Skocz do zawartości

Brohoof nr 6 (wrzesień)


bobule

Recommended Posts

W wasze ręce oddajemy 6. numer Brohoofa. W numerze znajdziecie ja recenzje fanfików, znanej i lubianej gry Fighting is Magic, a także odrobinę publicystyki — między innymi artykuły o ulubieńcach fandomu: Angelu, Gummym i Lunie. Chcielibyśmy także bardzo podziękować FGE za udostępnienie Aktualności. http://brohoof.pl/2012/11/11/brohoof-62012/ miłego czytania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No dobra. Nie wiem kogo skrzywdzić za stwierdzenie, że AJ jest background pony. Nie miałem czasu przyglądać się artykułom za dużo, zrobię to jutro, ale widzę, że ktoś kto to składał miał problemy z akapitami + duże wolne przestrzenie. No i znalazło się miejsca dla panów co chcieli film kręcić za 40 tysięcy dolców, szkoda, że link wygasł :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że się nie doczekam. Dacie jakąś możliwość pobrania pdf? Niezbyt widzi mi się męczenie z flashem na telefonie :c @edit ok, po szybkim szukaniu znalazłem link. Ale tylko szczęście mi pomogło, bo bym nie widział normalnie tej ikonki pobierania :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W końcu się ukazał ^^ Tak sobie myślę, że można by wrzucić linka na grupę Bronies Polska na Facebooku, nie wszyscy czytają forum.

Odkopuję temat, bo w końcu znalazłem chwile, aby przeczytać artykuł Poulsena na temat feminizmu Celestii. Trochę szkoda, że powstał on tak wcześnie, tj. po drugim sezonie. trochę się zdeaktualizował, a przede wszystkim, po 4 sezonach mamy ogromną ilość nowych materiałów.

 

Miałem nadzieję, że będzie w tym więcej gender, a używajac tego słowa mam na myśli jego pierwotne, naukowe znaczenie (stosowane np. w archeologii, skąd je znam), czyli określanie roli płci w społeczeństwie. Poruszyłeś tę kwestie, generalnie się zgadzam, ale trochę zabrakło mi wniosków. Co mam na myśli? Wymieniasz różne kazusy z serialu, ale brakuje trochę ich interpretacji. Dlaczego jest tak mało ogierów? Czy na pewno? Jakie mogą być tego efekty. Wszak mała ilość klaczy zmusza je poniekąd do przejmowania męskich zawodów, co znamy z narodowej autopsji np. w trakcie dużych wojen.

 

Cieszę się, że wspomniałeć o matriarchacie i głębszej definicji feminizmu. Artykuł jest dobry i przydałoby się go napisać od nowa, w związku z V sezonem. No i troszeczkę język zmieniłbym na mniej potoczny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł pisałem daawno temu, więc oczywiste, że się zdeaktualizował. Co do wniosków, to nie ma ich, bo chciałem jedynie opisać pewne prawidłowości i sytuacje, które dostrzegłem w serialu.

 


Dlaczego jest tak mało ogierów? Czy na pewno? Jakie mogą być tego efekty. Wszak mała ilość klaczy zmusza je poniekąd do przejmowania męskich zawodów, co znamy z narodowej autopsji np. w trakcie dużych wojen.

 

Jak dla mnie ludzie nadinterpretują dużą ilość postaci żeńskich w stosunku do męskich w serialu. Dla mnie jest ona kwestią oddzielną od samego sposobu, w jaki działa świat przedstawiony, a bardziej zależy od tego, że serial jest dla dziewczynek, więc postacie też są płci żeńskiej. Rzecz podobna do stosowanej czasami w serialu kreskówkowej fizyki - ma być zabawnie, to postać przeżyje upadek fortepianu na głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, choc pomijając wstęp, trochę też mogłeś ten wątek poszerzyć :) Cóż, zapraszam do napisania artykułu ponownie, właśnie w kontekście nowych sezonów, gdzie kilka założeń musi ulec weryfikacji. Chociazby to fundamentalne, że jednak ogierów nie jest aż tak mało, jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...