Skocz do zawartości

Odcinek 11: Keep Calm and Flutter On


fryta855

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 172
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Może i odcinek nie był epicki, ale nie był też zły, Discord zachowuje się jak Discord, Rarity, Pinki i RD też są sobą.

Plusy

+ Discord

+ Dom Fluttershy

+ świeczki VS RD

+ bobry

+ papierowa dieta pana chaosu

Minusy

- Derpy ? :fluttersad:

- za krótkie te odcinki, ledwo co da się upchać wystarczającą ilość fabuły w 20 minutach odcinka.

no i tyle, możliwe że w Sezonie 4 będzie więcej Discorda :TWcU3:

dla tych co są niezadowoleni z tego odcinka na pocieszenie, filmik Chrysalis vs Discord walka na rymy, świeżo co przetłumaczony przez mystherie

http://www.youtube.com/watch?v=P6rjiR9Az-E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niezbyt dobry odcinek, nie pojmuje tego jak mogli zrobić dobrego Discorda. On jest od chaosu, to jaki teraz ma być nie pasuje mi wcale. Ciekawe jak będą wyglądać z nim przyszłe odcinki, jaką będzie miał rolę. Zapewne wiele osób, w tym ja, liczy na to że powróci do siania chaosu.

Co do reszty odcinka miło, że pojawiło się całe mane 6.

Ocena na koniec 5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czas na moją ocenę tegoż epizodu i zaskoczę wszytkach bo lubię "nowego" Dsicorda bowiem przypomina mi teraz 2 ulubione postacie z Alicji w Krainie Czarów : Kapelusznika i Kota z Chesshire Taki gość co namiesza (co robił już wcześniej) ale w gruncie rzeczy jest bardzo miły, acz nie do końca rozumiany (nastawienie pozostałej 5 z Mane6 jak zdziwienie lekkie samej :fluttershy3: na Discordowe rozumienie czy Dsicordowe zwyczaje) ale koniec końców :fluttershy5: udanie zrozumiała Pana Chaosu i dzięki swojej otwartości oraz nieugiętości odniosła sukces i ma nowego przyjaciela to tyle jeśli chodzi o oś epizodu szkoda tylko że tak to skrócili yeraz pora na inne smaczki (Plusy)

+ Chaos i trolowanie pana D

+ nawiązania do Alicji w Krainie czarów (Kolacja z Mane6, 1 scena Discorda z Angelem, Discord wersja mini która zaraz potem się powiększa )

+ Psia Sosjerka i przymilanie się :pinkie: do niej

+ Atak świeczek na :rd:

+ Lamowe plucie wazy z zupą

+ Discord Elegant i Discord Kapelusznik

+ Discord na lodzie

+ Many :fluttershy5:

teraz pora na pietruszkę (czyli minusy bo nie lubię pietruszki)

- Nabijanie się Discorda z Fluterki (nie czułem się wtedy milusio i miałem ochotę dać Panu D w papę)

- spłycenie wątku głównego pod koniec

ogólna ocena 8,5 na 10

ps

Do Teq

Czemu myślisz że Chaos to coś złego ? wyjaśnij mi Kolego. Chaos bowiem to nie tylko destrukcja ,ale czasem też produkcja, Discord zaś jako pan tej siły, moźe stworzyć element dla oka miły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluandar

Discorda nie można określić jako bezpośrednio złego. Jest ucieleśnieniem chaosu, nieporządku. Nie robi tego wszystkiego z naturalnego poczucia zła, tylko dla własnej rozrywki. W sumie jestem ciekaw co byłby w stanie zrobić dla dobra... może przywołać kolejny deszcz czekolady... z bitą śmietaną, jakby chciała Pinkie ;>

P.S Czy też sądzicie że ta melodyjka towarzysząca odcinkowi jest urocza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos bowiem to nie tylko destrukcja ' date='ale czasem też produkcja, Discord zaś jako pan tej siły, moźe stworzyć element dla oka miły [/quote']

Można inaczej. Każdy ma w sobie trochę chaosu, chaos jest wręcz twórcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kto zauważył reakcję Celestii po słowach Fluttershy: "Może być naprawdę słodki, gdy go się lepiej pozna?" Zupełnie odmienna niż u reszty kucyków. Była jakby zakłopotana, nie uśmiechnęła się w przeciwieństwie do reszty. Posmutniała wręcz. Mogę się założyć, że to przez wspomnienia. Pewnie chciała powiedzieć: "Tak, Fluttershy dobrze o tym wiem" Coś musiało być w tych plotkach o niej i o Discordzie.

Zasadniczo wszystkie miały takie miny a były to raczej miny typu '' Seriously ? '' , a tekst FS nie wynika z niczego dwuznacznego po prostu ma taki charakter , ostateczne reprezentuje element życzliwości .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie się uśmiałem podczas tego odcinka. Przemiana Discorda była zbyt szybka jak dla mnie, bo powinni to pociągnąć co najmniej przez 2 odcinki, ale nie było źle, a przynajmniej jest szansa na powrót władcy chaosu w kolejnych odcinkach.

Tak poza tym, jak Discord powiedział- Well played, Fluttershy. Żółta Pegazica naprawdę się popisała. O, i Angel w końcu dostał za swoje.

Ogółem to 8,3/10, bo naprawdę zbyt krótko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek całkiem fajny, przyjemnie mi się go oglądało. Jedyne do czego się mogę przyczepić to to że jeden odcinek to stanowczo za mało, ta przemiana nastąpiła zbyt nagle w moim odczuciu. Mam nadzieję że w kolejnych odcinkach znowu pojawi się Discord.

A no i... Friendship is Magic :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo wszystkie miały takie miny a były to raczej miny typu '' Seriously ? '' , a tekst FS nie wynika z niczego dwuznacznego po prostu ma taki charakter , ostateczne reprezentuje element życzliwości .

Tak, tak, ale przyjrzyj się dokładnie reakcji Celestii, najlepiej w HD. Wyraz twarzy + schowanie jej za grzywą. Reszta się uśmiechała ( właśnie tym '' Seriously ? '' uśmiechem) a księżniczka wyraźnie czuła się zakłopotana, śmiem twierdzić, że nawet posmutniała. Co do słów Fluttershy - nie widzę w nich nic dwuznacznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli ktoś nadal utożsamia chaos ze złem, to chyba powinien poważnie pogadać z Pinkie co ona sądzi na ten temat. I jak mówię "poważnie", to mam na myśli takie natężenie powagi, do jakiego tylko Pinkie jest zdolna w najbardziej krytycznych momentach. Np. jak w scenie z sosjerką.

:pinkie4thwall:

:portalface::pinkie4::portalflank:

:pinkie:

W sumie to trochę mało było scen z Pinkie w tym odcinku, chociaż Pinkie z Discordem mają ogromny potencjał, zwłaszcza, jak zaczną współpracować, więc mam nadzieję, że ten wątek zostanie pociągnięty w którymś z przyszłych odcinków.

A co do zamieniania chaosu na harmonię... może i jest to niemożliwe, ale Pinkie ma dość wyraźne tendencje do nie przejmowania się takimi szczegółami jak to, czy coś jest możliwe. Discord chyba też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tutaj utożsamia chaos z dobrem? Bo nie zauważyłem.

Stwierdzenie, że magia chaosu może być wykorzystana do czynienia dobra w żaden sposób nie utożsamia chaosu z dobrem. Wręcz przeciwnie - dopuszcza też możliwość wykorzystywania chaosu do czynienia zła.

Sprawienie, że uosobienie chaosu staje się nie tylko chaotyczne, ale przy okazji dobre, też nie utożsamia chaosu z dobrem. Przecież to nie Discord definiuje czym jest chaos, więc zmiany zachodzące w Discordzie w żaden sposób nie redefiniują chaosu.

A zabronienie Discordowi stania się dobrym było by tylko próbą ograniczenia chaosu - sprawienia, żeby chaos był niezmienny. A to jakoś nie wydaje mi się zbyt sensowne. Nie, żebym miał coś przeciwko rzeczom bezsensownym, ale tak tylko o tym mówię, bo tak to widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego że coś takiego jak harmonia nie istnieje, wszystko co nas otacza jest chaosem. Natomiast dobro i zło jako takie również nie istnieją, a są tylko naszymi subiektywnymi odczuciami. Pamiętajmy że discord nie jest uosobieniem chaosu...on jest chaosem, dlatego wątek z uwięzieniem go jest trochę naciągany, a może on nigdy nie został uwięziony? któż to wie...chyba tylko twórcy MLP. Coś czuję że szykuję się walka discorda z sombrero...epicka walka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...