Skocz do zawartości

[Zabawa] Z jakich słów jest twoje twoje imię?


wiej007

Recommended Posts

Cześć wam. Większość mnie zna spod nicku Wiej007 chociaż tak naprawdę nazywam się Eryk. Ostatnio zacząłem być ciekawy z jakich słów wzięło się moje imię. Pierwsze tłumaczenie imienia to ze staro-wysoko-niemieckiego, gdzie era – honor, cześć oraz richi – bogaty (nawet nieźle) lecz zobaczyłem też drugie spotykane znaczenie to "Wieczny władca" od ei® co oznacza w staronordyjskim "wieczny" i ríkr – w staronordyjskim "władca". Osobiście podoba mi się to drugie tłumaczenie (ja to Wieczny władca? Nice!). A z jakich słów pochodzą wasze imiona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje imię ma dwa główne znaczenia, choć jest tego troszkę więcej... Grzegorz nie lubi tracić czasu z ludźmi, którym nie ma nic do powiedzenia. Niemniej uprzejmość zmusza go do podporządkowania się pewnym regułom. Jest pewnym i wiernym, ale tyranicznym i dość męczącym przyjacielem. Jest osobą o niezwykłej osobowości, szlachetnym, uczuciowym, dobrym i inteligentnym. Odnajdzie się w każdej sytuacji i w każdym otoczeniu. Zachowuje się bardzo naturalnie, krytyczny w stosunku do siebie, w miarę potrzeby zmienny, ale w sytuacjach, które tego wymagają stały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIKIPEDIA :twilight3:

Paweł - imię męskie pochodzenia łacińskiego (Paulus), należące do niedużej grupy najstarszych imion rzymskich (imion właściwych, praenomen, por. Marek, Tyberiusz, Tytus).

Paulus oznacza "mały", "drobny"[1]. Już w epoce klasycznej zaczął on także występować w funkcji przydomka (cognomen)[2]. Jest siódmym najpopularniejszym męskim imieniem w Polsce - nosi je 497940 osób (marzec 2009).

Żeńskim odpowiednikiem jest Paula.

NONSENSOPEDIA :crazytwi:

Paweł - imię pochodzenia łacińskiego, nadawane dziecku w związku z jakąś cechą fizyczną. Pierwotne znaczenie tego imienia to mały.

Paweł jest osobą niezwykle odważną i śmiałą. Uważa, że jeśli skończy szkołę na poziomie podstawówki, to będzie człowiekiem o dużym wykształceniu. Wiele osób sugeruje mu, aby skończył studia, dlatego też czasami decyduje się na ochronę środowiska. Paweł jest człowiekiem o niezbyt dużym ilorazie inteligencji. Bardzo często sprawia wrażenia zagubionego dziecka, które nie dostało misia od rodziców. Każdy Paweł ma swojego pupila. Dla jednego będzie to pies, dla innego ryjówka a jeszcze inny Paweł będzie trzymał w ogrodzie konia. Idealna pracą dla Pawła będzie stajenny. Paweł bardzo lubi naturę. Mieszka w domu zbudowanym naturalnie. Są to rożnego rodzaju jaskinie, rowy, wydmy itp. Kiedy w okolicy nie ma żadnego z tych mieszkań, Paweł znajduje śmietnik. Wtedy jego adres jest następujący – śmietnik numer 3, klapa numer 2. Paweł nie ma ulubionego koloru. To zależy od dnia oraz od tego ile uda mu się wyżebrać pod Carrefourem. :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Według strony Wikipedia :twilight2: '' Piotr – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego; obecnie trzecie co do popularności imię w Polsce (po Annie i Marii), a pierwsze wśród imion męskich (stan na marzec 2009), noszone przez ponad 676 tys. osób (są w Polsce także osoby o żeńskim imieniu Piotra). Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Piotr w 2009 r. zajmował 9. miejsce w grupie imion męskich. :twilight3: Wywodzi się od przydomku Szymona, nadanego mu przez Jezusa Chrystusa: "skała, opoka", w jęz. aramejskim: kêpâ (zgrecyzowane na kefas); w gr. πετρα (petra), gdy πετρος (petros) – "kamień, głaz", przejęte do łac. jako Petrus i do polskiego bezpośrednio z łaciny. W Nowym Testamencie wymieniane w wersetach (J 1,42) oraz (Mt 16,18). Jest to jedno z najwcześniej notowanych w Polsce imion, po raz pierwszy zapisane w 1136 roku, w Bulli gnieźnieńskiej." Nonsensopedia: '' koszerne imię męskie, które oznacza skałę. Interpretować to można na wiele sposobów. Człowiek ze skały jest silny, trwały i godny zaufania, lecz niestety dość ciężki, znieruchomiały i ma zakuty łeb. Patrząc na przekrój wszystkich Piotrów znajdzie się tam każdego po trochu.'' No i wybaczcie ścianę tekstu :P. Swą drogą ciekawe informacje xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Mam na imię Maria Magdalena. Tak, jest to moje jedno imię. :fluttershy5: Dostałam imię po tej biblijnej Marii Magdalenie . Z tego co pamiętam oznacza to miasto portowe Magdalia, w którym Maria Magdalena się urodziła. W dosłownym tłumaczeniu jest to chyba "wieża rybna" czy coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian - imię to pochodzi od łac. Christianus, Cristianus oznaczające "należącego do Chrystusa". (Taaa xD) Liczbą, która pasuje do imienia Krystian jest liczba 9, która oznacza osoby bardzo łagodne, wrażliwe i inteligentne (Znów taaa xD), osoby, które potrafią rozpoznać prawdziwe wartości u człowieka, czyli nie tylko to, co widać na zewnątrz (zewnętrzne piękno), ale również to co jest w środku (piękno wewnętrzne). Znakiem zodiaku imienia Krystian jest Koziorożec (A moim strzelec), a planetą Słońce (Celestian Solar Emire). Jako totem roślinny imieniu Krystian został przypisany oset, zaś jako totem zwierzęcy świerszcz. Osobowość imienia Krystian wskazuje również na następujące znaczenie imienia Krystian - "mężczyzna przywiązujący się, lubiący dom".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon: Jest to imię biblijne pochodzenia hebrajskiego występujące w dwóch formach: Symeon (hebr. Shime?ón) i Szymon (hebr. Shim?ón). Znaczy to tyle, co "Bóg wysłuchał". Forma Simon, S?mon powstała w epoce hellenizmu, kiedy identyfikowała się z greckim imieniem Simon, będącym w użyciu również w Rzymie. Znaczenie gr. Simon to "człowiek płaskonosy". Forma Simon upowszechniła się w chrześcijaństwie zachodnim, Symeon zaś w chrześcijaństwie wschodnim. W Polsce imię znane jest od średniowiecza i używane do dziś. Formy spieszczone to Szymek, Szymuś, Szymcio. Od tego imienia pochodzą nazwiska: Szymik, Szymanowicz, Szymanowski, Szymański, Szymek, Szymkiewicz, Szymkowski, Szymkowiak, Szymankiewicz, Siemaszko, Siemion, Szymaszko, Szymczak, Szymczukiewicz, oraz nazwa miejscowa: Szymanów. Znaczenie i charakterystyka imienia: Szymon to człowiek prostolinijny, sprawiedliwy i lubiący prawdę. Jest aktywny społecznie, wrażliwy na sytuacje innych ludzi, jest altruistą. Jest osobą tajemniczą i bardzo ceni swoją prywatność. Ma stałe przekonania. Szymon to mężczyzna pogodny, potrafi traktować niektóre sytuacje z humorem. Uwielbia przyrodę i dużo czasu spędza wraz z rodziną na łonie natury. Lubi książki i teatr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Михаи́л (ивр. מִיכָאֵל‎, Михаэ́ль) — имя еврейского происхождения, широко распространённое у народов авраамических религий. Происходит от слов ивр. מי כמו אלוהים‎ (ми кмо элохим, сокращённо «ми-ка-э́ль») — буквально — «Кто как Бог?» или «Кто подобен Богу?» в значении — «никто не равен Богу». Иногда значение имени Михаил толкуется в невопросительной форме: «Кто как Бог», или «Тот, Кто как Бог».

[...]

Первоначально — ангел, упоминающийся в Книге Даниила (Дан.10:13,21 и Дан.12:1), а также в Коране (Аль-Бакара 2:98). В христианской (православной и католической) традиции Архангел Михаил — архистратиг (командующий ангельским воинством) (Откр.12:7-9).

Meaning & History

From the Hebrew name מִיכָאֵל (Mikha'el) meaning "who is like God?". This is a rhetorical question, implying no person is like God. Michael is one of the seven archangels in Hebrew tradition and the only one identified as an archangel in the Bible. In the Book of Revelation in the New Testament he is portrayed as the leader of heaven's armies, and thus is considered the patron saint of soldiers.

The popularity of the saint led to the name being used by nine Byzantine emperors, including Michael VIII Palaeologus who restored the empire in the 13th century. It has been common in Western Europe since the Middle Ages, and in England since the 12th century. It has been borne (in various spellings) by rulers of Russia (spelled Михаил), Romania (Mihai), Poland (Michał), and Portugal (Miguel). Other more modern bearers of this name include the British chemist/physicist Michael Faraday (1791-1867) and basketball player Michael Jordan (1963-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - "[...] Jest cierpliwy, poświęca konieczną ilość czasu na osiągnięcie celu. Jego reakcje są silne, choć opóźnione. Nieraz jest mściwy, długo trwa, zanim ureguluje rachunki, ale o nikim nie zapomni.[...]"

"[...]Żyje po swojemu. Mówi wprost, co myśli. Jest uparty, zawzięty i przekonany o słuszności swoich racji. Rzadko daje się przekonać do zmiany decyzji.[...] "

"[...]Lubi konkurencję i rywalizację. Pragnie osiągnąć doskonałość niemal w każdej dziedzinie swojego życia , jednak trzeba przyznać, że nie zawsze mu się to udaje. Na każdym kroku próbuje sobie udowodnić, że może być lepszy od innych. Nie lubi przegrywać.[...] "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ciocia Wikipedia i Nonsopedia i znają mego imienia i i chcą powiedzieć z czego się składa :ming:

no dobra... znalazłam w końcu i... moje idiotyczne imie nie składa sie z niczego :rainderp:

to niby zdrobnienie ale... a ja nie mam na imie Apolonia :ming:

"Imię Pola powstało od zdrobnienia Apolonii lub też ze spolszczenia angielskiego imienia Paula."

No to drugie imię

Anna (hebr. חַנָּה hannāh – "łaska") – imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako "pełna wdzięku, łaski". W Polsce imię Anna notowane jest od 1229 roku

:lolface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa imiona .

Jowita

według innej hipotezy oznacza z języka łacińskiego „rześka, młodzieńcza”.

być może pod wpływem filmu Morgensterna „Jowita” według scenariusza Stanisława Dygata.

Yay, grałam w filmie, grałam w filmie :yay:

Inga

Inga to skrócona forma imion rozpoczynających się na Ing- (imię germańskiego boga płodności), takich jak: Ingeborga lub Ingrida.

Na początku rodzice chcieli żebym na pierwsze miała Inga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, ja nie znoszę mojego imienia, które brzmi Paula (jak co, to nie jest zdrobnienie) Paula – żeński odpowiednik imienia Paweł. Od niej powstało imię Paulina, dla której Paula służy czasami jako zdrobnienie. Paulus- drobny, mały .Imię oznaczające osobę małego wzrostu lub drobnej budowy ciała. Kobiety uczuciowe, które łatwo przystosowują się do każdej sytuacji. Nigdy nie rzuca słów na wiatr a swoje postanowienia i cele realizuje z żelazną konsekwencją. W rodzinie jest prawdziwym przywódcą rodu. Pochodzenie:łacińskie Zdrobnienia:Pauleńka, Paulusia A na drugie mam Anna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliza - "Te kobiety umieją rozkazywać, w razie potrzeby wykazując dużo sprytu. Na zewnątrz są to istoty pełne majestatu, wysoko noszące głowę. Umieją cudownie przystosowywać się do sytuacji nawet najbardziej szokujących, "zaliczając", jak to się mówi najsilniejsze ciosy i nie tracąc spokoju - chyba że nadchodzi chwila zemsty... " :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej – imię męskie pochodzenia greckiego, stanowi ono wariant imienia Andrzej, które z kolei pochodzi od zdrobnienia greckich imion złożonych zawierających człon aner-, czyli „człowiek, mężczyzna” lub – wedle innego źródła – „dzielny, mężny”. W niektórych regionach kraju ciągle znajduje się analogię między tymi dwoma imionami i często spieszcza się imię Andrzej jako Jędrzej, Jędrek. Mężczyźni o imieniu Jędrzej należą do natur praktycznych, pragmatycznych i twardo stąpających po ziemi. Wszelkie działania, przedsięwzięcia, podejmowany trud będą oceniać przez pryzmat ich praktycznych i użytecznych korzyści. Bardzo cenią sobie pracę zawodową, która zapewnia im stabilność materialną i poczucie bezpieczeństwa. Jędrzej z pewnością nie będzie kierował się w życiu altruizmem, bezinteresownością i abstrakcyjnymi ideałami. Każdy element swego życia ocenia przez pryzmat użyteczności i zysków. Jędrzej jest dzięki temu mężczyzną bardzo zaradnym, przedsiębiorczym, twardo stąpającym po ziemi. Potrafi wykorzystać każdą okazję i każde warunki, by podnieść swój status społeczny. W trudnych, kryzysowych sytuacjach, wymagających praktycznego podejścia do życia, radzi sobie świetnie. Wychodzi na to że jest ok :rd9: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm ciekawy temat no to czas na moje piękne imionka 1. Piotr - Moje pierwsze imię pochodzi od słowa greckiego Pethros oznaczającego skałę 2.Damian - imię to nie ma 1 konkretnego pochodzenia według niektórych pochodzi od imienia greckiego bogini Damii, a według większości od greckiego słowa deimos oznaczającego lekarza ludowego 3. Franciszek moje Bierzmowane imię - pochodzi z języka Germańskiego i oznacza wolnego człowieka, o cóż za Ironia w stosunku do mnie :sab: chyba że chodziło o wolność myśli to w tym względzie jestem wolny póki co jest jesze wersja mówiąca że imię pochodzi z języka włoskiego i oznacza "ten który naucza"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Wikipedia mi powiedział takie coś: Daniel – imię męskie pochodzenia hebrajskiego. Nosił je biblijny prorok. Oznacza ono "Moim sędzią jest Bóg". Drugim znaczeniem tego imienia, gdyż jego hebrajski zapis może być różnie interpretowany, jest "Sędzia Boży" (analogicznie jak Gabriel – "Mąż Boży", ale i "Pokonany przez Boga"). Bójcie się mnie(chyba). A drugie imię takie cuś: Patryk – oboczna, skrócona wersja imienia Patrycjusz. Jeszcze innym wariantem tego imienia jest Patrycy. Pochodzenie i znaczenie: łacińskie: patricius – patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony. Padać na kolana przed szlachcicem(też chyba).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał (hebr. מִיכָאֵל – Mîchā’ēl) – imię męskie pochodzenia biblijnego wywodzące się od jednego z archaniołów. Po hebrajsku znaczy "któż [jest taki] jak Bóg". Drugie imię. Adrian – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od imienia cesarza Hadriana, łac. "Hadrianus", czyli "pochodzący z Hadrii" lub "z regionu morza Adriatyckiego". Imię było noszone przez kilku wczesnochrześcijańskich świętych i męczenników. Notowany w źródłach rosyjskich pochodzących z lat 1479–1584 z monastyru sołowieckiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irmina - imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od zdrobnienia grupy imion rozpoczynających się na irm - od irmen, co oznacza "czczony, szanowany". Irmina imieniny obchodzi 2 kwietnia, 18 września, 24 grudnia i 30 grudnia. Znane osoby noszące imię Irmina: św. Irmina z Oeren (Wikipedia x3) A na 2 mam Wiktoria :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, ja nie znoszę mojego imienia, które brzmi Paula (jak co, to nie jest zdrobnienie)

A na drugie mam Anna

Ok, żeby nie było - zaglądałem w twoją "metryczkę", wiem ile masz lat, jestem trzeźwy, zdrowy na umyśle, normalny etc... ale muszę to napisać. Myślałem, że to niemożliwe, ale po tym świecie chodzi osoba, którą ktoś nazwał dwoma najpiękniejszymi żeńskimi imionami. Łap :muffin: i +1 do reputacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj (gr. Nikólaos (Nikólassos), od nike + laos (lassos), tj. zwycięstwo + lud; to samo znaczenie ma imię Nikodem, od nike + demos) – imię męskie pochodzenia greckiego. Popularne zwłaszcza w krajach, w których dominującym wyznaniem jest prawosławie, gdyż św. Mikołaj z Miry jest tam jednym z ważniejszych świętych. Imię człowieka, który odprawiał czarną mszę (AVE) na lekcji religii jest (między innymi) w Rosji imieniem świętym :D Fuck Logic! :derp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...