Skocz do zawartości

Mała sprawa, duże kłopoty [Oneshot]


radek223

Recommended Posts

Ravik był uprzejmy stworzyć dokument dla fanfika - o tutaj.~Dolar84

 

Witam!Oto mój pierwszy FF i jest on bardzo bardzo krótki Nie oceniajcie mnie zbyt surowo.Przecież am dopiero 11 lat! :fluttershy4: (Sorry że piszę w poście a nie daje linka na google,ale tak prościej) "Mała sprawa,duże kłopoty" Ferroni to mała klacz która poszukuje znaczka,jednak do tej pory go nie znalazła. Klacz poszukuje go w różnych dziedzinach poczynając od rzucania lassem po magie. Ferroni jest jednorożcem z wielkimi ambicjami,ale przejdźmy do konkretów.Był słoneczny dzień,i mała Ferroni wyszła jak zawsze z domu, ale nagle zauważyła dziwnego ogiera w płaszczu który kręcił się wokół ratusza Ponyville.Pomyślała sobie"Może to moja szansa, może to właśnie tu zdobędę znaczek jako detektyw!".I tak oto mała Ferroni poszła za tajemniczym kucykiem,jednak coraz bardziej się oddalała od swojego domu.Nawet nie zauważyła,a już go nie widziała za plecami.Po około pół godziny klacz była już w lesie Everfree i nagle tajemniczy ogier ściąga płaszcz i odwraca się za siebie.Mała Ferroni nie zdążyła uciec ani się ukryć.Zza drzew wybiegły dwa pegazy i jeden jednorożec.Pegazy wleciały w nią i zwaliły ją z nóg,a jednorożec magią podniósł klacz która była lekka. Ferroni straciła przytomność.Pegazy zabrały ją do zamku w którym Twilight pokonała Nightmare Moon,jednak zamek od tamtego czasu bardzo się zmienił na wejściu zostały powieszone flagi z napisem "Tajemni".W zamku panował bardzo zły nastrój,było mało kucyków,może 4 czy 5.Ferroni się ocknęła była w zamku,a nawet można powiedzieć pod zamkiem ponieważ znajdowała się w lochach.Młoda klacz była przerażona.Ciągle nasuwały się jej pytania:co się z nią stanie,a jak się nie wydostanie itp. Jednak jej myśli przerwał cichutki i piskliwy głos dochodzący z kąta lochu.To był jej kolega ze szkoły Speed Wind. Speed Wind był bardzo szybkim pegazem,który wygrywał wszystkie zawody w lataniu.Dał się podobnie złapać do zamku jak Ferroni. Speed Wind uważał się za lepszego od Ferroni,jednak teraz obaj potrzebowali pomocy.Speed Wind jest tu już od 2 dni. Podobno dali mu jeść rano 2 dnia.Speed Wind opracował już plan jak wyjść z lochów,jednak do tego potrzeba jednorożca,którym jet Ferroni,zapałki i laski dynamitu.Ferroni posiadała zapałkę,a Speed Wind dynamit.Speed Wind powiedział swój plan koleżance i on wyglądał następująco: 1.Poczekać aż strażnicy zasną 2.Zapalić jedyną zapałkę od Ferroni 3.Podpalić ją dynamit który leży pod drzwiami 4.ZWIAĆ! Nastała noc.Udali się w stronę drzwi i tak jak w planie podpalili dynamit.Strażnik na chwilę zemdlał,a jak się ocknął to widział dzieci uciekające z lochów.Szybko znalazły wyjście i pobiegły i wyszły,ponieważ inni wyszli na polowania i był tylko strażnik, który zemdlał.W ten jeden dzień wysłano listy gończe za Ferroni,a jej rodzice ze zmartwienia wylądowali w szpitalu. Jedank wracając do dzieci.Ferroni i Speed Wind uciekali ile sił w nogach.zdołali uciec,jednak nie wiedzieli gdzie iść. Na szczęście Zecora przechodziła tędy i zaproponowała nocleg u siebie,ponieważ niebezpiecznie jest chodzić nocą po lesie. Już wczesnym rankiem Zecora ruszyła z dziecmi do Ponyville.Kiedy wszyscy zebrali się w mieście wokół dzieci zawołano rodziców Rodzice zarazem Ferroni jak i Speed Winda byli bardzo wdzięczni Zecorze za to co zrobiła.Rodzice odrazu poszli na policję i szybko złapano przestępców.Okazało się że to rabusie i chcieli spróbować nowej metody czyli okupu. Dzieci bezpiecznie doszły do domów i żyły już normalnym życiem KONIEC. :fluttershy4::fluttershy4::fluttershy4::fluttershy4::fluttershy4::fluttershy4

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście nie pisałem fica, a chyba pora będzie coś naskrobać. Ogólnie jak na 11 lat, to nieźle jak na moje, lecz dużo powtórzeń i niekiedy źle złożone zdania trochę rzucają się w oczy. Ale przede wszystkim należy ćwiczyć i próbować! Kolejne opowieści z pewnością będą o wiele bardziej rozwinięte, błędy będą znikome, lub ich całkowicie nie będzie. Powodzenia w kolejnych dziełach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol nie wiedziałem że są ludzie młodsi odemnie :derp2: Fic fajny i masz pisać dalej. A teraz porządna recenzja. ... :wat: Po pierwszę, za często używałeś imienia tego młodego pegaza. Mogłeś dać on albo coś w tym stylu. Ale nie martw się bo ja w swoich fikach popełniam identyczne błędy :rainderp: Po trzecie, skąd ona miała zapałki? Jednorożec piroman? Nie mówiąc o dziecku arabie z dynamitem w kieszni. Ogółem bardzo fajny i podoba mi się. Pisz dalej bo jak nie to...to nic :derp2: Pamiętaj jeszcze jedno. Wiek nie świadczy o tym jak kto potrafi pisać, więc nie kryj się nim. Nawet nie ma powodu się kryć bo fik jest fajny ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

On ma lepszą interpunkcję ode mnie, ale ze spacjami jest pewien problem. Reszta problemów została wspomniana w komentarzach powyżej, więc sobie odpuszczę.

Ciekawe, czy kontynuował próby pisania. Trzeba będzie poszukać.

 

EDIT

Mała sprawa, duże kłopoty. [Oneshot] [Adventure] (Oj trochę naciągany ten tag, oj naciągany.)

 

Poprawiłem błędy, które pokazał Docs, dodałem spacje, akapity (choć tutaj to zrąbałem). Bardziej w tekst nie interweniowałem.

Jak komuś się chce poćwiczyć, to może spróbować ogarnąć ten burdel z akapitami.

Edytowano przez Ravik
Dodałem opowiadanie w Docsie (chyba tak się pisze).
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...