Skocz do zawartości

Ulubiona książka?


Salmonella

Recommended Posts

Moją ulubioną serią książek jest "Zwiadowcy" John'a Flanacan'a. Opowiada ona o losach młodego zwiadowcy przy boku swojego mistrza. Epoka średniowiecza bez fantastyki. Inna z jego serii to "Drużyna", która dzieje się w tym samym świecie, lecz podążając za postaciami epizodycznymi z poprzedniej serii. Akcja dzieje się głównie nad wodami z racji ich pochodzenia. Szczerze polecam tego autora. Można się wciągnąć. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mam dużo ulubionych książek, ale przede wszystkim jaram się serią "Kronik Archeo"

 

Opowiada o piątce dzieci- Ani i Bartka Ostrowskich oraz Jim'a, Martin'a i Mary Jane Gardnerów. Jako, iż rodzice obu rodzeństw są archeologami, nie obędzie się bez tego, że Main5 nie wpadnie na trop jakiejś fascynującej zagadki, do której rozwiązania przydaje się wiedza historyczna, ale i mitologiczna, nieraz też wyznaniowa, z racji też tego, że w każdym tomie miejscem akcji jest inny kraj. Jakby kogoś interesowało(w nawiasie kraj vel główne miejsce akcji):

- Tom I- "Tajemnica Klejnotu Nefertiti" (Egipt)

- Tom II- "Skarb Atlantów" (Grecja)

- Tom III- "Sekret Wielkiego Mistrza" (Polska)

- Tom IV- "Klątwa Złotego Smoka" (Japonia)

- Tom V- "Zagadka Diamentowej Doliny" (Australia)

- Tom VI- "Zaginiony Klucz do Asgardu" (regiony Skandynawii, głównie chyba Szwecja, dawno nie czytałam, więc nie pamiętam dobrze)

- Tom VII- "Przepowiednia Synów Słońca" (Peru)

- Tom VIII- "Szyfr Jazona" (Francja)

- Tom IX- "Komnata Szeptów" (Polska, Litwa, Wlk. Brytania)

 

Jest jeszcze tom specjalny- "Dziennik Podróżnika", gdzie samemu opisuje się swoje przygody, doświadczenia, itp. Nie wnosi nic do serii.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trylogia Kusziela", "Archipelag GUŁAG", "Przygody dobrego wojaka Szwejka", "Ekonomia w jednej lekcji" i na razie chyba tyle wystarczy. Ostatnio nie miałem w rękach niczego nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

"Niebo poradnik użytkownika" Dawida H. Levy'ego. Ta książka wprowadziła mnie w świat astronomii, chyba zawsze pozostanie jedną z moich ulubionych książek.

"Kawaler D'Harmental" Aleksandra Dumasa. Podoba mi się styl w jakim ta książka została napisana, akcja pełna jest zaskakukącycj wydarzeń. Razem z Monte Christo, to moje ulubione dzieła Aleksandra Dumasa.

Edytowano przez Poszukiwacz15
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
3 godziny temu, DestroyerOfTheSystem napisał:

Zdecydowanie cała trylogia "Metro" i Uniwersum 2033/2035. Ile się przy tym godzin spędziło... A i tak jeszcze zostało tyle do przeczytania że ho. Szok. Ale polecam jak mało co. 

Myślę podobnie

Spoiler

73482541_381900089382925_2344656701682089984_n.thumb.jpg.c057ab0b5113602e2aa3a6d0f16e7fe7.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...