Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lukiner

Pytania do Luny / Eclipse sp. z o.o.

Recommended Posts

Jeśli pozwoli wasza wysokość chciał bym powrócić to pytania sprzed dwóch  lat. Pozwolę sobie zacytować.

"

17.07.2013, Rak94 napisał:

Droga księrzniczko Luno mam do ciebie tylko jedno pytanie pozwolisz że wypisze swoje obliczenia w najprostrzy sposób zeby nie tracić twojego czasu .

(I proszę wybaczyć za ewentualne błędy w liczeniu oraz pisowni ponieważ pisałem oraz liczyłem na szybko.) :sadsmile:

M księrzyca = Mk= 7,3477 × 1022 [kg]

M ziemi = Mz= 5,9736x1023 [kg]

Odległość ziemi do księrzyca 384.400 [km] = 384,4 x 10[m]

Średnica księrzyca R= 3476 km r= 1738 [km]

Okres obiegu ziemi przez księrzyc ok T=4 tyg t=672 [h]

Droga księrzyca do obiegu ziemi:

s=2π x r = 2x 3,14 x 1738 [km] = 10914,64 [km]

Mz x Mk                       N x m2    5,9736x1023 [kg] x 7,3477 × 1022 [kg]

F= G ----------- = 6,6710-11 [ ------- ] x -----------------------------------------------

R2                                     kg2                           (384,4 x 10[m] )2

F= 1,981x 10 19 [N] siła między ziemią a księrzycem

Prędkość księrzyca

10914,64 [km]        [km]

v= ----------------- = 16,24 ------

672 [h]                   [h]

Przyśpieszenie

v 2              ( 16,24 [km]/[h] ) 2

a= -------- = ------------------------- = 0,15[km]/ h2]

r                     1738 km

F=Mk x a = 7,3477 × 1022 [kg] x 0,15[km]/ h2] = 1.10x1023 [N]

Siła jaką trzeba zadziałać zeby przesunąć księrzyc:

F= (Fm-k)2 x (Fk)2

F= 2,1791x1042 N ( jest to tylko wypadkowa 2 sił bez uwzględniania pola grawitacyjnego ziemi i księrzyca idealnie wyliczona siła moze być ok 10 razy wieksza/mniejsza)

W naszym świecie na wszystkich działają zasady fizyki i równisz na ciebie ;(  gdybyś do nas wpadła moje pytanie jest takie.

Czy była byś w stanie na ziemi wytworzyć taką siłę żeby przesunąć księrzyc i zasłonić słońce ?

Jest lato STRASZNIE ciepło a wieczorem tak fajnie :twilight2:

Nasz bystry umysł musiał chwile zmierzyć się z tą zagadką. Odpowiedź brzmi: Oczywiście. Mogłybyśmy nawet przesunąć Słońce daleko poza wasz układ słoneczny - tylko po co? :luna:"

Czy w całym procesie przesuwania u nas księżyca nie zawadziły by Waszej wysokości dwie zasady?

W sumie zasada zachowania pędu nie pozwoliła by waszej wysokości przesunąć tak dużego obiektu, zakładając, że wasza wysokość waży tyle co średni koń (koło 500 kg), księżyc waży ponad 7 *10^22 kg, to musiała by wasza wysokość wygenerować olbrzymie przyśpieszanie (księżyca) by odepchnąć obiekt będący w zupełnie innej kategorii masowej.

Z drugiej strony należy pamiętać jeszcze o względności, w naszym świecie nie ma znaczenia, czy to Wasza wysokość się oddala od księżyca, czy księżyc od Waszej wysokości (dla fizyków to ten sam ruch), więc czy (jako, że waszą wysokość łatwiej przepchnąć, ze względu na bezwładność), efektem takiej próby u nas nie było by wystrzelanie Waszej wysokości z Ziemi na orbitę okołoziemską? :twilight3:

To co dostrzegłem to to, że w Equestrii raczej zasada zachowania pędu i względności ruchu nie obowiązuje.  

Czy to nie oznacza przypadkiem, że masa Waszej wysokości, jest masą przewyższającą masę naszego satelity znacznie (jak była by Wasza wysokość odepchnąć Słońce, to masa gwiazdy powinna być znacznie mniejsza)? 

Jak wasza wysokość się czuję, z faktem, że masowo znajduję się Księżniczka w kategorii tych cięższych gwiazd?

Jeśli swoją ciekawością, lub próbą rozwiązania tej zagadki uraziłem w jakikolwiek sposób Waszą wysokość, proszę mi wybaczyć, nie było to zamierzone działanie.:rainbowcry:

Witaj, Droga Luno :)

1.Czy odwiedzasz mnie w snach? Jeśli tak, to dlaczego praktycznie żadnego nie pamiętam?

2.Mam wielką prośbę. Czy mogłaby Pani sprawić, bym za pomocą snów mógł odwiedzać Equestrię, Ponnyville i mógł się spotykać np. Mane6? Sny potrafią być bardzo realistyczne, dlatego chciałbym doświadczyć takiego stanu, a wiem, że Wasza Wysokość potrafi mi pomóc w tej kwestii.

3.Słyszała Pani o czymś takim, jak człowiek?

4.Co Pani robi zazwyczaj w dzień?

5.Jak Wasza Wysokość znosiła te 1000 lat na księżycu? Umiała Pani tak zagospodarować czas, by mieć choć trochę radości w tym cierpieniu?

6.Szczerze nie podoba mi się Twoje złe wcielenie. Lepiej niech Pani już nigdy do niego nie wraca. Podoba mi się ta dobra Luna. Ona i tylko ona jest super.

7.Mogę się z Panią przytulić?

8.Jak podoba się sobie Pani z głosem Brygidy Turowskiej-Szymczak?

1. Bardzo chciałbym, byś odwiedziła mnie w śnie, czy mogłabyś to spełnić?
2. Niepotrzebnie się przejęłaś tym, że kucyki śpią w nocy, ja tam uważam, że noc jest niesamowicie piękna!
3. Jakiego gatunku muzyki słuchasz?

Droga Księżniczko Luno

Mam do ciebie kilka pytań:

1.Jak dużą macie armie? *Znalazł Pistolet*

2.Mogę zinfiltrować twój zamek? *Nie boje się pułapek*

3.Czy chcesz mnie jako Szpiega czy Żołnierza?

Pozdrowienia