Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

Ostatnio wpadłem na koncept sporządzenia regulaminu działu Magicznych Pojedynków. Karygodne zachowanie uczestników jednego z nich utwierdziło mnie w przekonaniu, że taki regulamin powinien powstać.

1. Pierwsze, najważniejsze - Jakość postów i treści w nim zamieszczane. Nie musicie oczywiście pisać wall text'u, ale wystarczy, jeśli post będzie zawierał więcej niż 4 króciutkie zdania. Myślę, ze stać Was na więcej.

2. Poziom postów i zaklęć - nie chcę widzieć zaklęć z podtekstami niesmacznymi lub rasistowskimi. Takie treści są obrzydliwe i niedozwolone. Tak samo jak wulgaryzmy.

To były dwa najważniejsze punkty dotyczące postów, teraz reszta mniej ważnych:

3. Istnieją trzy możliwości zakończenia pojedynku, zarówno dla sekcji Casual jak i Epic. To, która z nich będzie warunkować zakończenie danej batalii zależy od jej uczestników - to oni dokonują wyboru na jakich warunkach zakończy się pojedynek. Możliwości są następujące:

A) Pojedynek zakończy się, gdy każdy z uczestników wykorzysta limit postów przypadający na każdego z nich w danej sekcji. Ilość postów została podana w regulaminach poszczególnych sekcji.

B) Pojedynek zakończy się po przekroczeniu limitu czasowego (odliczanie rozpoczyna się od dnia rozpoczęcia pojedynku). Limity czasowe dla danej sekcji są podane w odpowiednich regulaminach, ilość postów przypadających na uczestnika jest dowolna (byle owe posty zostały napisane przed zakończeniem pojedynku), jednakże, jeśli z jakiegoś powodu Avatar/ Regent spóźni się z oficjalnym zakończeniem potyczki, uczestników prosi się o nie pisanie nowych postów po przekroczeniu limitu czasowego. Posty napisane po terminie mogą zostać zedytowane.

C) To, kiedy zakończy się pojedynek będzie umową zawartą między jego uczestnikami, jednakże wymagana jest pewna minimalna ilość postów jaką każdy z nich musi napisać, aby było co oceniać. Minimalne ilości postów zostały określone w odpowiednich regulaminach. Informację o zakończeniu pojedynku wysyłają Avatarowi/ Regentowi jego uczestnicy, aby możliwe było założenie ankiety.

Litery A, B, C zawarte w temacie z danym pojedynkiem informują która z powyższych możliwości została przez uczestników wybrana.

4. Zakaz OffTop'u. Jeżeli inni użytkownicy (nie będący jednym z uczestników pojedynków) wypowiadają się w danym temacie, ma prawo wyrazić swoją opinię o czarach, sposobie walki któregoś z uczestników. Inne, nie związane z pojedynkiem tematy są niedozwolone.

5. Zabijanie. No proszę ja Was - cóż to za pojedynek, kiedy jeden drugiego zabije od razu jakimś zaklęciem? Takie czary są zakazane, ponieważ psują zabawę, która ma płynąć z udziału w magicznym pojedynku.

6. Odmówienie dalszego udziału - jeżeli z kimś walczysz, i nagle odmawiasz pojedynku, bo ktoś gra nieregulaminowo (łamie zakazy wymienione w powyższych punktach) Avatar albo Regent to zauważy. Jeżeli jednak odmawiasz bez przyczyny, to nie drażnij organizatorów, bo nie po to został stworzony ten dział, aby każdy najpierw się zapisywał, a potem odmawiał.

To już wszystkie ogólne zasady tego działu. Mam nadzieję, że jesteście z niego zadowoleni i będziecie przestrzegać zasad. Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja regulaminu - 13.04.13.

Edytowano przez Hoffman
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...