Skocz do zawartości

Prawdziwi Przyjaciele [Z][Slice of life]


Skutalu

Jak podobało ci się to opowiadanie (odpowiadajcie szczerze, jest to niepubliczne pytanie)?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak podobało ci się to opowiadanie (odpowiadajcie szczerze, jest to niepubliczne pytanie)?

    • Opowiadanie idealnie pod każdym względem
      13
    • Mógłbyś popracować jeszcze nad stylem wypowiedzi
      7
    • Fabuła trochę niedopracowana
      2
    • I fabuła i styl wypowiedzi są niepoprawne
      0
    • Słabe opowiadanie
      1
    • Nieciekawe
      0


Recommended Posts

Na początek chciałbym przeprosić za usunięcie wątku (przez pomyłkę zrobiłem coś, czego nie chciałem zrobić -.-)

Rozdział I - "Przemiana"
Rozdział II - "Niefortunne zaklęcie"
Rozdział III - "Co za dużo, to nie zdrowo"
Rozdział IV - "A życie wciąż idzie naprzód"
Rozdział V - "Poświęcenie"
Rozdział VI - "Znak pegaza"
Rozdział VII - "Pegazi lot"
Rozdział VIII - "Nierealne realia"
KONIEC OPOWIADANIA

Jeżeli ktoś ma problem z google docs, to może przeczytać opowiadanie w całości zamieszczone na blogu:
Prawdziwi Przyjaciele - Blog

Jeszcze raz przepraszam za mój błąd ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, świetna historia i widzę że zrobiłeś sobie już podstawę do kontynuowania opowieści.

Mote pytanie brzmi czy bierzesz się za prace od razu czy jednak planujesz odpocząć i nabrać weny?

Trudno mi powiedzieć. Pisało się ciekawie, jednak przez to zaległem ze szkołą (co i tak nie ma dla mnie znaczenia, wiem jakie jest moje przeznaczenie) ale jest szansa, że zacznę pisać Tom II.

Pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez to zaległem ze szkołą (co i tak nie ma dla mnie znaczenia

To źle. Wiem z doświadczenia że takie wykształcenie jest dość poszukiwane wśród pracodawców. Papierek który możesz otrzymać na koniec technikum dość sporo podwyższy twoje zarobki. Wiem że egzamin jest dość ciężki szczególnie "praktyczny". W mojej klasie tytuł technika dostało tylko 20% (4 osoby). Lubie czytać nowe fice lecz wolę poczekać np do wakacji na kolejną część niż czerpać korzyści z nowej lektury czyimś kosztem. Wykształcenie powinno być twoim priorytetem, a nie nasza skromna społeczność.

Mam nadzieję że weźmiesz to do serca i postąpisz słusznie.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chief: Nie jest to robione niczyim kosztem. Sam sobie to wybrałem, nie musiałem wcale kontynuować opowieści. Nie robiłem tego nawet tak do końca dla was. Robiłem to, by mieć satysfakcję z posiadania innych umiejętności niż tylko siedzenia przed komputerem. A co do znaczenia szkoły, cóż... nie mogę powiedzieć nic na ten temat. Jedynie mogę stwierdzić, że takich jak mnie powinno się leczyć :twilight3: 012arek: Czy napiszę, to jeszcze zależy od chęci, jednak wezmę i twoją opinię pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku pisania opowiadania wysłałem pierwszy rozdział (w obecnym stanie) do komisji pre-reader'ów z fge.com.pl W odpowiedzi zwrotnej dostałem (nie będę konkretniej przytaczał słów bo wiadomości usunąłem ze złości), że mam problemy ze stylistyką (zgoda...) oraz jestem infantylny (dziecinny). Co jednak, gdybym poprawił wygląd nieszczęsnego początku opowiadania? Myślicie, że przyjęliby te kawałki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrrr... jestem na nich zły D:

Nie dośc że mają zrypane forum i fanficki wysyłają co 1 miesiąc to jeszcze Ciebie dziecinnym nazwali D:

Co do poprawki... możesz, jak chcesz oczywiście. Mi osobiście opowieść się podobała

Owszem, to trochę głupie gdy się określa dziecinnym autorów opowiadań o tematyce tego samego bloga. Cóż poradzić... :lyra3:

Dziękuję za opinię na temat opowiadania, jednak muszę im przyznać rację, pierwszy rozdział opuścił znacząco poprzeczkę jakościową.

Czy chcę, czy też nie, muszę to poprawić. :rd8:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Dziękuje za link. Biorę się za czytanie.

Miałem już tą przyjemność przeczytać to opowiadanie lub jego cześć.

Cieszę się również, że nowa osoba przeczyta moje wypociny.

Przyznam jednak, że pierwszy rozdział jest słaby :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... To...to... to jest piękne...

Nie ukryje tego że płakałem... Płakałem, śmiałem się... śmiałem się i jeszcze raz płakałem... płakałem ze szczęścia... Piękne opowiadanie... Oby było takich więcej...! Lecz niestety... przy mojej psychice nie odbije to się dobrze na mnie...

Dziękuje za to że mogłem to przeczytać : )

Pozdrawiam Oromis.! :fshug: < 3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 years later...

Witam!

 

Co to było za barachło!

 

Ech, stan techniczny? Braki w wielkich literach, nadmiar a czasem niedomiar akapitów, braki we wcięciach, powtórzenia, braki kropek, powtarzająca się Twilight przez dwa „l”, brak myślników, myśli zapisywane jak dialogi, ogólne problemy z zapisem dialogowym… mogę jeszcze wymieniać. No jest bardzo źle. Brakuje tylko błędów ortograficznych.

 

Styl może radzi sobie lepiej? Nie! Mieszanie czasu teraźniejszego z przeszłym, czasem nawet w obrębie tego samego zdania, a czasem nawet więcej, bo mieszanie narracji pierwszo i trzecioosobowej, też czasami w tym samym zdaniu, ogólna chaotyczność, stosowanie naprzemiennie angielskich i spolszczonych nazw niektórych rzeczy, proste zdania… ale są też wady!

 

A co z fabułą, może ona ratuje ten fanfik? To najbardziej typowe HiE, ze sponyfikowaniem, jakie czytałem. Gościu trafia do Equestrii po wypadku, staje się kucykiem (konkretnie pegazem), oczywiście trafia do lasu Nigdyszybkiego, gdzie napada go potwór, ratuje go CMC, nocuje u Applejack (co jest jedną z nielicznych wyrw w typowości, zazwyczaj była to Twi), zakochuje się w randomowej postaci (Tu: Derpy), ma imprezę powitalną, zamieszkuje z Derpy, nie ma żadnych problemów z poruszaniem się czy robieniem rzeczy za pomocą kopyt, a na koniec oczywiście ma uratować Equestrie, a jak już cieć zrobił swoje, to cieć może odejść, dosłownie, bo prawie siłą go odganiają z Equestrii. Na sztampa sztampą sztampę pogania. Jest tu zaledwie jeden ciekawy motyw, ze zwidami i głosami w głowie bohatera, ale tylko tyle. Nie prowadzi on do niczego ciekawego.

 

Bohater zaś powinien dostać nagrodę Darwina. Jego iloraz inteligencji w niektórych sytuacjach jest równy temu krewetki, ale zazwyczaj trzyma się jakiejś ludzkiej normy. Niby oglądał, na szybko bo na szybko, mlp, ale nie sprawia takiego wrażenia, bo motyw amnezji (w sumie takiej pół amnezji, autor chyba nie był pewien, bo czasem mam wrażenie, że on wszystko pamięta, a czasem, że nic). Nikogo nie dziwi kwestia, że istota z innego wymiaru trafia do Equestrii i staje się kucykiem (o czym przekonuje się przynajmniej m6). Ciężko komentować mi niektóre jego decyzje. Odwołam się do tej jednej, za którą mógłby dostać nagrodę Darwina:

>miej cały dzień złe przeczucia

>idź do najniebezpieczniejszego miejsca w okolicy z ukochaną osobą

Szkoda, że ostatecznie nie spełnił tego warunku koniecznego, by taką nagrodę dostać.

 

Podsumowanie? Odnoszę wrażenie, jakby ten fanfik był pisany przez dziesięciolatka (chociaż data urodzenia na profilu wskazuje raczej, że autor miał około 18 w chwili pisania). Już pominę taką kwestie, jak zaskakująco niska Equestriańska dniówka (całe 7 monet!... No dobra, nie wiadomo ile to jest warte, ale to nawet nie brzmi dumnie), czy ponad przeciętna długość życia kucyków (z jednego zdania przypadkowo wynikło, że przynajmniej tysiąc lat). Serio, to nie ma żadnego znaczenia. To po prostu jest złe opowiadanie i czepianie się takich szczegółów to kopanie leżącego. Ja się zmuszałem, by to czytać! Czy są jakieś zalety? Bo ja wiem? Opowiadanie nie jest niby długie, ale i tak ZA DŁUGIE. A może inaczej, na tej długości mógł powstać znacznie lepszy tekst. No jest to niemiłosierny relikt swojej epoki, rodem z 2012. Dobrze, że takie teksty już nie powstają. Nie polecam.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...