Skocz do zawartości

Odcinek 16: Read It and Weep (Czytaj i Płacz)


SystemShy

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ocena odcinka? 9+/10. Dlaczego? Otóż spodobała mi się fantazja Dashie - przygody Daring-Do zostały fajnie zobrazowane, normalnie jakbym oglądał Indianę Jonesa. Plus jeszcze coś - czytałem z komentarzy... (podziękować jednemu z użytkowników.) Ten odcinek pokazuje nas, bronies, kiedy odkrywamy po raz pierwszy MLP. Na początku nie mamy ochoty tknąć serialu dwumetrowym kijem, później jednak zżera nas ciekawość i na końcu zmuszamy się do obejrzenia. Po paru odcinkach tak nam się to podoba, że oglądamy non-stop cały sezon od A do Z. Problemem jest to, że nie chcemy mówić innym o tym serialu, nawet swoim przyjaciołom (no, przeważnie.) - ogółem ukrywamy to przed światem. Morał jest taki - nie oceniać książki po okładce (THANK YOU CAPTAIN OBVIOUS - wykrzykną inni bronies), ani serialu po tytule xP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<-------------Moja reakcja po obejrzeniu tegoż epizodu. :D Jak zwykle w tego typu tematach bywa wypowiadam się dopiero wtedy, gdy temat jest właściwie wyczerpany. :P Jako wielki fan Indiana Jonsa doszukałem się konkretnych odwołań do różnych epizodów. Co by jeszcze napisać? Jeden z lepszych odcinków, jakie się ukazały. Każda z Mene 6 miała swój udział. Tak swoją drogą nim poszedłem spać czytałem sobie ,,Władcę Pierścieni", tak się wciągnąłem, że z 23:11 zrobiła się 02:40. Tak przynajmniej pokazywał mój zegarek. Choć zawsze lubiłem czytać, to czegoś takie jeszcze nie miałem. Może to i z powodu tego odcinka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hah, obejrzałem właśnie ten odcinek z polskim dubbingiem. Powiem tak, odcinek jest naprawdę dobry (wcześniej oglądałem z oryginalnymi głosami), ale to, co zrobili z Daring Do... . Jak dobrze nawet wyszło im Mane6, Discord brzmi nawet lepiej niż w oryginale dla mnie, ale "Dzielna Do"? Co to jest? A głos Daring? Także całkowita porażka, jak dla mnie, ten głos jest przesłodzony. Głos Derpy (wiem, nie w tym temacie, ale jak już mówię o bolączkach polskiego dubbingu) także całkowicie mi się nie podoba, tutaj znowu poszli w drugą stronę, jest można powiedzieć, dla mnie "za mało słodki". Gdyby zamienić głosy Daring i Derpy, było by o niebo lepiej, ale wciąż nie było by idealnie jak dla mnie. Krótko mówiąc, Panowie i Panie od Dubbingu, u tych postaci całkowicie sp... skichali robotę. Tyle na temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz ja narzekam: Dzielna Do? Co do... I jeszcze nie Du, że tak napiszę, tylko Do?:lyra3: A na miejsce Sapphire statue wstawili jakiś wielki szafir? Już nawet nie powiem, że to dziwnie brzmi, ale jak można tak sp...skichać tytuł książki? Jak usłyszałam głos Daring, to już nie wiedziałam, czy się śmiać, czy płakać. Jakby aktorka, która ją dubbingowała miała katar czy coś...w każdym razie zgadzam się, że głos bardziej pasuje do Derpy. Ale głos doktora mi się podobał ^^ Zawsze są jakieś plusy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek fajny ale strasznie zepsuli Daring Do co im w ogóle przyszło do głowy żeby ją przemianować na Dzielną Do, a głos totalnie nie pasuje po prostu tragiczny, już do Cadance bardziej pasował. A co tłumaczenia tytułu książki mi pasuje chociaż mogli dać Szafirowa Statua albo coś takiego. I jeszcze podobał mi się głos jednej pielęgniarek tak jakoś trochę śmiesznie mówiła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pl,jakby ktoś nie widział:

http://www.youtube.com/watch?v=NZ_8oaITBNU&list=PLoHbOLV3xKZ3e9vW6Iozt5OmAZaz4_JjO&index=22&feature=plpp_video

Ogólnie,odcinek epicki.Szkoda że spaprali głos i imię Daring...eh,podobała mi się ta "widownia" na początku (Twi,Rarity i Pinkie),tekst Pinkie i Rainbow Dash o chodzenia po ścianach,głos Ahuizotl'a (wroga Daring Do) i doktorka itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...