Skocz do zawartości

Manga


Applejuice

Recommended Posts

Czy znajdę osoby na forum, które czytają lub miały kiedyś styczność z Mangą? Jeśli tak, to zapraszam wszystkich do udzielania się w tym temacie. Możecie dyskutować o tych Mangach, które lubicie bądź nie, wymieniać swoje ulubione tytuły i chwalić się, ile przeczytaliście. Ja zacznę: swoją przygodę z Mangą rozpoczęłam w te święta. Dostałam I tom Mangi Bleach, Death Note i Naruto. Skończyłam czytać Bleacha i muszę przyznać, że z czytania tych komiksów można czerpać o wiele większą przyjemność niż z oglądania Anime. Jakie są wasze ulubione Mangi, i które moglibyście mi polecić jako początkującej czytelniczce? :3

Link do komentarza
  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Hmm... z mangami mam styczność od dawna bodajże od stycznia. Ze swojej strony mogę polecić parę mang: - One Piece - aktualnie czytam, jedna z najlepszych mang jakie moje oczy mogły ujrzeć - Death Note - do pewnego momentu jest ona wręcz dla mnie genialna dopiero potem akcja jakby trochę opadła. Ale ogólnie mangę jak najbardziej polecam bo też jedna z lepszych - Ouran High School Host Club - parę tomów przeczytałem nawet mi się podoba - czasami można nieźle się uśmiać - Full Metal Alchemist - kolejna manga, którą polecam - Beelzebub - człowiek, który za zadanie ma wychować przyszłego władcy demonów? Why not.. - Bakuman - ogólnie manga o mangakach I na chwilę obecną nic mi nie przychodzi do głowy. Bardziej oglądam jakieś anime (których też całkiem mogę sporo polecić ale nie o tym temat).

Link do komentarza

Jeśli spodobał Ci się Bleach oraz Naruto, to polecam zajrzeć do ostatniego z wielkiej trójcy tasiemców: One Piece. W żadnej innej nie znajdziesz tak pozytywnie zakręconych postaci ^^ Poza tym Full Metal Alchemist będzie dobrym wyborem, świetna fabuła, postacie - manga którą trzeba przeczytać. Polecam także Claymore - opowieść o organizacji likwidującej potwory o nazwie Yomy, za pomocą ludzi z domieszką DNA wcześniej wspomnianych kreatur. Soul Eater również gdony jest zerknięcia, a jeśli lubisz coś w mocniejszych klimatach, to polecam Uzumaki, Battle Royale lub Doubt.

Link do komentarza

Jak dla mnie zawsze Manga > Anime. (szybciej przeczytasz, nie ma fillerów) Przeczytałem praktycznie tylko KissXsis, Naruto, Berserka, ale kiedy zobaczyłem stosy przeróżnych mang wolałem to ominąć szerokim łukiem coby całkowicie nie utonąć. Aczkolwiek Berserka uważam za najgenialniejszą mangę jaką kiedykolwiek czytałem/oglądałem/wuteva. Ps. Nie lepiej zrobić poddział manga i osobne tematy dla każdej mangi?

Link do komentarza

Ps. Nie lepiej zrobić poddział manga i osobne tematy dla każdej mangi?

Rozmyślałam nad tym, ale może istnieć tylko jedna osoba znająca jedną mangę, o której nikt nigdy nie słyszał bądź też nie widział... A wtedy temat pozostałby pusty, chyba, że ktoś zacząłby tą mangę czytać online i od razu się wypowiedzieć xd.

Link do komentarza

Oj, Soczek, wyczułaś mnie za dobrze. Interesuję się mangą od prawie samego początku nazywania jej właśnie w taki sposób w fandomie. Interesowałam się tym tematem, kiedy "Sailor Moon" miało swoją pierwszą emisję w Polsce, na RTL7 jawili się "Slayers" ("Magiczni Wojownicy)" "Yaiba legendarny samuraj", "Rycerze Zodiaku", czy kultowy "Dragon Ball".

Jestem posiadaczką sporej kolekcji mang - z czego niestety 3/4 serii "Naruto" poszło na sprzedaż w zeszłym roku na Allegro... aczkolwiek, nadal mam sporą kolekcję.

Co mogłabym Ci polecić? "Dragon Balla" Akiry Toriyamy oczywiście. Klasyka pełna humoru, ale też i przemocy (zwłaszcza w serii "Z", gdzie parę razy ginie główny bohater).

Z innych ambitnych serii "Fullmetal Alchemist". Któż nie zna braci Elric? Edwarda i Alphonse'a? Ja nadal mam słabość do tego pierwszego i od ładnych kilku lat mam przy torbie brelok z Edziem.

Z serii... łagodniejszych, zabawnych, aczkolwiek gdzie przewija się golizna (taki urok ecchi)... "Love Hina" Kena Akamatsu - historia chłopaka Keitaro Urashimy, który nie dostał się na wymarzoną uczelnię (Todaj) i z dnia na dzień dostaje od babki pensjonat dla dziewcząt... pełen mieszkanek w różnym wieku.

Brzmi zabawnie? A to dopiero początek.

A bardziej kształcące...? "Hetalia". Historia na wesoło przedstawiona przez japończyka. W serii przewijają się personifikacje państw (stąd nie powinno Cię dziwić to, że bohaterami są Polska, Litwa, Niemcy, Prusy, Francja czy Anglia)...

Generalnie, "Manga" to temat rzeka. Można o tym mówić, mówić i mówić :)

Link do komentarza

Kiedy zaczynałam oglądać anime (moje pierwsze, obejrzane w całości anime: Król Szamanów [z dubbingiem, niestety]), mój brat polecił mi do obejrzenia Dragon Ball'a. No, ale niestety tak się potoczyło, że nie obejrzałam xD. Może manga mnie zainteresuje (o ile oczywiście ją kupię - wypadałoby ją mieć).

Fullmetal Alchemist - pamiętam, że kiedyś leciał na ZigZapie (teraz to chyba Teletoon+, czy cuś). Pamiętam tylko chłopaka zakutego w zbroję... xD

A co do romansów, to wątpię, by mnie zainteresowały :P A szczególnie, że brat mi kupuje mangi w Warszawie, kiedy jest na studiach... raczej by mi takich nie kupił, jeżeli znalazłby tam nagą japonkę ;>.

Dziękuję wszystkim za te propozycje :) Poprzeglądam je, ocenię i wybiorę sobie "zamówienie" dla brata.

Zastanawiam się nad Fullmetal Alchemist... albo dokupię sobie dalsze części Death Note.

- One Piece - aktualnie czytam, jedna z najlepszych mang jakie moje oczy mogły ujrzeć

Naprawdę? Mnie jakoś kreska nie urzekła, wręcz odpychała. Ale nie wiem, jaka jest "zawartość".
Link do komentarza

Dragon Ball? Jak mogłem o tym zapomnieć? Toć to klasyka i to jeszcze dobra. Tak jak Kirara polecam ją również.

Z Bleachem to inna sprawa... o ile chaptery z Soul Society są bardzo dobre (zaryzyzukuje, że nawet lepsze od One Piece'a) to aktualnie hmmm ... można zobaczyć jak poziom spadł. Nie bez powodu nazywają Kubo trollem (bo kto jest genialny, żeby na całą stronę dać napis The Heart albo nie robić tła :P).

Z Naruto to nie wiem bo jakoś go omijam. Czy jest ona rzeczywiście dobra? Bo mam rozkmine czy nie zacząć jej czytać.

Jeszcze mogę zarzuć Rurouni Kenshin'a - również klasyka - dobre postacie, fabuła oraz akcje - czego chcieć więcej?

@Applejuice

Faktycznie kreska może drażnić ale jak na to przymknąć oko to jest to naprawdę dobra manga. Zresztą tak naprawdę kreska pasuje jak ulał - nie umiem wyobrazić innej pasującej do OP.

Edit2: Poza tym nie bez powodu OP jest najlepiej sprzedająca mangą w Japonii. A polskie tomy mam i jak najbardziej polecam bo tłumaczenie jest naprawdę genialne ("Jeżeli twoje dziecko szyje sobie flagę z kościotrupami to wiedz, że coś się dzieje" xD)

Link do komentarza

Moja Droga Juice - od czego są strony internetowe wydawnictwa, czy skanlacje w internecie? :)

Wszystko można zobaczyć nim się kupi. A "Ranma 1/2" i "Love Hina" są grzechu warte, bo to naprawdę świetne komedie. Ta pierwsza o sztukach walki (szkoły walk każdego stylu - nawet łyżwiarstwa figurowego), a to drugie... no cóż. Po prostu komedia. Bardzo zabawna, w której tłumacz poszedł po bandzie, bo jedna z bohaterek używa prawdziwej śląskiej gwary ^^

Link do komentarza

Moja Droga Juice - od czego są strony internetowe wydawnictwa, czy skanlacje w internecie? :)

Wszystko można zobaczyć nim się kupi. A "Ranma 1/2" i "Love Hina" są grzechu warte, bo to naprawdę świetne komedie. Ta pierwsza o sztukach walki (szkoły walk każdego stylu - nawet łyżwiarstwa figurowego), a to drugie... no cóż. Po prostu komedia. Bardzo zabawna, w której tłumacz poszedł po bandzie, bo jedna z bohaterek używa prawdziwej śląskiej gwary ^^

Heh, no tak, sama przecież wchodziłam na stronę, gdzie można czytać mangę online, nim poprosiłam o nią rodziców. To zmienia postać rzeczy :>

Edit:

("Jeżeli twoje dziecko szyje sobie flagę z kościotrupami to wiedz, że coś się dzieje" xD)

xD

No tak... może nie powinnam oceniać mangi po kresce, tak jak książki po okładce ^^

Link do komentarza

Co do FMA jestem wielkim fanem, jednak nie czytałem mangi (i tu proszę o linka) a oglądałem każdy odc. i brotherhood i bez dopiski, Al był zaklęty a nie zakuty w zbroję soczku, a to z tego samego powodu co edziu ma mechaniczne kończyny... złamali tabu alchemików kiedy 90% dzieciaków dopiero dowiaduje się co to jest alchemia, ahh przydałoby się takie coś w życiu jak alchemia... damn chociażby danchemia z xin

Link do komentarza

Mangi mało czytam, jestem tą osobą, która woli anime, chociaż wiem, że niemalże zawsze manga jest lepsza. Przeczytałem tylko parę tytułów, Elfen Lied oraz short Angel's Feather mi się najbardziej podobały. Nie wspominam o hentai, które zdarzyło się przeczytać, choć jedno bije na głowę nie jedną znaną mangę. (więcej info na pw dla zainteresowanych, nie mam zamiaru linkować tutaj takich rzeczy.)

Link do komentarza

Witam! Mimo tego, że jestem "świeża" jeżeli chodzi o kucyki, to mam już kilkuletnią styczność z mangami i anime. Jestem więc dość dobrze obeznana w tym temacie ;]

Mam sporą kolekcję mang w szufladzie, gdzie widnieje między innymi: cała seria Death Note, 6 tomów Balsamisty, 4 tomy Suppli, 2 tomy Drug-On, 3 tomy Kuroshitsuji (po angielsku bo kiedy je kupowałam to w Polsce jeszcze nie było) i pare One-shot'ów.

Z mang, które są do kupienia w naszym kraju poleciłabym Ci:

1. Drug-On (ładna kreska, ciekawa fabuła. Niestety liczy dopiero 2 tomy - sama czekam na kontynuację. Koszt to 19.90 zł)

2. Balsamistę (ciekawy bohater, strasznie wciąga. Kosztuje 25 zł - trochę dużo)

3.Kuroshitsuji (osobiście u mnie to anime ma maksymalną ocenę, manga podobnie jednakże czytałam wersję anglojęzyczną i nie wiem jaka jest jakość tłumaczenia polskiego. Kosztuje podobnie do Drug-On'a)

Jeżeli chodzi o skanlacje mang w internecie to jest polski serwis (manga-library), na którym takowe są umieszczane (nawet sama jestem tłumaczem w jednej z grup). Nie wiem dokładnie w jakim rodzaju mang gustujesz, więc mogę nie trafić z wyborem, ale postaram się podać tytuły, które mi przypadły do gustu:

-"The Breaker" (dobry shounen - ciekawa fabuła i postacie)

-"Air Gear" (ciekawy pomysł - sama to trochę tłumaczyłam, więc polecam ;] )

-"Katekyō Hitman Reborn!" (jeden z moich ukochanych tytułów. Niestety są braki między 55 a 80 rozdziałem z tego powodu jeżeli chciałabyś to przeczytać trzeba by było zobaczyć przynajmniej trochę anime - które również gorąco polecam)

-"Ao no Exorcist" (bardzo fajna manga! Na pewno nie zanudzi dzięki akcji, która bardzo burzliwie pędzi do przodu :D)

Co do FMA jestem wielkim fanem, jednak nie czytałem mangi (i tu proszę o linka) a oglądałem każdy odc. i brotherhood i bez dopiski, Al był zaklęty a nie zakuty w zbroję soczku, a to z tego samego powodu co edziu ma mechaniczne kończyny... złamali tabu alchemików kiedy 90% dzieciaków dopiero dowiaduje się co to jest alchemia, ahh przydałoby się takie coś w życiu jak alchemia... damn chociażby danchemia z xin

Jeżeli chodzi o tą mangę to szczerze wątpię aby była dostępna w internecie. Zazwyczaj jak seria wychodzi w naszym ojczystym języku i jest na półkach sklepowych to nie można jej czytać online.

Link do komentarza

Oj, Soczek, wyczułaś mnie za dobrze. Interesuję się mangą od prawie samego początku nazywania jej właśnie w taki sposób w fandomie. Interesowałam się tym tematem, kiedy "Sailor Moon" miało swoją pierwszą emisję w Polsce, na RTL7 jawili się "Slayers" ("Magiczni Wojownicy)" "Yaiba legendarny samuraj", "Rycerze Zodiaku", czy kultowy "Dragon Ball".

Jestem posiadaczką sporej kolekcji mang - z czego niestety 3/4 serii "Naruto" poszło na sprzedaż w zeszłym roku na Allegro... aczkolwiek, nadal mam sporą kolekcję.

Co mogłabym Ci polecić? "Dragon Balla" Akiry Toriyamy oczywiście. Klasyka pełna humoru, ale też i przemocy (zwłaszcza w serii "Z", gdzie parę razy ginie główny bohater).

Z innych ambitnych serii "Fullmetal Alchemist". Któż nie zna braci Elric? Edwarda i Alphonse'a? Ja nadal mam słabość do tego pierwszego i od ładnych kilku lat mam przy torbie brelok z Edziem.

Z serii... łagodniejszych, zabawnych, aczkolwiek gdzie przewija się golizna (taki urok ecchi)... "Love Hina" Kena Akamatsu - historia chłopaka Keitaro Urashimy, który nie dostał się na wymarzoną uczelnię (Todaj) i z dnia na dzień dostaje od babki pensjonat dla dziewcząt... pełen mieszkanek w różnym wieku.

Brzmi zabawnie? A to dopiero początek.

A bardziej kształcące...? "Hetalia". Historia na wesoło przedstawiona przez japończyka. W serii przewijają się personifikacje państw (stąd nie powinno Cię dziwić to, że bohaterami są Polska, Litwa, Niemcy, Prusy, Francja czy Anglia)...

Generalnie, "Manga" to temat rzeka. Można o tym mówić, mówić i mówić :)

Hetalia jest świetna, co prawda oglądałem anime, ale na prawde epickie poczucie humoru :D 5 minutowe odcinki xd Mała "icia" jest boska, wszyscy myśleli, że jak Włochy były małe, że to jest dziewczynka xd


Witam! Mimo tego, że jestem "świeża" jeżeli chodzi o kucyki, to mam już kilkuletnią styczność z mangami i anime. Jestem więc dość dobrze obeznana w tym temacie ;]

Mam sporą kolekcję mang w szufladzie, gdzie widnieje między innymi: cała seria Death Note, 6 tomów Balsamisty, 4 tomy Suppli, 2 tomy Drug-On, 3 tomy Kuroshitsuji (po angielsku bo kiedy je kupowałam to w Polsce jeszcze nie było) i pare One-shot'ów.

Z mang, które są do kupienia w naszym kraju poleciłabym Ci:

1. Drug-On (ładna kreska, ciekawa fabuła. Niestety liczy dopiero 2 tomy - sama czekam na kontynuację. Koszt to 19.90 zł)

2. Balsamistę (ciekawy bohater, strasznie wciąga. Kosztuje 25 zł - trochę dużo)

3.Kuroshitsuji (osobiście u mnie to anime ma maksymalną ocenę, manga podobnie jednakże czytałam wersję anglojęzyczną i nie wiem jaka jest jakość tłumaczenia polskiego. Kosztuje podobnie do Drug-On'a)

Jeżeli chodzi o skanlacje mang w internecie to jest polski serwis (manga-library), na którym takowe są umieszczane (nawet sama jestem tłumaczem w jednej z grup). Nie wiem dokładnie w jakim rodzaju mang gustujesz, więc mogę nie trafić z wyborem, ale postaram się podać tytuły, które mi przypadły do gustu:

-"The Breaker" (dobry shounen - ciekawa fabuła i postacie)

-"Air Gear" (ciekawy pomysł - sama to trochę tłumaczyłam, więc polecam ;] )

-"Katekyō Hitman Reborn!" (jeden z moich ukochanych tytułów. Niestety są braki między 55 a 80 rozdziałem z tego powodu jeżeli chciałabyś to przeczytać trzeba by było zobaczyć przynajmniej trochę anime - które również gorąco polecam)

-"Ao no Exorcist" (bardzo fajna manga! Na pewno nie zanudzi dzięki akcji, która bardzo burzliwie pędzi do przodu :D)

Jeżeli chodzi o tą mangę to szczerze wątpię aby była dostępna w internecie. Zazwyczaj jak seria wychodzi w naszym ojczystym języku i jest na półkach sklepowych to nie można jej czytać online.

Katekyo Hitman Reborn po prostu świetne, nawet przeczytałem troche mangi, ale głównie oglądałem anime, Jezu kocham to, czekam na drugą część " X Generation " bo narazie tylko manga jest. Tak poza tematem skoro czytasz, możesz mi powiedzieć, czy Byakuran pojawi sie jeszcze później ? xd Bo na końcu była scena, że on na takiej plaży zakuty był :O

Link do komentarza

Przeczytałem Bleacha, Belzebub, Sun Ken Rock, One Piece, Full Metal Alchemist, Fairy Tail, The Breaker (New Waves też), no i jeszcze parę innych mniej znacznych tytułów... ale... Najlepsze mangi które czytałem to: -Neon Genesis Evangelion ( Gorąco polecam, Swietna manga nie mogłem się od niej oderwać. Po prostu genialne) -Berserk ( Jeśli nie czytaliście i nie boicie się oglądać drastycznych scen... TO MUSICIE TO PRZECZYTAĆ!... Ale ostrzegam, twórca to obibok i robi jeden chapter na miesiąc :P ) >GOBLIN POLECA BARDZO MOCNO!

Link do komentarza

Co do Berserka; Jeden na miesiąc? Ba, to jest najwyższe tempo jakie udało mu się osiągnąć (coś jak ja z pamiętnikiem ^^'''). Teraz już od ponad 6 miesięcy nie było chapka. Ale z jednym się zgodzę, ta manga jest genialna. Tworzona od chyba 1989 roku, a ma mniej chapków niż najbardziej znane tasiemce. ^^ Ale kreska, humor, klimat... Wszystko 10/10. ^^

Link do komentarza

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...