Skocz do zawartości

AC/DC


Alder

Recommended Posts

Tak sobie przeglądam dział i stwierdzam że nie ma tu tematu o AC/DC...no dobra teraz jest.

Na początek kilka suchych faktów:AC/DC-prąd przemienny/prąd stały zespół założony w 1973( grają do dzisiaj) przez braci young(tak to są Szkoci) Angusa i Malcolma. Pierwszy wokalista Dave Evans, nagrali z nim jeden singiel i wywalili gdyż nie pasował do wizerunku zespołu. Następny wokalista Ronald Belford "Bon" Scott, który ugruntował pozycję zespołu, pierwsza płyta High Voltage(1975) zajęła 7 pozycję w australii, tutaj należy dodać że są dwa wydania europejskie(1976) i australijskie różniące się utworami, to samo tyczy się płyt: Dirty Deeds Done Dirt Cheap(1976) i Let There Be Rock(1977) płyta T.N.T(1975) została wydana tylko w australii. Następne płyty były wydawane na całym świecie. Power age(1978) i najsłynniejsza płyta zespołu Highway to hell(1979) tutaj ostatni raz słyszymy bona który zmarł w 1980 w wyniku przedawkowania alkoholu. Zespół miał się rozpaść ale ojciec bona stwierdził "macie grać dalej" i tak też zrobiono. Brian Johnson nowy wokalista zadebiutował na płycie Back in Black(1980) i od razu przypadł wszystkim do gustu, For those about the rock(1981), Flick of the swith(1983) czy Fly on the wall(1985) tak samo jak wszystkie płyty przedtem jak i potem wpisały się w historię rock and rola. Trudno nie znać nawet jednego utworu AC/DC, każdy chociaż raz ich słyszał. Grają prosto nie udziwniają od ponad 30 lat idą uparcie ścieżką jaką sobie wyznaczyli. Oczywiście mieli też momenty słabości takie jak Blow up your video(1988) ale takim legendom można wybaczyć wiele, biorąc pod uwagę ich wkład w rozwój rock and rolla....Lets there be rock!

http://www.youtube.com/watch?v=ZFMdXkVcBvQ

co myślicie o tym zespole? zasłużył na miano legendy czy też nie? są dobrzy czy też mogli by być lepsi? itp itd. mówią że o gustach się nie dyskutuje, jednak całe życie to wojna o gusta.

Link do komentarza
Gość Piter Wan Kenobi

No w końcu ktoś założył temat o tej genialnej kapeli.Dziękuję,coś o zespole z mojej strony? Pomimo że grają tyle lat nadal trzymają fantastyczny poziom,to jest sztuka.Nie mam ulubionych piosenek od nich,aczkolwiek bardzo lubię albumy takie jak: Highway to Hell,Back in Black,Black Ice i wiele więcej.

Link do komentarza

Co tu dużo pisać, oni są genialni! Utwory Rock'nRoll Train albo Highway to Hell są moimi ulubionymi. Najlepsze jest to, że ich piosenki nie dzielą się na lepsze i gorsz, wszystkie trzymają świetny poziom. Po koncercie w Warszawie, który był częścią trasy kończącej ich karierę, polubiłem ten zespół jeszcze bardziej.

Link do komentarza

Pytanie o to czy są dobrzy, wydaje mi się nie na miejscu. Pewnie, że są, epickie riffy na gitarze, styl zawsze rozpoznawalny i cała masa świetnych piosenek.

Od znanego Highway to Hell po mniej znane a równie dobre Whiskey on the Rocks. Swoją drogą świetna piosenka, gorąco polecam.

dobrze gada :D

Ja osobiście najbardziej lubię TNT i Back In Black \m/

Link do komentarza
  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...