Skocz do zawartości

Seria Portal


RainbowDash123456789

Recommended Posts

Nadal nie rozumiem jakim cudem,jeszcze tu tego nie ma... A więc.W temacie możecie porozmawiać (czyt.popisać) na temat pierwszej i drugiej części Portala. Otóż,mnie ta gra urzekła.Naprawdę.Wspaniała grafika,Dobrze przemyślana fabuła,muzyka,powalające żarty Wheatley'a z części drugiej i nikczemnie plany GLaDOS.Ahh,jak ja to uwielbiam.Gra dalej mnie zaskakuje,chociażby tym że gdy z reguły dobry charakter (Wheatley) "zamienia się miejscami" z ze panującą nad placówką GLaDOS.Na serio...i jeszcze te zakończenie...aż mi się żal zrobiło tego naszego przyjaciela.Po prostu trzeba w to zagrać (ewentualnie pooglądać LP). Jeśli ktoś dalej nie kojarzy portala (w co wątpię) dam wam do posłuchania piosenki o Aperture Science :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pierwszą zapowiedź Portala. Moja reakcja - :wat: To był szok. Równie duży jak przy zapowiedzi Half Life 2. Niby krótki filmik, niby nic tam nie pokazali, ale szczęka długo leżała na podłodze. Dla mnie to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Początkowo druga część mnie rozczarowała. Nie dlatego że była zła, może dlatego że była inna - bardziej otwarta (te ogromne przestrzenie i czasami konieczność szukania ściany do której można przykleić portal). Ale dałem jej drugą szansę i nie żałuję. Czekam na trójkę, chociaż wiem że Valve boi się numeru "3".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. Piękna gra. Co prawda w dwójkę nie grałem, ale muszę kiedyś spróbować i ew. kupić. Za to jedynka mnie urzekła. Marzyłem kiedyś o grze, w której naprawdę trzeba się będzie wysilić, żeby ją przejść, a najlepiej jak nie trzeba będzie strzelać... Marzenia się spełniają! Jedynkę przeszedłem trzy razy ze względu na fabułę i klimat. Trzeba będzie kiedyś do tego wrócić i zakupić dwójkę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano grałam, grałam i nadal nie mogę wyjść z podziwu ^^ Przeszłam 1 raz i to dodam że po dwójce. Dwójkę przeszłam 2 razy przed i po jedynce. Strasznie mnie zawiódł Wheatley, Wheatley you moron a mogliśmy uciec! ALE NIE BO PANU SIĘ ZACHCIAŁO BYĆ TYM ZŁYM. Argh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah,gdy Wheatley zmienił się w złego,dokładnie to samo powiedziałam!Mam nadzieję że odważą się zrobić trójkę...ciekawe o czym by była. Kurde,teraz ciągle mi chodzi po głowie "The Wheatley Song"...."Well,well,well.Welcome to MY LAIR..."

Nie no,czemu zawsze musi coś pójść nie tak?!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.. Piękna gra. Co prawda w dwójkę nie grałem, ale muszę kiedyś spróbować i ew. kupić. Za to jedynka mnie urzekła. Marzyłem kiedyś o grze, w której naprawdę trzeba się będzie wysilić, żeby ją przejść, a najlepiej jak nie trzeba będzie strzelać... Marzenia się spełniają! Jedynkę przeszedłem trzy razy ze względu na fabułę i klimat. Trzeba będzie kiedyś do tego wrócić i zakupić dwójkę!

Chwila... :twilight3:Marzyłem kiedyś o grze, w której naprawdę trzeba się będzie wysilić, żeby ją przejść, a najlepiej jak nie trzeba będzie strzelać... :twilight2:

A słyszałeś kiedyś o serii Myst? Portal to przy tym jednokolorowa kostka Rubika. Na zachętę mój gameplay. :lyra2:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=BUs3537ZmRM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myst,Myst...*wyciąga z szafki grę* Aha!Pamiętam jak w to grałam u koleżanki,która...jest najmądrzejsza z klasy.Sama rozwiązałam tylko trzy zagadki,resztę z koleżanką :P.Cóż...fajna ale głównie dla tego że fabuła mnie nie wciągnęła,przestałam w to grać (Gdy poznaję jakąś nową grę,zawsze zwracam uwagę na głównego bohatera/bohaterkę i fabułę).Szczerze mówiąc to wolę Portal...mimo tego,ja także polecam,głównie dla osób lubiących "większe" zagadki.Wiem,wiem napisałam głównie te "złe" rzeczy,ale to moje zdanie.Nie bierzcie pod uwagę recenzji pegasis ,która grała w to min.cztery dni. :twilight3: P.S..Hej Djsound,co powiesz na zrobienie wątku o Myst? (ty go założysz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila... :twilight3:Marzyłem kiedyś o grze, w której naprawdę trzeba się będzie wysilić, żeby ją przejść, a najlepiej jak nie trzeba będzie strzelać... :twilight2:

A słyszałeś kiedyś o serii Myst? Portal to przy tym jednokolorowa kostka Rubika. Na zachętę mój gameplay. :lyra2:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=BUs3537ZmRM

Jeśli mnie oczy nie mylą to w cutscenkach użyczają swej postury i głosu ludzie prawdziwi, więc wnioskuję iż to stara gra. W serię Myst nigdy nie grałem, ale jak patrzę na ten gameplay (udany w sumie) to gra fajna. Tak czy inaczej nie za bardzo lubię gry typu Point 'n' click. Nie przemawiają do mnie (kucykowym głosem), albo po prostu jestem za głupi by je przejść. W każdym razie wolę Portal. Dał mi takie fajne wspomnienia... Czekam z niecierpliwością na trzecią część, o ile w ogóle wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Piter Wan Kenobi

No to i na mnie kolej, mimo że w grę dużo nie grałem to muszę przyznać że taka zła nie jest. Pograć można trochę ale mnie jakoś mocno nie wkręciła. Mówiąc dalej o grze, fabuła jest na plus bo na pewno jak Portal powstał bo było to coś nowego. Końcówka jak dla mnie jest najlepsza i ten moment jak odnajdujemy te ciasto w końcu. W 2 nie grałem, ale słyszałem że jest lepsza od pierwszej części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Seria Portal ? Ekhem... *wzkazuje na swój avatar* Chyba nie muszę wyjaśniać iż jestem fanką Portala. Mam już koszulkę i miliony rzeczy zrobionych przeze mnie ( np.: podkładki na picie z koralików z IKEI, czyli tych do pixel artu, w kształcie Wheatley'a czy Space core ). To dzięki niemu mam dużo inspiracji do rysowania. Fabuła jak i wątki w grze mnie zmiażdżyły, a zwłaszcza ten z GLaDOS. Strasznie mnie denerwuje spekulowanie że

Chell jest córką Cave'a i Caroline, oni byli za starzy aby mieć tak małe dziecko ( w końcu podczas BYDTWD, wiem jak to wygląda xD, miała z 7-8 lat ). Prędzej bym powiedziała że to Rattman jest jej ojcem, ale to może być każdy inny pracownik Aperture. ). Trochę podobnie jest z fanfic'iem Blue Sky, w którym występuje wątek miłosny, pomiędzy Wheatley'em a ... Chell, miłość jest ślepa, tak ? Według mnie Wheat byłby idealną parą dla GLaD, kto się czubi ten się lubi, nie ?

;)

Portal to jedna z tych gier, przy których trzeba w pewnym momencie się zatrzymać i zastanowić się, jaki ma to ukryty sens. Same kryjówki Rattmana dają nam do myślenia, podobnie jak i zachowanie GLaDOS w pewnych momentach. Obawiam się że to właśnie Aperture opowiada tragiczniejszą historię, Incydent w Black Mesa miał skalę światową, ale dało się go w końcu opanować ( mam na myśli zamknięcie portali i sojusz z Vortami ), podczas gdy GLaDOS może żyć nawet i do końca świata. Dlatego też dla mnie Portale to jedne z najsmutniejszych gier jakie miałam okazję zagrać. Mimo wszystko, humor w tej grze jest nie do opisania, więc dam wam tylko to :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal to jedna z tych gier, przy których trzeba w pewnym momencie się zatrzymać i zastanowić się, jaki ma to ukryty sens. Same kryjówki Rattmana dają nam do myślenia, podobnie jak i zachowanie GLaDOS w pewnych momentach.

Polecam Silent Hill 2 w której opowiedziana historia to:

50% - rzeczy wyłożone na srebrnej tacy

25% - rzeczy, których trzeba się domyślić składając do kupy pewne informacje

25% - pytania bez odpowiedzi, miejsce na spekulacje

Odkrycie motywów działania postaci, historii miasteczka etc... wymaga chwili refleksji. Nawet wygląd niektórych przeciwników nawiązuje do przeszłości postaci. Nie twierdzę, że to co napisałaś nie istnieje. Ale w SH2 należy to wszystko przemnożyć razy 10.

Obawiam się że to właśnie Aperture opowiada tragiczniejszą historię, Incydent w Black Mesa miał skalę światową, ale dało się go w końcu opanować ( mam na myśli zamknięcie portali i sojusz z Vortami ), podczas gdy GLaDOS może żyć nawet i do końca świata.

Grałaś w HL2 i dodatki? Trudno nazwać zakończenie epizodu drugiego "szczęśliwym". Nic tu nie zostało opanowane.

Dlatego też dla mnie Portale to jedne z najsmutniejszych gier jakie miałam okazję zagrać.

I znowu: Silent Hill 2 (zakończenie "nóż w wodzie" zwala z nóg), Silent Hill 3 (powrót bohaterki do domu), a na upartego Bioshock 2 i neutralne zakończenie,

Jeśli lubisz wzruszające historie to wiele przed tobą :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal to moja ulubiona gra zaraz po half-life. ciekawą sprawą jest to, że aperture science pojawiło się w half life 2 episode 2 już na jego końcu ( ten moment w którym Gordon, Eli i Alyx są w pokoju z łącznością ). Potem dowiadujemy się że wszyscy stamtąd zniknęli na wskutek eksperymentu ( wiadomo o czym mowa :D ). można przyjąć więc że portal jest kontynuacją hl, dzięki czemu możemy się dowiedzieć co konkretnie stało się w aperture science labolatories. dodatkowy plus to świetny pomysł na grę, dobre teksty gladosa i główna bohaterka. i jeszcze niezawodny silnik source rzecz jasna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djsound

Ja te wszystkie gry znam, uwielbiam, i wszystkie dawno skończyłam oglądać ( mam na serio słaby komputer, nawet pierwszy Tomb Raider mi się na nim zacina :P ). Napisałam jedne z najsmutniejszych gier. Obok Portali, stoją gry właśnie z serii Silent Hill, Dead Space ( tak, te gry też zachęcają do namysłu ) i wiele, wiele innych. Mimo wszystko, z serii SH, najbardziej lubię trójkę, choć fabuła nie już tak dobra jak ta z dwójki, nadal mi się podobała. Soundtrack z tej gry jest obecnie moim ulubionym ( Please Love Me, Once More.. i Breeze - In Monochrome Night <3 )

Zakończenie HL Ep.2 - mnie chodziło tylko o wymienione przykłady, związane z Xen :yHRvV:

@UP

Niekoniecznie wszyscy. Najprawdopodobniej, tylko ci którzy byli w pobliżu tego statku, zniknęli razem z nim :rarity5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djsound

Ja te wszystkie gry znam, uwielbiam, i wszystkie dawno skończyłam oglądać ( mam na serio słaby komputer, nawet pierwszy Tomb Raider mi się na nim zacina :P ). Napisałam jedne z najsmutniejszych gier. Obok Portali, stoją gry właśnie z serii Silent Hill, Dead Space ( tak, te gry też zachęcają do namysłu ) i wiele, wiele innych. Mimo wszystko, z serii SH, najbardziej lubię trójkę, choć fabuła nie już tak dobra jak ta z dwójki, nadal mi się podobała. Soundtrack z tej gry jest obecnie moim ulubionym ( Please Love Me, Once More.. i Breeze - In Monochrome Night <3 )

Zakończenie HL Ep.2 - mnie chodziło tylko o wymienione przykłady, związane z Xen :yHRvV:

@UP

Niekoniecznie wszyscy. Najprawdopodobniej, tylko ci którzy byli w pobliżu tego statku, zniknęli razem z nim :rarity5:

W takim razie :hug: , :brohoof: i masa muffinek dla ciebie. I tak, widziałem że napisałaś "jedne z" a nie "naj...". Cóż, ja na serię Portal patrzę trochę inaczej. Bardziej jako dopełnienie serii Half Life. I mam ogromną nadzieję, że obie kiedyś się spotkają, a wątki zazębią na dobre (bo póki co nie ma żadnych konkretów). Oby "pierwszą trzecią" częścią był Half Life 3, a nie Portal lub L4D :fluttershy3:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FirstChoice

Powinno być "śpiewającej GLaDOS" oraz właśnie zaspoilerowałeś zakończenie pierwszego Portala :P

@djsound

Cieszę się że doszliśmy do porozumienia :squee: Valve niestety, powiedziało że nie chce łączyć tych obydwu gier w jedną, trochę szkoda. Ja jednak wierzę że znajdą się dość duże odniesienia do Aperture, look at dis :

Dołączona grafika Zauważyliście ? ;)

Coś mnie się wydaje, że choć się raczej nie spotkają z naszą robocicą, będą wiedzieli ( i my będziemy wiedzieć ) trochę więcej o Aperture, może akurat właśnie trafimy do mroczniejszej strony laboratorium ?

Kilka artów z Portala :

Zhumanizowana ekipa z Aperture

Dołączona grafika

Chyba jeden z najładniejszych fan artów z Chell

Dołączona grafika

Humanizacja rdzeni... ale w jakim stylu Dołączona grafika

Dołączona grafika

Plakat filmowy do filmu pt. Portal :twilight2:

Dołączona grafika

Chell

Dołączona grafika

Humanizacja GLaD i Wheatley'a

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj znam tę serię bardzo dobrze... Najpierw była wersja demo Portala (dodawana dla użytkowników kart graficznych nVidia), później kupiłem Orange Boxa gdzie przeszedłem całą grę. Portal ARG, a potem po paru latach na E3 2010 Gaben zapowiedział Portal 2 (chociaż moją pierwsza reakcja na livestreamie było: "GABEN K***O DAWAJ HALF-LIFE'A" :v ), kontynuacja ARG (np. Strona GLaDOS@home, niestety nie działa)... no i tydzień po premierze miałem okazję już pograć w kontynuację :3. Kto jak kto, ale Valve umie zrobić dobrą reklamę...

Co-op przeszedłem wiele razy, ale jak ktoś bardzo chce to mogę z nim przejść go ponownie: http://steamcommunity.com/id/siper

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...