Skocz do zawartości

Pytania do Luny / Eclipse sp. z o.o.


Lukiner

Recommended Posts

Witaj, Księżniczko Luno! W przeciwieństwie od poprzedników mam nieco bardziej inteligentne pytanie.

 

Sytuacje i przedsięwzięcia o jakim natężeniu powagi i konsekwencji czynów potrafią ożywić emocje w Twoim umyśle, pozostawiając w nim przysłowiowy 'ślad'?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najpiękniejszą i najjaśniej świecącą gwiazdę pośród nocy. Pokornie żałuję za moje ignoranctwo i tym razem powtorzę tylko jedno moje pytanie. Mam nadzieję iż wasza wysokość odpowie na nie i oświeci mnie choś odrobiną swego światła mądrości bym więcej nie popełnił tego błędu  :OTE2F: .

Czy jeśli w pałacu pracował nowy pomocnik starego ogrodnika, będący skazany na roboty społeczne i sprawowałby się dobrze, ty byś go poznała, a nawet zaprzyjaźniła, ale pewnego dnia ogrodnik zginął przez upadek ze schodów i wszystkie dowody wskazywałyby właśnie na tego nowego, jednak ty byś wiedziała, że nie skrzywdziłby on muchy, a twoja siostra chciała by go skazać na dożywocie to co byś zrobiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Droga Księżniczko. Mam dla Ciebie trochę pytań.

 

1 Co mogłabyś nam coś powiedzieć o Sunset Shimmer, eks-uczennicy twojej siostry?

2 Gdzie dokładnie został schowany Amulet Alikornów po tym jak został odebrany Trixie?

3 I dla kogo został on stworzony? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Droga księżniczko Luno. Czy zapragniesz mi odpowiedzieć za pytania :

1. Lubisz tańczyć?

2. Lubisz bardziej pegazy czy jednorożce?

3. Myślisz że w 4 sezonie dadzą więcej odcinków z tobą? Bo na razie to cię mało w MLP:FIM

/)^3^(\ Jesteś awesome /)^3^(\

Edytowano przez Crazy Dream
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Luno, Twój uniżony poddany ma do Ciebie pytanie, z którym jego marny intelekt poradzić sobie nie może. Jestem pewien, że ty - w swej mądrości i zbieranym przez wieki doświadczeniu - odpowiesz na nie z łatwością. 

 

Co by się stało, gdyby Pinokio (postać z ludzkich baśni - kiedy kłamał, wydłużał mu się nos) powiedział, że jego nos za chwilę urośnie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga księrzniczko Luno mam do ciebie tylko jedno pytanie pozwolisz że wypisze swoje obliczenia w najprostrzy sposób zeby nie tracić twojego czasu .

(I proszę wybaczyć za ewentualne błędy w liczeniu oraz pisowni ponieważ pisałem oraz liczyłem na szybko.) :sadsmile:

M księrzyca = Mk= 7,3477 × 1022 [kg]

M ziemi = Mz= 5,9736x1023 [kg]

Odległość ziemi do księrzyca 384.400 [km] = 384,4 x 106 [m]

Średnica księrzyca R= 3476 km r= 1738 [km]

Okres obiegu ziemi przez księrzyc ok T=4 tyg t=672 [h]

 

Droga księrzyca do obiegu ziemi:

s=2π x r = 2x 3,14 x 1738 [km] = 10914,64 [km]

 

          Mz x Mk                       N x m2    5,9736x1023 [kg] x 7,3477 × 1022 [kg]

F= G ----------- = 6,6710-11 [ ------- ] x -----------------------------------------------

               R2                                     kg2                           (384,4 x 106 [m] )2

F= 1,981x 10 19 [N] siła między ziemią a księrzycem

Prędkość księrzyca

          10914,64 [km]        [km]

v= ----------------- = 16,24 ------

           672 [h]                   [h]

Przyśpieszenie

       v 2              ( 16,24 [km]/[h] ) 2

a= -------- = ------------------------- = 0,15[km]/ h2]

         r                     1738 km

 

F=Mk x a = 7,3477 × 1022 [kg] x 0,15[km]/ h2] = 1.10x1023 [N]

 

Siła jaką trzeba zadziałać zeby przesunąć księrzyc:

F2 = (Fm-k)2 x (Fk)2

F= 2,1791x1042 N ( jest to tylko wypadkowa 2 sił bez uwzględniania pola grawitacyjnego ziemi i księrzyca idealnie wyliczona siła moze być ok 10 razy wieksza/mniejsza)

 

W naszym świecie na wszystkich działają zasady fizyki i równisz na ciebie ;(  gdybyś do nas wpadła moje pytanie jest takie.

Czy była byś w stanie na ziemi wytworzyć taką siłę żeby przesunąć księrzyc i zasłonić słońce ?

Jest lato STRASZNIE ciepło a wieczorem tak fajnie :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam księżniczko wracając do mojego poprzedniego pytania:

Chodziło mi raczej o umocnienie granic i lepsze ich pilnowanie, ponieważ podczas ślubu w Canterlocie skuteczność obrony okazała się mimo wszystko mizerna, nie sądzi księżniczka? A mówiąc o niszczeniu fauny (nie chciałbym się oczywiście mądżyć), posiadacie przecież sieć kolei oraz wiele utwardzonych dróg, A jak już mówiłem według mnie sieć obronna jest niewystarczająca.

Ponowię też moje stare pytanie jeśli już na nie księżniczka odpowiedziała to przepraszam:

Czy jeśli w pałacu pracował nowy pomocnik starego ogrodnika, będący skazany na roboty społeczne i sprawowałby się dobrze, ty byś go poznała, a nawet zaprzyjaźniła, ale pewnego dnia ogrodnik zginął przez upadek ze schodów i wszystkie dowody wskazywałyby właśnie na tego nowego, jednak ty byś wiedziała, że nie skrzywdziłby on muchy, a twoja siostra chciała by go skazać na dożywocie to co byś zrobiła.

 
Jak księżniczka ocenia tą grę:
I na sam koniec :
Co by księżniczka zrobiła gdyby jakimś dziwnym przypadkiem spotkała księżniczka ogiera który przywitałby księżniczkę pocałunkiem lub buziakiem? Wtrąciła do lochu zostawiła i poszła dalej czy też coś innego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię najdroższa Księżniczko Luno. Gdy Cię tak obserwowałem w 3 sezonach, to szczerze Cię podziwiam i w sumie lubię twój charakterek :) A tak inną drogą, to na moje oko, gdybym był kucykiem to nie przestraszyłbym się Ciebie  :5N9ul: Zapewne masz wszelkie wpływy na niektóre sprawy, twoja magia księżyca bardzo wpływa na nasz ludzki świat, odsłania piękna nocy m. in. na wilki. Jestem rzecz jasna pasjonatem tych pięknych stworzeń, szanuję je za to, że tak harmonijnie współżyją z twą magią i dziękuję Ci za to najmocniej :) Cóż... W naszym ludzkim świecie, a dokładniej w ojczyźnie zwaną Polską szykuje się niezapomniany przeze mnie koncert brytyjskiej grupy o nazwie Depeche Mode i mam taką prośbę, żeby księżyc był widoczny. Wtedy to da jaśniejszego blasku popularności temu zespołowi. Bardzo by mi na tym zależało, gdyż jestem ich fanem. A tak a propo 3 pytań:

 

1. Podczas kucykowego Halloween, gdy zyskałaś zaufanie, tolerancję i przyjaźń ze strony twoich poddanych to twoje życie jest sensowniejsze i szczęśliwsze??  
2. Czy starasz się ze wszystkich sił, żebyś ponownie nie zamieniła w Nightmore Moon i nie zapoczątkować wiecznych ciemności w Equestrii??

3. Czy ty kiedyś rozważałaś zamążpójście i potomstwo??

Jeszcze kilka słów tak na wieczór. Cieszę się także, że twoje relacje z Celestią się polepszyły :) O ile dobrze wiem to odpowiadasz za wszystkie gwiazdy. Skoro za wszystkie gwiazdy to raczej za cały wszechświat!! Oo Jak Ci się to udaje ogarnąć tego to ja sam nie wiem. Gdybyś tylko dłużej się przypatrywała stanowi Kanada, to byś osłupiała z wrażenia na sam widok pięknych lasów w nocy, gdy twa magia wpływa na nasz piękny świat :) Chyba za dużo tego piękna... xD Jeżeli Najjaśniejsza Pani Nocy chciała jeszcze posłuchać i odpowiedzieć na moje pytania i historyjki o mnie i o moim świecie to zawsze, w każdym dniu będę wchodził na forum i pisał ;) Najlepsze pozdrowienia dla Celestii i Ciebie Luna...

P.S: Zaczynam powoli stawać się twoim adoratorem ale chyba to niemożliwe :P :P
P.P.S: Gdy w nocy wyją wilki to wiedz, że w ten sposób Ciebie chwalą i szanują :)    
  

 

 

(Niestety kolor pezysługuje jedynie członkom ekpiy - moderatorom, awatarom i regentom, zmuszony więc byłem zedyotować posta. Proszę na przyszłość o pamiętanie o tym i  have fun ^^)

~EverTree

Edytowano przez EverTree
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Luno!

Na sam początek muszę powiedzieć że doskonale cię rozumiem. Twoją przemianę w Nightmare Moon też. W końcu to naprawdę smutne musieć obserwować tak wielkie piękno jakim jest nocne niebo a jednocześnie nie móc z nikim podzielić się tym wspaniałym uczuciem jakim jest możliwość chłonięcia tego piękna które bije z srebrnej tarczy księżyca której towarzyszą miliony małych punktów z których każdy jest wspaniałą gwiazdą która decyduje o ciągłości życia w kosmosie. Gdybym to ja decydował nigdy nie

zamykalibyśmy naszych oczu.

 

Ok, to teraz czas na pytania:

 

-  Czym były gwiazdy które uwolniły cie z twojego srebrnego więzienia?

 

-  Czy od urodzenia masz tak piękny głos? Od razu muszę powiedzieć że masz u mnie wielkiego plusa. Jesteś jedyną osobą której piękno śpiewu sprawiło że się popłakałem

 

-   Co stało się z dziećmi nocy?

 

Mam jeszcze taki drobny komentarz odnośnie pana powyżej. Dobrze wiem Luno że ty ich nie porwałaś, ty je uratowałaś. A temu panu polecam lepiej się przyjrzeć.

 

 

Ps: Jak to jest móc przez wieczność patrzeć na tak niesamowitą rzecz jaką jest nocny nieboskłon? (jeśli nie chcesz to nie musisz odpowiadać na to pytanie)

 

Na razie żegnam się z tobą, dopóki twa wielka uroda nie skłoni mnie do zadania ci jeszcze kilku pytań.

 

Edytowano przez sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżniczko Luno,

 

Czym tak właściwie jest magia? Jest jakąś formą energii, czy może oddziaływaniem, jak grawitacja ( a jeśli tak, to czy ma ona własną cząstkę - nośnik, jak gluon dla oddziaływań silnych, czy elektron dla elektromagnetycznych? )? Słyszałem różne teorie, ale uznałem, że Twoja odpowiedź będzie najpewniejsza.

 

Ponadto, słyszałem o różnych innowacyjnych pomysłach i odkryciach dokonanych przez sen (na przykład James Watt i jego sposób produkcji śrutu). Miałaś z tym coś wspólnego?  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Księżniczko nocy!

<Kłania się się>

Intrygują mnie, trzy pytania, dotyczące małżeństwa..

 

- Jak wyglądają małżeństwa, u Takich władczyń, jak Ty i Celestia?

- Jakby wyglądał,Twój wymarzony małżonek?

- Czy cały czas, będziecie singielkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...