Skocz do zawartości

Sesje Roleplaying is magic w Warszawie.


Maklak2

Recommended Posts

Może, jako osoba ogarniająca tę grę, spytam przed czasem... jak idzie Wam wszystkim tworzenie historii/wyjątkowego celu, zaklęć (w przypadku jednorożców) oraz pozostałych, wymagających czasu i zastanowienia części KP?

Jeśli jesteście gotowi, choćby i posiadając bardzo skróconą wersję tych pierwszych, zamieśćcie tu swoje prace. Zgodnie z tym co powiedział Maklak, tworzenie drużyny powinno być zajęciem zespołowym. Im wcześniej zaś zabierzemy się za przygotowania, tym szybciej zaczniemy w sobotę. Dla ułatwienia zamieszczam wzór:

Imię/Nazwisko/Tytuł/Ksywa:

Rasa:

Element Harmonii:

Wyjątkowy cel/Powołanie:

CM:

Pozostałe punkty doświadczenia:

Historia:

Atrybuty pierwszorzędne:

Umysł:

Ciało:

Serce:

Atrybuty drugorzędne:

Energia:

Odwaga:

Wytrzymałość:

Siła woli:

Aerobatyka:

Kunszt pogody:

Talenty:

Umiejętności:

Praca:

Ulepszenia:

Wady:

Aspekty magii:

Zaklęcia: (Tu poproszę po kolei: Nazwę, poziom trudności, ,,skład" aspektów/metod manifestacji oraz przewidywany efekt)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie... Dlaczego? Po pierwsze: kijowo się to czyta. Po drugie: MG prowadzi sesję w klimatach Fallout Equestria... (tak, nie każdemu się podoba, jednak tak właśnie wyszło/zgodziliśmy się na/to jedyny dostępny MG chętny do Mg-owania ) Znając życie zapewne będziesz chciał zmienić co nieco postać... Tak więc... zapomnij o potędze przyjaźni, gdyż zaginęła w mrocznych wiekach... w ponurej przyszłości istnieje tylko wojna... a nie, moment, to nie z tej beczki... :cheerilee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naaah. Spokojnie. Tę KP sobie zachowaj. Nie zmarnuje się. Być może zechcesz ją wykorzystać, jeśli zagramy w jakąś tradycyjną, equestriańską wersję MLP:RIM. Może sam się o to pokuszę... pytanie do ogółu: jeśli w przyszłości pragnęlibyście jakąś inną wersję tej zabawy, to jaką konkretnie? Zwykłą, czy też może z jakiegoś fica? Bądź też w uniwersum jakiejś konkretnej gry/książki? Być może... nadal w Equestrii, lecz w jej domniemanej przyszłości/przeszłości? Podzielcie się swoimi wizjami, marzeniami i pragnieniami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę pisać to od nowa...??O k:yay:a!!....nieeee!!!:ming:

Przecież masz zapisane w Arkuszu który udostępniłem, skopiuj sobie. Chciałem zrobić generator Dokumentów z tego arkusza ale na razie mi się nie chce. (Eksperymentalne nowe narzędzie które udostępniło Google nie robi tego na bierząco i generalnie nie działa)

..., Wojna!

Idź pan z tą wojną gdzie indziej.

Ja tam nie lubie (post-) apokalitycznych klimatów z kucykami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arpegius - przyznam, że i ja nie gustuję w klimatach post-apokaliptycznych. Jednakże... tym właśnie większe wyzwanie, aby tam przenieść magię przyjaźni... chyba...? Haaah... może skłonimy MG do zmiany rodzaju sesji?

A... i chemikowi chodziło o potrzebę pisania nowej KP na potrzeby innego kliamtu sesji, nie przepisywania jej w to miejsce...

Amolek - radzę spojrzeć do tematu meetów warszawskich - spotykamy się co sobotę o 13:00 w paradox cafe... mamy już z... 10 osób na stanie. Oprócz tych co przychodząc na same meety bez chęci grania w RPG... Choć teoretycznie maksimum jakie może udźwignąć MG to 6... ale co tam! :cheerilee: Najwyżej mu pomogę...

I w ogóle to mamy nieco dziki wybór ras... pojedynczy ziemniak, pegaz i smoczyca.... oraz z 6 jednorożców. Wszyscy ciągną do pałera. :rainderp:

Edit:

W imieniu grupy zapraszam, jak coś. :rd6:

Poza MG to praktycznie wszyscy zaczynamy dopiero zabawę z kucykowymi sesjami..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do tej ankiety. Sporo z tego to dość prywatne informacje. Nie wiem na ile nasze postaci się znają. Co innego "Ten naprawia rożne rzeczy a tamten robi mikstury", a co innego znać takie rzeczy jak specjalny cel w życiu i wszystkie zaklęcia. Cóż, powiedzmy że mimo wszystko odpiszę tutaj, a nie prywatnie MG.

Ta postać jest do wersji postapokaliptycznej, ale da się ją przerobić na bardziej zbliżona do serialu.

Imię/Nazwisko/Tytuł/Ksywa: "Broken Toaster".

Ewentualnie "Gears". Jak ktoś ma lepszy pomysł to słucham.

Rasa: Unicorn.

Chyba że MG każe mi grać ziemnym, ale już sobie powymyślałem czary.

Element Harmonii: Generosity.

To jedyny poza lojalnością element harmonii, który trochę pasuje mi do celu życiowego mojej postaci.

Wyjątkowy cel/Powołanie:Odbudowa Equestrii po kataklizmie.

CM:Toster z wyprutymi kablami.

Jeśli ma na imię "Gears", to kółka zębate jak okopcony kucyk z kluczem w ręku w książce. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł, to słucham.

Pozostałe punkty doświadczenia: 0/50

Historia:

Musiałbym wiedzieć więcej o świecie w którym gramy, ale w domyśle urodził się w mieście gdzie zaczynamy i od małego grzebał w złomie. Jego rodzice wciąż żyją i są starzy. Raczej mieszkają osobno, ale to do dogadania z MG. Ma swój warsztat otoczony złomowiskiem i tam sobie mieszka. Całą wolną przestrzeń w swojej szopie ma zawaloną narzędziami, drutami, śrubkami, i tak dalej. Bez problemu potrafi się w tym połapać, choć inni mają problemy. Śpi o dziwnych godzinach i niespecjalnie dba o własne zdrowie jak i o higienę. Wielokrotnie wyruszał z wyprawami w celu pozyskania surowców ze starych budynków i się na tym dorobił (o ile mieszkamy w zniszczonej metropolii). Mimo swoich zdolności nie osiągnął żadnego znaczącego stanowiska i teraz na wyprawach bywa podwładnym kogoś młodszego i mniej kompetentnego. Jest nieco marudny. Nie ma żony ani ucznia. Przez lata wyrobił sobie opinię fachowca godnego zaufania.

To tak pokrótce.

Atrybuty: (Zgodnie z regułą na str. 35 bazowe są równe 1)

Umysł 6

Ciało: 2

Serce: 1

Atrybuty drugorzędne: (Przecież to łatwo policzyć.)

Energia: 8

Odwaga: 7

Wytrzymałość: 3

Siła woli: 9

Talenty: Smart, Adaptable

Umiejętności: (Do dogadania z MG)

Repair 1 + 2 (5 XP)

Naprawa i przerabianie popsutych rzeczy.

Salvage 1 + 2 (5 XP)

Zbieranie złomu, rozbieranie rożnych rzeczy na części, decydowanie co najlepiej zabrać a czego nie ma sensu.

Apprisal 1 + 1 (2 XP)

Wycena różnych rzeczy w celu sprzedaży, kupna lub decydowania co najlepiej zabrać.

Mechanics 1 + 1 (2 XP)

Wiedza o maszynach i mechanice oraz praktyczne umiejętności z tym związane.

Electronics 1

"Elektryka prąd nie tyka". A tak poważniej, umie naprawiać elektronikę, robić instalację elektryczną w budynku, itp.

Sewing 1

Szycie prostych ubrań, juk, pokrowców na meble, itp.

Zabrakło mi expów na:

Fast Reading 1

Pomaga w szybszym przebrnięciu przez podręczniki techniczne.

Praca:

Salvage / Rapair / Produce

Znajduje rzeczy do naprawy i naprawia je albo robi nowe. Zdarza mu się też wyruszać w towarzystwie różnych wypraw, żeby zbadać co skąd warto zabrać i nierzadko przywieźć sobie jaką "pamiątkę". Hehe.

Ulepszenia:

Horn Hocus Pocus (Róg jest adekwatnym narzędziem do czarowania, +2 do wszystkich czarów) (5 XP)

Czy jest jakiś jednorożec który tego nie chce?

Handy Pony (Wszystkie używane przez ciebie narzędzia liczą się jako o "oczko" lepsze.) (15 XP)

To mi po pierwsze pasuje do konceptu postaci, a po drugie jest wygięte. Dlaczego? Najczęściej trafiają się narzędzia normalne lub improwizowane. Świetne narzędzia to rzadkość, więc ten merit najczęściej działa. Poza tym narzędzia dzielą się na następujące kategorie, które się stackują:

a) Zużywalne, np. śrubki, olej do maszyn, mikstury, bandaże, itp.

b) Niezużywalne, np. młotki, klucze, piły, skalpele, itp.

c) Noszone na sobie, np. zbroja czy gogle.

d) Pojazdy, np skuter czy balon.

e) Miejsca, np. warsztat czy szpital.

f) Róg jednorożca z "Horn Hocus Pocus" liczy się jako adekwatne narzędzie. Ale nie jest dodatkowo ulepszany przez tą zaletę.

Robiąc coś zwykle używa się do tego narzędzi z kilku kategorii i ma się dostęp do improwizowanych lub adekwatnych. Ten merit podbija każdą kategorię z osoba i sumuje się to w spory bonus. Większy niż np. dołożenie 5 XP i kupienie 2 do Umysłu. To dlatego to jest jedno z najdroższych ulepszeń i za tą samą cenę w XP można mieć wyszkolonego asystenta. Oprócz tego że to pasuje do konceptu mojej postaci, pasuje też do talentu "Adaptable", więc fabularnie nie ma się do czego przyczepić.

Toast of the town Plothorse twierdzi, że mam to za darmo ze swoją kategorią wiekową. Dodaję Heart do wszystkich rzutów na negocjacje w miejscu zamieszkania.

Wady:

Cóż, kilka będę odgrywał, ale nic na tyle mocno żeby mieć z tego efekty w mechanice. Wady w tym systemie bolą bardziej niż w WoDzie.

Aspekty magii:

Nie jestem pewien czy jest sens wszystko z tego brać. Za magię z Aspektów płaci się willpa nawet jak wyjdą.

Telekinesis (free)

---

Animate (free)

Forge

Combine

Separate

Reveal

Modify (5 XP)

---

Construct

Earth

Energy (5 XP)


Zaklęcia:

0) Telekinesis (diff 1, rank 1) (prime(Telekinesis), LoS, Concentration) Mam to za darmo. Dodałem do czarów, ale przez to punkty przestały się zgadzać.

1) Mending (diff 2, rank 1+1) (2XP) (Forge (według opisu pasuje lepiej niż Modify) Construct, Contact, Instant) diff 2) Tego nie muszę wyjaśniać. Mam tutaj też duże bonusy z umiejętności, narzędzi i tak dalej. Spokojnie mogę powiedzieć, że mój kucyk naprawi każdy szajs.

2) Fabricate from materials (diff 3?, rank 2) (Modify (+Separate?) (+Combine?), Earth, Construct, Contact, Instant) Można tym robić różne rzeczy z surowców, ale generalnie proste, przez co łatwiej jest rzucać go wielokrotnie niż zrobić wszystko od razu. Przykładowo można zrobić kółka zębate ze złomu, ale całego zegarka od razu już nie bardzo. Mój kucyk jest na tyle dobry w wyrabianiu przedmiotów, że ten czar nie jest mu niezbędny, ale bardzo pomaga zrobić coś szybciej i trochę lepiej.

3) Detect / Search (diff 4, rank 2) (Reveal, Construct, Earth, Spectacle, Concentration) Działa podobnie do wahadła Mermeta. Rzucenie tego czaru pozwala wykryć w okolicy rzeczy jakiegoś konkretnego typu. Na przykład klejnoty czy stal czy kółka zębate, elektronikę lub jeszcze coś innego.

4) Understand machine (diff 3, rank 2) (Reveal Construct, Contact, Temporary / Concentration) Przebłysk geniuszu pozwalający chwilowo zrozumieć działanie skomplikowanej maszyny oraz np. co dokładnie się w niej popsuło. Ta wiedza po jakimś czasie się ulatnia, ale oczywiście zanim to nastąpi można działać oraz robić notatki.

5) Temporary tools (diff 3, rank 1) (Forge, Construct, Contact, Temporary) Można tym zrobić przedmioty o objętości i masie mniejszej od kucyka, które rozpływają się w powietrzu po upływie sceny, chyba że podtrzyma się to zaklęcie rzucając je po raz kolejny. Przedmioty zrobione tym czarem liczą się jako adekwatne (+2) narzędzia do wykonanie jakiejś pracy, ale jak komuś słabo wyjdzie rzut na zaklęcie, to są tylko improwizowane (+1). Oczywiście jest sens robić tym tylko narzędzie niezużywalne, np. młotek tak, ale gwoździ już nie, bo i tak znikną, a zbita nimi konstrukcja się rozpadnie.

6) Come to life (diff 4, rank 1) (Animate, Construct, LoS, Temporary) Sprawia, że maszyna zaczyna "żyć własnym życiem" i działać sama z siebie. Ożywione maszyny nie są w żaden sposób złośliwe, ale też nie ma nad nimi żadnej kontroli. Działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem, na przykład wóz będzie jechał mniej więcej do przodu, miotła będzie zamiatać, itp.

7) Horn light (diff 1, rank 1) (Forge, Light, Contact, Concentration) Po rzuceniu tego czaru róg świeci, ale w zasadzie wystarczy mieć zamiast tego lampę i jakieś paliwo. Światło może albo rozchodzić się we wszystkich kierunkach albo zostać skupione w snop pozwalający widzieć dalej.

Pozostałe czary trochę mi podchodzą pod specjalny cel, ale nie do końca pod koncept postaci.

7) Calm Emotion (diff 3, rank 1) (Diminish Mind, LoS, Instant). Pozwala magicznie uspokoić lub nawet uśpić jedną istotę. Uspokojona istota staje się bardziej podatna na dyskusję, jednak nie zrobi niczego wbrew sobie. Główne zastosowanie tego czaru to próba dyplomatycznego rozwiązania konfliktu z kimś nieprzyjaźnie nastawionym.

8) Heal (diff 3, rank1) (Forge, Body, Animal, Contact, Instant) Jeśli ktoś oberwie po Fortce, można mu tym czarem przywrócić 1 (i maksymalnie 1) punkt. Ten czar jest dosyć wygięty, bo normalnie na takie rzeczy wydaje się Willpowery. Ogólnie chodzi o coś co oczyszcza i zabliźnia rany, ale nie leczy ich całkowicie, bo tego może dokonać tylko odpoczynek. Contact jest po to, żeby nie dało się po prostu stać sobie z tyłu i w każdej rundzie rzucać to na tego z przodu kto akurat oberwał. Takie rzeczy to potrafią tylko wyjątkowo dobrzy medycy. Jako czas trwania dałem Instant, ale w domyśle trzeba na to poświęcić kilka minut, czyli da się używać tylko poza walką.

Nie mam nic ofensywnego, ale od tego jest broń. Ewentualnie zrobienie kuli plazmy na aspektach Forge i Energy.


Mój kucyk ma przeciętną jak na swój wiek budowę ciała oraz krótką grzywę i ogon, przeważnie nieco skołtunione. Schemat kolorów: wszystko w rożnych odcieniach brązu, zerżnięte z Calamity z FoE. To znaczy sierść brązowa, oczy piwne a grzywa w lekko pomarańczowym odcieniu brązu.

Ubranie: Wewnątrz miasta przeważnie brudny strój robotnika z dużą ilością kieszeni oraz juki.

Poza miastem opancerzone, częściowo zakamuflowane ubranie z dużą ilością kieszeni oraz juki. Zależnie od klimatu może być też ocieplone i przeważnie jest nieco przybrudzone. Jego CM jest wtedy zakryty. Do tego nosi również pomalowany w stonowane kolory hełm z jakiegoś wiadra, czy innego garnka, ale z miękką wyściółką w środku. W zestawie są też metalowe "buty" owinięte szmatami, żeby nie błyszczały i nie robiły hałasu.

Jest nieco marudny, trochę nieuprzejmy i czasami używa skomplikowanych słów.

Jak już wspomniałem ma swoją szopę / mieszkanie / warsztat. Ma tam narzędzia, surowce i schematy do rożnych rzeczy oraz trochę starych książek.

Nosi ze sobą:

Narzędzia w jukach (zarówno klucze i młotki, jak i śrubki, uszczelki, szmaty, butelki i inne takie rzeczy).

Gogle (Czasami pomagają chronić oczy. Do tego o dziwo są w miarę czyste.)

Za miastem jeszcze:

Broń palną i ze 20 naboi. Ponieważ są drogie, to używa takich domowej roboty, które są gorsze.

Manierkę z wodą .

Jedzenie na jakieś 5 dni skromnych posiłków.

Czystawe szmatki i płyny do czyszczenia, np. alkohol (metanol).

Pałę do walki z bliska, ale generalnie tego unika.

Maskę gazową.

Czasami podnosi jakąś blachę czy kawał drewna z ziemi i używa tego jako tarczy. Wozi też taką tarczę na swojej dwukółce.

Przy sobie ma prawie zawsze improwizowane lub adekwatne narzędzia do typowych prac, włącznie z cerowaniem ubrań. W warsztacie generalnie ma adekwatne narzędzia.

Chciałbym żeby miał magiczne juki ze zwiększoną pojemnością u udźwigiem (coś jak bag of holding z DnD). Jesli nie ma to chciałby mieć.

Inna rzecz, którą chciałbym żeby miał, to magiczne gogle robione na Reveal Construct.

Ma swój wózek (dwukółkę) na złom i inne rzeczy.

Możliwa broń palna (do dogadania z MG i oczywiście występuje tylko w post-apokaliptycznej wersji.)

Pięciostrzałowy karabin do polowania, ładowany wajchą. (Jak KBKS, ale na prawdziwe naboje)

Siedmiostrzałowy pistolet na strzałki usypiające. (cichy) (naboje są rzadkie, ale może sobie sam zrobić o ile (al)chemik dostarczy mu trucizny obniżającej endurance).

Lekka Kusza - Strzela co drugą rundę. Można ją ładować bez kołowrotka. Łatwo dorobić do tego amunicję.

Samopał - jednostrzałowy karabin. Moja postać bez większego trudu może taki zrobić i sprzedać, podobnie jak kuszę.

Miotacz ognia o zasięgu kilku metrów. Tak naprawdę przerobiony palnik.

Bomby z czarnego prochu i rur z lontami - coś w rodzaju granatów.

Potrafi robić między innymi:

Budynki, orurowanie i okablowanie, generatory prądu, filtry do wody i inne maszyny o średniej złożoności.

Lampy z klejnotów i inne proste talizmany.

Potrafi używać terminali i wykonywać na nich naprawy sprzętowe.

Flux converter do zasilania maszyn przez jednorożce. Co najmniej jeden taki ma na własność.

Chciałbym żeby znał się z innymi mechanikami czy ludźmi wyżej stojącymi w hierarchii i w razie potrzeby mógł uzyskać ograniczony dostęp do większych zasobów. Oczywiście musiałby wyjaśnić czego i po co chce i zapewne dać kilka prezentów. W zasadzie to jest niepotrzebne, bo ma adekwatne narzędzia do prawie wszystkiego i merit, który robi z nich świetne narzędzia, ale fabularnie może się do czegoś przydać.

Jego domek ma mały pokój do spania, małą pracownię do czytania (jest tam trochę książek i dużo schematów), małą kuchnię, jakiejś miejsce gdzie może rozmawiać z innymi kucykami, a największym pomieszczeniem jest warsztat, zawalony rożnymi rzeczami. Wychodek jest osobno i na zewnątrz.

Kiedy za miastem wieczorem przygotowujemy obóz, ma w zwyczaju otaczać go sznurkiem z zawieszonymi puszkami.

Bez MG więcej mi się nie chciało wymyślać. Szczegóły mogą jeszcze ulec zmianie.

EDIT: Do Fallout Equestria zrobiono taki podręcznik:

https://docs.google.com/present/view?id=0AcokIqzJW7QSZGYzdzdjY2pfMGRubXd6amY4&pli=1

EDIT: Uaktualniłem po konsultacji z MG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna uwaga... na dobry początek... uzgodniliśmy przecież' date=' że wszyscy bierzemy dla równowagi postacie z jednej kategorii grupowej zatem... masz chyba sporo do poprawy...?,>[/quote']

Pokazałem to MG na poprzednim spotkaniu i nie zgłosił zastrzeżeń. Jeśli dostanę nakaz niższej kategorii wiekowej, to mogę usunąć kilka rzeczy i zmienić nieco jego historię i stan posiadania. Tak jak napisałem, jak na razie wszystko jest jeszcze płynne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jutro nie mamy zamiaru grać? Damian/GM pisał że sesja będzie dopiero za tydzień(22 grudnia)... Muszę przygotować swoją postać... btw. Nie wiem czy się pojawię na jutrzejszym meecie...

Nie mamy zamiaru, w każdym bądź razie zapraszam na meet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain Rock? Ze względu na sam-wiesz-jaką wczorajszą sytuację, pozwoliłem sobie jeszcze na pewne zmiany w mechanice KP. Ot. aby wykorzystać jeszcze ten jeden, pozostały punkt doświadczenia. :twilight3: Finalna wersja: (już bez opisówki - tam niczego nie zmieniłem) Imię/Nazwisko/Tytuł/Ksywa: Soothie Murmur Rasa: Kuc Ziemski Element Harmonii: Magia Wyjątkowy cel/Powołanie: Sprawienie, aby każdy kuc czuł się wyjątkowy/doceniony/dowartościowany. CM: Wstążeczka Pozostałe punkty doświadczenia: 0 Historia: Atrybuty pierwszorzędne: Umysł: 2 Ciało: 1 Serce: 5 Atrybuty drugorzędne: Energia: 3 Odwaga: 7 Wytrzymałość: 6 Siła woli: 8 Talenty: Charyzmatyczny Zręczny Umiejętności: Flirt lv. 3 Ukrywanie się lv. 3 Handel lv. 3 Praca: Wędrowny kupiec lv. 3 Ulepszenia: Forward fortune Boundless energy Squirrel-speak Wady: Edit: KP mocno spolszczona. Maklak: Gdyby ludzie z tego korzystali, mielibyśmy zapewne w Equestrii powódź czarnych pegazów. :lol: Polecam tradycyjną metodę. Daje znacznie lepsze rezultaty przy dużej ilości zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich, których nie było, ukoję: urządziliśmy sobie zupełnie inną sesję, ot. tradycyjną equestriankę dla (oprócz mnie) osób, które wcześniej zainteresowania RPG-iem nie przejawiały. Nikt w naszej ,,jednorożcowej" sesji nie pozostał w tyle, jako że jej nie rozpoczęliśmy...

tamtego pegaza>

Proponuję w przyszłą sobotę 24h sesje w Warszawie wtedy może nam się uda stworzyć postacie :rainderp:

Dwojgu nowicjuszy w czasie ostatniej soboty wystarczyły niecałe dwie godziny... jest spory postęp. {Dodam, że i tak robiąc przerwy od tej czynności w międzyczasie!}

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra proponuję zrobić sesje RPG który miał już się dawno odbyć w piątek Plan jest taki w piątek o 10:00 v 11:00 v 12:00 na patelni a potem do Paradoxu......(pewnie zaliczymy KFC ale to nie szkodzi xDD)...a potem się zobaczy gdzie wylądujemy.....a w sobotę może meet i kolejna sesja(ale tym razem wieczorowa) Rozważcie to i piszcie w temacie kto się na to pisze....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...