Skocz do zawartości

Odcinek 08: Just For Sidekicks


Spoiler Cat

Recommended Posts

Dołączona grafika

Tytuł: Just For Sidekicks.
Data emisji: 26.01.2013
Krótkie info: Spike finds himself in over his head after convincing Twilight and her friends to let him pet-sit all of their critters in exchange for a few gem

PL: Tu też nie chce mi się tłumaczyć :ming:

EDIT od Cuddly doggy:
PL: Spike znajduje się w trudnej do ogarnięcia sytuacji po tym jak przekonuje Twilight i jej przyjaciółki by pozwoliły mu być opiekunem dla ich zwierząt w zamian za kilka klejnotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli mam być szczery...

Chyba najlepszy odcinek od długiego (długiego) czasu :pinkie2:

Jestem zachwycony, po tym, co zrobili z Discordem zacząłem się obawiać o tendencję spadkową jakości, a tu tak piękny odcinek! Cała masa (co ja mówię! Cała rzesza!) wspaniałych postaci drugoplanowych - teraz już wiem, że prócz Bloomberga kocham też Angel'a i Gummy'ego!

Jako, że piszę tuż po odcinku, post może zawierać śladowe ilości chaosu i ekscytacji...

Przede wszystkim mamy kilka naprawdę świetnych sytuacji, bardzo przyjemnie rozwijana jest postać Tanka (bo w sumie dotąd nie było wiadomo wiele o jego zachowaniu i jego stosunku do Rainbow Dash), zyskał chyba wraz z Angelem najwięcej na tym odcinku. Przy scenie w której do Spike'a zajrzała Fluttershy byłem wniebowzięty (stara dobra Fluttershy! Nareszcie! :yay:), to jak go przytuliła przyprawiło mnie o nagły napad cukrzycy :3

O Crystal Empire rozwodzić się nie będę, nie lubię spoilerów, więc nie wiem, czy będzie o nim w następnym odcinku (i nie chcę tego wiedzieć >:I), całość jednak jak najbardziej mnie urzekła.

Czekam aż pojawi się na YT, żeby obejrzeć jeszcze raz! :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike znajduje się w trudnej do ogarnięcia sytuacji po tym jak przekonuje Twilight i jej przyjaciółki by pozwoliły mu być opiekunem dla ich zwierząt w zamian za kilka klejnotów.

Których zresztą i tak nie ma, bo je bez przerwy zjadał xD Ale przez ten odcinek zacząłem się zastanawiać nad wartością kryształów, bo patrząc na to, co kupiły CMC za ten najmniejszy klejnot, widać, że można sporo xD

Wiem, że niektórzy uwielbiają ten odcinek, przyrównując go do poprzedniego "słabego". Ja tam uważam, że Discord był dobry, ale ten odcinek jest zauważalnie lepszy. Mamy tutaj nawet krótką piosenkę ^^ Mamy pełno gagów, mamy zwierzęce indywidualności, z których najbardziej się wyróżnia Angel. Trzeba przyznać, że to mały skurczybyk, ale widzę, ze nie jest już bardzo wredny... jak w odcinku, w którym go znienawidziłem. Trochę zaplusował. No i ładne wkręcenie w akcję CMC xD Niezła mieszanka wyszła.

No i też widać powód, dla którego również mogli przesunąć ten odcinek na 11 miejsce. Nawiązanie do Games Ponies Play! To zaskakujące i bardzo fajne, bo nie było czegoś takiego od dawna (mam na myśli odwoływania się do PRZYSZŁYCH wydarzeń, nie przeszłych).

Most adorable thing? Ledwo zauważalne rumieńce Dashie, kiedy ją polizał Tank oraz trącenie go nosem przed podróżą ^^ Dashie has cute side!

Ogólnie 9/10. Warty obejrzenia.

A jako że w tym odcinku wystąpiło wiele kucy tła, muszę go obejrzeć raz jeszcze w hd ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tylko zastanawiam nad jedną rzeczą... Bo nie wiem czy w swojej radości to sobie wyobraziłem, czy tak było... Jak Spike szedł przez miasto, zanim walnął w drzewo, było ujęcie na domek, przy którym były dwie klacze, z czego druga bodajże wyglądała zza drzwi. Nie wiem czy ktoś się przyjrzał, ale... czy to aby nie była Screw Losse? I to całkowicie normalna? D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

Indywidualność każdego z bohaterów została w tym odcinku perfekcyjnie dopracowana. Tyczy się to zarówno Kucyków i Spike'a jaki i zwierzaków. Muszę więc dać osobne plusy dla wieluj postaci, bo inaczej nie uchwycę istoty tego odcinka, a właśnie ta kreacja charakterów była moim zdaniem tym razem najważniejsza. Żeby nie spamować, wymienię tylko te najważniejsze w mojej ocenie.

+ Relacja RD-TANK

+ Angel is Angel (We need Discord one more time!)

+ Owlicious trochę pomaga Spike'owi ogarniać ten bajzel.

+ Powraca Spike biznesmen/ekonomista. W takim wydaniu lubię tę postać, a nie jako fajtłapę. On jeszcze zrobi karierę! Zobaczycie!

Z innych pozytywnych aspektów odcinka wymienił bym te:

+ Próba przekupstwa Granny Smith (ciekawe czy by się zgodziła jakby zwierzaki się nie wydostały?)

+ Coś co się nadaje na mem. Twarz Spike'a na czerwonym tle wypowiadająca ze wściekłością - "Angel..."

+ Powrót histerycznego krzyku Spike'a

+ Coś czego brakowało mi w tym serialu. Spike i CMC są w podobnym wieku, ale relacje między nimi były dotychczas nijakie. W tym odcinku stają się bliższe... mimo że Spike zaczyna od podpuchy.

+ Zecora niszczy system. Trolling level 1000!

+ Pinkie Pie kocha swojego aligatora... BARDZIEJ!!!!!!!!!!

W każdym bądź razie gagów i śmiesznych sytuacji było naprawdę sporo. O wiele więcej niż wypisałem.

Co do minusów. Cóż, niby odcinek niema epickiej akcji, ale ewidentnie nie został zrobiony w tym celu. Prawdę mówiąc niema się do czego przyczepić. Mógłbym się bezsensownie doszukiwać braku jakichś moich ulubionych postaci, ale to by było dziecinne i kompletnie pozbawiło moją ocenę starej dobrej dozy obiektywizmu. Dlatego...

10/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek... umm... daje radę. Może ocenił bym go wyżej, ale NIENAWIDZĘ tego typu humoru. Większość odcinka to typowe dla amerykańskich komedii - parodii stworzonych przez idiotów, o idiotach, dla idiotów motywy. Za kilka numerów, które były zabawne daję 3/10. Pozostaje czekać na finał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ, slapstickowy humor zawsze będzie obecny w programach tego typu. Tego nie da się uniknąć :)

Slapstickowy humor jest jak pieprz - w odpowiedniej ilości to doskonała przyprawa. Ale w nadmiernych ilościach... To drugi odcinek, w którym autorzy po prostu przedobrzyli. Co za dużo to nie zdrowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2/10 ? Gdybym był w dobrym humorze, to może do 3/10

Dlaczego

Plusy:

- było kilka śmiesznych sytuacji. Gak owl

Minusy:

- Słodziutki (WTF?!) Angel chichrający, jak mały króliczek (uwielbiam tę postać i nie podoba mi się to, co z nią robią)

- Spike (niestety ostatnio coraz gorsze odcinki z nim są)

- Nuda, nuda, nuda.

- odcinek przewidywalny i nudny.

- wspomniałem już o nudzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Słodziutki (WTF?!) Angel chichrający, jak mały króliczek (uwielbiam tę postać i nie podoba mi się to, co z nią robią)

Ja bym się nie odważył go tak nazwać. Wciąż był wredną, wkurzającą kreaturą, a "słodki" był tylko na pokaz przy Sweetie Belle xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem się dobrego odcinka!

- Spike był zabawny.

- Zwierzęta urocze

- Relacje zwierząt z właścicielami świetne

- Nawiązanie do następnego odcinka

- Spike odzyskał umiejętności

- Pinkie i Dashie

- Chyba polubię Angela

- I CMC było poprostu genialne

9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...