Skocz do zawartości

Odcinek 15: The Super Speedy Cider Squeezy 6000 (Super Szybki Wyciskacz Soku 6000)


Neiter

Recommended Posts

Mnie się bardzo podobał. Plusy odcinka: - Sporo Applejack - Inne kucyki 'jakąś tam' role grały (hihi ;>) - APPLEJACK WINS! - List Applejack do Księżniczki :> Ale niestety też był minus: - Żenująca, trwająca prawie połowę odcinka piosenka... R.I.P I gdyby nie to, że ujrzałem płaczącą Applejack, to ocena byłaby 3/10, a tak jest 9/10 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo mi się podobał :P

+ Trochę randomowości Pinkie, mało, ale zawsze coś

+ Każda z Mane 6 miała jakiś udział

+ W końcu piosenka (która jest jednocześnie minusem)

+ Rarity pracująca z Granny Smith. Nigdy nie sądziłem, że ujrzę coś tak pięknego :D

+ Dat wkurzanie się RD

+ Świetny list

- Serio, tej piosenki nie dało się dłuższej zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jej widzę, że mam okazję odkopać topic stary jak świat ^^ więc do roboty. Według mnie odcinek jest wyjebiaszczy :) jakbym miał zapodać jakąś ocenę to byłoby chyba jakieś 9,5/10 - perfekcyjny nie był, ale bardzo mi się podobał No to plusy i minusy: + jak u większości - początek z fluttershy ^^ + bracia Flim & Flam - dużo osób (z tego co widzę) ich nie lubi, ale mnie przypadki do gustu (w końcu to moi "second favourite vilian") + piosenka (najlepsza piosenka drugiego sezonu) + trolaśny list - trochę słabe argumenty w tzw. friendship raport (chodzi mi o to, że twórcy mogliby lepiej wymyślić fabułę odcinka - bo na razie jedyna nauka, która wynika czysto z odcinka to "nie zadzieraj z miejscowym dilerem" ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kocham ten odcinek.Wedle mnie jest na pierwszym miejscu wraz z Canterlot Wedding. Flim i Flam to wedle mnie najlepsze postacie w całym MLP a The Flim Flam Brothers to najlepsza piosenka w całym MLP. Najlepsze rzeczy w odcinku: -sami bracia -taniec zarówno bliźniaków jak i tła -uzależnienie Rainbow Dash -walka o Jabłkowe Akry -piosenka -Fluttershy na początku -

-
-http://www.youtube.com/watch?v=-EWgX8uTxY8&feature=plcp I w ogóle cały ten odcinek jest NONPAREIL!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Postanowiłem jeszcze raz się wypowiedzieć na temat tego odcinka, gdyż uważam, że moja poprzednia opinia jest zbyt ogólne, a nie chce jej usuwać. Myślałem, że jest to taki zwykły odcinek a tu taki hit. Po prostu powaliło mnie to na kolana. Plusy: -Bracia Flim i Flam. Według mnie są to zdecydowanie najlepsze postacie w całym MLP. Przebijają wszystkich! Mimo że np: Discord, Pinkie oraz Twilight są genialnymi postaciami, to ci braci zostawiają ich daleko w tyle. Kocham w nich wszystko! Wygląd, zachowanie, charakter, głos, śmiech, bez wyjątków. W dodatku zachowują się jak prawdziwi handlarze-zawodowcy. Ignorują skargi, tutaj, że AJ zabroniła im sprzedawać cydr, bo jest zrobiony z ich jabłek; nie przejęli się tym i mówili dalej, wychwalają swój produkt, próbują zwrócić na siebie uwagę, w tym przypadku tańcem i śpiewem, prowokują, wyłapują każde sprzyjające im słowa, dają nieopłacalne oferty. Po prostu mają BARDZO wysoką charyzmę i retorykę. -Piosenka. Najlepsza w całym serialu. Jej epickość jest niewyobrażalnie wielka. Pomimo dużej konkurencji nic jej nie przebija. Refren jest jest po prostu wspaniały, a w porównaniu do Winter Wrap po prostu wysiada. -Rywalizacja o Akry Słodkich Jabłek. -Cydr i jego właściwości. -Sama nazwa odcinka/maszyny: The Super Speedy Cider Squeezy 6000. -Maszyna. Wygląda epicko a jej odgłosy są świetne. -Taniec zarówno braci jak i tła (chociaż mimo że tła jest śmieszniejszy, to braci jest fajniejszy, bo jest bardziej epicki). -

Według mnie jest to NAJLEPSZY moment w całym MLP. Nic go nie przebija. Ani sceny w poprzednim odcinku, ani walka w odcinku ślubnym, ani nic innego. Po prostu THE BEST! Oglądałem tą scenę wiele razy i ciągle mnie śmieszy. Zwłaszcza to, gdy zaczyna wciągać drzewa. I ta muzyka XD -Słownictwo w tym odcinku. Mamy tutaj: nonpareil, I can't believe-able, bing-bang zam, bimbahoozalers :O -Muzyka w tym odcinku. Zawsze gdy są pokazani braci gra śmieszna i fajna muzyka, zwłaszcza podczas: rozmowy grupowej jak wtrącają się F&F, gdy po raz drugi bracia przyjeżdżają i odjeżdżają, gdy podczas rywalizacji pokazana jest wyciskarka pracuje (tuż pop tym, jak rodzina Apple spostrzegła że bracia zrobili już 6 beczek), gdy bracia panikują i wzmacniają moc (zwłaszcza gdy wyciskarka wciąga drzewa) oraz gdy Flim i Flam opuszczają miasto. -List do Celesti. W końcu nie jest tak, że jak jest list to można zobaczyć która godzina, pogapić się w sufit itp. tylko dają coś nietypowego, śmiesznego oraz epickiego. To jest jeden z pretekstów, dla którego ten odcinek jest świetny. -Pinkie Pie. Mimo że odcinek nie był o niej, to wyszła w nim świetnie. -Nawet Rainbow Dash mi się podobała w tym odcinku (a to rzadkość), zwłaszcza jej uzależnienie od cydru. -Olbrzymia, chyba nawet największa ilość naprawdę świetnych momentów. ~Goła Fluttershy. ~

Zwłaszcza moment, w którym Pinkie krzyczy "CIDER PARTY!" wylatuje w powietrze, spada na twarz (face fall) i mówi: "Oh gosh, that's a lot of ponies." Świetnie to wypowiedziała. :) ~Cheerilee i jakiś kuc przednią piją cydr. Te wyrazy twarzy :O ~Pinkie: "Nigdy nie zapomnę cydru, którym właśnie się delektowałam! Był to jeden z tych momentów, które nigdy się nie powtarzają..." i ta mina RD :D ~Flim i Flam przyjeżdżają do miasta, przy okazji niszcząc płot. ~NONPAREIL! ~"The unbelievable!", "Unimpeachable!", "Indispensable!", "I can't believe-able!" ~Cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider, cider. :D ~Grade-A top-notch five-star blow-your-horseshoes-off one-of-a-kind cider! ~YEAH! Robią to o wiele lepiej niż hardkorowy kucu. ~Rodzina Apple się naradza, a tu nagle Flim i Flam. :O ~"Sweet sweet profits" ~AJ: "Kto dostanie 75?" Flim: "Oczywiście, że my. Flam: "I tchniemy magię w maszynę.... za darmo!" ~Oh for Pete's sake! ~Flim i Flam znowu przyjeżdżają do miasta.... I kolejna akcja z płotem ~Flim: "Jakiż to macie tu problem? Flam: "O rany, o rany. Znowu zabrakło wam cydru?. Beczka wyskakuje z wyciskarki, Flim: A co my tu mamy? Kto by chciał trochę? ~RD jedząca ziemie.

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA Jedne z najlepszych momentów w serialu. ~Flim chwyta RD za twarz (ta mina XD) i mówi: "Och, spójrzcie na te biedne, niezadowolone kucyki." ~Flim: "O co chodzi, Granny Smith? "Chicken?". Granny Smith: "Jak mnie nazwałeś, synku? Flim: "Jeśli jesteś tak pewna swojego cydru, to w czym problem?" Głownie chodzi mi tu oto, jak Flim prowokuję Granny Smith, a nie o jej reakcje, czy o tego "Chickena". ~Flam: "Ale obawiam się, że nie mamy żadnych... (spluwa na jabłko) jabłek". ~

Wspaniały ukłon i ta muzyczka. Dla mnie, odjazd w wielkim stylu. Też jest to jeden z lepszych momentów w serialu. ~Big Mac w goglach. Fajnie w nich wygląda. Nawet mi się trochę zrymowało :) ~Burmistrz wygłasza mowę, Flim Flam patrzą na nią, a potem na siebie. I ta muzyczka. :) ~

~Dr. Hooves. YAY. Miła niespodzianka dla fanów. ~Apple Bloom: "Założę się, że ci kolesie nawet nie mają- ,Apple Bloom, Big McIntosh i Granny Smith mocno zdziwieni z rozdziabionymi pyskami patrzą, jak cylindry na wyciskarce są opróżniane, a z tyłu wyskakuje już szósta beczka, a Flim i Flam jeszcze im na dodatek machają. HAHAHAHAHAHAH ~Cała następna scena, w której pokazany jest tester jakości i wylatujące beczki. Jeszcze ta muzyka tak dopasowana, że jak w testerze jest wadliwe jabłko, to się muzyka zatrzymuje, a potem znowu leci dalej :) ~AJ mówi coś do AB, a w powietrzu nad ich głowami przelatują beczki. XD ~Big Mac zwiększył tępo i z kranu cydr zaczął lecieć pod bardzo wysokim ciśnieniem. Fajnie to wyglądało. ~

Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o moment w Flimem i Flamem. ~Fluttershy fajnie powiedziała to "Got it." ~Sposób, w jakim Fluttershy strącała jabłka z drzew. Było to dziwne, ale fajne. ~Granny Smith: "Good 'un, bad 'un, bad 'un, good 'un..." Rarity: "Lovely, horrid, horrid, lovely..." ~Flim i Flam panikują, przy czym Flim wypluwa zawartość swych ust na Flama (XDDDDDDDDDD) zwiększają moc i wyłączają tester jakości. HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAH Padłem jak nigdy! ~Big Mac'a wciąga w bieżnie :) ~"Double time!" Dziwie się, że nie jest to żaden taki brony-mem, jak 20% cooler czy inne takie. ~Czas minął. Całe mane 6 oraz Rodzina Apple patrzy się przez sekundę na burmistrz, a potem z jękiem padają na ziemie. :D ~Flim: "Ooo, co za szkoda, rodzinko Apple." Flam: "Będziecie musieli znaleźć sobie inną robótkę, która nie będziecie pasować do waszych imion tak... doskonale." Flim: "Myślisz bracie, że powinniśmy zburzyć te tandetne, stare budynki i zbudować nowe?" Flam: "Nie widzę przeszkód, bracie. W końcu, to już nie są Akry Słodkich Jabłek. (pojawia się nagle znikąd linka za którą pociąga Flam) Co powiesz na "Pola Flima i Flama"? i pojawia się piękny plakat z głowami F&F którzy czarują cydr. Pewnie połowa z was ma teraz ochotę mnie zabić, jeśli myślę, że jest to fajny moment, ale mam to gdzieś. Ja lubię ich za to, że wywalili AJ i spółkę z interesów. Przynajmniej komuś się w końcu udało pokonać mane 6 i jeszcze do tego rodzinę jednej nich na raz. ~

NAJLEPSZY ŚMIECH NA ŚWIECIE FOR EVER! Zawsze, gdy go słyszę, zwijam się ze śmiechu z bananem na mordzie tak szerokim, że aż mi usta sięgają do włosów i przy okazji pękają, przez co zalewam się krwią. :D ~Ten drugi śmiech też rozwala na kawałki. Powoduje on rozerwanie moich ust ze śmiechu. Niestety, nigdzie go nie znalazłem w internecie :( ~Płacząca Pinkie. To też mnie rozniosło. AJ oraz Twilight wylatują małe łezki, a tu Pinkie z całym wodospadem :) ~

Jest to także jeden z moich ulubionych momentów w MLP. Chyba nawet jest na 2 miejscu ulubionych momentów, zaraz po tym, o którym pisałem wcześniej. Zwłaszcza świetne było: Flim i Flam zostają obryzgani przez klientów (flam już dostał drugi raz:P), taniec pożegnalny i ta ich poza.... (co za idiota nie wstawił tego zdjęcia na wiki!), Flim: "Next town?" Flam: "Next town. Let's go Flim." Flim: "Let's go Flam.", i ze zmartwionymi minami uciekają z miasta. ~List. Co tu dużo pisać, po prostu - "LOL!" I tak właściwie wiele plusów nie podaje, bo to by musiały by być zdjęcia F&F, a tego by było za dużo. Minusy: Oczywiście że brak, a co wy myśleliście? :forgiveme: Ocena:10/10 Odcinek mocno przerósł moje wymagania. Po prostu się w nim zakochałem. Jest po prostu tak rewelacyjny, tak epicki, tak wspaniały że aż chyba wybuchnę. Wszystko w tym odcinku (jak i on sam) jest po prostu NONPAREIL! Flim i Flam to zdecydowanie NAJLEPSZE postacie w serialu. Bardzo fajnie wyglądają, świetnie śpiewają, mają wspaniały charakter, świetny głos, epicki taniec i aż nie wiem co jeszcze o nich napisać. Za każdym razem, gdy widzę, że Flim i Flam odjeżdżają krzyczę: "NIE! WRACAJCIE! JA WAS KOCHAM! PROSZĘ! WRACAJCIE! BĘDZIECIE MOGLI SPAĆ U MNIE! NIE! WRACAJCIE, PROSZĘ!". Piosenka niszczy wszystko inne, co do tej pory słyszałem, a refren to już w ogóle. Do tego te wszystkie momenty powodują, że ten odcinek jest dla mnie Trójcą Świętą, bo jest to najlepszym odcinkiem który ma najlepszą piosenkę i najlepsze postacie. Możecie się dziwić, dlaczego jako plusy wstawiam jakieś teksty, lub momenty które nie są śmieszne lub są po prostu zwyczajne. Otóż dla mnie nie są zwyczajne. Są niesamowite, a to dlatego że są w nich Flim i Flam. Ja po prostu kocham ich i to, jak coś mówią/robią/pokazują. Nie wiem dlaczego, ale bardzo dużo ludzi nienawidzi tego odcinka i tych postaci a piosenka jest dla nich nudna. why? WHY?! WHY SIĘ PYTAM!!!! A co do tego ich układu, to byłby on opłacalny tylko dla Flima i Flama. Mimo, że rodzina AJ może obsłużyć tylko niewielką ilość osób, to nie ma żadnych konkurentów. Są monopolistami, czyli mogą żądać każdej ceny, a ludzie i tak to kupią. Do tego mogą po prostu pracować spokojniej albo zabrać parę osób do pomocy. Do tego, gdyby zgodzili by się na tą umowę, to nie sądzę, żeby zarobili więcej. Było widać, że jak rodzina Apple robi jedną beczkę w normalnym tępię, F&F robią 6, czyli są 6-razy lepsi. Ale jak będą zabierać im 75% to dostaną 7,5 razy mniej więc powinni zarobić mniej. Nie liczę tego, że AJ może się skończyć cydr. Jeszcze trzeba przecież wydać trochę pieniędzy na te jabłka. Trzeba odchwaszczać drzewa, spryskiwać jakimiś rzeczami itd. więc każdy grosz się liczy, a gdy się zgodzą, tych groszy zabraknie. Flim i Flam zrobili ta umowę tylko dla swojego zysku. I jeszcze jedno. Obliczyłem, że to, co zrobili F&F podczas rywalizacji było niepotrzebne. Obliczyłem, że jeżeli przez 30 minut rodzina Apple robiła 1 beczkę na 10 sekund, a F&F 3, a przez następne 30 minut rodzina AJ robiła by 5 beczek na 10 sekund, a bliźniacy 3, to był by remis; dokładnie 1080 beczek! :O Niepotrzebnie F&F zwiększali moc aż podwójnie, robiąc aż 1620 beczek! Mogli zwiększyć tylko troszkę, to by wygrali i do tego pozostali w Ponyviile..... i jeszcze bardzo by mnie tym uszczęśliwili. Tak właściwie, to jeszcze jedno. Przecież całą ta rywalizacja miała polegać na zrobieniu JAK NAJWIĘCEJ beczek, a nie na jak najlepszej jakości. Gdy RD chciała użyć wszystkich jabłek, AJ powiedziała, że nie będą oszukiwać :O. Tak właściwie, to F&F po podaniu tego gorszego cydru, szybko mogli sprzedać ten ich początkowy cydr ze zmniejszoną ceną. Wtedy ich relacje z miastowymi by się poprawiły (mimo że, że i tak ich pewnie nie lubili za to, że wyrzucili rodzinę Apple z interesów. I jeszcze ostatnia sprawa. Wielu ludzi jara to, że niby te kucyki się upijają cydrem, bo to jest alkohol. W Ameryce są 2 rodzaje cydru. Jest cydr normalny-sok jabłkowy oraz hard cider, czyli już alkoholowy sok jabłkowy (2%-7%). W Polsce istnieje tylko jeden cydr, tzw. "jabol" czyli jakiś tam alkohol. Dlatego też w polskim dubbingu nie mogli użyć słowa "cydr", gdyż w Polsce to jest to tylko alkohol. W bajce użyli cydru jako soku, lecz z właściwościami hard cideru. Gdyby w bajce użyli alkoholu, to więcej odcinków moglibyśmy nie zobaczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Flim Flam Brothers jest według mnie najlepszą piosenką w MLP. Tuż za nim na drugim miejscu znajduje się Smile Song. Ogólnikowo mówiąc piosenka jest bardzo dobra, muzyka jest bardzo dobra i wokal jest bardzo dobry. Według mnie, świetnie zrobili, że często po tym, jak jeden z braci coś powie/zaśpiewa następuje jakiś odgłos/dźwięk/zmiana melodii by podkreślić tą wypowiedź (nie wiem, jak to dokładnie napisać, mam nadzieje, że zrozumiecie o co chodzi). W dodatku dzięki tym epickim odgłosom maszyny, ta piosenkę słucha się jeszcze ciekawiej. Zdecydowanie najlepszy w piosence jest refren, zwłaszcza ten ostatni. Pierwsze sekundy piosenki, gdy jeszcze nikt nie śpiewa też są epickie. Gdy Flim zaczyna mówić "(...) into grade-A top-notch..." gra świetna muzyka. Ostatni refren wraz z innym momentem ze Smile Song są najbardziej epickimi momentami w piosenkach w MLP. Jeden fragment ze Smile Song dorównuje epickości temu refrenowi. Jedynie moment z Granny Smith jest trochę gorszy od innych. Nie będę tutaj opisywać wszystkich fajnych momentów w piosence, bo jest tego zbyt dużo, więc po prostu tylko je wstawię. Najlepsze momenty: -ogólnikowo wszystko w tej piosence jest świetne, ale wypisze te jeszcze lepsze momenty -Każdy refren, zwłaszcza ostatni. -Początek, gdy jeszcze nikt nie śpiewa. -Cała pierwsza i druga zwrotka. -"The unbelievable" -"Unimpeachable" -"Indispensable" -"I can't believe-able" -"Ready Flim? Ready Flam? Let's bing-bang zam!" -"Cider, cider, cider, cider..." -"(...) into grade-A top-notch five-star blow-your-horseshoes-off one-of-a-kind cider!" -Yes, sir, yes ma'am this great machine lets just the very best So whaddaya say then, Apples Care to step into the modern world And put the Super Speedy Cider Squeezy 6000 to the teeeeeeeeeeeeeeeeeeest?" -"What do you think, folks? Do you see what the Apples can't? I see it clear as day! I know she does! So does he! C'mon Ponyville, you know what I'm talking about!" -"YEAH!" Podsumowując, piosenka jest świetna. Muzyka jest epicka a wokal roznosi inne piosenki w pył. Ostatni refren to jedna z najlepszych rzeczy, jakie w życiu słyszałem. Tylko Garnny Smith troszku psuje tą piosenkę, ale i tak jest ona guru.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...