Skocz do zawartości

[Zabawa] [Opis] Wymyśl zadanie dla Spike'a


Gość

Recommended Posts

Witajcie Moi Drodzy!
recydiwisdsdb.png
W powodu braku czegoś nowego w dziale naszego smoczka, postanowiliśmy wskrzesić tę zabawę, jednak w nieco inny sposób. Przede wszystkim; jeżeli już zdecydowaliście się wziąć udział w zabawie, to zdobądźcie się na więcej niż jednozdaniowy post. Naprawdę, aż tak trudno napisać więcej niż jedno zdanie? Nie chcemy, aby dobra zabawa zmieniła się w chłam. Teraz do rzeczy:
Zasady są inne, lepsze i zarazem proste. Ja/Hedzio podajemy konkretną postać występującą w serialu, a Waszym zadaniem będzie wymyślanie zadania, które dla takowego kucyka mógłby wypełnić Spike. Więc do dzieła, a pierwszym kucykiem jest - Derpy Hooves!

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Derpusia mogłaby otworzyć sklepik z muffinkami, a Spike byłby jej dostawcą - dostarczałby większe zamówienia do domów klientów albo pomagał przynosić do sklepu torby mąki, mleko, jajka i całą resztę... Dzięki temu Derpy mogłaby się zająć wyłącznie pieczeniem... Alternatywą jest chodzenie za Derpy krok w krok i pilnowanie, by niczego nie zniszczyła przez nieuwagę :raritylaugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Angel Wing

Doskonale!

Najlepsza była odpowiedź Ślimaczka. Moje gratulacje.

Następnym kucykiem, który mógłby potrzebować pomocy naszego smoka jest Księżniczka Luna!

Wymyślcie dobre zadanie aby Spike pomógł naszej pani nocy.

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego zadaniem byłoby ocenianie aktualnego ustawienia gwiazd na niebie i wygłaszaniu jej swoich uwag. Pomogłoby to uczynić nocne niebo jeszcze piękniejszym.

Spike jest facetem! Co niby chłopaki wiedzą o pięknie!?

Niech pomoże jej zrobić kawał Celestii.

PS:Moim zdaniem fajniej by było, gdyby Spike opowiadał jak wykonał każde zadanie, tak jak w poprzedniej zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W porządku, spróbujmy jeszcze raz... po kolei.

Ze względu na małą ilość odpowiedzi muszę zdecydować pomiędzy dwoma propozycjami... ale wybór i tak jest trudny. Pomysł RedSky jest całkiem niezły, na pewno wyglądało by to ciekawie gdyby faktycznie miało się wydarzyć (wspominałem już że Luna pojawia się w serialu zbyt rzadko?) A propos,

 

Spike jest facetem! Co niby chłopaki wiedzą o pięknie!?

 

Niby tak, ale skoro Spike ugania się za Rarity to jakąś wiedzę na ten temat musi mieć a przynajmniej jakieś pojęcie estetyki. Inaczej gadałby, że "ta grzywa jest dziwna" albo coś w ten deseń. Tak mi się wydaje.

 

- Hej, mógłbyś wrócić do tematu?

Aha, no tak. Pomysł Tęczowej Mgiełki także jest ciekawy, fajnie byłoby zobaczyć jak ktoś wycina jakiś numer władczyni Słońca. I Luna do tego by się nadawała a z pomocą Spike'a mogło by wyjść z tego coś całkiem zabawnego.

Ostatecznie stwierdzam, że oba pomysły są równie ciekawe a ich opisy choć skromne, to jednak wystarczą. Wielkie dzięki!
A zatem - tym razem pomocy Spike'a potrzebuje Cheerilee! Jakie zadanie dla naszego małego smoka może mieć ta pani? Czekamy na pomysły!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spike mógłby pilnować dzieci na przerwach, by nie kłóciły się i tak dalej. Mógłby też poprowadzić lekcje o Canterlocie, Celestii i magii przyjaźni, którą emanuję jego przełożona... No i jeszcze tam kilka pomniejszych spraw, takich jak odgrabienie liści/odśnieżenie szkolnego podwórka... Jest wiele możliwości. :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby znaleźć jej w końcu jakiegoś porządnego chłopaka, choć każdy wie że Spike się aż tak na tym nie zna. No a oprócz tego mógłby pomagać w szkole, przynosić jakieś potrzebne przedmioty na lekcję/książki z biblioteki które mogą się przydać. No pozostaje też grabienie liści/odśnieżanie podwórka szkoły, podlewanie kwiatków, pilnowanie źrebiąt, zamiatanie podłogi w klasie, ścieranie kurzy, wycieranie tablicy... Na upartego możnaby go zmusić do nudnego stania w miejscu i udawania posągu. Byłby to dobry materiał na lekcję o smokach, kucyk mógłby poznać takiego dokładniej i zobaczyć jak wygląda mały smok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos Spike'a świetnie naddaje się do czytania bajek w czasie pory obiadowej / długiej przerwy etc. Z doświadczenia wiem, że kojący głos i ciekawa historia uspokajają. A to bardzo ważne w trakcie posiłku. Poza tym w klasie zapadła by cisza.

Wszystkie źrebaki mogły by usiąść na swoich miejscach, Spike na środku sali i spokojnie przeczytać kilka bajek (sprawdzone, działa). Efekt uboczny. Po tygodniu uczniowie mogą zechcieć Spike'a na stałe... jako nauczyciela :lyra2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Spike mógłby przeprowadzić lekcję o klejnotach szczególnie o :

- Rodzajach klejnotów (kolorach, kształtach i takie tam)

- Jakie musza dojrzeć, a jakie można (za przeproszeniem) wszamać

- I także jakie kryształy mogą jeść smoki jak Spike (np.Małe ale soczyste) a Dorosłe Smoki (jak w odcinku Sposób na smoka) Duże ale mało kruche

(wiadomo starość nie radość, a zęby się psują) XD

Edytowano przez MrsDoctorWhooves
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, dawno nie było odzewu ani z mojej strony ani ze strony Spike'a. Czas to zmienić. Spójrzmy na jakie pomysły wpadli nasi znajomi...

 

Pierwszy pomysł został posunięty przez samego WładcęCiemnościIWszelkiegoZła:

Spike mógłby pilnować dzieci na przerwach, by nie kłóciły się i tak dalej. Mógłby też poprowadzić lekcje o Canterlocie, Celestii i magii przyjaźni, którą emanuję jego przełożona... No i jeszcze tam kilka pomniejszych spraw, takich jak odgrabienie liści/odśnieżenie szkolnego podwórka... Jest wiele możliwości. :fluttershy4:

 

- Pilnowanie dzieci na przerwach, lekcje o magii przyjaźni, czynności porządkowo - administracyjne. Tak bym to streścił.

- Jasne, brzmi ciekawie. Najtrudniejsze wydaje mi się pilnowanie dzieci, w końcu mają tyle energii, nie wiem czy w pojednynkę dałbym radę upilnować choćby jedną klasę. Prowadzenie lekcji to spora odpowiedzialność, ale myślę, że dałbym radę. Tak samo jak z rutynowami pracami, "porządkowo-administracyjnymi", jak to okresliłeś.

 

Dobra. Kolejny pomysł pochodzi od Joasiq:

Mógłby znaleźć jej w końcu jakiegoś porządnego chłopaka, choć każdy wie że Spike się aż tak na tym nie zna. No a oprócz tego mógłby pomagać w szkole, przynosić jakieś potrzebne przedmioty na lekcję/książki z biblioteki które mogą się przydać. No pozostaje też grabienie liści/odśnieżanie podwórka szkoły, podlewanie kwiatków, pilnowanie źrebiąt, zamiatanie podłogi w klasie, ścieranie kurzy, wycieranie tablicy... Na upartego możnaby go zmusić do nudnego stania w miejscu i udawania posągu. Byłby to dobry materiał na lekcję o smokach, kucyk mógłby poznać takiego dokładniej i zobaczyć jak wygląda mały smok.

 

- Jak sądzisz, znalazłbyś dla Cheerilee właściwego ogiera?

- SIę wie! Choć to mogłoby mi zająć... "trochę" czasu. Sprawy sercowe to trudne sprawy, ale ostatecznie wszystko da się załatwić, co nie?

- Ogólnie to tak... a pozostałe propozycje?

- Dla mnie to pikuś, ale pilnowanie źrebiąt to, tak jak mówiłem wcześniej, może być cięższa sprawa. Ale chętnie pomagałbym przy czynnościach porządkowych.

- Dobrze, jedziemy dalej.

 

Ten pomysł został podsunięty przez Triste Cordis:

Głos Spike'a świetnie naddaje się do czytania bajek w czasie pory obiadowej / długiej przerwy etc. Z doświadczenia wiem, że kojący głos i ciekawa historia uspokajają. A to bardzo ważne w trakcie posiłku. Poza tym w klasie zapadła by cisza.

Wszystkie źrebaki mogły by usiąść na swoich miejscach, Spike na środku sali i spokojnie przeczytać kilka bajek (sprawdzone, działa). Efekt uboczny. Po tygodniu uczniowie mogą zechcieć Spike'a na stałe... jako nauczyciela :lyra2:

 

- O, właśnie! To znaczy, od zawsze wiedziałem, że mój głos nadawałby się do czytania bajek, ale teraz wiem to na sto procent!

- Czyli wiedziałeś o tym od zawsze, ale nie byłeś tego pewien? Dziwne.

- Nie wiem, to Twoje zdanie. "Kojący głos", to właściwe określenie. Ten pomysł brzmi zachęcająco, a nawet bardzo!

 

Sprawdź kolejny. Oto on, od Spectry:

Spike może przynieść jakieś ciekawe książki które mogłyby pomagać przy realizowaniu tematu oraz pomagać w sprzątaniu kasy. Morze też sprawdzać obecność uczniów na lekcji lub pomagać przy organizowaniu różnych przedstawień. :fluttershy5:

 

- Łatwa robota o jednocześnie wiele znacząca, tak jak poprzenie "czynności porządkowo - administracyjne".

- Spodobało ci się to określenie?

- Nawet, nawet. A przedstawienia? Dla mnie bomba. Mógłbym się za to zabrać. Przedstawienia to świetna rzecz!

 

OK, kolejny pomysł, od ChOmlka:

Spike jest wszechstronny. Myślę, że dobrze by się sprawdził jako ktoś od pilnowania tego, czy wszytcy przestrzegają ciszy nocnej :molestia:. Dalej Spike! Pośpisz popołudniu :twilight2:

 

- Co ty na to?

- Nie ma sprawy aczkolwiek... o tej porze zdecydowanie bardziej wolałbym spać niż pilnować czy śpią inni. Albo czy nie hałasują zbytnio. Sam nie wiem, niby mógłbym wyspać się w dzień, ale co jeśli Twilight będzie miała dla mnie zadanie?

 

Tu jest kolejny pomysł, od Raindrops:

A więc Spike by musiał poprowadzić lekcję na temat ,,Jak to jest być smokiem?" lub ,,Dzień z życia smoka". A nasza kochana nauczycielka by sobie poszła na małe ,,wakacje". Taa... jednodniowe. :rainderp: Ale to i tak odskocznia od codzienności dla Cheerilee. :fluttershy5:

 

- Coś w tym jest.

- Racja. Jeśli lekcja poprowadzona przeze mnie miałaby stanowić odskocznię od codzienności dla Cheerilee, to byłbym w stanie wziąć ten ciężar na swoje barki i spróbować. W końcu przekazywanie wiedzy to spora odpowiedzialność.

 

A tu coś od Muffinxd:

Spike mógłby pomagać nieśmiałym/nie lubianym źrebakom zaaklimatyzować się i pomóc im w znalezieniu przyjaciół.

 

- To jest ciekawe! Tego zadania też mógłbym się podjąć.

- Myślisz, że udałoby ci się podnieśc na duchu nieśmiałym kucom i znalezienie im przyjaciół? Myślę, że to niemałe wyzwanie.

- Może i wyzwanie, ale na pewno warto spróbować! Twilight byłaby ze mnie dumna, w końcu chodzi o przyjaźń!

 

No i ostatnia propozycja, od MrsDoctorWhooves:

Spike mógłby przeprowadzić lekcję o klejnotach szczególnie o :

- Rodzajach klejnotów (kolorach, kształtach i takie tam)

- Jakie musza dojrzeć, a jakie można (za przeproszeniem) wszamać

- I także jakie kryształy mogą jeść smoki jak Spike (np.Małe ale soczyste) a Dorosłe Smoki (jak w odcinku Sposób na smoka) Duże ale mało kruche

(wiadomo starość nie radość, a zęby się psują) XD

 

- Czyli prowadzenie lekcji o czymś co najbardziej lubisz. Moim zdaniem taki temat zapewniłby ci pewność siebie co przełożyło by się na jakość wykładu.

- Zgadzam się. O klejnotach i kamieniach szlachetnych mógłbym mówić całymi dniami! To byłaby prościzna!

 

- A zatem, czas wybrać najciekawsze propozycje. Moim zdaniem na wyróżnienie ze wszystkich, ciekawych propozycji zasługują pomysły Triste Cordis i MrsDoctorWhooves. A jakie jest Twoje zdanie?

- Z chęcią wykonałbym wszystkie prace porządkowe, a poza tym szczególnie spodobała mi się propozycja Muffinxd. Chętnie pomógłbym nieśmiałym kucykom w znalezieniu przyjaciół.

 

 

Skoro mamy już szereg zadań dla Spike'a od Cheerilee, to czas na kolejne wyzwania. Cóż... wygląda na to, że kolejna osoba potrzebuje pomocy. Tym razem asysta Spike'a przyda się Scootaloo! W czym ta młoda i jakże ambitna klaczka mogłaby potrzebować pomocy i dlaczego właśnie Spike'a? Czekamy na nowe pomysły!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mógłby być jako  człowiek  smok-motywacja, wspierać w nauce latania, pomagać w lekcjach. Doradzać jej jaki to znaczek mogłaby dostać! Pomóc zbliżyć się jej do RD, prowokować  sytuacje by te dwie mogły być razem, dowiedzieć się co lubi Dash i powiedzieć Scootaloo. 

Edytowano przez Muffinxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

- Hej, my tu gadu gadu, a Scootaloo ma dla Ciebie kilka nie cierpiących zwłoki misji!

- Tak, właśnie się zastanawiałem, kiedy łaskawie sobie przypomnisz o tym, że ktoś ma dla mnie zadanie, panie zapominalski!

- Spokojnie, postaramy się to nadrobić. Zresztą, wygląda na to, że zaległych zadań nie ma znowuż aż tak dużo.

- Serio?

- Owszem. Jak donosi Muffinxd:

 

 

Mógłby być jako człowiek smok-motywacja, wspierać w nauce latania, pomagać w lekcjach. Doradzać jej jaki to znaczek mogłaby dostać! Pomóc zbliżyć się jej do RD, prowokować sytuacje by te dwie mogły być razem, dowiedzieć się co lubi Dash i powiedzieć Scootaloo.

 

 

- Jedziemy po kolei. Na początek – wsparcie w trakcie lekcji latania. Co ty na to?

- Prawdę mówiąc, średnio znam się na lataniu. Wiesz, sam nie mam skrzydeł no i w ogóle… Jakoś nie wyobrażam sobie siebie w roli nauczyciela, a z ziemi to żadne wsparcie. Zresztą, na pewnej wysokości i tak nie byłoby mnie słychać. To chyba odpada.

- Czyli zakładasz, że Scootaloo nauczy się perfekcyjnie latać tak szybko, że z czasem Twoja pomoc okaże się zbędna?

- Coś w tym stylu.

- Dobrze, a co sądzisz o „poradni znaczkowej”?

- Aha, to brzmi ciekawie! Mam sporo pomysłów, choć nie zawsze potrafię ubrać je we właściwe słowa, ale powinienem się sprawdzić. Wszystkie pomysły są w stu procentach bezpieczne dla zdrowia!

- Rozumiem. No i numer trzy – aranżacje „przypadkowych” spotkań Scootaloo i Rainbow Dash.

- Ciekawe, ale mój brak skrzydeł mógłby tu trochę przeszkadzać. Chyba nie byłbym w stanie nadążyć za Rainbow Dash, ale zawsze mógłbym spróbować. A samo aranżowanie spotkań to pikuś, w końcu mam sporo kontaktów.

 

 

W porządku, wygląda na to, że na liście Spike’a znalazły się nowe zadania do wykonania, dotyczące Scootaloo. Są nimi „pomoc przy zdobywaniu znaczka” oraz „tajne, tylko dla smoczych oczu” (no tak, gdyby lista wpadła w niewłaściwe kopyta, spotkania przestały by być „przypadkowe”). Skoro tak, myślę, że najwyższy czas wymyślić nowe zadania.

 


Tym razem, pomocy Spike’a będzie potrzebować Zecora. Czekamy na propozycje możliwych zadań!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zecora potrzebuje pewnego składnika do swoich eliksirów. Niestety nie ma możliwości zdobycia go gdyż składnik ten rośnie w niedostępnym dla kucyków i zebr miejscu jakim jest Smocza Góra. Nie zna innego smoka niż Spike i prosi go żeby udał się tam razem z nią i pomógł jej w bezpiecznym zdobyciu odpowiedniej rzeczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

- Dobra stary, przygotuj swoją listę nadzwyczajnych super zadań specjalnych, będzie ci potrzebna.

- Listę mam przygotowaną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę! Bycie asystentem Twilight Sparkle do czegoś zobowiązuje!

- Lepiej dmuchać na zimne. A poza tym, tego zwrotu dawno nie używałem.

- Tego o przygotowywaniu listy? Cóż, jak się często zapomina o...

- No dobra, łapię. Przejdźmy do rzeczy, czyli propozycji numer jeden.

 

 

Spike mógłby pomóc zbierać zioła, zmiatać chatkę i dawać nowe pomysły na rymy dla Zecory

 

 

- Może i nie jestem zebrą, ale znam się na różnych ziółkach całkiem nie najgorzej! Co prawda nie chodzę tak często do Everfree, ale mam sporą wiedze teoretyczną z różnych książek, więc na pewno szybko odnalazłbym się w roli zbieracza różnych roślin. Problemem mogłyby okazać się dzikie i wrogo nastawione kreatury, czyhające w lesie... Dlatego może najpierw zacząłbym od zamiatania chatki. Mam w tym o wiele większe doświadczenie, no i trudniej przy tym nabawić się jakichś śladów po ugryzieniu przez dziką bestię.

- A co z rymowankami?

- Prawdę mówiąc, jakoś nie widzę siebie, jako poety...

- A tam. Jak pomyślisz o Rarity to każde zdanie będzie jak "Jezioro Łabędzie".

- Jezioro jakie?

- Nie wiem, zasnąłem po dziesięciu minutach.

 

 

 

Zecora potrzebuje pewnego składnika do swoich eliksirów. Niestety nie ma możliwości zdobycia go gdyż składnik ten rośnie w niedostępnym dla kucyków i zebr miejscu jakim jest Smocza Góra. Nie zna innego smoka niż Spike i prosi go żeby udał się tam razem z nią i pomógł jej w bezpiecznym zdobyciu odpowiedniej rzeczy.

 

 

- O, to brzmi jak przygoda i jakimś dziwnym trafem, o wiele bezpieczniejsza, niż taki spacer po nawiedzonym lesie. Pewnie przez to, że jest to Smocza Góra, więc tak jakby w pewnej części i moja, a po własnym podwórku śmiga się pewniej. Nadałbym się. I do tego rymowania chyba też. Wszystkie Wasze propozycje lądują na mojej liście!

 

Dobrze wiedzieć. Dziękujemy za propozycje zadań, jak zwykle nas nie zawiedliście! Jednakże, znów jesteście nam potrzebni! Zobaczymy, co nasi drodzy forumowicze wymyślą tym razem, bo kolejnym kucykiem, który ma dla Spike'a zadanie jest Octavia Melody! Jak Spike mógłby jej pomóc? Czekamy na Wasze pomysły!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Kucyki oczekują od Octavii nowych świetnych utworów, ta jednak od dłuższego czasu nie ma weny. Spike mógłby zacząć jej opowiadać różne bajki czy też legendy z którymi na pewno gdzieś czytał czy też słyszał. Takie historie o dalekich krajach mogą pomóc w tworzeniu czegoś co zaskoczy wszystkich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OK, rzućmy okiem na podesłane propozycje. Za chwilę dowiemy się w czym mógłbyś przydać się Octavii. Gotów?

 

- No pewnie!

 

No to lecimy z tematyką. Pierwsza propozycja została podesłana przez Solid Pony. Oto ona.

 

 

Octavia mogłaby prosić Spike'a o pomoc w sprawie potrzebnego głosu do Jej nowej piosenki, przez co mógłby zaśpiewać. Swoim głosem, na pewno nie zawiódłby Tavii, a piosenka, mogłaby zrobić niezła furorę w Canterlocie, czy też w Ponyville !

 

Co ty na to? Jak się czujesz w roli śpiewaka?

 

- No… To dość trudna sztuka. A nawet bardzo trudna… A nawet bardzo, bardzo trudna. Trzeba czuć rytm, nie mieć tremy, głos się musi zgadzać, a poza tym wypadało by rozumieć „duszę” utworu.

 

A zatem, czy spełniasz te wymagania? Jak się oceniasz, samego siebie? W ogóle, śpiewałeś coś kiedyś…

 

- No… Owszem. Nawet niejeden raz. Może i szyby od tego nie popękały, ale myślę, że upłynie jeszcze wiele, wiele czasu, zanim zostanę prawdziwym śpiewakiem. Może zadanie od Octavii byłoby dobrą okazją na praktykę? Możliwe. Tak więc, jeśli tylko miałbym coś dla niej zaśpiewać, na pewno nie odmówię!

 

Dobrze to słyszeć. Nie zapomnij zapisać sobie tego na swojej liście specjalnych zadań! W międzyczasie, propozycja numer dwa, tym razem od Kikiz.

 

 

Kucyki oczekują od Octavii nowych świetnych utworów, ta jednak od dłuższego czasu nie ma weny. Spike mógłby zacząć jej opowiadać różne bajki czy też legendy z którymi na pewno gdzieś czytał czy też słyszał. Takie historie o dalekich krajach mogą pomóc w tworzeniu czegoś co zaskoczy wszystkich.

 

- Ooo, na tym polu na pewno sprawdziłbym się świetnie. W końcu jestem asystentem Twilight i mam do czynienia z najróżniejszymi opowieściami! Znam mnóstwo inspirujących historii, jestem pewien, że można by nimi zasilić całą orkiestrę!

 

No to dopisz sobie kolejne zadanie. Inspirowanie artystów.

 

- Gotowe!

 

 

Moi drodzy, kolejne zadania za nami, a na horyzoncie pojawia się kolejny kucyk potrzebujący pomocy smoczego asystenta. Jak sadzicie, jakie misje specjalne i operacje miałaby dla niego znana pani pielęgniarka, Nurse Redheart?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...