Skocz do zawartości

Seria Stronghold(Twierdza)


DeDanielosek

Recommended Posts

Witam. Zakładam ten wątek ponieważ takiego nie znalazłem a gra jest warta uwagi. Mowa tu oczywiście o znanej większości graczy RTS-owych grze Stronghold. Ja ze swoimi emocjami,odczuciami itd. się wstrzymam a jakie były wasze odczucia? Ok. Jak pisałem wyżej że się wstrzymam z opinią tak teraz ją napiszę. Moja historia z "Twierdzą" zaczęła się kiedy miałem z 5 lat może 4.Była to moja pierwsza Strategia w jaką grałem i, która mnie wciągnęła na więcej niż 5 min.Oczywiście jako małe dziecko uwielbiałem różne bitwy, wojny, pościgi, wybuchy... wróć za bardzo się rozpędziłem... wracając zawsze lubiałem odpalić edytor zrobić jakąś prostą twierdzę i dodać do niej wojsk oraz atakujących pikinierów(wg. mnie najlepsza jednostka). Podobnie było z Krzyżowcem ba grałem w tą część dłużej od innych. W drugą część grałem już trochę mniej zwłaszcza ogromnym ciosem był edytor nie był taki jak w poprzednich częściach. Wojska się nie poruszały tylko teleportwowały, nie mogły atakować dźwięki trzeba było dodawać i w ogóle. W Legendy grałem mało bo to nie klimat na strategię dla mnie (magia, Król Artur i w ogóle). I tak dochodzimy do Twierdzy 3, która wg. mnie jest najgorszą częścią ze wszystkich nie będę się na jej temat rozpisywał bo aż szkoda pisać.Jeszcze wydawanie po 12 ( i 10 lub 11) latach wersji HD ba nawet zapowiedź Krzyżowca 2. Miejmy nadzieję że tej części nie ze3psują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Kiedyś w to pogrywałem,krótko ale zawsze.. No chyba jedyna gra z tego gatunku która mnie wkręciła,za dużo nie pamiętam bo grałem w to dość dawno.Ale ciekawiło mnie takie budowanie,walki o ile dobrze pamiętam i takie tam.Może kiedyś znowu w nią pogram,kto wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra po prostu świetna bardzo wciągająca ostatnio pogrywałem trochę na multi które raczej nie przypominało mi singla pod wzgledem sposobu rozgrywki i taktyki ale grało mi się w nie przyjemniej niż w singla, bardziej dynamicznie i jest element czasu na rozbudowę (nie można robić wojska przez x czasu). Samą grę poznałem jakieś 3 lata temu i była to Twierdza Deluxa, spodobała mi więc kupiłem sobie jeszcze Crusadera grywałem dosyć długo ale z upływem czasu coraz mniej teraz gram raz na "ruski" rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W serii Stronghold ogólnie podobał mi się sposób prowadzenia bitew i budowanie fortyfikacji, natomiast ekonomiczny aspekt gry moim zdaniem był dość źle zrobiony - czemu nie można mieć kilku rozłącznych spichlerzy? Czemu jest tak, że jak dwa królestwa w których warunki życia są identyczne (przyrost reputacji = 0), ale jedno ma reputację równą 0, a drugie 100 to z jednego wieśniacy uciekają najszybciej jak się da, a do drugiego się garną jakby tam był fanklub Rainbow Dash, albo nie wiem co... poza tym możesz mieć domków na 10 ludzi, ale armię liczącą kilkaset jednostek... Ogólnie lubię jak gra ma dużo różnych surowców i niektóre trzeba przetworzyć aby były użyteczne, np. Settlersi, ale trzeba to jeszcze zrealizować z głową, a nie taki system który nie ma za bardzo sensu. Ale nie zmienia to faktu, że w gry z serii Stronghold lubię grać i ogółem wypadają dość dobrze w mojej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronghold Crusader to według mnie jedyna gra z tej serii warta uwagi. Do dziś gram i podziwiam. Dodatek Extreme zrobił grę ciekawszą i moim zdaniem lepszą. Grałem w 2 i powiem że mi się nie spodobała. Później było coś z smokami czy jakoś tam. Bez komentarza. Nie seria a gra godna uwagi. Według mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...