Skocz do zawartości

Odcinek 6: Sleepless in Ponyville


Spoiler Cat

Recommended Posts

Jak dla mnie na razie najlepszy odc 3 sezonu a może nawet całego MLP. Wreszcie Scooty otrzymała swój własny odcineczek! Plusy: + LUUUUUUUUUUNA + Luna umie wbijać do snów! + odcinek o kurczaku + chrapanie RD + piosenka SB + RB jest oficjalnie siostrą Scootaloo (YEY) + Luna Luna Luna! I do tego zachowuje się jak Yoda XD + Świetne miny Scoot + nawiązania do poprzednich odcinków + przesłodkie hugi /)3(\ + tęczowe wodospady Minusy: eee że co? Ok jedynym minusem może być tylko brak Twi i Fluttershy oraz listu do Celesti, ale to tak nie przeszkadza :) A wogóle chce więcej Luny! Więcej takich odcinków!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będzie krótko.

Odcinek niezły, nie był wcale jakiś przewidywalny (właściwie z moich przewidywań odgadłem, że Scootaloo wyruszy do lasu i będzie potrzebowała pomocy - choć nawet i z tym nie do końca trafiłem, bo myślałem że na tym będzie się opierał cały odcinek).

Plusy:

- Dbanie o fabułę. Chodzi konkretnie o nawiązanie do odcinka Sonic Rainboom, dobrze że pamiętają o linii fabularnej.

- Obecność Luny (nawet jeżeli jej nie było - patrz 'neutralne rzeczy').

- Wbrew pozorom na plus zaliczę nieobecność wszystkich z głównej szóstki. Dzięki temu odcinki nie są schematyczne i kanon jest taki... Żywy. Bo to naciągane i naiwne, jeżeli grupa dzieciaków idzie do lasu i wszyscy są gotowi poświęcić swoje obowiązki i zajęcia, żeby się z nimi zabrać. A w ten sposób, Equestria tętni własnym życiem, gdy bohaterowie mają jakieś ważne sprawy do załatwienia i nie mogą się przez to pojawić w odcinku. No i nie przejadają się (ale powiedzcie, czy Mane 6 kiedykolwiek mogłoby się przejeść? :twilight2: ).

- Humor.

Minusy:

- Brak listu do Celestii. Z jednej strony to dobrze, bo widać że twórcy idą na logikę (wyobraźcie sobie, że jakiś dzieciak miałby zawracać gitarę głowie państwa), ale ile można? To już chyba 4 odcinek z rzędu bez listu. Początkowo uznawałem to za plus (brak schematyczności), ale oby nie było to nową normą.

- Miejscami animacje. Twarz Rainbow Dash w czasie chrapania wyglądała naprawdę dziwnie.

- Trochę sens. Klacz ze zwykłej miejskiej legendy (właściwie nawet creepypasty, co już wogóle jest zmyślone) nagle staje się prawdziwa. I na dodatek zachowanie Rainbow - zupełnie, gdyby obecność tej pierwszej była całkowicie normalna. Ja bym się tam bał spotkać Slendera w lesie (bo myślę, że tamta historyjka była odpowiednikiem naszej opowiadanki o facecie w garniturze. I wcale nie mam na myśli Agenta 47).

- Małym szczegółem jest nieco przesadzone zachowanie Rarity. Co prawda, dobrze że nie pokręcili osobowości, ale ciut wyolbrzymili.

Z takich neutralnych rzeczy, ciekawi mnie czy Luna naprawdę może wchodzić do snów, czy jej obecność zwyczajnie się Scootaloo przyśniła... Albo inaczej: dzięki swoim potężnym możliwościom ma taką opcję, ale czy korzysta z niej (czytaj: czy poświęca swój cenny czas dla jakieś małolaty)?

Inną rzeczą jest to, co powiedziała Dashie do dzisiejszej bohaterki odcinka pod jego koniec: czy ona naprawdę się nią zaopiekuje? Czy będzie to miało wpływ na przyszłe odcinki? Jeżeli tak, to niewątpliwie będzie to zaleta. Lubię gdy epizody są ze sobą powiązane.

Wbrew pozorom oceniam odcinek całkiem dobrze (na skalę liczbową byłoby to jakieś 8/10). Co prawda, w mojej minirecenzji było więcej minusów nad plusami, ale były to raczej niewielkie wady, które nie przewyższały mocnych zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nasz kurczak ma swój pierwszy odcinek. Wyszedł lepiej niż myślałem.

Plusy:

-Scootaloo- zwykle na tą postać nie zwracałem zbytnio uwagi (pewnie dlatego, że nie było jej dużo), ale tutaj wyszła bardzo fajnie. To udawanie odważniej i jej strach były prześmieszne. W dodatku nie zauważyłem, że ma ona taki fajny głos.

-Rarity- nie muszę się rozpisywać, dlaczego wyszła świetnie :) Napisze tylko to, że fajnie wyglądała w tym jej wakacyjnym wdzianku.

-Postawa RD na końcu odcinka. W końcu przyznała się, że się czegoś boi/bała. W dodatku "przygarnęła kurczaka pod swoje skrzydła", jak ona to określiła. RD u mnie się prostuje, ale i tak pozostaje w tyle.

-Luna jako "mędrzec" czy coś takiego. Fajnie im to wyszło. Wole ją właśnie taką zagadkową, bo wtedy mocno wyróżnia się od innych. Gdy dowiedziałem się, że Luna będzie w tym odcinku, bałem się, że wepchną ją tak na siłę, tylko po to, żeby fani się cieszyli. Na szczęście twórcy idealnie zrobili z Luny władcę snów.

-Naprawde BARDZO DUŻO epicko śmiesznych min, zwłaszcza w wykonaniu naszego kurczaka.

-Moment, w którym Scootaloo musi przynieść drewno na opał HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAhA Przewijałem ten moment setki razy. "Gdy doliczę do trzech, wezmę te gałązki. Raz... dwa... trzy!" Stoi wystraszona i patrzy się w gałęzie :D "Tutaj, gałązki, gałązki, gałązki..." (oczywiście, jak to gałęzie, te nie reagują na prośby) i Scootaloo facepalm :P (a właściwie to facedirt/faceground.) I najlepsze na koniec. Scoot biegnie i przeraźliwie krzyczy, dobiega do gałęzi, obraca się w kółko i patrzy się w każdą stronę (przez cały czas krzycząc), chwyta gałęzie i ucieka próbując krzyczeć, ale patyki ją zagłuszają. HAHAHAHAAHHAHAHAHHAHA Uśmiałem się jak nigdy! Jeden z najśmieszniejszych momentów!

-"Piosenka" Sweetie Belle XD "99 wiaderek owsu wisi na ścianie, 99 wiaderek owsu! Ściągnij więc jedno i podaj dalej, masz 98 wiaderek owsu widzących na ścinie..." :DDDDD I jeszcze Scootaloo z bananem na mordzie słucha tego bujając się na boki :) I na końcu SB kończy śpiewać, stoi zadowolona i... pada śpiąca na glebę ;D

-Parę naprawdę dobrych momentów:

Dołączona grafika

~Ta mina mnie rozwaliła, do dziś się z niej śmieje ;)

~W pewnym momencie kurczak nawiązuje do odcinka Sonic Rainboom mówiąc "Czy będzie ona o tym, kiedy to Rarity miała skrzydła i wtedy one odpadły, a ty ją uratowałaś przed tragicznym upadkiem?" :O

~Scootaloo po nieprzespanej nocy. RD trąca ją, mówiąc "Nie wiem jak ty, ale ja spałam jak źrebak." Scootaloo odwraca się z podgrążonymi i krwistymi oczami mówiąc "Najlepsza noc wszechczasów." Moja reakcja- "Ja pier..." i prawie spadłem z krzesła ze strachu.

~Scootaloo zasypia za kółkiem. Mimo, że w prawie każdej bajce jest coś takiego, to i tak było to śmieszne.

~Roztrzęsiona Scoot po przespanej przejażdżce :D

~Chrapanie RD za drugim razem eeeeeeeeeeeee to było dziwne... ale śmieszne :)

~Koń bez głowy!!! :OOOOOOOOOOOOOOOOOOO

~Ścigająca się Rarity :)

Minusy:

-Jest jeden maluteńki minusik, a dokładnie nazwa odcinka. Wiem, że to jest nawiązanie ale, kurde... Bezsenność była, ale o niej nie był odcinek. W dodatku akcja toczyła się w Ponyville tylko przez 2 i pół minuty licząc opening...

Ocena:8,5/10

Odcinek udany i to bardzo. Polubiłem po nim Scootaloo. Rarity też trzyma swój wysoki poziom, a RD zaczynam nawet troszkę lubić (ale i tak za nią nie przepadam). Akcja z gałęziami rozwaliła mnie na skrzepy. W dodatku, ten odcinek zrobiła jakaś nowa osoba o imieniu Corey Powell. Tak trzymać pani Corey, oby tak dalej. Nie to, co ta cała Merriwether Williams.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Najlepszy odcinek 3 sezonu jak dotąd i najlepszy moim zdaniem odcinek o CMC. Luna miała więcej do powiedzenia, niż w Crystal Empire, z kolei Scootaloo w końcu trochę polubiłem. I to, że Luna wchodzi w sny kucyków moim zdaniem jest jak najbardziej na plus. Gorsza byłaby wersja odcinka, gdzie Scoot zwierza się np. Applejack z problemu i ta jakoś go rozwiązuje - AJ miała już swój dobry występ jako wychowawca w Babs Seed. Miło zobaczyć, że tym razem porad życiowych udziela Luna, że to ona robi w pewien sposób za mentorkę. No i może pomijając fakt, że RD wzięła Scoot pod swoje skrzydła (co też mi nie przeszkadza, a nawet się spodobało), nie odczułem, by odcinek był robiony jakoś pod fandom, zachował swój klimacik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Uwielbiam ten odcinek,to jeden z moich ulubionych z 3 sezonu MLP.W końcu Luna coś więcej powiedziała niż w poprzednich odcinkach z sezonu 2 i 1.Fajnie,że też może wchodzić w sny kucyków,to świetny pomysł,bo może robić za mentorkę i jakoś doradzić w danych sytułacjach i problemach ,jakie dręczą danego kucyka.

http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/348/2/a/princess_luna_and_scootaloo_by_exe2001-d5nefnd.png

I dlatego ten odcinek jest moim zdaniem najlepszy z 3 sezonu,bo w końcu pokazali,że Luna może pomagać jakoś kucykom gdy wejdzie w ich sny,bo taki sen to dodatkowa motywacja dla takiego kucyka.Scootaloo miała wielkie szczęście,że spotkała Lunę we swoim śnie,dzięki temu mogła powiedzieć prawdę dla Rainbow Dash,brawo,Luna :TWcU3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Uważam ten odcinek za fajny bo:

-Można było dowiedzieć się ,że Scootalo nie jest tak nieustraszona  

-Rainbow Dash bardziej zainteresowała się scoot 

-Nasz młoda pegazica latała 

Jedno jest dziwne Rainbow wypytywała się scoot czy nie chrapie ,a później sama wydawała niezbyt przyjemne dźwięki. 

Ale odcinek jak najabardziej ok. :rd8:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeden z najlepszych i najbardziej wzruszających odcinków jakie oglądałem. Coś pięknego, Rainbow nareszcie nie patrzyła tylko na siebie. Pierwszy raz można było się przyjrzeć bliżej scootaloo, nie tak jak zawsze w gronie CMC w ich domku. A to jak Ranbow wzięła pod swoje skrzydła Scoot to coś przesłodkiego. Dobrze że twarda Dashie też może kochać  :giggle: No i nie można też zapomnieć o pięknej Lunie której jest stanowczo za mało tak samo jak Cadence. Bardzo spodobała mi się jej rola gdy weszła do snu Scoot.

Ogólnie odcinek bardzo przypomina pierwszy sezon gdzie żadne odcinki nie były robione pod fandom a słodkość wylewała się z ekranu.  :rwink: To lubię! Oby więcej takich odcinków. A fajnie by było gdyby Scootalo rzeczywiście była siostrą Rainbow, albo żeby dalej pokazywali w odcinkach to o co Scoot prosiła Dashie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...