Skocz do zawartości

Ulubiona książka?


Salmonella

Recommended Posts

Cóż, uwielbiam sagę o Hannibalu Lecterze jak już na forum mówiłam. Poza tym "Ostre przedmioty" Gillian Flynn to niesamowita książka. Przesiedziałam całą noc, żeby ją przeczytać... "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona i "Hitman Enemy Within" Williama Dietza, ale to drugie raczej już nikogo nie powinno zdziwić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do gustu przypadł cały cykl książek Olivera Bowdena pt.: "Assassin's Creed". Pierwsze dwie książki są utrzymane w czasach renesansu i pojawia się tam Leonardo da Vinci. Osobiście uwielbiam tę Epokę i Leonarda więc z zaciekłością czytałem ów tytuł. Znajomością gry nie grzeszę gdyż część 2 zaledwie dotknąłem a w Brotherhood'a nie grałem. Gorąco polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele książek które mi się podobają ale nie mam takiej jednej ulubionej Ostatnio ponownie wziąłem się za czytanie cyklu książek Stevena Eriksona "Opowieści z Malazańskiej księgi poległych" 18 tomów (+ 5 tytułów związanych pośrednio z główną fabułą tego samego autora) najbardziej zawilej i pokręconej fabuły o jakiej możecie tylko pomyśleć :confused: Szacun dla tego kto skuma wszystko o co tu chodzi za pierwszym razem ja musiałem całość przeczytać dwa razy aby ogarnąć to monstrum :oops: ale być może jestem po prostu za mało bystry :twiblush: Oprócz tego klasyka cykl Honor Harrington, Władca Pierścieni, Trylogia czarnego maga, Harry Potter, Wyspa Skarbów, Złoto z Porto Bello (Arthur Douglas Howden Smith polecam szczerze wszystkim miłośnikom Stevensona), itd. itd. Sporo tego jest :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona? Trudno wybrać jedną. Najbardziej w pamięć zapadła mi chyba książka Agathy Christie "Morderstwo w Orient Expressie". Jako wielki fan kryminałów mogę powiedzieć, że to po prostu zajebiaszcza książka. :3 Mam jeszcze drugą, którą bardzo lubię - "Cmętarz zwieżąt" Stephena Kinga. Trochę ponura, jej ostatnie rozdziały naprawdę potrafią utkwić człowiekowi w pamięci. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwielbiam "Zaplecze" Marty Syrwid. Książka wręcz przeładowana emocjami, napisana w nowatorski sposób, ale bez grafomanii. Niektóre fragmenty są tak groteskowe, aż stanowią paliwo dla koszmarów nocnych ;). Zapada w pamięć. Ponadto seria Krajewskiego o Popielskim ("Erynie", "Liczby Charona", "Rzeki Hadesu"), no i trylogia "Millenium". Trochę mainstream, ale naprawdę wciągające kryminały :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryliogia Wojen Husyckich! ( Narenturm, Boży Bojownicy i Lux Perpetua) Może mało znana seria, napisana przez Andrzeja Sapkowskiego Przeczytałem to niedawno... I to jest poprostu lepsze od Wiedźmina! Co graniczyło z cudem :D Oprócz tego jestem też maniakiem Prattcheta :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czytam dużo, ale mam w swojej kolekcji bardzo fajne książki jak: Kościany przyjemniaczek, Front burzowy To są pierwsze części tylko, 3 część kościanego przyjemniaczka nie przetłumaczona jest :/. Mimo dziwnych tytułów, to można powiedzieć, że obie są detektywistyczne z użyciem magii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na chwilę obecną będzie to Metro 2033 . Pozwólcie, że przytoczę fragment swojej wypowiedzi z innego forum : "Moim ulubionym fragmentem z całej książki jest jej ostatni rozdział. Nie spotkałem jeszcze autora, który potrafiłby mnie tak zainteresować historią przedstawioną w powieści. Może to też dlatego, że bardzo łatwo utożsamiałem się z postacią głównego bohatera. Spośród wszystkich książek które przeczytałem żadna nie poruszyła mnie tak bardzo jak właśnie Metro. Zostawiła mnie z masą pytań Egzystencjalnych , które zadawałem sobie jeszcze długo po skończeniu książki." Oprócz tego Krew Elfów A.Sapkowskiego cenie sobie bardzo wysoko. Wypowiem się szerzej na jej temat ale dopiero po skończeniu całej sagi o Wiedźminie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw mnie bierze, ale "Lalka" Prusa mnie wciągnęła :derp:

//Twilight mode:on// Ja nie mam nic przeciwko Lalce i czasem aż dziwi mnie hejterstwo z jaką się ta książka spotyka :cheese: //Twilight mode:off//

No i nie będę zbyt oryginalny, a za to znienawidzony przez tró fanów fantasy, jak powiem, że z czytanych dotąd książek najbardziej do gustu przypadł mi Wiedźmin. Ta książka po prostu napisana jest z jakąś taką swobodą, która do mnie trafia, do tego występuje w niej cała masa świetnych postaci.

Prócz Wiedźmina zostaje jeszcze twórczość Pratchetta - z sagą o Śmierci na czele. Czy może być coś lepszego niż brytyjski humor, ja się pytam? :cheese:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. bezkonkurencyjnie Saga wiedźminska z Chrztem ognia naczele. To jak Sapkowski to wszystko opisuje, rozterki Geralta, jego zmiana na starość mase ciekawych postaci i słowiański klimat ... ahhh . Na drugim miejscu Władca pierścieni i Zimistrz Terrego Pracheta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnością nie błysnę - cała saga wiedźmińska, którą od ukończenia 11 lub 12 roku życia czytam co roku i jeszcze mi się nie znudziła :rainderp: W ogóle książki Sapkowskiego cenię sobie bardzo wysoko, bo są napisane bardzo plastycznie - zamiast ciągłej łopatologicznej wyliczanki szczegółów wzmianki o scenerii, wyglądzie bohaterów itp. serwowane są inteligentnie, z umiarem, w trakcie akcji. No i ten słowiański klimacik... miodzio!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm najlepszą według mnie książką (i to się never nie zmieni) jest Harry Potter! Ta książka mi się nigdy nie znudzi:soawesome: A zaraz po niej jest seria Warriors Cats w której ciągle jestem trakcie czytania, gdyż jest ona in english:P Mmm tak tu wychwalacie Wiedźmin że chyba sobie przeczytam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...