Skocz do zawartości

[Zabawa] Z jakich słów jest twoje twoje imię?


wiej007

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Piotr – imię męskie pochodzenia grecko-łacińskiego.

Było notowane w dawnej Polsce w formach: Piotr, Pioter, Piotyr, Pieter, Pietyr i ze zdrobnieniami: Piotrach, Piotrak, Piotral, Piotran, Piotrania, Piotrań, Piotrasz, Piotraszec, Piotraszek, Piotraszko, Piotrek, Piotrk, Piotrko, Piotro, Piotrosz, Piotruchno, Piotrul, Piotrun, Piotrusz, Piotruszek, Piotruszka, Piotruszko, Piotryk/a Piotrzec, Piotrzech, Piotrzej, Piotrzek, Piotrzę, Piotrzyk, Piotrzyka z niemieckim przyrostkiem Piotrman. :twilight5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Urszula – imię o rodowodzie łacińskim wywodzi się od słowa „ursa” – niedźwiedzica albo raczej jego zdrobnienia „ursula” – młoda niedźwiedzica, niedźwiedziczka. Oznaczało kobietę, która jest miła jak mała niedźwiedzica. W Polsce występuje od XIV wieku, początkowo także w formie Orszula. Przez stulecia było rzadko nadawane, a w XIX wieku uważano je wręcz za pretensjonalne i staroświeckie. Popularność zdobyło dopiero w XX wieku.

Ma silna osobowość, pragnie życiowego sukcesu i wytrwale do niego darzy. W miłości bywa dosyć nieufna. Potrafi podporządkować wszystko celom, do których darzy. Urszule są aż do przesady samodzielne i kierują swoim losem tak, aby znaleźć się w miejscach, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza i o wszystko trzeba się starać samemu. Urszulom do szczęścia konieczne jest poczucie, że są potrzebne i robią coś, w czym nikt ich nie wyręczy. Są ambitne i odpowiedzialne. Wydaje się, że z natury lepiej się realizują na wsi i w otoczeniu przyrody niż w typowo miejskim środowisku. Kobiety o tym imieniu całe życie spędzają na wysokich obrotach."

Eheheh, jestem małą niedźwiedzicą :rariderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciocia Wikipedia twierdzi, że:

Mira – imię żeńskie. Jest skróconą (zdrobniałą) formą staropolskiego imienia Mirosława. Istnieje także hinduskie imię żeńskie o tym samym brzmieniu, wywodzące się ze słowa oznaczającego "morze, ocean" w języku sanskryt. Nosiła je XVI-wieczna indyjska księżniczka, znana wyznawczyni boga Kriszny. Może stanowić także formę skróconą niesłowiańskiego imienia Miranda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina - imię żeńskie pochodzenia celtyckiego lub germańskiego. Imię to może pochodzić od galickiego imienia Malamhin składającego się ze słów mala mhin – "gładkie czoło" lub z staro-wysoko-niemieckiego: mahal – "sąd, sprawiedliwość" oraz wini "przyjaciel", można więc przetłumaczyć je jako "strzegąca praw, prawowierna". Twórcą imienia był szkocki poeta James Macpherson, który użył je w tzw. pieśniach Osjana – Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana. Także w literaturze polskiej pojawiało się to imię, np. w utworze Miłość malująca obraz Malwiny L. Kropińskiego oraz w romansie sentymentalnym Malwina, czyli Domyślność serca M. Wirtemberskiej. [wikipedia]

Malwina to kobieta o gorącym temperamencie. Spontaniczna, żywiołowa i nieco lekkomyślna. Ma dużo uroku osobistego, jednak swoimi względami obdarza tylko mężczyznę, którego naprawdę pokocha. Nie lubi ordynarności i prostactwa. Ceni sobie rodzinny spokój, lubi wycieczki i spędzanie czasu na łonie natury. Jej niezwykła radość życia i cieszenie się każdą chwilą sprawiają, że ludzie uwielbiają spędzać z nią czas. Malwinę drażnią osoby, dla których w życiu najważniejsze są pieniądze lub władza. [sennik.biz]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Sławomir, Sławomiar – staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego, złożone z członów Sławo- ("sława, sławić") i -mir ("pokój, spokój, dobro"). Imię to prawdopodobnie znaczyło tyle, co "ten, który zdobywa sławę poprzez pokój, pokojowe zachowanie, zaprowadzanie porządku, spokoju"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wielka księga imion* Arkadiusz jest ekstrawertykiem, zawsze gotowym nieść pomoc słabszym. Czemu nie ;) Nie kieruje się emocjami, ale wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Czasami... Ma duszę rycerza, zawsze gotowego do obrony wdów i sierot. Chciałby móc wykrzyczeć swe oburzenie, miłość, ból. Robi to aby zaalarmować opinię publiczną, by zaprotestować przeciw niesprawiedliwości. Ooo tak :D Nie kieruje nim uniesienie lecz głębokie przekonanie. Arkadiusza charakteryzuje silna wola dająca znać o sobie w ważniejszych momentach życia. Ktoś mnie podgląda O.o Zgadza się :D Jest to również osoba gderliwa i obrażalska o silnym pragnieniu bycia kochanym i akceptowanym. Hehe :D

Znaczenie imienia Arkadiusz

Imiię Arkadiusz pochodzi od greckiego słowa arkadikós lub łacińskiego Arcadicus i Arkadilius. Oznacza: szczęśliwy jak Arkadyjczyk. Można tak to ująć :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobowość złożona. Zawsze pełen lęku, napięty, gotowy do ucieczki. Ten niepokój kształtuje jego charakter. To, co przeżywa wewnątrz, z trudem eksponuje na zewnątrz. Niekiedy nawet trudno jest mu powiedzieć to, co myśli.
 

Kamil jest to imię pochodzenia łacińskiego, od nazwy znanego rzymskiego rodu Camilli. Łacińskie camillus oznacza dosłownie: szlachetny chłopiec lub urodzony z wolnych rodziców, szlachetny.

 

 

 

Jest bardzo ciekawy, nieraz zbyt ciekawy, co stawia go nierzadko w trudnych sytuacjach. Brak mu pewności siebie. W wypadku niepomyślnych zdarzeń potrafi zamknąć się w sobie. Nie powinien kierować się emocjami, ale rozumnymi decyzjami. Żywa i najczęściej nieomylna intuicja, oddaje mu wielkie usługi. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie wierzy, póki nie zrozumie dokładnie, czego się po nim oczekuje i co się mu proponuje. Docenia przyjemności życia. Pod względem towarzyskim jest dość kontrowersyjny.

Czasem bardzo lubi gości, kiedy indziej woli samotność. W uczuciach jest bardzo zaangażowany, unika jednak wszelkich manifestacji czy głębszych wyznań, bo obawia się uzależnienia od drugiej osoby lub... ośmieszenia. Jest niezależny, już jako dziecko nie lubi całusów i uścisków. W sytuacjach intymnych często bywa zażenowany. Zmysłowość jest u niego na ogół silniejsza od uczuciowości, stąd dąży do odrzucenia uczuć, aby uniknąć moralnego zaangażowania w stosunku do partnerki. Lubi życie rodzinne, pod warunkiem, że rodzina nie jest despotyczna. Ma dużo szczęścia, ale nie umie go wykorzystać.

-------------------------------------------

 

Znalazłem ten opis w internecie i muszę powiedzieć, że w pełni się w nim zgadzam.. Jest to prawie idealny opis mojej osoby. Właśnie całkowicie uwierzyłem w wiedzę internetu :cGfSS:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje imiona według Wikipedi

Mikołaj (gr. Nikólaos (Nikólassos), od nike + laos (lassos), tj. zwycięstwo + lud.

 


Józef (hebr. יוסף – Josef) – imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od patriarchy Józefa, syna Jakuba i Racheli; oznacza ono "niech przyda Jahwe". Jest to skrócona forma imienia Josifiasz:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie imienia Damian

Damian jest człowiekiem o bardzo trudnym charakterze. To ekstrawertyk, dla którego liczy się tylko świat zewnętrzny. Nie łatwo go przekonać, przynajmniej nie od razu, gdyż po przemyśleniu czyichś argumentów nieraz w duchu przyznaje im rację. Kiedy wbije sobie coś do głowy, trudno go od tego odwieść. Dokładnie obmyśla plan bitwy, a w ostatniej chwili wymyśla fortel, który zbije z tropu przeciwnika. Jest zaborczy, nie po to, by posiadać rzeczy i ludzi, ale by posługiwać się nimi jako pionkami w grze lub jako towarem do wymiany, gdyż są uparci i zdecydowani na wszystko, byle tylko osiągnąć wytyczony cel. Nie znosi cwaniactwa. Jest gotów poświęcić się dla idei, ale tylko pod warunkiem, że inni też zrobią to samo.

 

 

Pochodzenie imienia Damian

Damian to imię pochodzenia greckiego, od imienia bogini Damii, czczonej w Epidaurze, lub od démios (lekarz ludowy). Oznacza: pogromca, poskromiciel, ale i uzdrowiciel.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam — imię męskie pochodzenia semickiego. W języku hebrajskim אדום adom oznacza czerwony, od koloru ziemi z której Adam był ulepiony. Bardziej jednak prawdopodobne, że Adam wywodzi się od hebrajskiego słowa adamah, które oznacza „ziemię, rolę" wtedy znaczyłoby „rolnik”, albo „że człowiek, z ziemi powstały, do ziemi wróci”

 

Adam to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza "człowiek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kornel, Korneliusz, Korneli – imię męskie pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od nazwiska rzymskiego rodu Cornelii (Korneliuszy, por. Korneliusze Cynna). Istnieją różne hipotezy pochodzenia wspomnianej nazwy rodowej; wywodzi się ją bądź to ze słowa cornu („róg”), bądź to cornus („dereń”), bądź to od nazwy pola Corne w Tusculum [1] . W dawnej Polsce zapisywane od 1402 roku w łac. formie Cornelius [2] oraz od 1412 roku w formach pochodnych Kornosz, Kornasz [3] , Korna (masc.), Kornosza (masc.), Kornoszek i ze zdrobnieniami Nela (masc.), Nelka (masc.), Nelko [4]

Imię me szlacheckie nazwisko też (końcówka -wski) Szlachta Na 100%

Ale to imię nie ma jakiegoś głębszego sensu. Zupełnie jak ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie imienia Dominik wskazuje na to, że osoba, której nada się takie imię będzie osobą niezwykle potulną, co może nieraz zostać wykorzystane przez otoczenie. Osoby noszące imię Dominik są osobami spokojnymi i nie wybuchowymi, wręcz nie jest możliwe wytrącenie ich z równowagi. Kochają sztukę, poezję i zwierzęta, a także ludzi. Mają niezwykle powodzenie u płci przeciwnej - kobiece serca stoją przed nimi otworem.

 

c3d0981ae770f926eedf4eda7505b006.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - z aramejskiego "podwójny, bliźniak"

 

Są w nim dwie osobowości: tego, co sieje, i tego, co zbiera plon. To człowiek obdarzony życiowym praktycyzmem. Stroni od abstrakcji, skupiając się wyłącznie na rzeczach konkretnych, namacalnych i dających wymierne efekty. W czasie między... przechodzi od początkowego sceptycyzmu do żarliwego przekonania. W stosunku do otoczenia często bywa niezbyt miły. Jak pyton, stara się otoczyć ludzi i wydarzenia zwojami swej logiki. Ma nieco szorstki charakter. Nie stroni od ironicznych uwag. Ponieważ intuicja nie jest jego mocną stroną, często znajduje się w kłopotliwej sytuacji. Reaguje z opóźnieniem. Nieraz dopiero po fakcie myśli, jak powinien był postąpić. Pracuje zrywami. Raz ze znaczną energią, potem znów usypia, jakby zużył całą energię i musiał „koniecznie” odpocząć. Zawsze potrzebne mu widoczne, namacalne efekty pracy. Jest opanowany, nie miota się z byle powodu, jednak zbyt porywczy, by słuchać głosu wewnętrznego, często myląc intuicję z impulsywnością. Ma praktyczną inteligencję, nieufną wobec abstrakcji. Często zasłania się pracą, by nie uczestniczyć w przyjęciach rodzinnych czy towarzyskich. Kiedy indziej zaś potrzebuje publiczności, która słuchałaby go i przytakiwała. Pragnienie bycia uczciwym i sprawiedliwym prowadzi go do podejmowania samodzielnych inicjatyw, które nie zawsze znajdują uznanie. Tomek ma częste wahania nastrojów jednak nie oznacza to słabej psychiki. Wręcz przeciwnie - jest on silny psychicznie i wiele potrafi znieść, jednak jego psychika sprawia, że jest on nieco aspołeczny i niewiele osób dopuszcza do siebie. Jednak jeśli już kogoś dopuszcza to jest mu wierny. Nigdy nie wybacza zdrady!

 

 

Eeee, tam. Może jeszcze jakbym wierzył w takie rzeczy, to miałoby to jakiś sens. Nie mnie oceniać słuszność tekstu powyżej.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z wikipedii:

 

Sebastian – imię męskie pochodzenia greckiego Sebastos. Wywodzi się od słowa oznaczającego "czcigodny", "dostojny", "wysoko postawiony", "mądry". Odpowiada łacińskiemu Augustus.

 

Ja akurat też mam na imię sebastian!

 

A ten opis z wikipedii idealnie do mnie pasuje!

 

Powiedzmy że w takim stopniu:

 

Czcigodny: oczywiście że jestem

 

Dostojny: jestem bardzo dostojny i kulturalny

 

Wysoko postawiony: mam dużo forsy a moja mama zna wielu sławnych ludzi

 

Mądry: jestem wyjątkowo uświadomionym i mądrym człowiekiem. Tylko czasami po prostu jestem trochę leniwy.

 

 

Edytowano przez sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Ciocia Wikipedia doradza

''*Gabriela* – żeńskie imię

 pochodzenia semickiego, odpowiednik męskiego imienia Gabriel.''

Mimo to cennik pisze

Gabriela to osoba energiczna i zasadnicza. Jej entuzjazm jednych napędza do działania, z kolei innych całkiem od niej odpycha. Z natury szlachetna, uczciwa i dobra, często uzdolniona artystycznie. Lubi towarzystwo i ceni przyjaźń, z chęcią pomaga i radzi innym. 

Gabriela

* pochodzenie: hebrajskie

* znaczenie: osoba silna Bogiem

* osobowość: ucieleśnienie równowagi

* główne cechy: uczuciowość, zmysłowość, towarzyskość, intuicja

Jest to imię pochodzenia semickiego. Żeński odpowiednik imienia Gabriel. Pochodzi od hebrajskiego słowa, oznaczającego „mąż boży”.

Przysłowia

* „Panowie! Duchem gdyście słabi – Nie pokazujcie się u Gabi”

Ludzie. Przeczytanie te moje zrobienia

http://imiona.sennik.biz/g/gabriela.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria - imię żeńskie pochodzenia łacińskiego (łac. victoria – zwycięstwo). W mitologii rzymskiej nosiła je rzymska bogini zwycięstwa i chwały[1].

Męskim odpowiednikiem jest Wiktor.

Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Wiktoria w 2009 roku zajmowała 4. miejsce w grupie imion żeńskich[2].

Wiktoria imieniny obchodzi: 20 maja12 sierpnia21 sierpnia8 listopada17 listopada23 grudnia i 24 marca.

 

Wikipedia zaczyna mi się podobać :lie: imieniny 7 razy w roku .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alanimię męskie pochodzenia najprawdopodobniej celtyckiego. Może też wywodzić się od nazwy irańskiego plemienia Alanów. Znaczenie tego imienia nie jest dokładnie znane, prawdopodobne znaczenia:

Ani trochę do mnie nie pasuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...