Skocz do zawartości

Manga


Applejuice

Recommended Posts

Ja również dołożę się do Goblina :D Berserk Kentarou Miury miażdzy i nie mówcie, że to tylko manga o facecie, który rozwala wszystko wielkim mieczem :D Jest to o wiele głębsza lektura. No i oczywiście kunszt autora - jest zacny, oj zacny :D mój 1st place. Dalej dodam Ubel Blatta - bo to młodszy braciszek Berserka. Wszystko Ok, gdyby nie wygląd głównego bohatera :D Warsztat autora może być, ale bez rewelacji. Shin Angyo Onshi za grafikę, stawiam go zaraz po Miurze, chociaż i tak jest daleko w porównaniu do niego. Historia również bez zarzutu, ma bardzo dobry początek. Czasami też czytuje Fairy Taila, powiem, że można. Z losowych refleksji to powiem, że Psyren ma beznadziejne zakończenie, przez co nie może być na pozycji Fairy Tail, a Claymore też ma jakiś spadek formy, ale na pewno lepsze niż Bleach - nie polecam, jestem zagorzałym antyfanem. Naruto jeszcze by przeszło, ale też mnie denerwuje i jestem z nim na granicy haterstwa :D

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Polecam: -Death Note -GTO - Bardzo zabawne. O szefie gangu , który postanawia zostać najlepszym nauczycielem -Bleach - Opowiada o Ichigo , który zostaje Zastępczym Shinigami -Dragon Ball - każdy zna -The Breaker - nie jest to manga lecz manhwa.

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Cóż... już nie siedzę w mangach ale pomijając kilka tych co już się przewinęły no to bardzo dobrze wspominam: -Welcome to the NHK! - manga opowiadająca o... praktycznie psychice otaku, który zarazem ma też i przebłyski bycie hikikomori (osoba izolująca się od społeczeństwa). Taka w sumie... tragikomedia. -Sayonara, Zetsubou Sensei - to z kolei genialna satyra, w której wyśmiewane jest wszystko co popadnie. Opowiada o nauczycielu notorycznym samobójcy... W sumie jeśli się zagłębić w to bardziej da się też i tu dostrzec elementy tragikomedii. -GOTH - to jest gore, grimdark. W sumie tutaj mamy do czynienia z rozwiązywaniem makabrycznych zagadek kryminalnych. -Doubt - gra w Mafię przy pomocy króliczych awatarów. -Judge - podobne do poprzedniego tyle, że tutaj fabuła staje się wyjątkowo bardziej zawiła.

Link do komentarza
  • 3 months later...

O żesz... że też dopiero teraz odnalazłem ten temat! Uwielbiam mangę... ile się jej naczytałem w necie - nie zliczę. Musiałbym parę stron tytułami zapełnić. Zabawę z nią zacząłem... z cztery lata temu? Może więcej... <Żesz... ale ten czas leci...> Z braku czasu przestałem z własnej woli pożerać nowe tomiszcza gdzieś tak przed tymi wakacjami... anime też oglądałem, choć zazwyczaj wtedy, kiedy to poszła dalej niż fabuła w mandze, od której to czytania zazwyczaj zaczynałem. ABSOLUTNY FAWORYT: Immortal Regis (minus sequel ,,Cavalier of the Abyss...") (Raczej unikam tasiemców, ale kilka mam za sobą) Z klasyków mógłbym wymienić chociażby Naruto, DBZ, Bleach, Evangeliona, TTGL, FMA, kawał One Piece' a, Vampire Knight' a i Soul Eater' a... A z tych, co mi może nawet niekoniecznie przypadły mi do gustu... ale zdecydowanie zapadły mi w pamięć: (tak, że mogę od razu je wymienić) Watashi no messiah sama (Jedna manga... ile powiązań... i nie - czytając to, może i będziecie w stanie przewidzieć zakończenie... ale na pewno nie w sposób, w jaki się to odbędzie...) Spice and Wolf (Brak tu przesady, występującej często w innych mangach... manga raczej dla osób dojrzałych. Dosyć smutna, o bogini plonów pod postacią lisicy, której to ludzie, po wynalezieniu lepszych metod uprawy zboża, nie chcą już dalej czcić... zatem opuszcza ich i wyrusza ku ojczyźnie, której już dawno nie widziała...) Mahou Sensei Negima (Wyzwania haremowca - spamiętaj imiona z... 200 dziewcząt w wieku licealnym, zainteresowanych czarodziejem z Anglii, chłopcem z podstawówki, nauczającym je angielskiego...) FLCL, zwane także jako Furi Kuri (Krótkie, a DZIKIE! Przeczytałem w młodości z 2-3 razy i nadal nie ogarniam do końca o co w tym chodzi...) To Aru Majutsu no index (Magia i technika... w świecie pechowca, na którego to balkon spada dziewczyna, ścigana przez prawo i mająca ileś tomiszczy mrocznej magii zapieczętowanej w głowie... co ciekawe, raczej brak tu miłosnych powiązań pomiędzy tymi właśnie postaciami...) Z tych, co przyszły mi do głowy po chwili: Tora Dora (jedno z licznych romansideł z piękną tsundere... ciekawie ujęte - pierwszej nocy przychodzi zaasasynować Cię drewnianym mieczem. Hmmm...) Hayate no Gotoku (komedia miłosna, połączona z niezbyt narzucającym się haremem. Przynajmniej do czasu - miła, dla relaksu... a zaczyna się od chłopca uciekającego z domu, jako, że rodzice wydali ostatnie, zarobione przez niego pieniądze w kasynie i chcą go sprzedać mafii na organy...) Ubel Blatt (Motyw łażących, średniowiecznych zamków, wyposażonych w działa, walące mroczną magią... miodzio.) Pandora Hearts (Ciekawe opowiadanie, stosunkowo oryginalne... z mangą i anime idącymi w zupełnie innych kierunkach... więcej nie powiem - sami obaczcie cóż to takiego...) Sakuratetsu Taiwahen (Kolejne dzikie, choć na inny sposób... ciężko mi to ująć zgrabnie w słowa... tutaj także lepiej będzie, jeśli przeczytacie z rozdzialik...) Erementar Gerad (Stosunkowo prostoliniowe, ale...) Rozen Maiden (Gadająca lalka, dostarczona do Twojego domu, ożywa i każe Ci parzyć herbatę. Nie wystarczy na początek...?) Superior (ciekawe, jako, że manga ta zaklasyfikowana jest... dla dziewcząt! Opowiada o zabijającej ludzi Księżniczce Demonów, która to... zaczyna podróżować po świecie z bohaterem, wysłanym po to, by ją zabić... co ciekawe, on nie orientuje się co do jej prawdziwej tożsamości, w dodatku zamiast walczyć z potworami... ucieka od nich! A demonica, choć planowała po krótkiej chwili zabawy z bohaterem zabić go, zaczyna coś do niego odczuwać...) Iris Zero (zapamiętane, jako, że przeczytałem to niedawno... opowiada o świecie, w którym każdy człowiek ma niezwykły talent, trochę niczym CM - y u kucyków... oraz o kimś, kto takowego nie ma. Miła historia, choć czasem trochę smutna) Angel Beats Heavens Door (Po śmierci budzisz się w szkole. Obok masz dziewczynę, która z karabinem właśnie celuje do klasowej prezydent, jako, że podobno jest ,,aniołem", który działa tu w imieniu Boga, który to zesłał tu ludzi - do szkoły.. do ,,czyśćca"! Nie możesz umrzeć... czujesz ból, nie zdychasz... co na to powiecie? Anime jest kompletne - poszło w innym kierunku niż manga...) A Fairytale for the Demon Lord (krótkie, a bardzo oryginalne - manga o specyficznym stylu rysowania, w dodatku w całości pokolorowana) Sayonara, Zetsubou Sensei (opisane przez osobę powyżej...) Yumekui Merry (także przeczytane stosunkowo niedawno. O dziewczynie - pożeraczce snów...) Shaman King (Kawałek. Niestety, miałem pecha natrafić na serial pod jego koniec i zobaczyć zakończenie...) Momo (Kawaląteczek. O dziewczynie i jej maleńkiej, słodkiej, różowowłosej znajomej, która oświadcza, że zniszczy świat, jeśli nie zostaną jej zaprezentowane konkretne powody, by ją ocalić... manga podobno dla dziewcząt...) Magico (Magia!!!) I multum innych... ktokolwiek chętny na dyskusję o jakiejkolwiek mandze? :rd12:

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Ja słyszałem o Wolf's Rain i zaraz po Durarara planowałem się za nie zabrać, bo opis anime mi się strasznie spodobał. Skoro manga jest taka króciutka, na nią pewnie też się skuszę. Kuroshitsuji czytałem, moja koleżanka miała w wakacje wszystkie dostępne na tamten czas tomy w polskiej wersji językowej, więc nie mogłem sobie odmówić. Cholernie przyjemna lektura. Niestety po skończeniu siódmego tomu Highschool of the Dead, żadnej innej mangi na razie nie czytałem. :aj:

Link do komentarza

Manga? Heh...wyjdę na otaku...niżej zarzucę nie tylko mangą ale też manhwą(koreański odpowiednik) No to lecim. Czytałem i/lub dalej czytam co następuje: -FMA -Hellsing -Wolf's Rain -One Piece -Bleach -Naruto -Riki-on -Wake Up deadman -Needless -Kodomo no Jikan -Nana no Kaoru -Angel Sanctuary -Blood Lad -Video Girl Ai/Len -Chaosic Rune -Shigurui -Sun-ken Rock -Ouroboros -Gantz -Umi No Misaki -Drifters -Ubel Blatt -Let's Lagoon -Hidan no Aria -Jackals -Holyland -Zetman -Witch Craft Works -ReBirth The Lunatic Taker -Dark Mage -The Red Soul -Judge -Itsuka Tenma no Kuro Usagi -Bartender -Sundome -Team Medical Dragon -Ah My Goddess -Jack Frost -Priest -Saru Lock -Usogui -Kamen Teacher -Batting Female Doctor Saori -Peace Maker -Tenjo Tenge -Chobits -Shin Angyo Onshi -Gangsta -Kiba no Tabishounin - The Arms Peddler -A Fairytale for the Demon Lord -Sugar Dark -GWI -Dendrobates -Btooom! -City of Darkness -Kodoku Experiment -Blood Soul -Dance in the Vampire Bund -Dive in the Vampire Bund -Klan -Terra Formars -Damned Więcej tytułów nie pamiętam, choć jestem pewny że to nie wszystkie... Cóż, trochę się tego uzbierało, miałem Czas i Możliwości więc je wykorzystałem.

Link do komentarza
  • 5 weeks later...

Możecie mnie teraz zhejcić bo ja uważam WR za kompletny badziew. I nie żeby ta opinia była bezpodstawna, ponieważ próbowałam się do tego anime przekonać. Obejrzałam kilka odcinków ale mnie szlag trafił i powiedziałam BASTA! Szału tam nie ma, kreska taka sobie i fabuła... Innym oczywiście może się podobać i dla nich moja opinia będzie ZUA ale co ja zrobię. Wolę inne anime i mangę. Możecie teraz mnie hejcić :D

Link do komentarza

Hayate,o gustach się podobno nie dyskutuje (chociaż nie do końca ;P) Każdemu może się podobać co innego. Ja osobiście nie przepadam np za Naruto(jak byłam młodsza to oglądałam trochę i nawet mi sie podobało,ale niedawno na AXNSpin widziałam 4 sezon i dla mnie jest nudne jak "potańcówka dla emerytów" xD)ale do jego fanów nic nie mam. Więc dla mnie bez sensu jest hejcić Cię bez poznania i tylko dlatego,że nie podobało Ci się jakieś anime/manga,które ja lubię. Więc chociaż nie zgadzam się z Twoją opinią,to ją szanuję.

Link do komentarza

Łiiii w koncu się dobiłam ^^ No więc tak, mogłabym tak długo pisać o mandze i anime, o tym co jest lepsze i dlaczego ale wstrzymam się. Manga sama w sobie jest niezwykłą rzeczą. Ukazuje piękne dzieło autora jego rękodzieło trud i prace jakie w to włożył. Co niestety niektóre anime to strasznie psuje. Lubie czytać mangę, mam swoją kolekcję około 150 tomów różnych tytułów i wciąż ją powiększam. Tytuły które lepiej przeczytać niż obejrzeć: - Air Gear - Soul Eater - Naruto, - Angel Sanctuary - Battle Angel Alita - Hellsing - Wolfs Rain - Oh my Goddess - Video girl Ai i jeszcze kilka innych.

Link do komentarza

Sam też gorąco polecam z mang Vampire Princess Miyu. Stara, dobra kreska. I nie radzę oglądać Anime - pierw lepiej się zabrać za mangę, która bardzo mi się spodobała. Manga Slayers też przyjemna w odbiorze, chociaż w Polsce gryzie nazwa "Magiczni Wojownicy" - ale JPF przy tłumaczeniu ogółu i tak oddał kawał świetnej roboty. @Estherenn. - 4 sezon? Pierwszy słyszę, by to miało sezony. Wiem tylko, że Anime podzieliło serię na Naruto czy Shippuuden... Ahh, chyba, że określasz to w sposób, jaki określają amerykanie: zmiana openingu = nowy sezon. Naruto jest świetne, ale same Anime przegryzły fillery - dlatego zawsze więc można się zabrać za mangę, którą swego czasu czytałem i jest równie przyjemna w odbiorze. Poza tym, jak dla mnie żadna Manga nie przebije Berserka.

Link do komentarza

Fakt :D W naruto fillery to jest porażka.. Czasem w anime też bardzo denerwują mnie sytuacje w których przez 5 minut jest konkretna akcja/gadanie z sensem, a resztę 15 przykładowo Iruka sobie przypomina jaki to z Naruto dobry chłopczyk (jejku, poryczę się :( ). Anime od dawna nie oglądam, skończyłem oglądać mniej więcej na tym odcinku, w którym Gaara prowadził wojska (przemówienie, itp), ale nie powiem, bywają świetne momenty w tym anime (np okolice spotkania 5 kage, tam wszystkie odcinki były zajefajne). Teraz już tylko czytam mangę, może niedługo się przełamię i jak będzie jakiś konkret to obejrzę :D Jeśli o inne tytuły chodzi, to skończyłem czytać raczej mało, najlepsze z tego co czytałem to Battle Angel Alita (w polsce jest już wydane (skończone), chyba 9 tomów ale nie pamiętam dokładnie, a nie sprawdzę teraz bo kumpel kupował i u niego są..). Jest też jakby alternatywna wersja (Last order), ale mi się nie podobała za bardzo.

Link do komentarza

Miyu? Ponoć ciekawe troche o tym słyszałam, nawet mange raz w łapkach swoich miałam ^^ przydało by się kiedyś sprawdzić. Slayersi są rewelacyjni mało jest tak fajnie zrobionych tytułów fantasy europejskiego średniowiecza. Na myśl oprócz tego przychodzi mi tylko Legend of Lodoss War. Berserk... bardzo stary i szczegółowy styl Zegar go uwielbia, ale to nie mój styl niestety ^^" choć cenię go.

Link do komentarza

Berserk mimo juchy po kolana(choć nieczęsto i nie zawsze), przewidywalnych czasami momentów czy też groteskowych potworków posiada ciężki klimat, posiada duszę godną berserka. Kreska jest zazwyczaj ciemna(nie, nie chodzi o kolor xD), przytłaczająca, sceny dobrane idealnie by wywołać emocje. Szczegóły tak pięknie przekazane, że słyszysz w głowie galop koni, ryk trąb poganiających wojska do wymarszu czy też szczęk broni. Autor dokonał niemożliwego - przeniósł uczucia na papier tak mocno, że te dalej tam są i rezonują na każdego kto sięgnie po ten tytuł. O ile ktoś nie jest amebą uczuciową - ten tytuł powinien was poruszyć. @Xsadi - uważaj gdzie stawiasz przecinki, bo Stary i szczegółowy Zegar się wkurzy xD

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...