Skocz do zawartości

Ulubiona książka?


Salmonella

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Łojoj, gdybym miała wymienić moje wszystkie ulubione książki, to trochę by to zajęło. Uwielbiam fantasy, ale mam taką dziką zasadę, że po każdej książce tego typu, czytam sobie coś poważnego. No bo czemu nie?

A więc moje ulubione to trylogia Władcy Pierścieni, dzieła Trudi Canavan, trzy trylogie Lici Troisi, thrillery medyczne Robina Cook'a, saga Potter'owa, saga Sapkowskiego, Mały Książę, E.E. Schmitta - Oskar i Pani Róża i Dziecko Noego, Buszujący w zbożu, Martin Eden, Stary człowiek i morze i saga Sue Townsend o Adrianie Mole. Założę się, że ominęłam kilka, ale to nie na moją głowę. Tak czy siak, sama jestem zdziwiona, że tego jest aż tyle, ale cóż poradzić? :shrug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię serię "Władca Pierścieni", "Hobbita", serię "Harrego Pottera", "Assassin Creed" i "Hyperversum". Te książki najbardziej wryły mi się w pamięć. Gdybym musiał wybierać to mój wybór padł by chyba na Władcę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona książka to trylogia ,,Igrzyska śmierci" Suzanne Collins.

Są one po prostu genialne. Przeczytałem już 13 razy, słuchałem audiobook film też był dobry. Naprawdę polecam każdemu kto jest już w miarę kumaty żeby zrozumieć sens książki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, dużo tego... Ale nie chce mi się wszystkiego wymieniać, dlatego dam coś z każdej "kategori wagowej". A więc: "Kroniki J. Wędrowycza" i "Homo Bimbrownikus" A. Pilipiuka. "Wiedźmin" też musi być, ale za mało idotycznego humoru w nim... "Quo vadis" było jedyną lekturą, która mnie wciągneła, i naprawdę, mi się podobała. No i wszystkie thrillery Stephena Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona książka ? Za dużo ich. Postaram się wymienić kilka najciekawszych tytułów. Na pierwszej pozycji postawię twórczość Trudi Canavan. Następnie: "Wyścig śmierci" ("The Scorpio Races"), "Igrzyska śmierci", seria "Jutro" (7 tomów + kontynuacja), seria książek Michael'a Granta "GONE", dzieła Pittacus'a Lore. Oraz: "Ostatnia piosenka", "Intruz" i "Szukając Noel". Ta ostatnia jest lekturą wartą poświęcenia kilku godzin na przemyślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian Uznański - Żałując za jutro

Kupiłem, po okładka bardzo mi się spodobała i tekst "Czy walcząc ze złem trzeba sprzymierzyć się z piekłem?". Przeczytałem w dwa czy trzy dni, jest epicka <3 Uwielbiam też Trudi Canavan, jak tylko skończę "Nędzników" to biorę się za trylogię Ery Pięciorga ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z książek które przeczytałem do tej pory bez wahania wybieram:

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Arkadija i Borysa Strugackich- za świetną satyrę działania ośrodków naukowych w ZSRR ( obecnie niewiele się zmieniło np. przemysł kosmiczny). I Baśniowy klimat, taki jak skrzaty, gadające zwierzęta i oczywiście magowie.

 

Seria "Odyseja kosmiczna" Arthura C. Clarke'a - Cóż mogę tu napisać. Klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię wybrać jednej książki, ale mogę wyznaczyć 3 serie: "Patrole" czyli "Nocny Patrol""Dzienny Patrol""Patrol Zmroku""Ostatni Patrol" Sergieja Łukjanienki, następnie "Świat Dysku" Sir Terry'ego Pratchett'a oraz "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moją ulubioną książką jest Eragon a autorem jest Christopher Paolini. Bardzo wciągająca książka i mimo to, że ma ponad czterysta stron przeczytałem ją w dwa dni :). Polecam wam tą książkę, napewno czytając nie zanudzicie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją ulubioną książką jest : "Piąta fala pożądania".

Po prostu kocham tą książkę za to że jest napisana fajnym luźnym językiem. Przy niej zapominam o całym świecie. 

Jak ktoś by chciał przeczytać to proszę: [link usunięty]

 

Erotyka to jednak erotyka, następnym razem nie dawać takich linków.
~Domine

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę zaniedbałem czytanie książek, ale staram się wrócić do tego, co się działo za czasów, kiedy to co wieczór czytałem co najmniej 100 stron.

W każdym razie na razie moje ulubione książki to:

- Metro 2033 (jestem na razie na 150 stronie, ale jeszcze nic nie zrobiło na mnie tak dużego wrażenia) :twilight2:

- Księga bez tytułu

- Saga Wiedźmin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piewszym miejscu chyba uplasuje się "Inne pieśni" Dukaja, "Lód" był troche przyciężki :P Polecam przeczytanie "Zawód wiedźma" Olgy Gromyko oraz pozostałych książek z serii (chumorystyczne o wiedźmie). Z poważniejszych lektur (których notabene nie lubie) to najlepiej zapadł mi w pamieci "Nowy wspaniały świat" Huxly'a. Kurde cieżko jest podać ten jeden ulubiony tytuł. Nie da się nie wspomnieć o cyklu Ziemomorze Le Guinn, "Malazańskiej ksiedze poległych" Ericssona (żałuje że nigdy nie ukończyłem cyklu ale nie odważyłem sie czytać dalszej części sagi po angielsku), książek o Wedrowyczu Pilipuka i "Pan lodowego ogródu" Grędowycza. Z sci-fi najlepiej wspominam "Szpital kosmiczny" White'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym najchętniej wymieniła z 10. Ale skoro muszę się ograniczyć do 1 do niech będzie Wiedźmin. Nie zmuszajcie mnie do wybrania najulubieńszej części  To będzie zbyt traumatyczne przeżycie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...