Skocz do zawartości

Fallout 3


Klan189

Recommended Posts

Hej, dziś wam zaprezentuje grę Fallout 3 Fallout 3 to gra typu cRPG, zrobiona została przez firmę Bethesda Softworks. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym Waszyngtonie, w ok. 2300 roku. Grę zaczynamy jako dziecko, wybieramy statyskyki, kolor skóry, oczu, włosy itp. Jak to w klasycznych RPG. Po wybraniu statystyk, i zrobieniu paru pierwszych questów, mamy 18-19 lat, nasz ojciec znika z krypty, w której żyłi mieszkańcy od urodzenia. Oto fabuła [Zerżnięta z wikipedii, nie musicie czytać :P] : Opowieść zaczyna się w momencie opuszczenia Krypty przez Samotnego Wędrowca (ang. Lone Wanderer), jak nazwali postać mieszkańcy Pustkowi, w poszukiwaniu swojego ojca. Poszukiwania zawiodą go do miasteczka Megatona (nazwanego tak od niezdetonowanej, lecz wciąż aktywnej bomby atomowej, wokół której zostało zbudowane), a później do siedziby radia Galaxy News. Tam dowiaduje się, że James udał się do miasta Rivet City zbudowanego we wraku lotniskowca. Gracz spotyka tam dawną współpracowniczkę ojca, doktor Li. Od niej dowiaduje się o Projekcie Oczyszczenie (ang. Project Purity) – ogromnej instalacji, której zadaniem ma być oczyszczenie wody w ujściu rzeki Potomak. Dzięki temu możliwym ma się stać dostarczenie czystej wody mieszkańcom pustkowi. Po zbadaniu laboratorium Projektu, zbudowanego w Jefferson Memorial, gracz udaje się do Krypty 112 i uwalnia swojego ojca z wirtualnej rzeczywistości, w której był uwięziony przez zdeprawowanego Nadzorcę krypty. Następnie Wędrowiec wraz z Ojcem wracają do Rivet City, gdzie razem z doktor Li omawiają możliwość wykorzystania urządzenia G.E.C.K. (Generator Ekosystemu Cudownej Krainy – ang. Garden of Eden Creation Kit) do uruchomienia Projektu Oczyszczenie. Jednak gdy gracz pomaga Jamesowi uruchomić część urządzeń, zjawiają się żołnierze Enklawy, by przejąć instalację i wykorzystać ją do własnych celów. Aby temu zapobiec ojciec Wędrowca poświęca się, zabijając przy tym kilku żołnierzy Enklawy. Gracz razem z kilkoma naukowcami i dr Li ucieka do cytadeli Bractwa Stali, znajdującej się w ruinach Pentagonu. Tam gracz otrzymuje zadanie odnalezienia G.E.C.K. Z danych Bractwa wynika, ze G.E.C.K. może znajdować się w Krypcie 87, która, jak okazuje się później, zbudowana została do tworzenia supermutantów. Po odzyskaniu G.E.C.K. gracz ponownie zostaje napadnięty przez Enklawę i wzięty do niewoli. Po obudzeniu się w celi, gracz zostaje przesłuchany przez Pułkownika Autumna, a następnie wezwany do gabinetu Prezydenta Edena. Jednak wbrew woli Prezydenta Autumn nakazuje zaatakować gracza, który musi wywalczyć sobie drogę do biura Edena. Eden okazuje się superkomputerem, któremu oddano dowództwo nad siłami Enklawy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Prezydent przekazuje graczowi fiolkę wypełnioną zmodyfikowanym wirusem FEV mającym na celu uśmiercenie wszelkich zmutowanych form życia, które się z nim zetkną. Po ucieczce z bazy Enklawy gracz wraca do Cytadeli. Tam otrzymuje ostatnie zadanie – odbicie Projektu Oczyszczenie z rąk Enklawy. W czasie walk dochodzi do uszkodzenia części urządzeń i doktor Li informuje gracza, że musi być natychmiast uruchomiony, gdyż w przeciwnym razie dojdzie do jego uszkodzenia. Niestety, jedynym sposobem jest poświęcenie się osoby, która miałaby tego dokonać. Gracz ma możliwość wyboru, czy poświęcić siebie, czy córkę dowódcy Bractwa – Sarę Lyons. (Po zainstalowaniu dodatku Broken Steel gracz może poprosić o to NPCa – supermutanta Fawkesa, jeśli gracz ma go w drużynie. A ponieważ supermutanty są niewrażliwe na promieniowanie, nie dochodzi do jego śmierci). Zakończenie zależne jest od wielu czynników. Składa się z serii slajdów ukazujących gracza w różnych sytuacjach, po czym następują napisy końcowe. Po zainstalowaniu dodatku Broken Steel akcja toczy się dalej. Gracz otrzymuje trzy zadania mające na celu wyeliminowanie reszty sił Enklawy ze Stołecznych Pustkowi. Jednak po wykonaniu ich gra nie kończy się i gracz otrzymuje możliwość swobodnego podróżowania po pustkowiach i ewentualnego dokończenia, lub odnalezienia pobocznych zadań. I filmik :

Pierwszy lepszy film :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole 1 i 2, 3 ma fajny świat, miło się po nim chodzi, ale questy a szczególnie te z wątku głównego są tragiczne, dialogów nie da się słuchać no i jest potwornie krótka jak na rpga, new vegas już jest lepsze, ale nie ma porównania do 2 która jest absolutnie najlepszą częścią, potwornie zabugowana, nieprzemyślana, zbyt trudna na pierwszym etapie gry. ale tworzy taki klimat, że nie potrafiłem się oderwać na długie godziny. Fallout 2 zainspirował mnie również do podjęcia próby zorganizowania terenowego larpa w tych klimatach, cała mechanika, przedmioty oraz questy były już przygotowane, ale zawiodło miejsce.... padły nam 4 kolejne miejscówki i ostatecznie nic nie wypaliło, no cóż, może kiedyś się uda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Jak dla mnie lepsza jest 2, nawet po 50 zgonie na pierwszym etapie grałem w nią, aktualnie gram w NV i to co do tej pory przeżyłem napawa mnie nadzieją że Bethesda z tą produkcją idzie w dobrym kierunku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uwielbiam tą grę, choć czasami dobijał mnie krajobraz, szaro i monotonnie strasznie, ale cóż, tak zapewne wygląda postapokaliptyczny krajobraz, księżycowy. Poza tym świetna, dopracowana gra, system V.A.T.S. (bodajże) bardzo efektowny i efektywny, grałem nie u siebie ale przeszłem : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Cóż, z racji że grałem w 1&2 to też trochę ponarzekam na trójeczkę. Zła nie była, jedynie brakowało jakiegoś połączenia fabularnego z wcześniejszymi seriami, z ghuli zrobili zombiaki, supermutanci też jacyś tacy "nie swojscy" byli. no i trochę czasami bolała animacja (do dzisiaj mnie prześladuje sposób w jaki postać trzymała pistolet) NV było jakieś ciekawsze chociażby z racji tego że weterani z jedynki i dwójki wiedzieli mniej więcej o co kaman. Niemniej jednak gra nie najgorsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...