Skocz do zawartości

Ulubiona książka?


Salmonella

Recommended Posts

Bardzo rzadko bawię się w pojedyncze książki ale polecam moje ukochane serie czyli:

 

Saga o Wiedźminie

Lewa ręka Boga

Kroniki Żelaznego Druida

Kłamca

Trylogia Czarnego Maga

Trylogia Nocnego Anioła

Saga o wojnie światów

 

Oczywiście wszystkie książki należące do tych serii polecam jedynie osobom pełnoletnim...

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona książka? Raczej książki! A raczej serie :D Więc zacznijmy wymienianie (kolejność nie oznacza "podium):

-"Harry Potter" - Przeczytałem ze 3 razy wszystkie części. Co jak co, ale mi najbardziej podoba się "Zakon Feniksa". Może dlatego, że najdłuższy?

-"Opowieści z Narni" - Majstersztyk Pana Lewisa. Co prawda, "Alicja w Krainie czarów" moim zdaniem jest do D, ale to... Jest cudowne :x

-"Wrota Czasu" - Ulysses More dał popis. Nic dodać, nic ująć.

-"Wiedźmin" - To jest nie do opisania ;_; I na dodatek nasz rodzimy autor... Ja się chcę z nim spotkać face2face!!!

-"Tunele" - Mało popularna seria autorstwa Gordona&Williamsa. Aczkolwiek gdyby kampania promocyjna była lepsza, to może osiągnełaby poziom HP? Czekam na 6 tom ;_;

- "Mikołajek" - A czemuż by nie? Ulubiona seria z dzieciństwa! Mam wszystkie c:

- "Władca Pierścieni" - Książka obowiązkowa. Świat jest perfekcyjnie przedstawiony, bohaterowie świetni, fabuła jeszcze lepsza. Cud, miód, malina

Mam w pokoju jeszcze setki książek, ale nie chce mi się ich wymieniać :P Co sądzicie o tych wymienionych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... rzadko czytam pojedyńcze książki (kończę w 3 dni, a potem smutno mi że już więcej się nie dowiem o losach bohatera(ki) :( )

z serii:

Zwiadowcy (dłuuuuga seria 2 miesiące czytałem)

Baśniobór

Dziewiąty Mag

Tunele

...

 

to chyba tyle, to na pewno są moje ulubione, bo je pamiętam, ale jest jeszcze jedna seria, którą po prostu kocham:

Mroczna Materie

była to moja pierwsza duża książka jaką czytałem, a zarazem pierwsza seria jaką czytałem, miałem 10 lat

 

jestem dziwny  :rainpriest: , wszystkie części Harry'ego Potter'a poza dwoma pierwszymi są nudne jak flaki z olejem, bo przez całą książkę prawie nic się nie dzieje, tylko ~pierwsze i ostatnie 150 stron jest ciekawe

Edytowano przez Kamil118
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Ulubiona książka"? Geralt uważa że wybór tylko jednej jest do rzyci :P
Tak więc wśród książek które lubię można wymienić:
- oczywiście sagę o Wiedźminie - absolutny klasyk (wciąż muszę przeczytać tą najnowszą część)
- Heniek Garncarz - momentami bywał nudnawy a "Insygnia Śmierci" były nieźle zagmatwane ale wciąż jest to saga, którą miło wspominam
- "Stacja Tranzytowa" Simaka - sam nie wiem dlaczego mi aż tak przypadła do gustu, jednak jestem pewien ze do jej "działania" przyczynił się fakt że posiadany przeze mnie egzemplarz to pożółkła, stara książka wygrzebana na stychu od której aż wieje nostalgią
- spora część utworów Stephena Kinga - "Czarna Bezgwiezdna Noc", "Desperacja" czy "Cujo" potrafiły wciągnąć mimo charakterystycznego dla tego autora "powłóczystego" sposobu prowadzenia fabuły

 

 

 

 

 

- Saga Zmierzch? - wiem że koło horroru to nawet w przedziale kolejowym nie siedziało, ale jako romans osadzony w realiach horroru/fantastyki sprawdza się świetnie i potrafi wciągnąć

Edytowano przez Daractive
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać. Książka to jedna z najwspanialszych rzeczy wymyślonych przez człowieka. Dlatego już od najmłodszych lat czytam, a szczególnie lubuję się w fantastyce polskiej, ale nie tylko.

Ostatnimi czasy niewiele przeczytałem, ale udało mi się skończyć kilka książek, które serdecznie polecam. Ale które są tymi moimi perełkami, które wielbię? Oczywiście:

 

- Saga "Pan Lodowego Ogrodu" i "Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy", autorstwa Jarosława Grzędowicza.

 

- "Doktor Illuminatus" oraz "Złodziej Dusz" autor Martin Booth.

 

- "2568 kroków" Andrzeja Pilipiuka.

 

- Saga "Kłamca" Jakuba Ćwieka.

 

- "Jeszcze Nie Zginęła" Zbiór opowiadań Polskich autorów.

 

ale najbardziej zachwycam się historią Daimon'a Frey'a w książkach: "Siewca Wiatru" , "Zbieracz Burz cz. I i II" Mai Lidii Kosakowskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie fantastyka i sci-fi, ale zdarza się też coś w ogóle nie w tym temacie.

Gra o tron, Wiedźmin, Pan lodowego ogrodu, saga o inkwizytorze Jacka Piekary, trylogia husycka Sapkowskiego, Achaja, Chłopcy Jakuba Ćwiek i chyba na razie starczy bo to miała być ulubiona... tak ciężko wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy juz tu bylam ale i tak napisze xD

Mam kilka ulubionych ksiazek.Tak najbardziej to lubie cala sage HP bo...tak xD moja druga ulubiona ksiazka jest FNiN . a na trzecim miejscu wyladuje seria Zaopiekuj sie mna :D . To trzy glowne miejsca mam jeszcze duzo tych ksiazek ale troche by zetrwalo ogarniecie tego xD

Z gory przepraszam za bledy alejestem na telefonie i troche byminelo zanim bym zrobila te wszystkie ogonki xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki myśliwego. Wspomnienia niemieckiego pilota- Adolf Dickfeld. Moja ulubiona ksiązka ze wspomnieniami pilota, która pokazuje naprawdę prawdziwą okrutną wojnę zarówno w powietrzu jak i na ziemi. Ilośc szczegółów powala. Autor ksiązki daje od razu takiego kopa, że nie jest ona łatwa do przeczytania. A po niej inne wspomnienia II wojennych pilotów wyglądają jak opowiastki dla dzieci na dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 mag cała seria chociaż najbardziej Zdrada (2 część trylogii 9 maga :3). Autorki Reystone A.R. dodam jeszcze że to polka. Sama książka mimo tego że jest długa (no nie aż tak jak Harry Potter 5 ale) jest naprawdę przyjemna. Przeczytałem pierwszą część w jakieś 3 dni ( po około 45 minut dziennie) drugą w około 4. Mam zamiar kupić Dziedzictwo zaraz jak dostanę pieniądze. Serio polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mam w domu Canterlockiej biblioteki (z trzema książkami fortuny to mieć nie będę), ponieważ czytam od niedawna. Jednakże z tych trzech moją ulubioną jest "Word War Z"! Świetna książka! Tylko trochę boję się nocą przechodzić obok zaparkowanych samochodów... Dowiecie się dlaczego, kiedy przeczytacie :P  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja powiem, choć chodzi tu o serje:

Klątwa tygrysa

Fantastyczno romantyczna seria o magicznej miłości, klątwie, przygodach -> o wszystkim 

;) Ja osobiście nie przepadam za romantycznymi opowiadaniami, ale to jest wyjątkowe

Wampiry z Morganvile

wampiry,nauka,romantic,wciąga

Opowieści z Narnii

Uwaga! To ma 8 części, z czego niektóre jeszcze niewyszły na tv!

Inne anioły

z dreszczykiem

Edytowano przez maisha737
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moja ulubiona książka to Władca Pierścieni (tak książka, bo to jest jedna książka, ale wydana w trzech oddzielnych książkach). Od tego właśnie rozpoczęła się moja podróż po świecie literatury i wyobraźni. Oprócz tego mam jeszcze jedną książkę, która zapadła mi w pamięć, a mianowicie "Wilczy Brat". Niesamowita przygoda i bardzo ciekawie wykreowany świat, jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...