Skocz do zawartości

Odcinek 5: Magic Duel


Spoiler Cat

Recommended Posts

O rany... ten odcinek był nieziemsko epicki xD Ten początek w stylu gier RPG i Trixie rzucająca pełną sakiewkę bitsów, to, co robiła w Ponyville (sklejenie rogami Snipsa i Snailsa - epickość :lol:), uciszenie Pinkie, pojedynek z Twi, zaklęcie odmładzające... No i wygnanie Twilight. Szczerze mówiąc, myślałem, że walka potrwa dłużej - a tu raptem kilkadziesiąt sekund i pozamiatane. Zecora po raz kolejny pokazuje, że ma olbrzymią wiedzę i mądrość. Nie ma co, w Zebrice musiała być kimś niezwykłym. No i Twilie pięknie wykorzystała spaczoną naturę Trixie przeciwko niej. Zagrała na polską nutę typu "A, ty to pewnie nie zrobisz" :rainderp: No i też zasugerowała tchórzostwo Tri, na co ta się zgodzić nie mogła xd Zaklęcia świetne xD Ale trzeba przyznać, że Sweetie Belle jako filly Rarity wyglądała uroczo ^^ Podobnie jak zaklęcie a'la rule 63 :lol: No i na koniec goście z Saddle Arabii (szkoda, że tak krótko), no i The Great and Apologizing Trixie xD Oraz Pinkie oraz Twilight przełamujące czwartą ścianę xD Nie ma co, 9/10 jak nic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- friendship ending => Trix już nie wróci chyba że jako background pony gdzieś

- jej gleba na koniec była nawet urocza heh ;p tak jak małe szczeniaki/kociaki gdy czasem się same potykają

- Zecora jedi master

- cała akcja z zamianami wyszła genialnie xD BigMac jako r63 AJ = best one :D

- FLUTTERSHY to cicha bohaterka tego odcinka

Dołączona grafika

fluttertree, próba dojścia do słowa, reakcje gdy Twi używała magi na jej pokemonach, reakcja na wybranie jej na misję odnalezienia Twi, etc...

- rozwalenie czwartej ściany przez duo Twi x Pinkie (oj będzie z tym over 9001 artów)

- PPM -> usta Pinkie -> usuń = :pinkie2:

odcinek BARDZO NA PLUS :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył tego live... Wiem, że niedługo będzie na YouTube, ale ja tak strasznie czekałem na ten odcinek, dosłownie odkąd usłyszałem, że Twilight przegrywa z Trixie na magię, a to było dobre 2 tygodnie temu!

Gdzie można obejrzeć tego live? Chciałbym wiedzieć dla przyszłych odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie: Czy mlp może być jeszcze bardziej awesome? Jak przebić coś takiego? Czy następne odcinki nas jeszcze czymś zaskoczą? Plusy: - samo to że powróciła Trixie - bardzo mroczny początek odcinka, klimat genialny - widowiskowy magic duel - wielki słój jako forcefield? - Pinkie bez ust (wreście ktoś uciszył tego naćpanego kuca :P) - paraspite again? - fluttershy jako drzewo? - owl.. owlouc... no ta, sowa Twi :P - zacora powraca - magia bez magii czyli sztuczki iluzjonistyczne... tego się raczej nikt nie spodziewał prawda? - gleba Trixie bezcenna over 9000/10 Nie ma się do czego przyczepić. Odcinki są za krótkie by zmieścić w nich jeszcze więcej awesowe stuffu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Zrozumiałam, że Twixie jest słodka w tym swoim przechwalaniu się :lunaderp:

+ Trixie's Creed na początku

+ Applejack r63

+ Pinkacz i Twi rozwalają czwartą ścianę

+ Dat Fluttershy

+ Terror Trixie... Fajne zastosowania miała dla swoich popychadeł :rariderp:

- Nie było Sombry ;_;

Odcinek super fajny :D Ale kim w końcu były te kuce na końcu? I po co była tam Tia?

Te na końcu filmu obok Celesti to nie kuce tylko typowe konie :b (nie wiadomo skąd się wzieły xd)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STALIN/10

+ Trixie

+ Nawiązanie do Simpsonów [Miasto pod kopułą]

+ Communism is Magic :raritylaugh:

+ Zecora

+ Lyra

+ Bon Bon

+ CARROT

+ R63 APPLEJACK

+ Trixie i jej dominacja :3

+ Fluttershy sp:yay:oliła na herbatkę, a jak.

+ Amulet Trixie jak połączenie loga Zeldy + poprawki ze strony Blood Ravens.

+ Trixie + Stalin + Hitler... ŚWIAT WRESZCIE ZDOBYTY

+ Pinkie bez twarzy... Nareszcie się zamknęła.

+ Gleba Trixie.

+ POWRÓT LUKIERA

http://puu.sh/1wmHd

- Twilight oszukiwała :c

- Gak'a zastąpił Meez :c

- Nie było piosenki :c

- Kaj nie było Luny? :octcry:

- Kaj nie było Krysi? :octcry:

- KAJ NIE BYŁO OCTAVII I VINYL? :octcry: x9000

- Hepi ent :c

Podsumowując: Odcinek zaiście ciekawy od pierwszej połowy. Nawiązanie do Simpsonów, Ponyville przejęte przez Komunizm... W POJEDYNKĘ PRZEZ TRIXIE! A sam jej powrót + powrót Zecory uczyniły odcinek świetnym. Za dużo do wymieniania, to trzeba zobaczyć... Aczkolwiek Powrót Lukiera jest warty wszystkiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać w tym sezonie że scenarzyści dość sporo opierają się na fandomie. Dobrze dla nas bo wychodzą z tego fajne gagi ale czy to zmierza w dobrym kierunku...

Czy w dobrym kierunku? To zależy dla kogo. Dla mnie jest to super kierunek ale znajdą się i tacy, którzy będa narzekać na brak listu, brak magii pierwszego sezonu i ogólne smucenie że kiedyś było lepiej. Jednym słowem standard, wszystkim się niedogodzi. Najważniejsze że ja jestem zadowolony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobrym kierunku? To zależy dla kogo. Dla mnie jest to super kierunek ale znajdą się i tacy, którzy będa narzekać na brak listu, brak magii pierwszego sezonu i ogólne smucenie że kiedyś było lepiej. Jednym słowem standard, wszystkim się niedogodzi. Najważniejsze że ja jestem zadowolony :D

Nie ty jeden jesteś zadowolony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a myślałem że te arbaskie konie coś powiedzą a nie UU aa :(

Niezaduże wymagania jak na taki czas antenowy? Wszyscy wiecznie narzekają, że brak tego i owego, że mogliby rozwinąc dany wątek, pokazać w jednym odcinku wszystkie kuce itp. Te odcinki trwają za krótko by rozwinąć główny wątek odcinka a co dopiero bawić się w takie szczegóły by dogodzić wszystkim. Ja tam się cieszę że w tym odcinku było dużo Trxiei i Twi niż cały odcinek miałby skupić się na jakiś koniach a cały magic dual zbity na boczny tor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...