Skocz do zawartości

Odcinek 6: Sleepless in Ponyville


Spoiler Cat

Recommended Posts

Odcinek niezły, teraz to będzie miliony memów i gifów (np. Scoot trzymająca się chmury). Całe szczęście, że zwrócili uwagę na te mniej udzielające się postacie (AJ i Rarcia). Twi występuje w każdym odcinku, niech sobie odpocznie. Luna! :soawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem wczoraj od Avana, że odcinek świetny i... muszę się z nim zgodzić. Scoota jak zwykle daje z siebie wszystko i tak DOBITNIE pokazuje swój talent, ale wciąż go nie widzi xd Ale coraz lepiej jeździ na swoim skuterze (przeskok przez Granny Smith xD). RD tak bardzo Rainbow. Cholernie pewna siebie, balansująca na granicy arogancji, ale jednak nie przekracza tej linii. Ma też talent do strasznych historii, przynajmniej dopóki AJ nie zaczęła pytać o szczegóły xD No i kwintesencja odcinka - Scootaloo. Jakoś miałem takie wyobrażenie, że będzie udawała, że się nie boi, a będzie się bała, bo jej wyobraźnia zacznie się bawić jej mózgiem. No i tak było, jednak te postacie lęków były epickie - stara klacz szukająca podkowy i bezgłowy ogier o posturze Luny :rainderp: Gdyby nie Avan, nie spodziewałbym się kompletnie Księżniczki Nocy. Niemniej jednak bardzo mnie cieszy jej obecność. Pojawianie się jej w snach jakoś do niej pasuje - może w sumie tak nauczać ^^ Tak, jak to zrobiła ze Scootaloo. Mogła z pewnością jednym ruchem kopyta uspokoić jej sen, jednak wtedy obawy tej klaczki nigdy by się nie skończyły. Naprowadziła ją na dobrą drogę i wszystko wyszło ładnie. No i finał - wyznanie prawdy i zachowanie RD, którego Scootaloo się nie spodziewała. Nie dość, że przyznała się, że niegdyś też się bała tej historii, to jeszcze zaakceptowała bycie jej starszą siostrą xd Do tego te niuanse - manipulacje Sweetie i Rarity (widać, że rodzina :rainderp:), namiot Rarci, mega zawstydzenie Rarity przez Scootaloo, kiedy pytała Rainbow o historię, piosenka Sweetie :rainderp:, hipokryzja RD w kwestii chrapania :drurrp:, epickie rozstawienie ogniska ta pierwszym obozie, kwestia Scootaloo, że nie mogła znaleźć drzew :rainderp:, no i cel podróży - wodospady. Ładne to miejsce. Ogólnie: odcinek jak dla mnie na 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem, jak Oni to robią, ale kolejny epicki odcinek :twilight2:. Jak zawsze, miałem dużo ubawu z Rarci i innych postaci (nie będę się rozpisywał, bo każda zrobiła coś, co mnie śmieszyło). Noi oczywiście cute scenki, czyli przytualnie się do starszej siostry itd. Ale, poziom słodkości tego odcinka podbiła do niewyobrażalnych rozmiarów jedna z ostatnich scen, kiedy Rainbow bierze dosłownie pod swoje skrzydło Scootalo i ją przytula, so sweeeeet :pinkie2:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkim powrocie Trixie czas z powrotem na nieco spokojniejszy odcinek, który cóż, fajny był, lekko schizowy, ale właśnie przez to fajny, właściwie to mógłby być bardziej, ale cóż... niech już i tak będzie... a teraz czas na plusy i minusy, ale żeby było ciekawiej, nie powiem, które cechy to zalety, a które wady, po prostu je wymienię... x)

PLUSY:

- schizowy klimat snów...

- ...który schizowy mógł być bardziej

- OMG LUNA

- Luna zajmuje się czymś pożytecznym *nowość*

- powiązanie Luny ze snami

MINUS:

- Scoot miała swój odcinek...

- ...ale to wciąż nielot

- Rarity zachowująca się (aż do przesady) jak Rarity

- Dash (aż za bardzo) zachowująca się jak Dash

- trochę mi brakowało Pinkie...

Tak, tak, nie sugerujcie się podziałem, jest on całkowicie losowy xP zaś najciekawszy motyw, to ta nocna praca Księżniczki, z definicji poprzez jej konszachty z nocą była niejako wiązana ze snami, ale dopiero od teraz weszło to do kanonu, jestem ciekaw paru motywów związanych z tym jej zajęciem, ale wątpię, czy kiedykolwiek się dowiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Exterminatore

Zasadniczo mnie zastanawia tylko ten moment,gdzie Apple Bloom i Scootaloo się schowały w szafie(eee,a może to przymierzalnia)podczas rozmowy Sweetie Belle z Rarity.Miały wątpliwości czy po prostu zwyczajnie podsłuchiwały?:rd4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam więc oceniam: Jak na razie najlepszy odcinek w sezonie 3. Śmieszne było chrapanie Rainbow i wiele innych różnych sytuacji. Ta słodka scenka z Dashie i Scoot była, była ... po prostu słodka :pinkie2:! No i była Luna! A Luna rzadko pojawia się w odcinkach więc to wielki plus bo chyba nie tylko ja ją uwielbiam. Ach, jeszcze ta rymowanka SB była niezła i w ogóle dobrze, że to właśnie ona zaśpiewała, a nie jakiś inny kucyk. To też na plus. Hmmm ... i od tego odcinka polubiłam Scoot, jak pewnie większość :rd8:. Nie wiem czy są jakieś minusy ... Pewnie jakieś są ale jakoś nie rzucają się raczej w oczy. No cóż, jeśli z sezonem 3 będzie tak jak jest, że każdy odcinek jest lepszy od poprzedniego to szykuję się naprawdę wspaniały sezon!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna.Nie' date='nie pomyliłam miejsc.Naprawdę nie lubię tej postaci,nie rozumiem co ona ma czego Celestia nie ma,i za co ta wielka chwała ze strony fanów.To jest temat na dłuższe zrzędzenie,widać,że większość momentów z nią jest zrobiona na siłę i bez celu..Dlatego za nią nie przepadam,choć przyznam,że w tym odcinku była jak najbardziej z celem,podobał mi się motyw ze snami kuców.[/quote']

Naprawdę nie widzisz różnicy między nudną Celestią a super Luną? Postać Celestii: idealna księżniczka, ta dobra, ta dawająca wiecznie rady, nigdy nie watpiąca, chodzący ideał, nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Każdy może wkyreować taką postać. Luna jest już bardziej skomplikowana. Popełnia błędy, zostaje nie do końca sprawiedliwie potraktowana przez los, nikt jej nie wielibi, nie może się zaklimatyzować po wygnaniu. Jest urocza ,tajemnicza i ma potężny głos. Ma też wielką moc a i tak wszyscy skupiają się na Celesti jak na jakiegoś boga.

Idealna postacie są nudne, to te z pewnymi wadami są ciekawe. Mane six też nie są perfekcyjne i to w nich kochamy. No może AJ jest tylko taką drobniejszą wersja Celestii i dlatego jest background pony ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy skupiają się na Celestii?Wybacz,ale

Dołączona grafika

Co każdy odcinek bez Luny w minusach co u drugiej osoby widnieje NIE MA LUNY ;((((99

W fandomie tylko Luna,Luna i Luna.Już pobija Derpy popularnością!

Celestia jest niemal nienawidzona i poniżana,zawsze jako najgorsza,z wadami..Nie doceniają jej potęgi ani trochę,a Ty mi piszesz,że jest uważana za jakiegoś boga :twilight9:

Według mnie co kto lubi,ale Celestia jest o wiele lepsza.Po za tym,patrząc na ten odcinek Luna się od niej zbytnio nie różni,ten "luz" w rozmowie,radzić tak samo radzi..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ Luna + Luna + czy wspomniałem o Lunie już?? + Chrapanie RD + SB Song + Sleep Driving Scootaloo + Scootaloo tricks + Skromny bagaż, i namiot Rarity + Odcinek o Scootaloo + Wspomnienie o wydarzeniu z odcinka "Sonic Rainboom" (coraz więcej tego typu nawiązań) - mało luny odcinek wyjątkowy bo wreszcie o kimś o kim nie było wcześnie, oraz fakt że, tak samo jak w "Magic Duel" są nawiązania do poprzednich odcinków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia jest niemal nienawidzona i poniżana' date='zawsze jako najgorsza,z wadami..Nie doceniają jej potęgi ani trochę,a Ty mi piszesz,że jest uważana za jakiegoś boga[/quote']

W kreskówce to Celestia jest w centrum uwagi nie Luna. W realu to wiadomo że wszyscy kochają Lunę. Tak czy siak we twórczości ludzi jest więcej Celestii i jakoś jej nikt nie poniża. To zawsze Luna w komiksach uchodzi za tą gorszą. Celestia like a boss a Luna jako idiotka. Wszystkie komisky o Lunie i celestii kończą się strollowaniem przez tą drugą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zandi, wstawię sobie ten obrazek w sygnaturę jak będę miał sesję na studiach ... idealnie oddaje klimacik tego "pięknego okresu". Nie no, ale trzeba przyznać, że ten odcinek był jednym z lepszych w historii MLP. Ogólnie: +Odcinek o Scootaloo +RD zostaje siostrą Scoot +Nie tyle sama Luna co poznanie jej obowiązków (wchodzenie w sny) +Scoot przestała być "kurczakiem"? Czy to była odpowiedź twórców na fandom?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kreskówce to Celestia jest w centrum uwagi nie Luna. W realu to wiadomo że wszyscy kochają Lunę. Tak czy siak we twórczości ludzi jest więcej Celestii i jakoś jej nikt nie poniża. To zawsze Luna w komiksach uchodzi za tą gorszą. Celestia like a boss a Luna jako idiotka. Wszystkie komisky o Lunie i celestii kończą się strollowaniem przez tą drugą.

sądzę iż to że wszyscy w realu kochają lunę może trochę wynikać z Historii Ludzkości, bowiem w kulturze pierwszych cywilizacji. Księżyc odgrywał bardzo istotną rolę dowodem na to jest to że 1 kalendarze były oparte o obserwację ruchów księżyca i jego faz. Potem ludzie stawali się coraz bardziej niezależni od rzek więc i znaczenie księżyca zmalało, na rzecz słońca a i w twórczości fanfic Luna przedstawiana jest jako łagodna i inteligenta natomiast Tia czasami przedstawiana jest jako bezwzględna i nieznosząca sprzeciwu władczyni skłonna do intryg aby utrzymać władzę, a innym razem jako kucyk skryty pełen uczuć, ale ukrywający je pod maską Królewskiej łagodności
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...