Skocz do zawartości

Klasa Księżniczki Celestii


Gość Arctic Fox

Recommended Posts

MoonSun podbiegła do niego, teleportując po drodze sole trzeźwiące.

@offgame Arjen, w obrazku jest błąd. Powinno być "The Donuts have" nie "has"

Wiedziałem, że robienie obrazka 5 minut przed wyjściem do pracy sprowadzi jakiś błąd ~ Arjen

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earth Nonex powoli zaczął otwierać oczy. Oślepiało go jakieś światło. Nagle przypomniało mu się co się wydarzyło i stanął na równe kopyta.

-Spokojnie to przez uczulenie. Bardzo rzadkie, a w moim wypadku i bardzo silne.

Nie ma się o co martwić. Dziękuje Amber *Uśmiecha się lekko patrząc na klacz*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A już myślałem...

Spojrzał się na niego

- A już myślałem że to coś złego.

Jacob wziął ciasteczko i spojrzał się na nie. Wpatrywał się jak słup i nagle zjadł. Jak zjadł spytał się Eartha Nonexa.

- Na co jest to uczulenie?

Jacob spojrzał się na Eartha jakby nigdy nie okazywał uczuć. Ale co w tym dziwnego. Był przecież Panem Śmierci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earth spojrzał na Jacoba.

-Mam uczulenie na maliny, które były w nadzieniu pączka. Było mi z tym trudno w młodości, ponieważ mój najlepszy mieszkał na farmie malin. Oczywiście nie była to jedynie farma tych owoców, ale maliny zajmowały dużą część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Maliny tak? Muszę to zapamiętać.

Jacob spojrzał się na Eartha i powiedział

- Ty to masz szczęście że to jest słabe uczulenie. Ja mam ostre uczulenie na zwierzęta z sierścią. Kiedyś mało przez to nie zginąłem z przemęczenia magicznego. Bo jak jakiś zwierzak podejdzie do mnie to mam zaburzenia magiczne i mieszają mi się moje postacie. Na przykład tą postać w której mnie widzisz może mi się pomieszać ze służbową i wtedy kucyki zazwyczaj uciekają...

Jacob przestał mówić. Ogier wstał podszedł do okna i rozmyślał nad swoją pracą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arctic Fox

*Cisze korytarza zagłuszył ciężki stukot kopyt, tak tak to dyrektor we własnej osobie. Kopyta stukały równo z iście żołmierskim rytmem. Zagłuszając ciszę spowodował iż Luna się trochę przeraziła bo kto by się nie bał kuca pociągowego ważącego prawie 500kg? Przystaną na chwilę i popatrzył przez dziurkę od klucza jak idą zajęcia. A później ruszył dalej aż stukot znikł gdzieś w dali wielkiego korytarza*

Oj to jest Luna, daj Jej tylko porządzić, i co oni wszyscy z tymi ciortami?
*pomyślał*


Nie boimy się kuca pociągowego ważącego prawie 500kg. Nie jest dla nas żadnym problemem :luna: "Ciortami"? Jako Wasza Księżniczka pytam, co to znaczy? ~ Arjen

 

Tarreth tak mówi na torty. ~ Hófehérke Tündér Halál

Edytowano przez Hófehérke Tündér Halál
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciasto ucierane 1 sztuka

margaryna 125 gramów +

cukier 100 gramów +

jajka 4 sztuki

sok jabłkowy 50 mililitrów

mąka 200 gramów +

proszek do pieczenia 2.5 łyżeczki

masa 1 sztuka

jabłka 500 gramów +

cynamon 2 łyżeczki

amaretto 3 łyżki

sok jabłkowy 150 mililitrów

cukier 40 gramów +

Żelatyna 6 łyżeczek

śmietanka 36% 600 gramów +

cukier wanilinowy opakowanie 2 sztuki

budyń waniliowy opakowanie 0.5 sztuki

mleko 125 mililitrów +

śliwki 2 sztuki

winogrona 1 pęczek

listki czekoladowe opwakowanie 1 sztuka

1

Piekarnik rozgrzać do 180 °C (z termoobiegiem: do 160 °C). Margarynę utrzeć na puszystą masę. Dodać cukier, jaja, sok jabłkowy i dokładnie wymieszać. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, a następnie z masą. Ciasto włożyć do natłuszczonej tortownicy (śr. 26 cm) i piec ok. 30 minut. Wyjąć i wystudzić. Następnie przekroić na 2 placki, jeden spiąć obręczą tortownicy.

2

Jabłka umyć, obrać i usunąć gniazda nasienne. Miąższ pokroić w kostkę i wymieszać z cynamonem i amaretto. Rozłożyć na placku, zostawiając 2-cm brzeg.

3

Sok podgrzać z 30 g cukru i rozpuścić żelatynę. Śmietankę ubić z cukrem waniliowym i dodać do tężejącej masy. Rozprowadzić na jabłkach i przykryć drugim plackiem. Chłodzić ok. 3 godzin.

4

Budyń wymieszać z 10 g cukru i 2 łyżkami mleka. Resztę mleka zagotować. Wlać budyń, dokładnie wymieszać i doprowadzić do wrzenia. Zdjąć z ognia, lekko ostudzić i rozprowadzić na torcie. Odstawić do wystygnięcia i udekorować.

http://i49.tinypic.com/14nhdtt.jpg

Tort składa się w większości z owoców więc nie zawiera zbyt dużo kalorii. :twilight2:

*Jej Majestat Księżniczka Nocy smakuje*

Mmm... czuje jabłka :enjoy: I ten cynamon, łączy się z jabłkami świetnie jak w szarlotce. Tylko ten budyń... Dostajesz 4+.

Biszkopt:

6 jajek

12 łyżek cukru

4 łyżki mąki pszennej

6 łyżek mąki ziemniaczanej

2 łyżki kakao

szczypta soli

Masa:

500ml dobrze schłodzonej śmietanki 36%

250g mascarpone

2 łyżki cukru pudru

1 łyżeczka żelatyny

250g jagód

klika truskawek, morela, kiwi

Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywno z dodatkiem szczypty soli. Dodawać po łyżce cukru, ciągle ubijając, stopniowo dodać żółtka, zmiksować. Mąki przesiać z kakao, dodawać po trochu do masy jajecznej delikatnie mieszając. Ciasto wylać na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Piec w temperaturze 180°C przez około 35 minut (aż do suchego patyczka). Gorące ciasto wyjąć z piekarnika i opuścić na podłogę z wysokości około 50 cm (zapobiega to opadaniu ciasta). Ostudzone ciasto przekroić na 3 blaty. Żelatynę namoczyć w 3 łyżkach zimnej wody, pozostawić na 2-3min. Dobrze schłodzoną śmietankę ubić na sztywno, dodawać stopniowo cukier, zmiksować (należy pamiętać, aby zbyt długo jej nie ubijać!). Dodać serek mascarpone dokładnie połączyć. Żelatynę delikatnie podgrzać, tak aby się rozpuściła, ochłodzić i dodać do masy, zmiksować. Owoce umyć, odsączyć. Blaty przełożyć 2/3 masy śmietanowej i jagód. Pozostałą część nałożyć na wierzch, udekorować jagodami i pozostałymi owocami. Przed podaniem schłodzić.

http://files.tinypic.pl/i/00285/tf8ushlpbi51_t.jpg

Tort owocowy który nie ma za dużo kalorii.

Znowu owocowo! - zakrzyknęła Władczyni Noc po czym stanowczo spróbowała ciasta - Tak, dużo owoców to jest to! Masz także +4.

Uśmiech za uśmiech

:lyra2:

Tak więc proponuję tort owocny !!!

Składniki:

Arbuz 1

Wisienki 2

Banan lub Melon

Pomarańcza 1

Bita śmietana

Szczypta miłości i starania

1. Od arbuza odkrój ,,początek'' i ,,koniec'' tak aby był stabilny

2. Połóż połóż wisienki na bitej śmietanie tak aby przypominały oczy

3. Melon lub banan mają być buzią

4. 2 kawałki Pomarańczy, tak aby przypominały uszy

5. Posypmy tort miłością i staraniem

6. jeśli składniki się odczepiają powinniśmy je ,,przykleić'' bita śmietaną

Tort wykonany jest w owoców przez co jest zdrowy, a szczypta bitej śmietany dodaje słodkiego smaku. Oczywiście tort można wykonać na melonie z innymi owocami, ale zawsze pozostanie smaczny i zdrowy

SMACZNEGO!!!

Chyba nigdy nie jedliśmy czegoś tak soczystego. Najedliśmy się i napiliśmy, jesteśmy zadowoleni. Tym razem ocena to 4.

Ciasto? Hmm... muszę sobie przypomnieć przepis... MAM!!!

Murzynek!

Składniki:

- 1 kostka masła

- 4 jajka

- 2 szklanki cukru

- 1 szklanka mąki pszennej

- 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej

- 3 łyżki kakao

- cukier waniliowy

- 2 łyżeczki proszku do pieczenia

- 6 łyżek wody

- bakalie

- tarta bułka do wysypania formy

Masło, cukier, kakao i wodę rozpuścić w garnku, wolno podgrzewając. Zagotować. Z masy odlać 1/3 szklanki na polewę. Pozostałą część masy ostudzić. Następnie dodać żółtka, przesianą mąkę pszenną oraz ziemniaczaną, proszek do pieczenia i cukier waniliowy. Wszystko wymieszać. Dodać bakalie i pianę z ubitych na sztywno białek. Ponownie wymieszać bardzo delikatnie. Masę przełożyć do formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej tartą bułką. Piec w średnio nagrzanym piekarniku około 50 minut. Po wyjęciu z formy i przestygnięciu, ciasto oblać polewą.

I do tego dopisać: WYZDROWIEJ JAK NAJSZYBCIEJ CELESTIO.

Kalorie: Mocno średnie. (tak naprawdę to duże, ale to małe ciasto, więc małe szanse żeby Księżniczka przytyła nie więcej niż 20 gram)

Dam jeszcze zdjęcie:

http://3.bp.blogspot.com/-Mg68g69AsVs/UFbbQ0HzfEI/AAAAAAAAGnE/4mdyd-A4WGY/s1600/DSC08970.JPG

To jest doskonałe! Dobrze wyczytałeś między wierszami naszą wypowiedź. Sugerowaliśmy, że Księżniczka Celestia uwielbia czekoladę. Ciasto jest doskonałe. Dostajesz 5.

fSMx5sm.png

Ja gotuje rzadko, ale pamiętam przepis na pyszne ciastko, które nauczyła mnie piec mama.

Apple pie

Składniki:

Ciasto kruche:

420g mąki

1 płaska łyżeczka soli

2 łyżki cukru

330g zimnego masła

150ml zimnej wody

Nadzienie:

5 błysk-jabłek

35g mąki

80g cukru

szczypta cynamonu

Sposób przygotowania:

Masło pokroić w małą kostkę i schłodzić magią.

Mąkę, sól i cukier wymieszać. Dodać schłodzone masło i miksować także magią, aż całość będzie przypominać kruszonkę.

Dodać 150ml wody (musi być naprawdę zimna) i tak długo miksować, aż ciasto się połączy.

Jabłka umyć pokroić na ćwiartki, a następnie na plasterki. Kolejno pokroić na plasterki. Całość wymieszać dokładnie z mąką, cynamonem i cukrem.

Ciasto podzielić na pół. Jedną połowę rozwałkować na posypanym mąką blacie na grubość ok. 2- 3mm. Ciasto przełożyć do formy.

Na cieście rozłożyć błysk-jabłka.

Drugą połowę ciasto również rozwałkować na 2- 3mm. Lotnik ciasto na paski o szerokości 2cm. Paski ułóż na cieście w kratkę. Wystające brzegi odetnij.

Piec w nagrzanym piekarniku 15min. w temperaturze 200°C. Po tym czasie zmniejszyć temperaturę do 180°C, ciasto przykryć z góry folią aluminiową i piec dalej 50min. Ciasto jest gotowe, jak będzie miało złoto- brązowy kolor.

Smacznego

http://sidoxia.files.wordpress.com/2012/10/apple-pie.jpg

Nie wiem ile kalorii zawiera to ciasto, ale jadłem je przez całe swoje dzieciństwo i nie przytyłem.

~Nonex Earth

Tak, to klasyczna szarlotka. Ciasto jest dobre ale spodziewaliśmy się czegoś oryginalnego i wymyślnego. Niemniej Ks. Celestia na pewno to doceni. Dostajesz 3+.

ciasto? mam przepis na pyszne ciasto karmelowe.

Składniki na ciasto:

2,5 szklanki mąki

200g margaryny

5 żółtek

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Na masę śmietanową:

1 łyżka cukru pudru

500ml śmietany 30%

Na masę karmelową:

1 puszka masy kajmakowej

ok. 40 g płatków migdałowych do posypania

Przepis:

-wszystkie składniki dokładnie wyrobić na ciasto

-ulepić z niego ciasto i owinąć w folię

-wstawić do lodówki na 30 minut

-później podzielić ciasto na dwie części

- następnie na natłuszczoną blachę wylepić ciastem i po nakłuwać

widelcem

-piec przez 30 minut w 180 stopniach

-drugą połowę upiec w ten sam sposób.

Krem śmietanowy:

-Śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem

Krem karmelowy:

-Masę kajmakową lekko zmiksować.

Na pierwsze upieczone ciasto wyłożyć bitą śmietanę, przykryć ją drugim plackiem. Wierzch posmarować masą kajmakową i posypać płatkami migdałów. Schłodzić dobrze w lodówce i kroić następnego dnia.

Ciasto jest średnio kaloryczne.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQurWzTl5UOAhpVOrol1i0AyZNOBmj7XyyCXcjGJltD-eCh2CEg

Karmel karmel, kolejna słodka tajemnica mojej siostry :TWcU3: Małe ryzyko się opłaciło, Ks. Celestia na pewno zapomni o kaloriach gdy spojrzy na to ciasto. Otrzymujesz 5.

fSMx5sm.png

Here it is...ciasto z truskawkami. Mniam.

http://w-spodnicy.ofeminin.pl/g/Kobieta.obiekt3.aspx/0/260/Kobieta/d6bc8a36-1773-4df9-9575-c5e535e6a2d5_20100630034726_Mjsac3156.jpg

Ciasto z truskawkami

Składniki na biszkopt:

5 jaj

3/4 szkl. cukru

łyżeczka proszku do pieczenia

szkl. mąki

W misce ubijamy białka ze szczyptą soli. Gdy piana będzie sztywna, ciągle miksując, dodajemy po jednym żółtku (nie wszystkie na raz). Potem powoli dosypujemy cukier (wciąż miksując), mąkę i proszek do pieczenia. Wylewamy ciasto na blachę wysmarowaną margaryną i wstawiamy do piekarnika na 25- 30 minut w temperaturze 180 - 200 stopni.

Składniki na masę:

Truskawki (ile kto chce, ja wykorzystałam 1 kg. truskawek na ciasto śmietanowe)

2 opakowania śmietany w proszku śnieżka

schłodzone mleko (1 litr)

3 galaretki truskawkowe

Przygotowanie:

W 0,5 l. wody rozpuszczamy 2 galaretki i osobno jedną galaretkę (w 1 szkl. wody). Ubijamy 2 śmietany śnieżki w litrowym mleku i gdy śmietana jest gotowa wlewamy wystudzone, ale nie zastygnięte 2 galaretki, delikatnie mieszamy łyżką.

Wystudzony biszkopt nasączamy dużą ilością herbaty z cytryną. Potem układamy na nim pokrojone truskawki, wykładamy bitą śmietanę i jeszcze raz topimy w niej truskawki, jeśli ktoś ma takie życzenie można nawet truskawki układać na bitej śmietanie. Wstawiamy ciasto śmietanowe do lodówki, aby galaretka ze śmietaną miała czas na stężenie. Pozostałą galaretką, jeszcze przed zastygnięciem, polewamy ciasto śmietanowo-truskawkowe.

Tak, sądzimy że to dobre i smaczne ciasto. Ks. Celestia uwielbia także truskawki w ciastach.Otrzymujesz 4.

MoonSun spojrzała na kucyki i Lunę. Teleportowała miskę i zaczęła wrzucać składniki. Jajka, mąka, mleko, cukier, proszek do pieczenia, cukier waniliowy, czekoladowe wiórki... Po wymieszaniu wlała ciasto do formy i upiekła magią. Na koniec polała babeczki karmelem i postawiła na biurku księżniczki. W połowie drogi się zatrzymała i wróciła do formy z babeczkami. Magią je rozłupała, wlała jakiś sok i magią zamknęła.

- Ciasteczka z czekoladowymi wiórkami i sokiem z dzikiej róży. - uśmiechnęła się i wróciła do ławki.

Wreszcie ktoś kto postanowił użyć magii. Jesteśmy zaskoczeni i zadowoleni. Prosiliśmy co prawda o zwykłe ciasto, ale takie ciasteczka też będą mile widziane. Dostajesz 4.

Macie teraz chwilę dla siebie.

mlfw976_1319304919552.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacob podszedł do Luny i powiedział do niej na ucho

- Przepraszam, ale składniki musiałem przepisać z książki kucharskiej, bo te ciasto ma za dużo składników na zapamiętanie.

Jacob odszedł od Luny i spojrzał przez okno na chmury. Ogier był lekko spięty, bo zbliżały się walentynki i wiedział co się tego dnia dzieje z nim. Kucyki tego dnia w mieście w którym mieszkał 30 lat temu uciekały przed nim ze strachu. Ze strachu przed śmiercią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Bardzo Was przepraszam za moją nieobecność podczas tych dni. Widzę, że działo się tutaj mnóstwo rzeczy. Ja musiałem się udać do Osonowy, aby uspokoić tamtejszy chaos..., ale spokojnie nadrobię zaległości.

(tak naprawdę miałem dużo nauki na głowie i po prostu nie miałem czasu na uczestnictwo w lekcjach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na Hatte i odpowiedziałem w strachu

- Nie, nie tylko eee... tylko...

Jacob był zakłopotany, zazwyczaj nikt go nie pytał bo uciekał

- Eee... no zbliża eee... dobrze powiem prosto z mostu

Jacob wziął głęboki oddech i powiedział jednym dechem

- Zbliża się dzień który jest moim najgorszy w życiu tfu... istnieniu. I chcę was po prostu nie przerazić na... śmierć.

Jacob się głupio uśmiechnął i zasmucił

- Pewnie mnie nie rozumiesz? Jak każdy eh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tylko że ja nic nigdy nie zrobiłem złego.

Jacob chciał coś jeszcze dodać, ale się zatrzymał i powiedział

- Ale to był mój wybór.

Ogier wstał i zwrócił się do Hattie

- Ciesz się z życia wśród przyjaciół jak ich masz. Ja nie miałem ani jednego i stałem się tym kim teraz jestem.

Jacob lekko ostukał Hattie po ramieniu i poszedł w stronę swojej ławki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacob wstał i przeszedł się do okna i spojrzał na zabawę walentynkową w oddali. Powiedział do Hattie

- Widzisz ich czują się świetnie i mają uczucia. A ja, jestem przecież tym który ich nigdy nie miał i nie będzie. Więc

jak mogę zdobyć przyjaciół?

Ogier szedł w stronę ławki nauczyciela, ale padł na ziemię i trząsł się. Jego postać zewnętrzna migała. Nagle salę ogarnęła bezdenna ciemność. Potem znikła tak szybko jak się pojawiła. Tam gdzie leżał ogier była postać w ciemnym kapturze i z kosą. Trząsała się nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...