Skocz do zawartości

Teenager[adventure][Violence][Fantasy][+18]


Trahall

Czy pisać Clop rozdziały?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pisać Clop rozdziały?

    • Tak
      48
    • Nie
      13


Recommended Posts

Pamiętam, jak czytałem to na dA i zwróciłem wtedy uwagę na pełno błędów. Tutaj na szczęście interpunkcja już jest mniej więcej lepsza.

Na razie nie czytałem tej nowej wersji, ale z pobieżnego zerknięcia na pierwszy rozdział widzę, że nadal są kwiatki takie jak:

"Znalazła się pod poduszką owiniętą w dziwną kartkę."

"Policjant zaczął wyciągać wszystkie szafki i szuflady, opróżniając ich zawartość."

No i rozczulający stosunek bohatera do rodzonej matki: "Pieprz się, pomyślał z pogardą chłopak, Co ja jestem, maskotka do cholery?"

Takie pytanie z ciekawości... ci kumple zapewnie oparci są na Trahallowych znajomych ze świata rzeczywistego?

Ahhh...dobra przyznaje się do tych znajomych, nie miejcie mi tego za złe. Po prostu byłem zbyt leniwy aby wymyśleć jakoś kreatywnie imona postaci, tak samo imie brata. Natomiast cała reszta, to mój wymysł :P

Nie wiem, że takie zachowanie jest typowe dla kilku osób które miałem (nie)szczęście poznać.

Co do samego opowiadania, to ma ono wielki potencjał ale... no własnie to ale. ORTOGRAFIA. jeśli coś takiego zauważą taka dynia jak ja - to wiedz że coś się dzieje, np. nawala ci podkreślanie błędów w Wordzie, albo masz ch... nie najlepszego korektora, a jeśli nie masz, to sobie znajdź. To byłoby z grubsza na tyle, bo gdybym z tych trzynastu rozdziałów maił wyłapać wszystkie literówki, interpunkcyjne i gramatyczne błędów - wybacz ale nie chciałbym na tym stracić całego weekendu, zresztą n ie jestem do tego dobrą osobą. A żeby nie było zbyt gorzko - czekam na XIV, bo pomimo błędów, pomysł masz bardzo interesujący.

PS.

Zajrzyj do tematu "spis pre-readerów i korektorów", tam powinieneś kogoś znaleźć.

Na początku miałem znająmą, która coś robiła. Potem sam zaczłęm poprawiać, ale ja jestem ślepy na orty. Postaram się kogoś znaleść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra. Usiadłem i przeczytałem pierwszy rozdział. A oto moje uwagi.

https://docs.google.com/document/d/1yNKPSOKMvGSmoDmwISU-mCP99NnKxoRnuBdd5DP95dE/edit

Ogółem nawet nie wygląda to jakoś szczególnie źle i jest kilka ciekawych pomysłów.

Nie próbowałem poprawiać błędów interpunkcyjnych (a jest ich pełno!), bo już nie miałem na to ochoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra. Usiadłem i przeczytałem pierwszy rozdział. A oto moje uwagi.

https://docs.google.com/document/d/1yNKPSOKMvGSmoDmwISU-mCP99NnKxoRnuBdd5DP95dE/edit

Ogółem nawet nie wygląda to jakoś szczególnie źle i jest kilka ciekawych pomysłów.

Nie próbowałem poprawiać błędów interpunkcyjnych (a jest ich pełno!), bo już nie miałem na to ochoty.

Jak dobiję, do XX rozdziału, to zacznę szukać korektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla ktytyków NAPISZ SAM, a się przekonasz, że błędy będą ci się mnożyć szybciej niż króliki. Zamiast narzekać ściągnij sobie fic i popraw w nim błędy. A jak masz czas to mu go odeślij poprawiony pewnie będzie wdzięczny za pomoc.

PS Korodzik, ja Gaję znam jako ducha naszej planety co się o nią troszczy, ale to tak na marginesie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rada dla ktytyków NAPISZ SAM, a się przekonasz, że błędy będą ci się mnożyć szybciej niż króliki. Zamiast narzekać ściągnij sobie fic i popraw w nim błędy. A jak masz czas to mu go odeślij poprawiony pewnie będzie wdzięczny za pomoc.

PS Korodzik, ja Gaję znam jako ducha naszej planety co się o nią troszczy, ale to tak na marginesie.

Krytyka jest dobra, ale wolałbym aby była ona związana z opowiadaniem pod względem fabuły, poniważ staram się patrzeć na błędy i je poprawiać, ale - powiedzmy sobię szczeże - autor nigdy wszystkiego nie zauważy kiedy pisze jak maszyna (zwłaszcza o 3 w nocy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurzcze, czemu czytając ostatnie rozdziały na suwa mi sie myśl, że nasz srebrnooki zrobi co nieco z Luną?

Też komuś się tak wydaje?

Moim zdaniem zbyt wcześnie na takie przypuszczenia. On wciąż nie otrząsnął się postacie swojej pierwszej miłości, którą nadal może odwiedzać. Jak by tak patrzeć to w ciągu 24 godzin wykapał się nago z Luną i spał także nago z pozostałymi księżniczkami. Jakby na to spojrzeć z boku wygląda to dość dziwnie. :P

W dodatku jego feromony działają na wszystkie kucyki i każdy/a się do niego przystawia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a się przekonasz, że błędy będą ci się mnożyć szybciej niż króliki.

Tyle to i ja wiem (vide moje tłumaczenie Anthropology, które - przyznam - wydałem w "ostatecznej" wersji zbyt pośpiesznie i dalej są w nim kłujące po oczach błędy). Rzecz w tym, żeby przed publikacją starać się wyłapać jak najwięcej królików. Albo też... liczyć na kogoś, kto pokaże, gdzie się dranie schowały.

Zamiast narzekać ściągnij sobie fic i popraw w nim błędy.

Nieee, od tego jest autor ;)

Krytyka jest dobra

Dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^Nie chce mi się cytować wszystkiego, ale od poprawiania błędów, jest korektor.

I tak jak wcześniej pisałem, jeśli dobiję do XX lev...rozdziału, to takowego zwerbuję.

Moim zdaniem zbyt wcześnie na takie przypuszczenia. On wciąż nie otrząsnął się postacie swojej pierwszej miłości, którą nadal może odwiedzać. Jak by tak patrzeć to w ciągu 24 godzin wykapał się nago z Luną i spał także nago z pozostałymi księżniczkami. Jakby na to spojrzeć z boku wygląda to dość dziwnie. :P

W dodatku jego feromony działają na wszystkie kucyki i każdy/a się do niego przystawia :P

Jak ja kocham te wasze domysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zakończenie rozdziału "Czy może Discord będzie chciał przejść na stronę dobra." Nie wiem czy nie odpowiedni byłby "?". Ciekawa historia z ta strażą królewską - niby jest w opowiadaniu, a w środku nocy nie pilnuje komnat księżniczek. Niech no tylko :twilight2: się dowie. Bardzo fajny rozdział, przyjemnie się czyta. Ciekawe jakie zadanie Kamil dostanie od Celesti?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...