Skocz do zawartości

Inkie & Blinkie - Dyskusja ogólna


RedSky

Recommended Posts

Inkie & Blinkie są bardzo mało znanymi postaciami. Do niedawna miałem jedną z nich za Octavię, ze względu na podobne ubarwienie oraz końcówkę Sillent Ponyville. Jednak są postaciami z potencjałem, niezamalowanym płótnem które trzeba ukształtować. Nie spotkałem się z żadnym fickiem o nich, a arty to też rzadkość. Ktoś kiedyś napomknął tylko, że Inkie została pisarką a Blinkie detektywem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowały mnie te postacie, ale nie da się o nich rozwodzić, niestety.

Chciałabym, żeby powstał o nich odcinek.

Taki odcinek o rodzinach mane6. Tak, naprawdę dobry pomysł. Ile dało się wyciągnąć z 2 minut występy Pinkameny, chwili na scenie Octavii, przebłysków Derpy.

Bellamino, jak się nazywał ten fanfick?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie da się ukryć, iż znajdą się w serialu postacie znacznie popularniejsze od nich, ale nie ma się co dziwić, w końcu pojawiły się tylko na krótką chwilę i chyba mimo to i tak nieźle sobie radzą ;] W fanfikach z nimi nie za bardzo miałem do czynienia, ale to tylko dlatego pewnie, iż nie za dużo ich czytam, a artów znajdzie się w Sieci całkiem sporo, no i jest jeszcze tumblr sióstr Pie, z którego m.in. pochodzą znane nam ich CM-ki ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może w III sezonie się o taki odcinek pokuszą, bo dlaczego by nie? Zawsze jakiś motyw, wokół którego można zrobić jakiś odcinek. Już przy okazji odcinka z Trixie pojawiło się coś na temat Farmy, może w kolejnych odcinkach dowiemy się więcej, w międzyczasie liczę też na odcinek z Octavią, ale to tak btw ;x

A zmieniając temat, zauważyliście, że Inkie jest jakby popularniejsza od swojej siostry? Tak się zastanawiam i nie do końca pewny jestem, skąd to się bierze... może Wy wiecie? ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy dobrej myśli, nowe wątki się pojawią, być może jeszcze w tym sezonie ;) Inkie bardziej kolorowa? Nah... obydwie szare jak głazy i równie urocze (tak, uważam głazy za urocze!) :) Hmm... ładniejsza? No, jeśli chodzi o arty to dość sensowny powód, a czy faktycznie taka jest? Cóż... to dość umm... subiektywne spostrzeżenia raczej, ale cóż poradzić na to, że osobiście lubię długie grzywy... ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak dla mnie... Inkie jest bardziej szara. Szara jest od kopyt aż po koniec pyska. Natomiast Blinkie jest szara zaledwie mniej więcej od zada po kopyta i od czubka łba po szyję. Natomiast szary kojarzy mi się z głazami. Głazy z farmą głazów. Dlatego też Inkie bardziej oddaje nastrój tradycji rodziny Pie. I stąd jej głazowata popularność. Co się zaś tyczy trzecioplanowych postaci... właśnie dlatego fani tak wiele z nich wyciągnęli, że mieli praktycznie wolną rękę przy ich kreacji. To prawie Tabula rasa... rzecz jasna, i pod bardziej rozwinięte postacie da się mnóstwo podpiąć... niemniej jednak, częściej obserwuje się w fandomie odwzorowywanie raczej utartych schematów zniekształcających obraz postaci... wszak niewiele pokusiło się o Applejackienę/Twilightienę, prawda? <Żesz... ale to brzmi...>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... brzmi to tak, że można odnieść wrażenie, iż szare są po równo, tylko w innych odcieniach, Blinkie jest niebiesko-szara (to jeden z moich ulubionych kolorów ^^), a grzywę ma jasno szarą w lekko żółtawym odcieniu, Inkie zaś jest... hmm... szara doskonale? Ciężko stwierdzić w jakie odcienie jej kolor wpada, grzywa z tego, co wiem, chyba w lekko niebieski, ale jeśli już, to bardzo dyskretnie... :P

Chodzi o applejackowy i twilightowy odpowiednik Pinkameny? Pewnie dlatego się to nie przyjęło, bo dość znacznie odbiega od kanonu, a Pinkamena jako tako w kanonie się pojawiła :P I tak, ta cecha postaci trzeciopolanowych daje spory potencjał, ale też rodzi sporo nieścisłości... - te wszystkie niedopowiedzenia każdy je może zinterpretować inaczej, stąd też wersje Inkie i Blinkie są bardziej różnorodne od Pinkie, co widać choćby po ich cutie markach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt... co do odmian Pinkie.

Niemniej jednak, będę się upierał w kwestii kolorów. Blinkie mniej ma w sobie tradycyjnej odmiany szarości. Sierści Jej bliżej do rozjaśnionego kobaltowego, aniżeli do marengo... natomiast jej grzywa podchodzi pod matowy srebrny... nie stalowy.

Tymczasem grzywa Inkie jest grafitowa (choć przyznam - póki nie przyjrzałem się Jej samej z kreskówki, sądziłem, że to antracytowy... bah, jako kolor pochodzący od nazwy skały, równie dobrze by pasował...) Jej sierść to dopiero typowy szary...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Hmm... jeśli chodzi o wprowadzenie tak znikąd nowej postaci, jaką jest Maud, to zgodzę się, że to było co najmniej... dziwne. W sensie, mieli przecież do wyboru dwie młodsze siostry, nie? Które już miały swoje krótkie wystąpienie w serialu i na pewno wielu by się ucieszyło na ich powrót, prawda? A tu nie! Może więc o to chodziło twórcom, że ta miała być starszą siostrą? Niemniej to wciąż postać znikąd - nie było jej nawet w retrospekcji Pinkie! Pls!! >,<

Teraz na przykład gruntownie musiałbym przebudować swój fic z siostrami Pie, aby sensownie wpleść tą nową kanoniczną postać .__. swoją drogą Maud poza swoim odcinkiem zdążyła się już nieraz zjawić w wielu innych, nowych, a nawet EqG! Kiedy jej siostry doznają podobnego zaszczytu?!

Naprawdę dziwne to uczucie, kiedy jednocześnie to nowy charakter, którego nie było w początkowych sezonach, ale z drugiej strony, jako siostra Pinkie musiała być zawsze z tym, że dla nas była nieznajoma... nie wiem, czemu twórcy tak na bieżąco dorabiają rodzinę kucom, to wywołuje niefajny dysonans - nie zdziwiłbym się, gdybyśmy w 7 sezonie spotkali rodziców AJ, a co! -__-

Zaś co do nowych imion... już nieraz były z imionami bezimiennych kucy takie roszady, w sumie nie wiem już, czy Vinyl to oficjalne imię (bo DJ Pon3 to na pewno), czy Doctor Whooves to Time Turner czy jakoś tak, no i oczywiście Derpy Ditzy Doo ~ Nie dziwi mnie ta zmiana, byłem na nią przygotowany i nie jest tragiczna, zwłaszcza, że siostry Pie, tak jak sama Pinkie, winny mieć podobnie wieloczłonowe imiona, jak np. Inkamena "Inkie" Marble Pie i Bellamina "Blinkie" Limestone Pie, czyli ładnie tu widać, że idzie połączyć całkiem sprawnie fanon z kanonem i wszyscy mogą być zadowoleni... przynajmniej na jakiś czas x]

PS. siostry Pinkie miały pojawić się w V sezonie? :shock: Nie jestem do końca z nim na bieżąco, ktoś wie coś o tym? Miało to już miejsce? ^^" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...