Skocz do zawartości

Ulubiona książka?


Salmonella

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Do ulubionych książek zdecydowanie zalicza się teraz Gra o Tron. Starcie Królów dopiero zaczęłam, więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy cała saga się wbije, ale... nie przeczę, że tak się stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Obecnie moją naj naj ulubieńszą książką jest "Wiedźmin". Jak ktoś lubi fantastykę to koniecznie musi przeczytać, to jest wręcz obowiązkowa pozycja polskiego fantasty. Jestem na "Wieży Jaskółki" i im dalej w fabułę tym więcej akcji, przemocy, dramatów, spisków i tym podobnych rzeczy. 

 

Jednakże nieco mniej, ale nadal za ulubione uważam takie tytuły jak "Harry Potter" (a zwłaszcza Więzień Azkabanu i Zakon Feniksa), Siedem Królestw Cindy W. Chimy ("Król Demon", "Wygnana Królowa", "Tron Szarych Wilków" i "Karmazynowa Korona") oraz większość serii Stephena Kinga (wszystko co czytałam było świetne). 

 

Z lektur bardzo podobały mi się "Kamienie na Szaniec". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wszystkie książki są fajne. No przynajmniej wszystkie te co czytałem :)

Ale jeśli miałbym wybrać jedną to nic oryginalnego, "Władca Pierścieni" oczywiście. Dlatego, że czytałem ją za młodu i taki sentyment mi do niej pozostał. Fajne są opowiadania Lovecrafta, a przynajmniej co poniektóre. Poza tym "Przenicowany Świat"... albo "Wojownik Wielkiej Ciemności" lub... aha jedna miała być? To chyba się tak wybrać nie da... :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tylko jedna ulubiona? :dry:

Chyba "Martwa natura z krukami" duetu Preston & Child, choć lubię praktycznie całą serię o Pendergaście i bardzo często do niej wracam (a wybór utrudnia fakt, że w obrębie serii niektóre tworzą trylogie xD ). Naprawdę dobrze napisane, uwielbiam ich styl, niestety kilka razy skrzywdzony przez tłumaczenia osób innych niż pan Robert Lipski.

 

Ojej, ktoś tu lubi Wiktora Hugo i Goethego, jak pięknie *_*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż, jest wiele książek, które lubię. Na pewno MUSZĘ wspomnieć o "Z mgły zrodzonym", bo jest to najlepiej napisane, najspójniejsze i ogólnie naj fantasy, jakie w życiu czytałem.

Ale nawet nie ma porównania do "Boga-Imperatora Diuny". Sam tytuł tej książki wystarcza, by postawić mnie na baczność. Ta wizja przyszłości, ci bohaterowie, te (nomem-omen) boskie intrygi tytułowej postaci... nie żałuję ani minuty, ani sekundy jaką poświęciłem na przeczytanie tego dzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 months later...

Moją ulubioną książką jest Biblia, a to Kilka tytułów do których lubię wracać:

 

- Mark Twain - Przygody Tomka Sawyera.

 

- Edgar Allan Poe - Opowieści niesamowite, to właściwe zbiór jego najlepszych opowiadań.

 

- Juliusz Verne - 20000 mil podmorskiej żeglugi.

 

-Księga tysiąca i jednej nocy.

 

-Koran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona książka...

Z pewnością seria "Harry Potter" od J. K. Rowling.

Uwielbiam także książkę fantasy (jest trochę pokręcona, ale dla mnie wręcz idealna) - "LonNiedyn"- China Mieville

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lód" Dukaja. Książka długa, trudna, bardzo mocno stylizowana i fabularnie złożona. Świetne uniwersum, akcja dzieje się w zamrożonej Rosji. Teraz czytam po raz trzeci, i nadal znajduję dużo nowych treści i wątków.

 

Gorąco polecam, chociaż nie jest to książka, którą czyta się przez dwa wieczory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ulubiona książka? Cóż, mam sporo takich. Ale gdyby się tak głębiej zastanowić, to chyba ''Futu.re'' i ''Metro 2033'' Glukhovsky'ego najbardziej przypadły mi do gustu. Książki dosyć długie, choć okropnie wciągające. 

No i oczywiście, nieśmiertelna ''Chatka Puchatka''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ulubione ksionżki :O
Dorzucę coś od siebie :fleur:
Czytałem wiele książek kryminalnych/thrillerów ale i tak najbardziej się czuję przywiązany do młodzieżowej serii "Cherub" Roberta Muchamore'a. Kilkunastoczęściowa seria o brytyjskich nastoletnich agentach. Strasznie mi umilała czas dawniej i nawet teraz jakbym ją wziął do ręki to mógłbym rzucić wszystko na bok żeby od nowa przeczytać te dzieła.
A tak jeszcze z grupki książek to raczej większość książek Carlana Hoben'a mi się podoba. Kryminały 4 life <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pośpieszyłeś się trochę BiPi, nowe Metro 18 dopiero. A żeby nie było, że robię offtop to mój gust co do najlepszych książek jest podobny do BiPa. Metro 2033, Piter, Prawo do Użycia Siły, W Mrok, Otchłań. Wszystko warte przeczytania. No i jeszcze King, ciężko wybrać, ale powiedziałbym, że Misery i Przebudzenie. Z czegoś zupełnie innego jeszcze niesamowicie dobrą książką jest Trafny Wybór J. K. Rowling (tak, tej Pani od Pottera).

 

Wiem, że temat jest o ulubionej książce, ale ja tak nie mogę, gdy tyle dobra jest.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moją ulubioną książką jest raczej saga Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin" oraz opowiadania o Wiedźminie "Droga z której się nie wraca" oraz "Coś się kończy, coś się zaczyna"

A jeśli chodzi o ulubioną książkę z sagi to raczej "Chrzest Ognia" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...