak oto pierwszy kucyk otrzymał odpowiedzi na dręczące go pytania...

 

Nie bądź złośliwy, Regencie, jego pytania były konkretnie i ciekawe, a przy okazji wielu innych nauczyło się kilka ciekawych faktów, o których mogli nie wiedzieć.

 

Że też zgodziłem się na tą robotę...

 

Mówiłeś coś, mój drogi?

 

Nic, nic! Dobrze... następnym interesantem jest Little Light! Proszę...

 

Moja droga, wznoszenie słońca jest przedewszystkim moim obowiązkiem, który został mi powierzony dawno temu i moją powinnością jest jego sumienne wypełnianie. I nie musisz przepraszać, nawet jeśli takie pytanie kiedyś zostało zadanie, to nic nie szkodzi. Udzielanie audiencji poddanym to też obowiązek Władczyni.

 

Nawet jeśli ktoś zadaje TAKIE pytania, jak następny kucyk... Long Tralier. On raczej powinien się zgłosić do burmistrza, albo rajcy miejskiego...

 

Hm... no cóż, pytania istornie są dość niecodzienne, jednak spróbuję na nie odpowiedzieć.

W Canterlot jest cała masa sklepów, więc powinieneś bez trudnu znaleść taki jaki potrzebujesz, spróbuj poszukać w dzielnicy handlowej. Odnośnie pojazdu... jeśli sam go zaprojektowałeś i zbudowałeś, wystarczy, że zgłosisz to do urzędu patentowego i w ten sposób nabędziesz do niego prawa autorskie. Co do otyłych kucyków mieszkającycy w mieście – istotnie jest ich kilka.

 

Dobra, one były zdecydowanie najdziwniejsze z całego dzisiejszego zestawienia. W każdym razie przejdźmy do kolejnego petena, Raxoanox. Tak, znowu mamy do czynienia z pytaniami o naszą armię. Zaczynam się zastanawiać czy nie objać tego tematu całkowitą klauzulą cenzury ma rozkaz prokuratury. Jeszcze wrogowie usłyszą i będzie nieszczęście.

 

Drogi Raxoanox'ie, istonie, Ares Prime ma w tym przypadku rację. Nie mogę powiedzieć ile dokładnie wynosi liczepbność naszego wojska, to tajemnica państwowa. Co też prowadzi do drugiego twojego pytania. Nasze państwo jest .............

I oczywiście że posiadamy doradców, z których najbardziej przez nas ceniony jest lord Fancypants. Wiele razy udowadniał, że pośród naszej arystokracji wyróżnia go bystry umysł, pogodność ducha i co najważniejsze – własne zdanie i prawdomówność. I chociaż nasze zdanie ma decydujący wpływ na wszystkie państwowe sprawy, czasem potrzebujemy opinii innych kucyków, wszak nikt nie jest nieomylny i wszech wiedzący. Dobrze, kim jest kolejny ciekawy informacji petent?

 

Zwie się Sakitta i... o rany, zdecydowanie lubuje się w mitoligi. Znaczy swój chłop, proszę Ksieżniczko.

 

Istotnie, pytanie Sakitty jest bardzo intreresujące i głębokie. Jednak przede wszystkim jest ono powiązane z ziemskimi kultami heliotycznymi i uranicznymi, nie zaś z naszym światem, dlatego pojawiają się takie nieścisłości. Ludzie wierzyli w wielu słonecznych bogów, zależnie od pochodzenia i danej kultury, prawda? W naszym świecie Słońce i dzień są moją domeną nad którą tylko ja posiadam władzę, tak samo jak Luna włada nocą i Księżycem. I przedewszystkim, nie jestem boginią, zatem nie mogę być bóstwem lunarnym. Poprostu posiadam moc i władzę nad Słońcem. Chociaż muszę przyznać, że tematy którymi się interesujesz są bardzo ciekawe, i z miłą chęcią odpowiem na twoje kolejne pytania, mój drogi.

 

Zostało jeszcze dwóch, na szczęście, a potem fajrant.

 

Spitfire098

Zmieniłam Twilight w alicorna, gdzyż to było jej przeznaczone. Jej dokonana, czyny i wszystko czemu podołała odkąd przyjęłam ją jako swoją uczennicę, udowodniły, że jest godna stania się prawdziwą Księżniczką. Wiem, że z pomocą przyjaciół i magii, poradzi sobie ze wszystkimi trudnościami. Oczywiście ja również będę ją wspierać, jest dla mnie nie tylko przyjaciółką i byłą uczennicą, ale też jest mi prawie jak córka. Na twoje drugie pytanie nie odpowiem, wszak klaczy nie pyta się o wiek.

 

A sprawa Parasprite'ów doszła do nas kilka dni po fakcie. Mało przyjemna rzecz, jednak z pomocąsporej dotacji dla miasta i istnej kompanii budowniczych dało się doprowadzić Ponyville do stanu używalności w niespełna pięć dni. Kolejny sukces rządu naszych Księżniczek.

 

Ekhem...

 

Och, przepraszam. Tak mi się jakoś poprostu wymsknęło. No i został nam ostatni ciekawski tego dnia. Niejaki Chief, będący wybrednym czytelnikiem i nieocenionym pomocnikiem wielu pisarzy. A przy okazji jest i moim dobrym przyjacielem. Chief pyta ogólnie jak to jest z podziałem władzy miedzy tobą, a Księżniczką Luną, jakie obowiązki ma ona i ty.

 

Ja i moja siostra rządzimy wspólnie, nasze obowiązki mają jednakowy zakres. Kiedyś zajmowałam się wszystkim sama, jednak gdy Luna powróciła i przystosowała się do zmian, sama chętnie wzięła z początku większą części obowiązków, aby być bliżej poddanych. Jak już wcześniej wspominałam, mamy doradców któzy pomagają nam podejmować decyzje i radzą w większości spraw dotyczących naszego państwa. Do moich codziennych obowiązków można zaliczyć, min. podpisywanie propozycji różnych ustwa, rozpatrywanie zmian w kodeksach prawnych, rozpatrywanie petycji o dotacje na projekty i cele charytatywne, organizację dużych imperz kulturowych takich jak Gala Grand Galopu... jest ich naprawdę całe mnówsto, drogi Chiefie. Dawniej zajmowały mi cały dzień i niekiedy większość nocy, lecz rozdzieliliśmy obowiązki na nas dwie, dzięki czemu możemy raz na jakiś czas mieć dzień tylko dla siebie. Luna ma identyczne obowiązki co ja, jedyną różnicą jest to, że organizuje też audiencje w nocy. Zdecydowałyśmy się na taki podział, ze wzgledu aby Luna nauczyła się nowych praw i systemów politycznych i zdobyła wiedzę i doświadczenie, co poszło jej bardzo sprawnie. Moja młodsza siostra zdecydowanie ma zadatki na wspaniałą organizatorkę. I po raz ostatni powtarzam – ja i Luna nie jesteśmy boginiami.

 

To już wszystkie zaplanowane audiencje na dzisiaj, Ksieżniczko. Co teraz rozkażesz?

 

Och wielka szkoda, wspaniale było znów odpowiedzeć na pytania nutrujące naszych gości i podwładnych. Pamiętajcie drogie kucyki, jeśli macie jakiekolwiek pytanie, ważne lub nie, zawsze możecie je zadać, a ja z pomocą mojego nowego Regenta z chęcią na nie odpowiemy. A teraz pozwólcie, że pożegnam was na tą chwilę. Muszę omówić z drogim Aresem temat na nową zabawę w naszym dziale...

 

Księżniczko to ma być niespodzianka, proszę.

 

 

Tak oto skończyła się dzisiejsza audiencja. A wy, moi drodzy, czekajcie niebawem na nowe ogłoszenia dotyczące nowej zabawy jaka pojawi się w dziale Celestii.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj ponownie księżniczko Celestio. Me oczy radują się, widząc cię ponownie.

Moje dzisiejsze pytanie, jakiego twego uniżonego sługi jest takie.

Po banicji twojej siostry było Ci na pewno bardzo ciężko. Czy pomyślałaś kiedyś w ciągu tych 1000 lat, by zwrócić jej wcześniej wolność, by ponownie spróbować przemówić jej do rozsądku aby stanęła u twego boku? Jestem pewny, że szukałaś jakiegoś rozwiązania by przywrócić Lunę do zmysłów, by odzyskać swą siostrę, ale czy nie odnalazłaś tego czego szukałaś, czy może cena była zbyt wysoka?

Czy po wyzwoleniu się NMM z więzienia, nie obawiałaś się, że twoja uczennica nie podoła wyzwaniu? Że nienawiść, która zebrała się w jej sercu przez ten czas zmieni ją jeszcze bardziej lub elementy harmonii nie wyślą jej z powrotem na księżyc?

Dziękuję za wysłuchanie i przepraszam, jeżeli uraziłem cię tym pytanie. Zrozumiem jeżeli nie udzielisz mi odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Droga Księżniczko ^^

Czy chciałabyś mieć lokaja demona,który w zamian za Twoją duszę służył by Ci wiecznie?

Edytowano przez SayaSuu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wspaniała Pani Słońca

Byłbym zaszczycony gdybyś odpowiedziała mi na kilka pytań. A mianowicie:

1. Jesteście wraz z Luną siostrami, czy oprucz sprawowania władzy robicie coś razem?

2. Co robisz by się zrelaksować/rozerwać?

3. Czy miałaś kiedy kolwiek z kimś romans?

4. Jaki masz stosunek do Discorda od czasu jego resocjalizacji?

5. Jaki miałaś stosunek do Starsłirla Brodatego, i co się z nim stało?

Z góry składam podziękowania za odpowiedź i przepraszam jeśli cię uraziłem, o Pani...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...