Skocz do zawartości

gra o tron (game of thrones)


SystemShy

Recommended Posts

jak w temacie czyta/ czytal ja ktos z was? ja obecnie koncze 1 czesc najnowszego tomu i moge naprawde polecic dla fanów dobrego fantasy. HBO robi 2 sezon serialu w współpracy z autorem. recenzja na rpg.sztab.pl ,troche nie aktualna jesli chodzi o najnowsza czesc( bo pisali kiedy jej nie bylo) ale oopisuje to co najważniejsze http://www.rpg.sztab.com/ksiazki,George-R-R-Martin---Gra-o-tron,1315.html

Link do komentarza

*Pieśń Lodu i Ognia (A Song of Ice and Fire)*. Gra o tron to tytuł pierwszej części a nie całego cyklu :D Jedna z najlepszych serii jakie miałem okazję przeczytać ( trochę na wyrost powiedziane, bo seria jest jeszcze nie ukończona :/ ). Najnowszej części jeszcze w rękach nie miałem, starsze przeczytałem dosyć dawno... pamiętam jak chyba w 2006 czaiłem się na *nową* część bo miała wyjść :P. To wychodziło jakoś tak w czasach Harrego Pottera i niestety sromotnie przegrało starcie medialne. Stąd Martin się wkurzał, że "Rowling ukradła mu Hugo, ale nie ukradnie mu fanów". Serial ponoć równie dobry, ale sam nie miałem okazji go oglądać. Słyszałem jedynie od znajomych.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Cóż... niestety nie mam jak jej dostać, miałem okazje tylko pożyczyć od kumpla na tydzień pierwszy tom (on też miał pożyczoną xD), a jako że nie miałem wtedy zbyt wiele czasu + wolno czytam, ledwo napocząłem. Ale książka bardzo mi się podobała i czekam tylko na okazje, by ją dorwać :D. Co do serialu, wydaje mi się równie fajny, ale jakoś mnie nie wciągnął...

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Gra o Tron jest super. Książki nie miałem okazji przeczytać ale jeśli serial jest dobry a nawet bardzo dobry to książka tym bardziej. Skończę z Tolkienem to wezmę się za "Grę..." Podoba mi się koncept (nie wiem jak to w książce się prezentuje) pokazania historii wielu bohaterów, choć jak się czyta to pewnie trudno się połapać na początku kto jest kim... Co do serialu, Sean Bean w roli Lorda Starka wypadł zajefajnie, tym bardziej ,że w większości filmów jakie z nim widziałem był jako czarny charakter... w serialu wygląda prawie jak Boromir z Władcy.

Link do komentarza
  • 2 months later...

Ja aktualnie zaczynam "Starcie Królów" i również oglądam serial, od którego właściwie zacząłem, następnie na ostatnie urodziny dostałem 2 pierwsze tomy(z czego 1 skończyłem). Nie ma co więcej tu napisać bo choćbym nie wiem jak się wysilał nie napiszę nic odkrywczego.

Link do komentarza

Och, ach, ech... O Grze(Serialu) dowiedziałam się z tego forum, postanowiłam sprawdzić to zjawisko. Znalazłam odcinki i zaczęłam oglądać. Po dwóch ledwo się powstrzymałam przed ciągiem dalszym i następnego dnia potuptałam do Empiku po pierwszy tom "Pieśni Lodu i Ognia" Od tamtej pory cały czas się hamuję przed odpaleniem playera...

Link do komentarza

Pieśń Lodu i Ognia, świetna seria książek. Przeczytałem tom 1 i 2, oglądam serial na bieżąco. Muszę w końcu dorwać się do reszty. Dobra historia, świetnie zrobione uniwersum, fajne charaktery postaci... Nie jest to seria, którą bym czytał do 3 w nocy wiedząc, że następnego dnia muszę wstać o 6, ale na pewno książki warte polecenia. Tak jak i serial, który mnie zadziwił dokładnością odwzorowania książki. Owszem, pomija wiele kwestii, ale tak to już jest przy ekranizacjach.

Link do komentarza

Widzialem najpierw pierwszy sezon i potem zabralem sie za 1szy tom. Gdy juz zna sie fabule to ksiazka nie jest tak dobrze napisana by pozostac interesujaca. Pozatym nie za bardzo lubie taki balans opisania swiata vs opisania bohaterow jaki jest w ksiazce, porównując np do LotRa. (Czym do ciezkiej &^*%^ jest the wall?! czy ktos mi to wyjasni? Jak mozna tego nie rozwinac?!)

I na nowych i starych bogow, da sie zapamietac imiona wszystkich bohaterow bez jakiejs tabelki? Ja po ogladniu serialu mialem problem spamietac kto kim jest... nie wspominajac o tym ze glowna obsada, z tego co slyszalem, jest "wymieniana" co jakis czas... :D

A serial ******** w kosmos ;] Ekhem. Proszę bez takiego słownictwa :P

Link do komentarza

Mialem tak samo jak Stabi. Obejrzalem najpierw pierwszy sezon, potem dopiero, nie mogac doczekac sie nowych odcinkow, zabralem sie za ksiazke. I szczerze mowiac, nie chcialo mi sie jej czytac. Ekranizacja jest po prostu zbyt wierna, czulem sie, jakbym czytal scenariusz do serialu. W koncu nie skonczylem nawet pierwszego tomu. A serial jest po prostu genialny.

Link do komentarza

Ach, kiedy tylko się dowiedziałem, że Gra o Tron zajęła pierwsze miejsce na liście seriali BBC i wyparła tym samym Kompanie Braci uznałem, że nie ma na co czekać. Potem dopiero dowiedziałem się o tym, że ekranizacja robiona jest na podstawie książki... Mam zasady według których książka idzie zawsze przed jej klonami w jakiejkolwiek postaci- gry, czy filmu. Tak więc zahamowałem swój temperament. Na ten czas nie mam zbyt dużo czasu na czytanie, a lista to-read się nieustannie wydłuża. Mam jednak nadzieję, że znajdę na nią miejsce w lipcu. Jak mówicie sami- warto :)

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Wiem, że to dział o książkach, więc i temat dotyczy książki, ale chciałam tylko napisać, że serial jest fantastyczny [i nie mówię tu o gatunku :)], postaci wyraziste, treść bardzo interesująca, scenerie i efekty [smoki!] obłędne. Osobiście najbardziej lubię postać małego Lannistera - karła Tyriona ;) Jego inteligencja mnie obezwładnia :D

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Ehhh Ja prawie załamki dostałem jak zobaczyłem, że Tyrion dostał... Aktualnie jest to moja ulubiona postać i aż zazdroszczę mu tej inteligencji i sprytu...Poza tym to dobry (pół)człek i bez niego nic nie byłoby takie samo... The Best Lannister to jest..... Spoko Bobule, też tylko na to czekam :P Łoj przydałoby mu się seksu trochę, bo tam za murem zimnoo... A co sądzicie o sytuacji z Ogarem i Sansą?

Link do komentarza

Czytałem trochę pierwszego tomu, ale nie mnie nie wciągnęło (wciąga to spacer po bagnach jak mawia mój nauczyciel od polskiego :D ) Ogółem moje czytanie ograniczyło się do czytania wątku o tym smoczym królu i jego siostrze, bo reszta nudna była :/ więc dałem sobie spokój. Ale serial w wakacje chyba obejrze.

Link do komentarza
  • 1 month later...

A dla mnie ekranizacja Gry o Tron jest znacznie lepsza od samej książki. Pan Martin potrafi wymyślić niesamowitą (i bezlitosną - Ned :octcry: ) fabułę, ale brakuje mu, co stwierdzam z przykrością, tej umiejętności operowania słowem i wyobraźnią czytelnika, która sprawia, że stopniowo przestajesz książkę CZYTAĆ, a zaczynasz ją PRZEŻYWAĆ. Sad but true.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...