Skocz do zawartości

[Zabawa] Z jakich słów jest twoje twoje imię?


wiej007

Recommended Posts

Jarosław

 

Męskie imię słowiańskie oznaczające kogoś, kto ma silną, mocną sławę. Słowo jary = mocny, silny, krzepki w okresie przedchrześcijańskim miało to samo znaczenie co słowo święty. Słowo święty dopiero później przyjęło swoje obecne znaczenie. Zatem w okresie przed chrztem Polski imiona Jarosław i Świętosław znaczyły to samo.

 

Oczywiście spotkałem się również z wersją gdzie Jarosław tłumaczono jako "Wielbiący Wojnę" i z takim najchętniej kojarzę moje imię, gdyż najlepiej pasuje do mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Barbara jest typem kobiety spokojnej, pewnej siebie i niezwykle szlachetnej. Zawsze pozostaje lojalna wobec przełożonych, wierna własnym zasadom i nieustannie poszukuje dobrych rozwiązań trudnych spraw życiowych. Czasami pobudliwa, zawsze niezwykle uczuciowa. Jest wrażliwa na wszystko, co stanowi urok życia, posiada wrodzony zmysł poezji, piękna, elegancji. Skłonna do lenistwa, powolnego reagowania i odkładania wszystkiego na później. Czuje się dobrze tylko we własnym świecie. Żyje w wyimaginowanym świecie, co zmusza ja do ciągłego i częstego mimowolnego kłamstwa.

Barbara to imię pochodzenia greckiego, od słowa barbaros (barbarzyński, niegrecki, obcy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriela (Tak, nie Eliza, ale Gabriela) - 

 

Według Onetu - Bardzo interesująca osobowość. Jest dynamiczna, ale i zrównoważona, co pozwala jej na właściwe osądzenie sytuacji. Potrafi pracować w cieniu innych, ale wewnętrznie wcale nie czuje się osobą drugoplanową. Doskonale czuje się w zawodach wymagających operatywności, solidności i podróży. Pracuje „po cichu”, ale skutecznie. (Ta...)

Według serwisu Dzieci.pl XD - Jest to imię pochodzenia semickiego - żeński odpowiednik imienia Gabriel. Pochodzi od hebrajskiego słowa, oznaczającego „mąż boży”. (Serio?)

 

 

Nonsensopedia?

Na nonsensopedii nie ma mego imienia. 

 

Oh, i jeszcze to:

Gabriela myśli, że zstąpiła na nią łaska z nieba. Ubiera się więc w białe ubrania, niestety nie pierwszej świeżości. Mimo iż jest osobą, która stara się zachować czystość duchową i emocjonalną, to w mieszkaniu zawsze ma chlew.

 
Z reguły mieszka w wielkim mieście, jednak zawsze marzy o stajni na wsi. Dlatego też w swoim małym mieszkanku trzyma dwie świnie, trzy psy, kota oraz krowę. Myśli o zakupie dodatkowych pięciu kur, jednak jej rodzina nigdy się na to nie zgodzi.
 
Gabriela pracuje w stadninie. Uwielbia swoją pracę i spędza w niej ponad dwanaście godzin dziennie przez siedem dni w tygodniu. Bardzo podoba jej się taki tryb życia. Z reguły wiąże się z mężczyzną, który nie spełnia w najmniejszym stopniu jej oczekiwań, jednakże ma takie same marzenia o mieszkaniu na wsi jak ona. Każdej nocy ich ulubionym zajęciem jest wzajemne gryzienie się w stopy. Często również kopią się w głowę, naśladując wierzganie konia.

(I tego się trzymajmy XD)

 

 

EDIT:
Ha i odkryłam, że moim szczęśliwym kolorem jest czarny :D.

 

 

Dobra, a co do Elizabeth(Elżbieta, ale trzymajmy się Elizabeth) to znaczeniem tego imienia jest - ,,Bóg jest moją doskonałością''. :)

Edytowano przez Elizabeth Eden
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od cioci Wikipedii:

Julia – imię żeńskie powstałe w starożytnym Rzymie jako przydomek od nazwy rodowej Julii (pol. Juliusze); znaczące róża, piękny kwiat, kobieta z rodu Julii. Jest to żeński odpowiednik imienia Juliusz.

Róża...wszyscy nazywają mnie Rozia. Przypadek? Nie sądzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Wikipedii:

Mateusz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Matan (מַתָּן), imienia Matanjah,Matisyahu oznaczającego "dar od Boga", "dar od Jahwe". W dawnych źródłach polskich występowało jako: MathaeusMatyjaszMatitiaszMatyjaMatys(z)Matoz,Matusz. Do XVI wieku imiona Maciej i Mateusz nie były w języku polskim rozróżniane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 months later...

Wikipedia nie kłamie :D 

Jakub – imię męskie. Wywodzi się od hebrajskiego Jaaqob – „ten, którego bóg ochrania” 

A drugie imię również z wikipedii

Konrad - imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od staroniemieckiego słowa kuoni oznaczającego "odważny", "śmiały","silny" oraz staroniemieckiego rath oznaczającego "radę". Oznacza więc kogoś dającego dobre rady, dobrego doradcę. Imię rycerzy i książąt, przywędrowało do Polski w średniowieczu z Niemiec.

Edytowano przez Bolish
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...