Skocz do zawartości

Blue Acres [PL][Z][Shipping][Romans]


Toczas

Recommended Posts

Od razu ostrzegam, że jest to shipping M/M (Male/Male)



Big Mac ukrywa tajemnicę i Rainbow uważa, że wie o co chodzi. Czy potwierdzi swoje przypuszczenia? Czy Big Mac przyjmie jej pomoc? Czy AJ kiedykolwiek przestanie wierzyć, że Dash podkochuje się w jej bracie? Czy przestanę zadawać bezsensowne pytania?


Rozdział 1
****
Rozdział 2
****
Rozdział 3
****
Rozdział 4
****
Rozdział 5
****
Rozdział 6
****
Rozdział 7
****
Epilog 1
****
Alternatywny Epilog (18+) Ponieważ niemam możliwości podania wam linku do fica, dam wam link do mojego konta na polskiej wersji fimfiction... > :DToczasPL
****
ENDED!





//Uprzejmie informuję, że jeśli znajdę to alternatywne poza MLS... Będzie źle. Bardzo źle. ~Decaded
Panie władzo... wszystko jest na legalu

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Świetna robota, opowiadanie miło się czyta, nie odstrasza bugami ani dość niespotykaną treścią. Co do pytania nie marzy mi się clop z ogierami ale ktoś może się tym zainteresuje :) Ps. Czyta to więcej osób niż ci się wydaje :) pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Panowie, panie, klacze, ogiery i inni... oto nadszedł: Nowy rozdział!

oprócz tego korekta do pierwszego rozdziału i wkrótce ma nadejść do następnych ^^

P.S. widzicie ile zostało do zakończenia tej pięknej historii? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tłumaczenie nie jest perfekcyjne. Dziwacznie skonstruowane dialogi, notoryczne zjadanie spacji, brakujące przecinki, drobne literówki czy kłopoty w spójnym opisie myśli bohaterów mocno psują przyjemność płynącą z czytania. Niektóre z nich udało mi się wytknąć bezpośrednio w dokumencie. Radziłbym zabrać się za porządną korektę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę panstwa: jest rozdział 7.

Napisany od d*py jak poprzednie (tak poważnie, dzieki za tą korektę Testar :D), ale jest...

Epilog mam już gotowy, ale musicie poczekać, bo tak >:D


suprise! jest pierwszy epilog!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opowiadania:

Jest całkiem przyjemne, jednak nie na tyle, by wybić się ponad poziom wielu podobnych opowiadań. Wszystko opisane jest dość pokrótce, przez co daleko mu do takiego "Fell into right Hooves". Także wątek Scootalo wydaję mi się niepotrzebnie wciśnięty, gdyż tak krótkie opowiadanie z przeplatającymi się wątkami trójki bohaterów to już odrobinę zbyt dużo.

Co do tłumaczenia (Chodzi to o rozdział ostatni):

Jest lepiej niż w poprzednich epizodach, dialogi są dobrze skonstruowane (Nie lubię tej formy z FF.net), choć dość często zdarzają się drobne usterki. Ale parę najważniejszych rzeczy na które powinieneś zwrócić uwagę:

- Myśli bohaterów: W oryginalnej wersji są one pisane pochyłym drukiem, zaś tu w sposób normalny, co wplata naturalny chaos do konstrukcji opowiadania.

- Wyśrodkowanie tekstu: Naprawdę wypada to zrobić, jako że teraz czyta się to koszmarnie...

- Zbytnie skracanie opisów: Z ciekawości zajrzałem do wersji oryginalnej, gdyż niektóre fragmenty dość mnie frapowały, najgorsze co zdołałem wyłapać, to niezwykle suchy opis pocałunku:

Wersja Polska.

"Gdy muzyk obrócił głowę, farmer pocałował go z języczkiem."

Wersja angielska.

"When Blues turned back towards him, Macintosh leaned in and kissed the smaller stallion, pushing his tongue into Blues’ mouth, wrestling with Blues’ own tongue. "

Jak widać, opis pocałunku został tu skrócony do formy "pocałował go z języczkiem".

To by było na tyle. Poprawienie tych punktów znacząco wpłynie na jakość tłumaczenia, ale i teraz nie jest fatalnie. Ważnne by nie się zniechęcać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadanie całe skończone, niestety z tego co pamiętam, nie można umieszczać wątków erotycznych, więc alternatywnego epilogu nie moge TU opublikować, a tak sie przy nim trudziłem ._. jak ktoś chce go poznać to piszczie na maila ([email protected]) lub na pw... ale lepiej na maila.

P.S. prosiłbym innych o ogólną ocenę tłumaczenia (jeszcze raz, dzięki Testar. Kiedyś w końcu poprawię to co wypunktowałeś. ), czy mam chwytać się następnych ficow o takiej tematyce i jeżeli tak to jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę wziąć się za korektę alternatywnego epilogu, jako że do scen erotycznych mam awersję. Co do dalszych tłumaczeń, to mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i dalej będziesz to robić, jakoż że shippingi są gatunkiem dość niszowym i nie jest ich wiele. W razie czego chętnie mogę znów spróbować wziąć się za korektę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oczywiście nie czytałem tych potwornych wynaturzeń, ale rzecz mogę, że pod względem technicznym jest o wiele lepiej niż w poprzednich rozdziałach. Choć czasem brakowała przecinka, czy była tam mała literówka, ale ogólnie jest o wiele lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie czytałem tych potwornych wynaturzeń, ale rzecz mogę, że pod względem technicznym jest o wiele lepiej niż w poprzednich rozdziałach. Choć czasem brakowała przecinka, czy była tam mała literówka, ale ogólnie jest o wiele lepiej.

Dzięki... chyba. aaa... skąd wiesz skoro nie czytałeś? :shiarmor:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

- Wiem, że to nie moja sprawa co będziecie tam robić, jednak chcę przypomnieć, że mam pokój obok. Jeżeli obudzą mnie dźwięki godowe mojej najlepszej przyjaciółki i mojego brata, nie będę zadowolona.

~~

Eeeyup... XD

~~

-Ja... Ja... - Obróciła się szybko i pogłaskała blat swojego stołu DJ-skiego. - Nie słuchaj tego okropnego ogiera Wub Wub, dla mnie zawsze będziesz prawdziwym instrumentem, nie ważne co inni mówią.

~~

Seriously?! XD to jest poe ba...

Edytowano przez RedziQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...