Skocz do zawartości

Rarciowa lista fanfików.


Airlick

Recommended Posts

Rarity_reading_S2E23.png

Czyli miejsce, gdzie wierni wyznawcy equestriańskiej bogini pięknosći mogą podzielić się swoimi ulubionymi ficami z Rarcią w roli głównej, albo przynajmniej ważnej.

Ja zacznę. :rariderp:


Flight of the Alicorn - bezsprzecznie należy mu się pierwsze miejsce wśród ficów o Rarci. Opisy budujące genialną atmosferę, idealne uchwycony charakter naszej pani, bardzo ciekawa fabuła. I jako bonus bardzo fajna wizja Blueblooda. :x Czego chcieć więcej? Polska wersja w trakcie tłumaczenia: klik

Rarity's Bad Mane Day - interesująca komedia, z fabułą którą bez problemu możnaby przekuć na nowy odcinek MLP. W skrócie: Sweetie Belle podmienia Rarci szampon na farbę, która zmienia jej kolor grzywy na 'the awful, awful color!' :despair:

In Another Castle - Rarcia friendzone'uje irytujące popychadło. :rarityawesome:

Paint the Night with Stars - bardziej o Sweetie i Lunie, niż o Rarci, ale i ona ma swój udział. W skrócie: całkiem wzruszający fic o problemach z rodzeństwem.

Learning Curves - wyjątkowo dwuznaczna komedia o Rarci i AJ... :trollface:

Swayback Mountain - tak, tytuł (i nie tylko on) jest nawiązaniem do tego popularnego filmu o gejach. :rariderp:

Carousel - najlepszy dramat o Rarci (i jeden z najlepszych w ogóle), jaki czytałem. I przetłumaczyłem. :hmpf:

The Box - Krótkie i dosyć mroczne opowiadanie z Rarcią w roli głównej. Proszę się nie obawiać, nie znajdziecie tam hektolitrów krwi, ani innych bezeceństw. Dla tych, którzy z angielskim mają trudności podaję link do tłumaczenia - The Box Pl

Inner Demons - kolejne opowiadania o dosyć mrocznym klimacie. Skierowane jest głównie na Twilight, jednak nasza ukochana projektantka odgrywa w nim naprawdę niebagatelną rolę.

The Fabulosity of a Winning Fashionista - Jedo z opowiadań z cyklu Winningverse, gdzie możemy obserwować jak Rarity radzi sobie w Hearts&Hooves Day. Naprawdę polecam.

Minuette's Lesson - Alternatywna rzeczywistość, gdzie Rarity włada Elementem Inspiracji i jest wybitną projektantką w dziedzinie... robotyki. Dodajmy do tego jej największe dzieło czyli Sweetie Belle, a dostaniemy wyjątkowo interesujące opowiadanie, które usiłuje odpowiedziedź na, wydawałoby się proste, pytanie - Co sprawia, że jesteś kucykim? Bezwzględnie polecam. Wersja angielska.

It's a Dangerous Business, Going Out Your Door - epicka przygoda Rarity, Applejack i Rainbow Dash, które wyruszyły na poszukiwanie leku dla poważnie chorej Twilight

Shipping Goggles - świetna komedia, która jest niemal na każdym kroku dosyć... dwuznaczna. Wierzę w poprawność tagów (chociaż treść momentami nasuwa mi inną myśl), więc z racji, iż te nie są żadnymi z wyżej wymienionych przez Magentę, to oddaję kawałek dobrego, zabawnego tekstu z udziałem rozmarzonej Rarity. Szkoda tylko, że końcówka wszystko zabija... :raritylaugh:

Upon a Falling Feather - fic o Rarci i Pinkie Pie, zostających piratkami. :rariderp: Co tu dużo mówić, polecam gorąco. Długi nie jest, więc grzechem jest nie przeczytać.

Values - Krótki oraz smutny fic z Rarity w roli głównej, bogactwo i szczegółowość opisów otoczenia buduje niesamowity klimat, naprawdę polecam.


Edytowano przez Airlick Miłościwy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie mogę zrozumieć, dlaczego nikt tutaj nie dodaje. W każdym razie bardzo chętnie podziele się kilkoma fikami, które dane mi było czytać:

The Box - Krótkie i dosyć mroczne opowiadanie z Rarcią w roli głównej. Proszę się nie obawiać, nie znajdziecie tam hektolitrów krwi, ani innych bezeceństw. Dla tych, którzy z angielskim mają trudności podaję link do tłumaczenia - The Box Pl

Inner Demons - kolejne opowiadania o dosyć mrocznym klimacie. Skierowane jest głównie na Twilight, jednak nasza ukochana projektantka odgrywa w nim naprawdę niebagatelną rolę.

The Fabulosity of a Winning Fashionista - Jedo z opowiadań z cyklu Winningverse, gdzie możemy obserwować jak Rarity radzi sobie w Hearts&Hooves Day. Naprawdę polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dodajmy do kolekcji kolejny fanfik.

 

Minuette's Lesson - Alternatywna rzeczywistość, gdzie Rarity włada Elementem Inspiracji i jest wybitną projektantką w dziedzinie... robotyki. Dodajmy do tego jej największe dzieło czyli Sweetie Belle, a dostaniemy wyjątkowo interesujące opowiadanie, które usiłuje odpowiedziedź na, wydawałoby się proste, pytanie - Co sprawia, że jesteś kucykim? Bezwzględnie polecam. Wersja angielska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Shipping Goggles - świetna komedia, która jest niemal na każdym kroku dosyć... dwuznaczna. Wierzę w poprawność tagów (chociaż treść momentami nasuwa mi inną myśl), więc z racji, iż te nie są żadnymi z wyżej wymienionych przez Magentę, to oddaję kawałek dobrego, zabawnego tekstu z udziałem rozmarzonej Rarity. Szkoda tylko, że końcówka wszystko zabija :raritylaugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zaktualizowałem listę, i od razu apeluję: więcej ficów! Bo nie wierzę, że nikt tu nie czyta ficów z Rarcią.  :crazytwi3:

Od siebie dodam:

Upon a Falling Feather - fic o Rarci i Pinkie Pie, zostających piratkami. :rariderp: Co tu dużo mówić, polecam gorąco. Długi nie jest, więc grzechem jest nie przeczytać.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ukazały się dwa rozdziały kontynuacji "Lotu Alikorna"

http://www.fimfiction.net/story/74410/the-abyssal-forge

(tytuł - "The Abyssal Forge". Zdaje się, że akcja będzie się kręcić wokół morskich kucyków i zkucykowanej Atlantydy. Niewiele więcej póki co wiadomo, ale jako że pojawia się tam Fancypants, to polecam w ciemno.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trzy komedie:

Authored For Adoration - Rarity jako autorka historii miłosnych. http://www.fimfiction.net/story/97835/authored-for-adoration

Putting The 'Harm' In Harmony - czyli co się stanie, jeżeli Gilda zamieszka z Rarity w pokoju hotelowym na tydzień. http://www.fimfiction.net/story/99601/putting-the-harm-in-harmony

The Trouble With Phoenixes - Rarity i dom pełen feniksów http://www.fimfiction.net/story/105769/the-trouble-with-phoenixes

Z tagiem 'tragedy':

The Sparkling Reflection of Princess Rarity - po kupieniu niezwykłego klejnotu, Rarity zostaje przeniesiona do innego wymiaru. Sequel opowieści 'The Warm Diary of Twilight Sparkle'. http://www.fimfiction.net/story/100316/the-sparkling-reflection-of-princess-rarity

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...