Skocz do zawartości

Manga


Applejuice

Recommended Posts

@Up - nie wiem gdzie ty widzisz klasykę w tych tytułach... No chyba że Dragon Ball to jeszcze od biedy - ale Bleach? Naturo? Tasiemce jak wiele przed nimi i pewnie też po nich. Lubię oba tytuły i to nawet bardzo - ale żeby nazwać je klasyką? Klasyką to ja nazwę Inuyashe, Chobits, Ghost in the Shell czy też Battle Angel Alita. Ale Bleach? Ni dydy.

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja nie czytam skanów - wyjątkiem był tylko Berserk. Nie cierpię skanów i już, jakoś do mnie nie przemawiają. Ale z drugiej strony denerwuje mnie to, że w Polsce tłumaczone są właśnie często mniej ciekawe pozycje... Musiałbym sprowadzać z zagranicy np. Claymore, które chcę przeczytać, bo Manga to ma być przyjemność a nie nerwica przy monitorze z powodu tego, że co chwilę coś rozprasza. Chociaż z tego co wiem, to ma tak niewiele osób...

Link do komentarza

Ja tam nie widzę różnicy. Skan czy papier. Papier kupuje tylko w wyjątkowych sytuacjach. Na razie kupiłem tylko jedną. A poza tym skan ma fajną zaletę, jak się przy kompie to się muzyki fajnie słucha :P

Przyznaję Ci rację, bo jak czytałem Berserka to puszczałem sobie OST z tytułowego Anime :D Ale w sumie przy niczym innym to się nie sprawdziło. Ludzie albo do mnie pisali, albo to mnie korciło zajrzeć na chwilę na jakieś fora... A to tamto, to siamto. Niestety, mnie bardzo łatwo wyrwać z takiego transu, który jest płytki.

Dobry tytuł też padł w temacie dot. Anime: GTO to też bardzo dobra manga, którą jak najbardziej polecam. Love Hina też się przyjemnie czytało, różni się od Anime i to pod wieloma względami.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Wymienię mangi, które obecnie posiadam. Większość to Maho-Shojo. Naoko Takeuchi: -"Hasło brzmi: Sailor V" (Maho-Shojo) -"Czarodziejka z księżyca" (Maho-Shojo) Rejko Yoshida (scenariusz) i Mia Ikumi (rysunki): -"Tokyo Mew Mew" (Maho-Shojo) Arina Tanemura: -"Kamikaze Kaito Jeanne" (Maho-Shojo) Juna Kagesaki: -"Wampirzyca Karin" (tomy 1-3) Chciałabym jeżeli nadarzy się okazja przeczytać (, ale niestety po angielsku): -"Tokyo Mew Mew a'la mode" (, bo chyba tak się to pisze) -"Mermaid Melody Pitchi Pitchi Pitch" -"Mermaid Melody Pitchi Pitchi Pitch Pure" -"Petite Princess Youcie" Ogólnie jestem fanką Maho-Shojo (patrz podpis)!

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Czytam Mange od niedawna, ale mam już całkiem liczną kolekcję. :soawesome: Posiadam: Alicja w Krainie Serc ( wszystkie tomy) Kuroshitsuji (tomy: 1-3) Hellsing (całe) Pandora Hearst (całe) moja przygoda zaczęła się właśnie od Alicji w Krainie Serc, przeczytałam parę kartek kiedy byłam u przyjaciółki i tak mnie to wciągnęło, że kupiłam sobie własny tomik. Później zaczęłam kompletować mange Hellsing i właśnie teraz zbieram mangę Kuroshitsuji. Pozdrawiam! :fluttershy5:

Link do komentarza

Z mangi to staram się cały czas trzymać z najnowszymi rozdziałami One Piece, Fairy Tail i Gantz. Poza tym czytałem również FullMetal Alchemist i Shaman King. Jako tako fanatykiem nag ogólnie nie jestm, ale One Piece i Fullmetala nakupowałem trochę tomików w polskim języku :P

Link do komentarza

Jestem mangowcem, czytam na masę. Nie no bez przesady. Ogólnie mam za sobą przeczytaną masę doujinshi (fanowskie mangi do konkretnych serii). Hmm.. Z tego co na przykład mam w seriach tomikowych na swojej półce: - Death Note - seria składa się z 12 tomów, generalnie dobry kryminał, znacznie lepsza od anime. - Kuroshitsuji - seria o lokaju demonie jest świetna i cieszę się, że jest wydawana po polsku~ - Vampire Knight - rozlazłe to, typowe shoujo z masą ładnych chłopców, z początku nawet fajne ale ostatnio zaczęło przynudzać - Ouran High School Host Club - znowu shoujo, ale ogółem dobra komedia szkolna :3 - Fushigi Yuugi - kolejny shoujec, ale z całkiem ładną kreską, mimo że dość stare, choć za wiele się nie wypowiem bo mam tylko 3 tomy - Rewolucjonistka Utena - shoujo, z jakimiś wątkami yuri, ale nie specjalnie mi się podoba, kreska archaiczna, no ale cóż, ujdzie. - Highschool of the Dead - cóż mam tylko jeden tom, ale genialne połączenie horroru i ecchi, nie ma to jak zombie i cycki wszędzie XD - Liberty Liberty, Croquis - dwie mangi jedno-tomowe, yaoice - Hetalia - we własnych zbiorach mam jeden tom, ale czytałam 4 tomy, wesołe przedstawienie historii ^^ - Brzoskwinia - mega przesłodzona kreska, ale ładna w gruncie rzeczy, szybko się czyta, lekka fabuła ale wciągająca. Shoujo. Tyle z tego co mam na półce, lub pożyczałam, a ze skanów czytanych na kompie poza doujinami to mam dwie serie, których się trzymam: - Ao Haru Ride - shoujo, ale wciągające nawet - Ao no Exorcist - moja ukochana seria o egzorcystach, ot co.

Link do komentarza

Czy ja pisałam co nam na półce? A nieważna napisze jeszcze raz ^^ - Ah my Goddess -Video Girl Ai i Len - Chobits + Artbook - Wish - Karin -Angel Sanctuary -Naruto tomy od 18-57 + Yondaime Gaiden - Inu-Yasha - Gundam Wing - Wolfs Rain - Cowboy Beebop - Batle Angel Alita - The Innocent - Soul Eater to łącznie jakies ... 156 tomów A w przyszłości mam w planie zakupić jeszcze Hellsinga, zastanawiam się nad evangelionem i Slayers. Potem zaczne wyszukiwać innych serii niekoniecznie z JPF :P

Link do komentarza
  • 2 months later...

Kiedyś poczytywałem często-gęsto, dziś okazyjnie sobie rzucę okiem na to, co sobie zalega w półce na Empiku (aczkolwiek bez większego przywiązania). Czas boomu zainteresowania m&a oraz kulturą japońską mam już za sobą, jakby to był kolejny etap w życiu. Cóż, bywa.

Co ostatnio miałem w łapie? Oneshota pt. "Innocent", w Polsce dystrybuowanego bodajże przez Studio JG. Fabularnie dość sztampowo, aczkolwiek pod względem kreski jest na czym oko zawiesić.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Kiedyś, dawno temu przeczytałem zaledwie kilka krótkich tytułów, wtedy stwierdziłem, że manga jest nie dla mnie. Ostatnio jednak kupiłem swoje pierwsze dwa tomy mangi: Doubt i Spice and Wolf, stwierdzam, że się myliłem, oba tytuły strasznie mi się podobają.

Link do komentarza

Aktualnie z powodu braku czasu przestałem tyle czytać co kiedyś. Ostatnio szczególnie spodobały mi się dwie manhwy, The God of Highschool oraz Tower of God oraz manga Onepunch-man gdzie praktycznie każda strona to arcydzieło, naprawdę takiej dbałości o szczegóły i wykonania próżno szukać, poza tym to naprawdę fajna parodia Shounenenów.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...