Skocz do zawartości

Nawiązania w 3 sezonie


fryta855

Recommended Posts

Gość Piter Wan Kenobi

No trochę było tych nawiązań, np właśnie w odcinku z Akademią jak JaZwiezda miałem skojarzenia z filmem Szeregowiec Dolot :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Magic Dueal kojarzy się z Star Wars V :rainderp:, jak Twili pobiera nauki u Zecory w jej chatce gdzieś daaaleko, tak jak młody Skywalker pobierał nauki o Yody na małej, zapomnianej planecie.

W odcinku "Sleepless in Ponyville" Luna tak samo jak Zecora zamienia się w Mistrza Jodę, chociaż motyw z tym że Luna pojawia się we snach Scootaloo baaardzo kojarzy mi się którąś częścią Harego Portjera bodajże Zakon Feniksa ale pewności nie mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo potwierdzam, właśnie relacje Zecora - Twilight w magic duel też mi cholernie przypominały relacje Yoda - Luke, szczególnie podczas gdy szkoliła Twilie nad jakimś małym jeziorkiem. Wonderbolt academy też, bardzo skojarzyło mi się z Rainbow Factory, jeszcze jak Rainbow powiedziała, że żal Jej tych pozostałych kandydatów... Tak jakby wiedziała, co ich czeka :rainderp:. A co do RAF-u, to fakt, potem musiałem zagrać sobie w Wings of Prey po tym odcinku :fluttershy4:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mi Wonderbolts Academy w ogóle nie skojarzyło się z RF... Wątpię, by była tam jakaś aluzja... Co do Twi - Zecora, zauważyłem nawiązanie, choć nie jestem szczególnym fanem Star Wars, w sumie świat Gwiezdnych Wojen znam tylko ze słyszenia xD. Więc to chyba całkiem wyraźna aluzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odcinku Too many pinkies widziałem nawiązanie do Gdzie jest Nemo a dokładniej FUN, FUN, FUN (MINE, MINE, MINE)

W Magic duel widziałem nawiązanie do

oraz star wars

W Sleepless in ponyville widziałem nawiązanie do: Legend o bezgłowym jeźdzcu (ogier), Incepcji (Wchodzenie do snów) oraz nie wiem czemu RF (pewnie przez te wodospady tęczy)

Wonderbolt Academy miałem tak jak ktoś inny powiedział czyli Szeregowiec Dolot

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czuję że teraz ubogo będzie z listami, albo od nich odejdą albo będą przysłowiowo "Raz na ruski rok"

Lub po prostu im się pomysły skończyły...

Co do nawiązań to mi też odcinek "Wonderbolts Academy" skojarzył się z RF. Zwłaszcza ten tor przeszkód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odcinku "Spike At Your Service" timberwolfy po pokonaniu znów składają się w całość. Mi to przypomina regenerację T-1000 z Terminatora II. :rainderp:

Mogli to też nawiązać do transformersów, a nie wykluczone skoro to hasbro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...