Skocz do zawartości

Odcinek 7: Wonderbolts Academy


Spoiler Cat

Recommended Posts

Odcinek bardzo mi się podobał. Pinkie już od samego początku zafundowała mi banana na ryju :D Spodziewałem się że Rainbow również zostanie prowadzącą i będzie zaciekle walczyć z Lightning Dust. Wykańczając przy tym skrzydłowych. Lightning zostawi swojego partnera by wygrać a Dash przegra przez udzielenie pomocy nie swojemu skrzydłowemu. Potem odejdzie a Spitfire przyzna jej racje i przyjmie z powrotem wywalając Dust. Cóż wiele się nie pomyliłem :P Ciekawe jak się dalej rozwinie historia RD kurcze nie mogę się doczekać następnego odcina o niej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odcinek świetny, jak z resztą prawie wszystkie. Co robić, kocham ten serial. Kolejny którego najważniejszą bohaterką była Pinkie. Odcinki o niej niezwykle obradzają w tym sezonie. Spitfire - uwielbiałem ją już wcześniej, lecz po tym odcinku chyba wpiszę się na listę jej fanów. Była wspaniała. Uwielbiam ten rodzaj wywierania nacisku jaki zastosowała na ochotnikach do Wonderbolts, styl z jakim wszystkim zarządzała, te okulary! I zauważyłem, że Fluttershy uroczo wygląda z grzywą zaczesaną do tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

RedSky Nie tylko Ty kochasz ten serial, uwierz. Nom, zgodzę się odnośnie Pinkie w ogóle coś często występuje w tym sezonie ale to jak najbardziej na plus moim zdaniem ^^. W końcu jest to najzabawniejsza postać w serialu także :D. Ja tam osobiście za Spitfire nie przepadam, ale tu akurat wyszła w porządku. Chyba tyle chciałem dodać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zaskoczę wszystkim, ale odcinek mi się nie podobał.

Wsumie chyba to jeden z gorszych odcinków w serii coś na równi ze słabym "Hearth's Warming Eve". O ile nie lubie RD to w tym odcinku była jeszcze gorsza niż zazwyczaj. Nie, nie było teraz tak arogancka jak zawsze, ale też nie zrobiła/powiedziała czegoś ciekawego. W poprzednim odcinku chociaż była śmieszna przez to całe chrapanie. Teraz odcinek RDcentryczny a tak naprawdę miałem wrażenie, że jest backgroundem w tej całej historii.

Pinkie Pie o ile jest śmieszna przez ten naćpany styl życia, teraz była strasznie irytująca. Lubie takie żarty jak "Veggie salad" czy "don't leaf me", ale motyw ze skrzynką poprostu był głupi i irytuający, nie śmieszny. Ze wszystkim trzeba znać umiar, lubie gdy scenarzyści puszczają oczko do Brony, ale bez przesady, nie można popadać w takie skrajnośći. Jak da się czegoś więcej to nie znaczy, że będzie lepsze. Cały odcinek bez większego pomysłu, a większość motyw dodawanych na siłe z nadzieją że to wszystkich rośmieszy.

Plusy:

+ powrót "KOKSA"

+ rozwinięcie trochę postacii Spitfire

+ motyw z Fluttershy która spada w dól pomimo posiadania skrzydeł i jej późniejsza reakcja

+ hug Rarity (najlepsza scena odcinka)

Minusy:

- irytująca Pinkie Pie, wyolbrzymienie jej adhd

- nudna RD (już chyba jest lepsza jak się popisuje)

- zakończenia a raczej jego brak

- bezsensowna nagła zmiana zdania przez Spitfire

- odcinek tak naprawdę o niczym

5/10

Co się dzieje z Derpy? Coraz bardziej zaczynam wierzyć w to, że twórcy MLP usunali ją na zawsze. W sezonie drugiem po aferze "The Last Roundup" wciąż pojawiała się w odcinkach, ale tylko dlatego że nikt nie miał zamairu już edytować wcześniej stworzyych epizodów (jak wiadomo, odcinki nie są robione na żywca). Jednak w trakcie tworzenia sezonu trzeciego Hasbro/DHX itp. bojąc się powtórki z przeszłości skorzystali z najbezpieczniejszej opcji jaką było usunięcie pewnego kucyka. Sezon 3 juz wyemitował pare sezonów i to dziwne że w ani jednym nie pokazała się Derpy (technicznie rzecz biorąc to były nawet 2 duplikaty w odcinku z trixie ale to w takim pomniejszeniu i bez większej roli że trudno uznać to za pojawienie się tej postaci).

Czy twórcy MLP specjalnie nas zwodzą i mają zamiar nas zaskoczyć i dać jej większa rolę w jakimś końcowym epizodzie czy jednak już nigdy nie zobaczymy zezowatego pegaza z blond grzywą?

Marudzisz.. odcinek jest super! 9/10 ADHD pinkie? zawsze tak miała! za to ją kochamy! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek generalnie był spoko i większości zgadzam się z recenzją tutaj: http://www.equestriadaily.com/2012/12/wonderbolts-academy-episode-followup.html

Mam jednak kilka zastrzeżeń: (kolejność przypadkowa)

1) Za dużo Pinkie Pie.

2) Dash jakoś tak mało Dashowata. To wyglądało prawie tak jakby dostała coś na uspokojenie. Za to dodali jej nową, ulepszoną wersję: Lightning Dust jest taka sama jak Dash, tylko bardziej.

3) Wyniki reszty ekipy nie powinny być aż tak mizerne. Może to jest związane z tym, że na tle Twilight inne jednorożce też wypadają blado, ale jednak jak ktoś się nazywa Cloudchaser czy Cloudkicker czy jak jej tam, to powinna dobrze sobie radzić z chmurami. Tymczasem reszta drużyn miała z tym ogromny problem. Oczyszczenie nieba z chmur dla Pegaza powinno być prostym zadaniem, a co dopiero dla kandydata na Wonderbota. Wolałbym, żeby u wszystkich to przebiegało sprawnie, ale u LD i RD kilka razy szybciej.

4) Odcinek był niedokończony. Nie wiadomo dokładnie co się stało z Lightning Dust. Nie było też listu do Księżniczki. Jak dla mnie powinni po prostu zrobić z Dash liderkę a z Dust jej skrzydłową i po sprawie. LD ma świetny potencjał do zostania Wonderboltem, tylko musi się nauczyć pracy zespołowej, a co najmniej nienarażania niepotrzebnie swojej drużyny. Usunięcie jej z z akademii za błąd z tornadem to wylewanie dziecka z kąpielą.

5) Dlaczego nie mogły po prostu przelecieć pod lub nad innymi pegazami z drużyny przy wyprzedzaniu? Poruszały się w trójwymiarowym środowisku.

6) Spitfire jakoś mało się interesowała co się dzieje z jej podwładnymi. Nawet kiedy siedziała w biurze podpisując autografy, jej podwładni powinni wszystko obserwować i ją informować.

7) Generalnie nie daje się dwóch najlepszych do jednej pary. Jak ktoś już wspomniał, mogli zrobić że Dash ratuje skrzydłowego LD.

Z plusów podobało mi się przedstawienie akademii wojskowej i grzywki kucyków. Zwłaszcza Couldchaser czy Cloudkicker czy jak jej tam. Ktoś o takiej ksywce zrobił sobie z tego uroczy obrazek w sygnaturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek był świetny! Jednak, brakowało paru rzeczy. Np. Myślałem że RD w wiadomej przez wszystkich scenie strzeli Sonic Rainboom'a. Ale odcinek super, daję 9,2/10. A teraz plusy i minusy: +Dużo PP i RD +Fajny motyw z Wonderbolts Academy +Lighting Dust! Pokochałem ją od razu +Spitfire oczywiście w woiskowym stylu. Co chwila wydawało mi się że będzie za chwilę "Na ziemię i pompuj 200!" +Kucykowy "Koksu" +Motyw ze spadaniem Fluttershy +RD przedstawiona w innym świetle, co bardzo mi się podobało -Mało Rarity -Mały udział reszty Mane6 -Niedokończony odcinek -Tak jak w większości odcinków brak CMC To chyba tyle. Jak mi się coś przypomni to zrobię edita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był...jednym słowem epicki. A plusy były takie: - Rainbow Dash w akademi Wonderbolts!!!!!! - Fajne koło (uuuu to się kręci!) - ogromny i nieźle umięśniony ogier z małymi skrzydłami ( te skrzydła mnie rozwaliły ) - Cała szóstka w komplecie - Niecierpliwość Pinkie ( może jest, jednak nie ma :P) - Spitfire !!!!!! A minusy: - żadnych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na to lotnisko? Bije Innsbruck na łeb i szyje w trudności podejścia. Fajny by był taki mod do FSX. Oceniłem wg. stopni RAF, że Spitfire to Air Commodore (czyli chyba komandor, brak polskiego odpowiednika) Odcinek 10/10, tylko przez cały czas zastanawiałem się po co tam mają te hangary... Ale całość epicka, choć nie przepadam za RD aż tak bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanymi plusami są: - Akademia Wonderbolts - Spitfire - dużo Rainbow Dash :soawesome: - bardzo się ucieszyłam widząc tyle pegazów z wcześniejszych odcinków w Akademii - pokazanie, że RD przełożyła przyjaciół nad swoje marzenia. Jedynym minusem jest chyba brak innych Wonderboltsów, ale da się przeżyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams znowu popisała się tym, co potrafi robić najlepiej. Psuć odcinki. Plusy: -Rainbow Dash- wyszła dobrze, bo była rozważna i nie była bezmyślna. W dodatku na końcu zrezygnowała, bo nie chce trenować kosztem innych :O RD zaczyna się poprawiać w stosunku do innych, oby tak dalej. -Hardkorowy Kucu- wygrał ten odcinek. Te jego wszystkie miny i ruchy mocno mnie rozbawiły. Mocno go polubiłem. -Spitfire- fajnie wygląda w tym uniformie oficera czy kogo tam innego. W dodatku fajnie zrobili to, że jak jest na jakiś przyjęciach czy coś, to jest do wszystkich miła, a jak jest w pracy, to jest zdecydowana i wymagająca. -Ogólny fakt, że RD trenuje się na Wonderbolts'a. Ciekawe, jak potoczy się to dalej. -Dream Team, czyli kuce z odcinka Hurricane Fluttershy takie jak: Harkorowy Kucu, Thunderlane i Cloudchaser. -Spitfire rozumie RD, a Lightning Dust dostaje nauczkę. Już myślałem, że ta cała Spitfire jest zatwardziała jak nie wiem, ale na szczęście jest inaczej. ~Kucu rozwala chmurę i krzyczy: "YEAH" XD ~Kucu chce "odgryźć" chmurę :D ~Dream Team ratuje mane 6, a Kucu paczkę ;) Minusy: -Głos Spitfire- dosłownie brak słów. Wcześniej miała taki ładny, pasujący głos, a teraz... Obrzydlistwo, w ogóle do niej nie pasuje i jest dosłownie wstrętny. -Lightning Dust- postać ta bardzo mnie zdenerwowała. Przyjaciele RD prawie zginęli, a ona co? "...ale tak się nie stało, prawda?" WTF O wezmę ten naładowany pistolet i będę ci machać przed twarzą, na pewno nie strzeli, bo nie trzymam palca na spuście. :facehoof: I jeszcze ten: wywaliła wszystkich na wyścigu i prawie pozabijała mane 6, a ona "Tak, i?" ...........Jak cię spróbuje zabić, a ty bedziesz miała do mnie pretensje, to też ci odpowiem takim tekstem. I jeszcze się wypięła na RD... Nie lubię tego mówić, ale w tej sytuacji muszę... OMG -Pomysł z tornadem. WTF?!? 2 chyba najlepsze pegazy robią tornado, a potem wymówka "nie mogę go utrzymać"... bez komentarza. I jeszcze wciąga to balon z naszymi bohaterkami... To było takie sztuczne, że aż ręce opadają. Typowe dla Williams. I jeszcze to, że w tym balonie liny pękły... Było to trochę beznadziejne, mogli by zrobić, że po prostu wypadną z tego kosza. -Nuuuudaaaa.... Wydaje się, że jest dużo akcji, a tak naprawdę, jest ona o niczym. -Brak humoru i jakichkolwiek śmiesznych scen. -W ogóle prawie wszyscy w tym odcinku mają jakieś takie "gŁówniane" głosy. Nie wspominając Spitfire, głupi głos ma także Lightning Dust i ten jeden kuc, który jako pierwszy wlazł na tą wirująca maszynę. A przeca to wszystkie osoby z poza mane 6, jakie się odzywały (nie licząc listonosza na początku). -Pinkie była.... raczej nie śmieszna. Nie jest to duży minus, ale mogli zrobić ją lepszą. -Niby Akademia Wonderbolts, a tylko była ukazana Spitfire. Po tytule spodziewałem się, że będzie ich tam więcej. -Co jest w końcu w tej paczce? Mogli by na końcu pokazać. Ocena:4/10 Odcinek słaby, na razie najgorszy w tym sezonie. Hardkorowy Kucu to największy plus tego odcinka. Spitfire wygląda fajnie, ale głos ma do dupy. Lightning Dust jest wredna, denerwująca, tępa i bezmyślna. W dodatku wyglądem przypomina mi raczej zwykłego kuca z tła, niż postać drugoplanową. Moment z tornadem to porażka, tak jakby na siłę zrobiony. Po tytule spodziewałem się, że będzie to coś fajnego, ale jak zobaczyłem, że zrobiła go nasza ukochana Williams, miałem co do tego olbrzymie wątpliwości... i się nie myliłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był dobry, ale szczerze mówiąc Lightning Dust została potraktowana dość surowo... Serio, jakoś nie wzbudziła we mnie takiej antypatii jak błyskawicznie zrehabilitowana Babs Seed. Nie twierdzę, że jej zachowanie było w porządku, wręcz przeciwnie, ale nie nazwałbym jej złem wcielonym. Brak wyobraźni, ot co. Nie zauważyłem celowego chamstwa - bardziej przerost ambicji. LD to taka mniej 'socjalizowana' wersja Rainbow ;) Jeżeli ktoś przemówi jej do rozsądku, to jeszcze będą z niej kuce, przecież nawet Trixie się opamiętała. Miło było zobaczyć kilka znanych pegazów, z Koksem na czele :) Kto wie, być może najlepszy odcinek z RD w roli głównej ('Sleepless in Ponyville' było moim zdaniem lepsze, ale tam postacią pierwszoplanową była jednak Scootaloo). Moja ocena? Sam nie wiem, 7/10 spokojnie, może nieco więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że odcinek wyszedł dawno, ale miałem wtedy próbne testy, później święta + moje lenistwo z przekładaniem wszystkiego na kolejny dzień na czele. Dopiero co go obejrzałem i przystępuję do oceny. Moim zdaniem, jest to najlepszy jak do tej pory odcinek sezonu III. Fajny, wojskowy klimat, czegoś się dowiedzieliśmy o Wonderboltach. Ogólnie klimat Akademii Wonderbolts. Wojskowa dyscyplina i odgłos myśliwców przy przelatujących pegazach na niektórych scenach. Dodatkowo te stylowe okulary... Ludzie, nie wiem czemu czepiacie się zachowania Rainbow Dash. Była ambitna, nawet trochę zazdrosna po otrzymaniu tytułu skrzydłowej. Ale nie zapomniajcie, że reprezentuje Element Lojalności - w drugim odcinku również odmówiła wstąpienia do Shadowboltów ze względu na swoje przyjaciółki. Spodobało mi się także jej zachowanie: początkowo sądziłem, że będzie to typowy wyścig szczurów za wszelką cenę, tym czasem to Lighting Dust była tą nieodpowiedzialną, dążącą do zwycięstwa każdym możliwym sposobem. Przyczepię się do zbyt nisko zawieszonej poprzeczki na szkoleniu. Przecież to są Wonderbolts, najlepsi z najlepszych. Oczywiście, najlepszą lotniczką w całej Equestrii jest Dashie, ale skoro reszta dostała się na ćwiczenia, to nie powinna być wiele gorsza od Rainbow. Tymczasem na akademii elitarnej grupy lotników znalazły się kucyki, które ledwo umieją latać. Ciężko mi ocenić Spitfire. Z jednej strony, postać ta zyskała osobowość (wcześniej pełniła rolę przesłodkiego tła), z drugiej jest to zupełnie ktoś inny (błędy fabularne). Ciężko tu mówić o pokazaniu prawdziwego oblicza: jeżeli byłaby taka zawsze, to nawet na wcześniejszych przyjęciach byłoby to widać. Tymczasem, wcześniej twórcy nie planowali ze Spitfire zrobić jakiejś ważniejszej postaci, więc wrzucili ją do tła dając słodkie zachowanie, żeby dziewczynkom miło się oglądało (bo wtedy serial jeszcze był kierowany do nich). Teraz jako przywódczyni Wonderbolts dali mocny i stanowczy charakter, dzięki czemu ta postać ma własną osobowość, ale powoduje fabularne błędy, gdyż koliduje ze swoim 'wcześniejszym wcieleniem'. Moim zdaniem zamiast ją zmieniać, mogli dać jej rolę 'łagodnej trenerki', która wymagałaby mniej od kadetów i była bardziej wyrozumiała. Mimo to, lubię ją teraz bardziej, gdyż z bezosobowego tła fabularnego stała się oddzielną, prawdziwą postacią. Na plus należy zaliczyć, że Dash nadal się nie dostała do Wonderbolts. Bo myślałem że tak będzie: wykaże się poświęceniem dla swoich bliskich i w nagrodę stanie się pełnoprawnym lotnikiem tej elitarnej grupy. Na szczęście tak się nie stało, bo byłoby to zbyt naiwne i naciągane. Nadal musi wiele udowodnić na treningach. Mam nadzieję, że ten motyw będzie w serialu i że jeszcze nie raz ujrzymy Rainbow w kombinezonie Wonderbolts, bo jeżeli miałaby to być historyjka na jeden odcinek, to kiepsko. Plusy: - woskowy i wymagający klimat Akademii - zabawne zachowanie Pinkie Pie - Rainbow Dash lojana, jak zawsze - spójny, sensowny, logiczny - Spitfire nareszcie posiada własną osobowość i unikalny charakter Minusy: - nowy charakter Spitfire koliduje z linią fabularną - odcinek trochę wygląda na niedokończony (mimo to nadal jest spójny i logiczny, więc nie jest to poważna wada) - ile jeszcze Celestia będzie czekała na list?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie nurtujące mnie od początku , muszę je zadać .

Dlaczego Spitfire w angielskim to dziewczyna a w polskim to chłopak?:twilight3:

przynajmniej teraz jego/j głos będzie pasować do postaci.

A jak będzie tłumaczone "Ma'am" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...