Skocz do zawartości

Dyskusja na temat naszej zielarki


Tarreth

Recommended Posts

Cóż, co do miast, dla zebr, to ja osobiście byłbym raczej sceptyczny, Zecora jak i ogólnie zebry, kojarzą mi się z sawannami i otwartymi przestrzeniami, ewentualnie też  mogą mieć podobne wioski jak w Equestrii. Zebry mogą też być "ludem" podróżnym, czyli wędrują z miejsca na miejsce i zwyczajnie nie zajmują się budowanie domów, na dłuższą metę, bo za jakiś czas ruszają dalej...

Edytowano przez BRONIESiPEGASIS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja osobiście bardzo lubię Zecorę. Zebra - oho! Podobno jedyna taka w Equestrii, a przynajmniej taka ukazana w serialu. Co świetne - mówi rymami, to u niej mnie dosłownie zachwyciło! Tajemnicza, mądra zielarka, zna się na magii i czarach. Odcinek "Końska plotka" i Czarci Żart - genialne. I te podteksty w wersji angielskiej, Appletini na przykład, hah. Wygląda, ogólnikowo mówiąc - pięknie. Egzotycznie, można rzec - naprawdę urzekła mnie jej grzywa i "biżuteria" z jej kraju, Szamanka, dym, ogrom mikstur i możliwości, eksperymentów!

Dziś się nie rozpiszę, może następnym razem. Uważam, że ta postać ubarwia ten serial - obyśmy jej widzieli więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

*odgrzewa kotleta za pomocą gorącego złotego szpadla*

 

Jak myślicie, czy nasza zielarka będzie miała większe znaczenie / częściej będzie się pojawiać w piątym sezonie niż poprzednich? Osobiście uważam że bedzie grała dość istotną rolę pomagając mane6 w ich nowych przygodach.

Zapraszam do dyskusji :zecora1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zecora... jedyna zebra jaką znamy jak narazie w serialu. Pochodzi z jak dotąd nieznanej nam krainy i ma naprawdę orginalny styl bycia.

Na pierwszy plan wysówa się jej specyficzny styl mówienia, opierający się na rymach. To jest boskie! ^^ Tylko pomyślcie jakie to dla każdego z nas byłoby trudne. Wypowiadać swoje zdanie jednocześnie rymując i to tak płynnie. Jaki trzeba mieć w tym przypadku zasób słów. Drugie co rzuca mi się w Zecorze, to jej pasja: zielarstwo.

Kocham osoby, które pomagają innym. A zielarstwo jest taką dziedziną nauki, która potrafi zdziałać cuda. Poza tym... sami przyznajcie, że z wielką ochotę byście chcieli zebrać i wymieszać poszczególne rzeczy i zobaczyć co z tego wyjdzie. Lub najzwyczajniej nauczyć się przyrządzać wybrane mikstury. Zecora ponad to wydaje się osobą bardzo troskliwą. To skłania mnie do rozważań na temat jej rodziny. Czy była duża? A może mała? A może kogoś w niej brakowało? A może ta kraina miała jakieś specjalne i specyficzne tradycje itp. itd. Uff... to jest temat na długie rozważania i multum teorii. Myślę również, że powinien być poświęcony jej odcinek. Naprzykład, że obchodziła by jakieś specyficzne święto, które normalnie kucyki w Equestrii nie obchodzą i poopowiadała by innym trochę o tych tradycjach i rytuałach. A! I oczywiście specyficzny język, który słyszeliśmy w pierwszych odcinkach. To by znaczyło, że Zecora planowała wyprawę do Equestrii już dawno temu. Hmm... tyle pytań i teorii, a tak mało odpowiedzi. Hasbro... postaraj się! ^^

 

A co do jeszcze samego tematu pojawiania się jej w kolejnych sezonach. No cóż... trudno to określić, choć w czwartym odegrała dość istotną role w pierwszych odcinkach. Tak jak pisałam liczę na jakiś odcinek skupiający się niej. Coś... co dodało by jakiś nowych faktów o niej lub o jej pochodzeniu.

Edytowano przez Cynamonka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

1.

Zauważyliście, że jako jedna z niewielu postaci w ogóle nie jest z nikim shipowana?

2.

Ciekawe, jak ma się rzecz z 'cm' zeber. Gdyż myślę, że to rzeczywiście jest cm. Może np. każda zebra w określonym wieku przechodzi 'próbę drosłości' i podczas niej zdobywa znaczek i zostaje jej przydzielona funkcja w plemieniu.

3.

Nie mam pojęcia czemu, ale rola kapitana bardzo by jej pasowała.

4.

Może Zecora miała ukochanego w ojczyźnie, ale... (Tu dopisz dowolne zdarzenie powodujące rozłąkę pary. Może to być jego śmierć na polowaniu, może być zdrada, tradycje plemienne, tabu, nieśmiałość Szamanki...) Więc nasza droga Pasiasta ze złamanym sercem uciekając od tego wszystkiego dociera do Equestrii. Może to niezbadany dotąd ląd? Może Zielarce nie zależy już na życiu, więc poświęca się odkrywając dla swego ludu nowe ziemie...

Efei

Edytowano przez Efei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...