Skocz do zawartości

Odcinek 5: Magic Duel


Spoiler Cat

Recommended Posts

Jeśli wierzysz, że ten sezon będzie mieć tylko 13 odcinków, to jesteś głupszy niż 3/4 ocfagów. Gdy wyciekła ta plotka mięli najpewniej gotowe 13 odcinków. Sam sezon będzie mieć ich 26

Hmm jak dotąd nie ma żadnych przesłanek by wierzyć,że sezon będzie miał ich więcej niż 13. Z tego co wiem to nawet obsada show mówiła,że ten sezon będzie krótszy.Prace nad nim zostały zakończone a obecnie robiony jest sezon 4.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzisz, że jest za wcześnie na deklarowanie takich rzeczy? Jesteśmy dopiero przy początku sezonu, co za tym idzie mogą ukazać się znacznie gorsze odcinki. Niektórzy tak reagowali na różne odcinki drugiego sezonu, do czasu emisji "Mare do well"

Może się trochę źle wyraziłem. Chodziło mi oczywiście o to, że jak narazie jest to najgorszy odcinek z 3 sezonu jaki został wyemitowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winter Wrap Up.Powtórz sobie odcinek,a zobaczysz,że jest tam opisana scena :fluttershy5:

Taa, tutaj się odwoływał do Winter Wrap Up, o ile pamiętam. Ale tak szczerze, MLP nie jest chronologiczne. Wielokrotnie to już podkreślali. Więc wydarzenia z Crystal Empire mogły się wydarzyć dużo po Magic Duel xd

No ale, jeśli faktycznie przyznanoby, że Duel pojawił PO Imperium, mielibyśmy lekki zgrzyt xd Bo tam faktycznie Twi wykazała się wyższą kulturą magiczności xd

Wiem, że chronologia MLP jest sprawą dyskusyjną. Warto byłoby stworzyć (jeżeli jeszcze nie ma) wątek poświęcony storylinie. Miałem na myśli, że ZAKŁADAJĄC chronologię według emisji odcinków, to dochodzi tutaj do sporego zgrzytu, co dokładniej wytłumaczył Niklas w zacytowanym fragmencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zacny odcinek...Nie wiem co napisać...po prostu osom!Albo te dwie Rainbow Dash....kurde nie wiem dlaczego ale od tamtego momentu nie mogłam przestać się uśmiechać!Albo Trening u Zecory,POWRÓT TRIXIE,Pinkie bez buzi,AJ jako ogier i "eeyup" no i w ogóle!A do tego kilka rzeczy z fandomu...3 sezon jest OSOM :soawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej zainteresowały te dwa nowe kucyki. Myślę, że była to para królewska z sąsiedniego królestwa. A cały ten pokaz był dyplomatycznym zabiegiem Księżniczki Celestii w celu polepszenia stosunków między dwoma państwami. Ale to nie mówi nic o ich nieco bardziej końskim wyglądzie, czyżby były spokrewnione z naszymi ziemskimi kucami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wykluczone, że akcja przeniesie się do innych państw i poznamy nowe rodziny królewskie xD Bo osobiście nie sądzę, aby autorzy pokazali nam 2 nowe postacie, tylko na kilka sekund i nic więcej z nimi nie planowali robić. ps Jochen black Super awatar xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Kurde, obejrzałem ten odcinek już dawno a zapomniałem napisać co o nim sądzę ._. No cóż, przejdźmy do rzeczy. Moim zdaniem odcinek był całkiem niezły, już sam początek zapowiadał bardzo dobrą zabawę podczas oglądania i tak było dalej ^^. Końcówka naprawdę bardzo dobra, fabuła też trzymała poziom i co tu gadać wszystko na plus praktycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odc. naprawdę faaaajny. Wielkie zdziwienie na koniec, Trixie przeprosiła =O. A moment jak Twili pobierała nauki od Zecory bez względnie kojarzył mi się z V częścią Star Wars. Bagna, stara chatka, mistrz i uczeń, Yoda i Luke, w tym przypadku Twi i Zecora. Suuuuper

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Bałem się, że Trixie będzie taka jak poprzednio... niepotrzebnie. Plusy: -Trixie. Bałem się, że będzie taka, jak w swoim pierwszym odcinku, ale się mocno myliłem. Z gdzieś tak jednego z ostatnich miejsc, wskoczyła mi na 8 miejsce najbardziej lubianych przeze mnie postaci. Wyszła epicko, zarówno mając na sobie ten amulet, jak i na końcu. Bardzo spodobało mi się też to, że było wytłumaczone, dlaczego była taka okrutna. Szkoda, że odeszła, ale niestety taki był zakład. -W ogóle fakt, że jakaś zła postać powraca. Lubie takie smaczki. -Chamstwo Trixie. Wyszło to świetnie. Chęć uprawiania jabłek bez skórki oraz ten jej olbrzymi powóz ciągnięty przez jej niewolników rozwaliły mnie. W dodatku przerobiła całe miast na "Trixo-polie" w którym były jej pomniki, plakaty itp. było bardzo fajne. -Trixie po zdjęciu amuletu. Gdy się dowiedziała, że amulet Twilight to lipa, nie była zła, tylko raczej zdziwiona i zaciekawiona. Było jej przykro z powodu traktowania przyjaciół Twilight i.... -Trixie PRZEPRASZA!!! Dzięki temu lubię ją jeszcze bardziej. Bardzo lubię, gdy wrogowie sobie wybaczają a tutaj pasowało to idealnie. Wychodzi na to, że Trixie, nie chce krzywdy innych i posiada uczucia, których nie było widać w pierwszym odcinku. -Trixie przyznała, że jedynie potrafi zrobić parę fajerwerków. Cios dla tych, którzy uważali, że np. Trixie jest najlepszym magikiem na świecie, ale była zmęczona/zdenerwowana/wystraszona/zdezorientowana/bolała ją noga/bóg wie, co oni tam wymyślali. -Cały ten chytry plany Twilight. Nasz kochany mól książkowy znowu wykazał się inteligencją. Sam nie wiedziałem, jakim cudem Twilight dokonywała tych trudnych zaklęć. -I znów Zecora. Od dawna jej nie widzieliśmy. Co tu dużo mówić, znów wyszła bardzo fajnie. -Pinkie i jej brak ust. Pomimo, że bardzo lubię Pinkie, spodobało mi się, że pozbawili ją głosu na prawie cały odcinek. -Zarówno pierwszy, jak i drugi pojedynek. -"Jeden kucyk grający na 10 instrumentach" HAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAH rozwaliło mnie to jak nigdy! I jeszcze ta muzyka. MEGA EPIC!!! -Parę razy wspomniano wcześniejsze odcinki. Spike na początku wspomina odcinek Winter Wrap Up mówiąc o tym, jak Twilight "przygniotła" Spike'a i AJ wielką kulą śniegu. Pinkie grała na na 10 instrumentach tak samo jak w Swarm of the Century, a w dodatku były też Parasprity. Trixie wspomina swój poprzedni odcinek, a do tego pracowała na "farmie kamieni" na której żyła Pinkie w czasach młodości. Do tego Pinkie zwróciła Trixie uwagę, że miała szczęście, że ją tam przygarnęli. -Bardzo dużo naprawdę świetnych momentów: ~Pare razy Trixie miała bardzo fajny evil laugh. ~Fluttershy: "(do zwierząt) Nie bójcie się, mali przyjaciele. Twilight wspaniale włada magią". (do Twilight) Lepiej, żeby nic im się nie stało, Twilight, bo nie ręczę za siebie." XD ~FS: "Po prostu nie chcę, żeby moi mali przyjaciele wystraszyli się... Och, och! Spójrz, jacy są wystraszeni!" a one siedzą sobie spokojnie :P ~Trixie rzuca czar na Rarity, przez co jest ubrana w kolorową sukienkę. Rarity: "Ty potworze! Te odcienie brązu powinny być używane tylko i wyłącznie do akcentowania ubioru!" i mdleje. Szybko chwyta ją Aj, a Pinkie mówi: "Chodź Applejack. Musimy znaleźć dla niej jakiś miły, kojący róż" :) ~Kursor; przytrzymanie LPM na ustach Pinkie; włóż do: kosz; usuń: kosz. HAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHA ~Twilight wywracająca Zecorze kubek z wodą. ~AJ zgadza się, że będzie rozgniatać jabłka, a Trixie ciska nią o koszyki z jabłkami :D ~Twilight stojąca na wodzie. Like a Jesus :P ~Snips: "Ale... czy nie było by szybciej, gdybyśmy mieli jakieś... koła?" Trixie: "Wielka i Wspaniała Trixie nie ufa kołom" HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHA Chyba zapamiętam to do końca życia :D ~Trixie zamienia zwykły, drewniany rydwan na olbrzymie, luksusowe i bogato zdobione łoże, które waży pewnie z 10 ton, i każe ciągnąc je swoim dwóm nieletnim poddanym :D ~FS ciągnięta w powietrzu przez ptaki próbuje biec w przeciwną stronę, (jak to wygląda :D) krzycząc: "Chcę być dzielna w domu..." HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHH myślałem że padnę ze śmiechu. ~Trixie: "Oszukiwała? Moi?" HAHAHHAAHAHAHAHA Jak ona to powiedziała! ;D

~Jaki głos, i jeszcze ta mina! HAHAAHAHAHAH ~AJ jako ogier. LOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL!!!! Większość fanów pewnie tak skakała z zachwytu, że mają teraz dziury w suficie :) ~"TO nie była magia, to była po prostu Pinkie Pie" i ona gra na tych swoich instrumentach HAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAAHh Tekst rozwalił mnie jak atomówka, a ta muzyka zniszczyła to, co ze mnie zostało. ~Gleba Trixie na końcu. Podsyciło to to wszystko, co do tej pory widziałem. I jeszcze ten odgłos... :D ~I już mają być autorzy, a tu nagle Pinkie domaga się swoich ust, a gdy zwraca je Twilight, Pinkie już nabiera powietrza by coś powiedzieć i... Lecą autorzy XD Minusy: -Zachowanie Fluttershy w bibliotece. Przeca nauczyła się stanowczości, a tu zachowuje się jak na początku pierwszego sezonu. Zdenerwowało mnie to. Ocena:9/10 Odcinek remisuje z The Crystal Empire o najlepszy odcinek 3 sezonu. Głównie z powodu nowej, lepszej Trixie która znajduje się w moim TOP 10. Mamy tutaj bardzo dużo naprawdę świetnych momentów od których można sobie gardło zedrzeć ze śmiechu. Trixie wygrała ten odcinek bez dwóch zdań, szkoda że uciekła. Czekam teraz na to samo, lecz w wykonaniu Flima i Flama.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...