Skocz do zawartości

Kucyki znienawidzone przez rodziców młodszych fanów serialu ?


w3es2r4

Recommended Posts

Komentować niektóre fiki z mlp - okej, każdy ma swoje zdanie (wiemy ,o jakie ZWŁASZCZA fiki chodzi).

Hejcić starych koni (tak, żart słowny ,haha) oglądających mlp -może być, nie jestem uczulony na krytyke (może to rzeczywiście wyglądać nieco dziwnie).

Ale "AGRESYWNE" ? "WREDNE" ? Na boga ,Calestię ,Buddę ,Allaha i przewodnika każdego innego wyznania CO TO MA BYĆ ???

Mam nadzieje ,że te posty były napisane pod presją chwili przez przedszkolaków ,które nie miały aktualnie nic do roboty albo hejterów ,którym znudziło się oglądanie wielkiego miksu jutupe. Bo gdyby jakakolwiek matka mogłaby napisać takie rzeczy jest po prostu przerażające. NIe chodzi o nawet o to ,że krytykowany jest mój ulubiony serjal tylko o to ,w jaki sposób jest krytykowany. Marwie się o przyszłe społeczeństwo polski.

 

Może z tą 3 wojną światową to nie taki zły pomysł.

Link do komentarza

@Turoń bardzo przypominasz mi mojego katechetę z liceum :) chyba z 1/3 katechez była o zagrożeniach duchowych...

 

Widzę że szukasz zagrożenia w każdej animacji/książce/filmie/grze gdzie pojawia się jakakolwiek "magia", czy myślisz że należy spalić całą literaturę fantasy, wyrzucić większość gier komputerowych? Bo według mnie to co jest ważne to postawy bohaterów a nie to jak działa świat wymyślony w głowie autora. Przeczytanie Harrego Pottera czy czegoś w tym stylu na pewno nie zagrozi zdrowej psychicznie osobie...

jakoś nie słyszałem żeby ktoś kiedyś wziął miotłę i próbował na niej odlecieć bo w HP to działa, po prostu normalny człowiek odróżnia fikcję od rzeczywistości.

   Np. ja jestem zapalonym graczem i przeszedłem naprawdę wiele RPGów w których magia występuje, ba nawet często wybieram magiczne profesje bo nimi się ciekawiej gra. Jakoś mimo tego nie mam problemów z chodzeniem do kościoła czy odmawianiem pacierza...

 

No i sprawa MLP, po prostu nie wiem jak można się tu doszukiwać czegoś groźnego dla dzieci. Przecież kucyki w prawie każdym odcinku kucyki reprezentują bardzo pozytywne postawy, nawet mimo tego że czasem popełniają błędy to wybaczają sobie no i dbają o swoją przyjaźń... MLP to jedna z niewielu bajek z których dziecko może wynieść coś pozytywnego ...

Link do komentarza

Ale i tak magie przedstawiona nie jest do końca prawdziwą magią.

Prawdziwa magia ma postać metafizyzyczną, czyli nie mozna cisnąć z wiązek światła itd. Głównym aspektem Magii jest medytacja i inne rytułały.

np. Glównym aspektem Magii Chaosu jest Trorzenie Sygili. czyli za pomocą Madytacjii tworzysz sigil, czyli znak. tworzysz go ze zdania np. chce żeby Potrącił mnie wuzek widłowy. potem wpisujemy powtarzające się litery i mieszamy tak, żeby nie było żadnego slowa. w tym przypadku to ecw. po jakimś czasie sigil się niszczy całkowicie. w przeciągu 80 lat potrąca cię wuzek widlowy. żeby wuzek widłowy potrącił cię wcześniej w sigil musisz wpisać dokładną datę, miejsce itd. To jest magia :3

Magia Chaosu jest najmniej niebezpieczna z wszystkich parktyk okultystycznych tak samo jak magfia żywiołów.

Link do komentarza

Wątpię że pisały to matki, raczej dzieci 12-15 lat, myślę też że w ich klasach koleżanki i koledzy po prostu to oglądają i zachwalają, a "młodym hejterom" nie podoba się to, wiem to z własnego przykładu, też z chęcią obsmarowałabym wiele gier i filmów :cadancespin:  

Link do komentarza

Tak moi drodzy, znowu nasze ulubione bohaterki są atakowane przez wspaniałomyślnych rodziców którzy na stronie "Edziecko" obsmarowali nasz ukochany serial. Wszystko zaczęło się od rankingu "Najbardziej irytujących bajek". Które miejsce zajęło MLP ? Pierwsze... Według rodziców młodszych widzów kucyki: zionął agresją,są durne i nadpobudliwe oraz wywołują odruch wymiotny. Co najlepsze nasz serial zostaje nazwany tam "Little Pony".

Źródło i cały artykuł: http://www.edziecko.pl/rodzice/56,79361,12804477,Little_Pony,,7.html

Albo wypowiedzi są ściemą, albo matki te maja niepoukładane za bardzo we łbach, że się tak wyrażę. 

Ta, wręcz zioną agresją wspomniane kucyki, są wredne i są ucieleśnieniem zła. Wybaczcie, ale nie mogłam się powstrzymać od wybuchu śmiechu. Ludzie nie mają się czego czepić, więc czepiają się rzeczy, które podobają się dzieciom i absorbują ich uwagę. Po to te kucyki są pastelowe, by się dzieciom podobały. Po to jest również kolorowo. Po to sa wesołe i głośne, by dziecko zwróciło uwagę na nie. Po to są ruchliwe, by dziecko nie nudziły nudne , monotonne postaci. I cały szereg wyjaśnień...

Żal mi tych mam...

Link do komentarza

według mnie te matki wogóle nie obejrzały ani jednego odcinka i piszą o ty co w internecie przez hejterów znalazły bo przepraszam czy kucyki które sobie pomagają są złe? bo jeżeli tak to ja grając w np. left4dead2 albo oglądając carton network jestem gorszy od szatanistów -.- powinienem innych zabijać i itd. gdyby porównały te bajke do batmana czy innej bajki z carton network to przemocy w niej jest bardzo mało no oczywiście z 2-3 wypadki z przemocą musiały się zdarzyć teraz prawie wszędzie ona jest ale zawsze potem sobie wybaczają i radzą w trudniejszych i łatwiejszych chwilach razem więc przepraszam ale w tym nic złego nie ma a wręcz uczącego chociaż jak patrze na niektóre komentarze to widze że niektórzy niczego się nie nauczyli  :twiangry:  

jeżeli kogoś mogłem tym komentarzem obrazić to przepraszam  :fluttershy5:

Link do komentarza

Pewnie te matki mówią, że MLP są złe, bo:

-stare MLP było słodziutkie i puste,

-jest coś takiego jak drobne sprzeczki ("Szatany!Szatany!")

-jest rozwinięta fabuła i charaktery postaci.

Poa tym, mam gdzieś ich opinie, no ale trzeba je szanowac  :angelscoot:

Link do komentarza

Ja mam 14 lat i matka chyba zwyczajnie uznała, że choćby nie wiadomo co się w ,,bajce'' działo to już mi głowy nie zmanipuluje. Uznała więc, że ja po prostu w kucykach widzę coś czego ona nie widzi i tyle, mogę oglądać do woli. A matka nie zwraca na to żadnej uwagi.

 

,,Wredne"-litości, mamy czasy gdzie ,,wredni'' ludzie to norma, w serialu do wredności i tak daleko, a jakoś młody umysł podhartować na kretynów trzeba. :qKFPC:

,,Wolałam poprzednie wersje"-poprzednie były jak kanapka z dżemem i gó*nem, niby słodkie, że aż się chce rzygać na samą myśl. :bemused:

,,Little Pony''-chwila moment! A może to w ogóle nie jest mowa o naszym ukochanym serialu, a nie, zaraz, zdjęcia są z niego  :not_sure: 

 

I jedyny co pozostało to powiedzieć i zakończyć temat:

TY ,,MATKO'' ZA KTÓRĄ SIĘ PODAJESZ I ZABRANIASZ DZIECIOM OGLĄDAĆ MLP

IDŹ SIĘ podrap po plecach! :twiangry:

Edytowano przez Lordek
Link do komentarza

Jeśli ci "rodzice" są hejterami to czego się dziwić...

Ale również dopuszczam do myśli teorię, że mógł ten artykuł zostać napisany przez gimbusa-hejtera albo też że syn/córka autora/autorki artykułu sam/-a jest hejterem. Szczerze, to sam żałuję, że na początku byłem hejterem...

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Bardzo dobry artykuł, polecam. W moim życiu widziało się to i owo, jestem 100% za tym by dzieci chronić, a raczej przestrzegać za wszelkim tego typu diabelstwem. Takie dzisaj czasy, do tego stopnia,że zniewolenia demoniczne przestają być rzadkością,a nawet same opętania, ba, nawet wśród dzieci. Największą głupotą dzisiejszego świata jest moim zdaniem to co się tym dzieciakom serwuje, bo w tak chłonnym wieku gdze niektóre rzeczy zostają w podświadomości na zawsze to przeraża mnie co z nich wyrośnie. Wystarczy sobie zobaczyć np takie "MONSTER HIGH" <twu> to już jest totalna skrajność. Jakie ideały taka bajka sobą reprezentuje?! Aż strach myśleć... Ja jestem za tym by było więcej takich artykułów, żeby rodziców przestrzec aby potrafili wytłumaczyć, Nie mówię że od obejrzenia jakiejś chorej bajki dzieciak będzie opętany, chodzi mi bardziej o te 'ideały',że od czegoś zacząć trzeba. A tu już króciutka droga, nie każda się tak moze skończyć ale jakiś procent na pewno do satanizmu. Pierw taka dziewczynka karmi się takim czymś oglądając takie seksowne laleczki ze "Straszyceum" które wyglądają dosłownie jak żywcem wzięte z gotyckiego sexshopu, i tu się taki ideał podświadomie w tej małej główce tworzy. Naprawdę genialne. A ludzie biegają po psychologach co się z ich dziećmi dzieje...

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...